Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miből merítenek erőt az öregek, mi az erőforrásuk? fórum

Miből merítenek erőt az öregek, mi az erőforrásuk? (beszélgetős fórum)

2010. dec. 17. 11:09
A túlélt évtizedek, a sok tapasztalat, a lényeglátás, a bölcsesség.
17. 91c956613e (válaszként erre: 16. - Bcicus)
2009. dec. 14. 20:57
Azonos véleményen vagyok.
16. Bcicus
2009. dec. 13. 15:18
Erre nem lehet válaszolni. Ahogy arra sem, hogy a fiatalok miből, attól, hogy valaki idős még ember marad és ugyan úgy nem egyformák ahogy a fiatalok sem. VAn amelyik a munkájából, van amelyik a hobbijából, van aki a családjából vagy bármimásból.
15. winny (válaszként erre: 2. - Palfinoemi)
2009. dec. 13. 13:07

Szia

Először is hagy köszönjem meg,hogy nyitottad ezt a fórumot.

Csupaszív ember lehetsz.

Mi tudunk dolgozni és egészségesek vagyunk mert vigyázunk egymásra.

14. fd8e423e9e (válaszként erre: 12. - Fd8e423e9e)
2009. dec. 13. 10:43
Azt akartam mondani, az utolsó mondatommal, hogy az idős hozzátartozóinkkal való fizikai törődés természetes dolog, a lelki dolgok sokkal fontosabbak, de az ad nekik erőt, hogy jól nevelték fel a gyermekeiket, mert akkor biztos, hogy azok törődni is fognak velük.
2009. dec. 13. 10:29

Egyszer nagymamám mesélte, hogy mindig volt valami célja, hogy mit szeretne megérni. Hogy a gyerekei érettségizzenek, párt találjanak, szülessenek meg az unokák, azok is nőjenek fel, és így tovább. Örülök, hogy még láthatta az első dédunokáját, még ha nem is az én fiam volt az.

A másik nagymamámnak én adtam meg ugyanezt, és talán nekik az jelentette a legnagyobb örömet, hogy mentünk, szerettük őket, törődtünk velük. Mindkét nagymamám több mint egy évig feküdt magatehetetlenül, és soha nem hagyták magukra a gyerekeik, többször mi, unokák is besegítettünk. Szerintem ez jó érzés lehetett nekik, bár nem tudták elmondani.

2009. dec. 13. 09:13

a pszichológiai fejlődéslélektan szerint az időkor feladata a megbékélés, a megváltoztathatatlan elfogadása, a halálra való felkészülés, mely csak akkor megy tökéletesen, ha az idős ember úgy tud visszatekinteni az életére, hogy nem hiábavaló volt, hogy élt, ha büszke az életére: család, munka, erkölcsiség.

Ez így is van, a nagymamámnál is ezt látom, hogy megannyi nehézség, megpróbáltatás mellett is most is pozitív, kisebb tervei vannak, örül minden apróságnak, mert tudja, hogy becsülettel dolgozott egész életében - gyerekeit felnevelte, akik szintén - őt követve - becsülettel dolgozva, unokákat neveltek fel... ez a megnyugvás, ami szerintem erőt ad az idős embereknek, és nyugodt szívvel tudnak a belső, elmagányosodó gondolataikra koncentrálni - mert ez az életszakasz velejárója, ami bennük végbemegy, mi fiatalon azt nem érthetjük meg, nekünk más az életfeladatunk, azzal tudjuk segíteni őket, hogy erőt adunk a saját életünkkel-cselekedeteinkkel, hogy büszkék lehessenek ránk.

Persze most nem beszélek arról, hogy fizikálisan is segítenünk kell őket, ha betegek, vagy ellátásra szorulnak, de ez egy mellékes dolog, a lelki dolgok sokkal fontosabbak.

2009. dec. 13. 08:55
Igen, valóban az nagyon fontos, hogy érezzük, hogy szükség van Ránk, hogy tehetünk még valami fontosat, ha mást nem legalább legyen akivel beszélgetni, úgy értem, hogy ne nézzenek át rajtunk mint felesleges dolgokon, nagyon sok tapasztalat halmozódott fel az idős emberekben és ezt a mi kultúránkban nem értékelik :(
10. wanda2
2009. dec. 13. 07:15

Tetszik a fórum!


Szerintem erőt ad, hogy érezzék, szükség van rájuk!

2009. dec. 13. 06:18
Szükségük van törődésre. A szomszéd öreg nénink pl. nagyon örült mikor áthívtuk kávézni. Annyira aranyos öreg néni volt mindig mosolygott. De egyedül volt. Nagyon hasonlított mamámra. Imádtam. De meghalt... biztos azért, mert nem foglalkozott vele senki. :( Nem ismertem igazán. De mikor meghalt. Úgy éreztem ismét a mamámat vesztettem el. Szerettem nézni, ahogy mosolyog és mindig mondta járás közben ahamm ahamm... annyira cuki volt. :) Hiányzik :) Aztán van még egy szomszéd öreg nénink, ő is nap mint nap egyedül van. Nagyon kedves. Apuék őt is gyakran áthívják. De már nem mindig jön. Nagyon féltjük, hogy nem sokára neki is mennie kell, mert a lánya csak kihasználja, nagyon egyedül van. :( :( :( Szóval szerintem a legfontosabb, hogy ne legyenek egyedül. :( Törődni kell velük. :)
2009. dec. 13. 05:19
Én a gyerekeimnek ha "panaszkodnak",akkor szoktam "példabeszédet" tartani a dédszüleikről és arról,hogy mindig tudtak újra kezedeni,és soha nem adták fel.(háborúk,..padláslesöprés..)Szinte a semmiből varázsoltak..És mégis volt tartásuk,és tissztességes ,becsületes emberek tudtak maradni..Az idöseknek ha biztonságban érzik magukat a mai életük minképpen jobb mint régen,és ebből meritenek erőt,..
2009. dec. 13. 01:05
Az oregek tobbsege atveszelte a haborut(nemelyikuk kettos is), kommunizmust..hat, nem is tudom,talan megsem eltek olyan rendezett nyugodt eletet.
2009. dec. 12. 23:32

Hogy mi az erőforrásuk. Sok ok lehet.

Van aki rendezett életet élt, nem ivott, rendesen időben lefeküdt. Függ a rendezett háttértől is. Vigyázott az egészségére.

2009. dec. 12. 23:25

Annyira összetett és annyira egyszerű egyben a kérdésed.


Minden olyannak aminek bármelyik ember, a napsütésnek a párjától kapott ölelésnek. A gyermekeinek, unokáinak.

Aztán apró öröm lehet hogy, normális a széklete. :)

2009. dec. 12. 23:23
Szerintem legjobban annak örül, ha nincs egyedül és van egészsége.
3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Palfinoemi)
2009. dec. 12. 23:21
szerintem a családjának
2009. dec. 12. 23:18
szeretnem ha valaki megosztana a kerdesel kapcsolatos elmenyet hogy igazabol minek orvend a lkegjobban egy idosember?
2009. dec. 12. 23:14
Mibol meritenek erot az oregek mi az eroforrasuk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook