Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajànlott levélben pénzt lehet küldeni? fórum

Ajànlott levélben pénzt lehet küldeni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2022. máj. 25. 19:25
A Magyar Posta : 1000 (!) és 10 000 Ft között 1000 Ft-ért engedi feladni a rózsaszín csekket..nooormmááááliiis ?
2012. szept. 18. 13:10
Jelentem: Azota megerkezett a boritek - nem mintha valakit is erdekelne :) de azert en orulok neki. Na meg a cimzett is... ;-)
2012. máj. 22. 14:45
En neha szoktam penzt kuldeni, eddig mindig megerkezett, most 2 hete viszont lenyultak.... Nagyon bosszanto, hogy egyes emberek ilyen megbizhatatlanok. Igaz, sima boritekban adtam fel, de akkor is az kellene, hogy legyen a normalis, hogy senki nem lopja ki a penzt!
32. becseiagi (válaszként erre: 30. - Emagdi)
2010. ápr. 8. 11:57
Nem okosság, de nem is ez volt a kérdés! Amúgy meg nekem nincs PayPalom, mert amikor tag lettem, akkor itthon még nem lehetett, és a németen meg nem akartam, nehogy elvesszek az apró betűs részben. Tudom már van magyar oldal is, de nem vesződtem még vele. Majd egyszer, ha nagyon fontos lesz. Sokszor vásároltam Ausztriában, és Németorszűgban, de eddig mindig megoldottam valahogy! ;)
31. dzsigg
2010. márc. 31. 12:47
Azota màr tettem fel,de nem boritékba,hanem Western Union keresztül.Dràga,de biztonsagos,s egyböl ott a pénz,nem kell napokat se vàrni.
30. emagdi (válaszként erre: 27. - Becseiagi)
2010. márc. 31. 12:25
na de mi ebben az okosság, amikor paypalon keresztül kockázatmentesen és kvázi ingyen tudtál volna neki pénzt küldeni? :S
2010. márc. 31. 11:53
Azért ez szomorú, hogy félni kell,hogy eltűnik, persze ahol emberek dolgoznak, sok féle-fajta ember van.Én már küldtem pnzt, simán, nem tűnt el. De ha lehet kerülöm...Viszont egy könyv tűnt már el, kiváncsi lennék ,hová került. Tudja valaki a Posta mit csinál az "elveszett " küldeményekkel?
28. Anyky
2010. márc. 31. 11:45

Nem adnám levélben fel a pénzt, nagy a valószínűsége annak, hogy eltűnik. Csekken add fel, úgy biztosan megkapja.

Persze lehet szerencséd, de érdemes kockáztatni? Gondold meg jól!

2010. márc. 30. 21:43
Én a német ebay-n vásároltam úgy, hogy megkérdeztem az eladót, hogy van-e kifogása ellene, ha ajánlott levélben küldöm el neki a pénzt. Ha nem, akkor a borítékba beltettem egy fekete karton papírt, ami takarta a pénzt, és a fekete papír közé az eurót. Ha aprót is tettem bele, akkor fel fele kerekítettem(, mert hálás voltam az eladónak a lehetőségért), és a fekete kartonra ragasztottam azt. MINDIG MEGKAPTÁK, soha nem volt gond, pedig Németországba küldtem!
26. zoledi
2010. márc. 30. 21:38

Sziasztok!!


Én biztos soha nem adnék fel levélben pénzt. Soha nem lehet tudni, mi lesz...


A rózsaszín csekkre sem kell sokat fizetni, de azt 1000 százalék, hogy odaér.


Egyszer adtam fel 500,- ft, 5-6 éve, de akkor még nagyon tudatlan voltam ilyen téren.


Ha úgy gondolod megéri kockáztatni feladhatod, végülis attól is függ mennyit akarsz feladni?

25. sajert
2010. márc. 30. 21:32

Én szoktam így pénzt küldeni, mindig megkapta az illető. Csakis papírpénzt, és egy plusz fehér lapba belecsúsztatva (max. 2.200Ft-ot, nem nagy összegre kell gondolni).

De az ördög nem alszik

24. Csigusz 79 (válaszként erre: 19. - T.Orsa)
2009. dec. 22. 15:46
Hát pont ez az,én külföldről küldtem szintén borítékba képeslapot(pénz nélkül) és 3hét!!!!múlva visszajött egy üres boríték,mert Magyarba felbontották a postán :S ja és ajánlottan adtam föl,rafkósak ezek,azt hiszik ha kemény a boríték akkor abban tuti pénz van elrejtve :/
2009. dec. 13. 13:28
rózaszin csekk
22. e28ddc7c9b (válaszként erre: 16. - Vkj77)
2009. dec. 12. 16:12

Igaz, hogy a tértivevényt alá kell írni, de ugyan úgy elveszhet mint az ajánlott levél.

Sajnos ma még élő tévhit, hogy az ajánlott levelett át KELL venni. NEM. Hivatalosan megfogalmazva: "Postaládába kézbesíthető küldemény".

Pénzküldésnek én is vagy a rózsaszín-csekket, vagy a számlára történő befizetést ajánlanám.

2009. dec. 12. 16:09
nem célszerű levélbe pénzt tenni.
20. potyek
2009. dec. 12. 16:09

Én rengeteget szoktam postázni,mert árulok aukciós oldalakon.Sokszor kérnek nagyobb csomagokat,pl.gyerek overált,inget sima postával is és még csak egyszer volt baj.

Ajánlva viszont egyszer küldtem anyósomnak eurót, nem is keveset,jól becsomagoltam, több rétegbe,de mégis kiszúrták és eltűnt.A feladási díj 15szörösét téríti vissza a posta, ha elvész az ajánlott küldemény.De így is sokat buktam ezen a hülyeségemen, egy örök életre befizettem a tanulópénzt:o((

19. T.Orsa
2009. dec. 12. 16:08
Én is küldtem már igy többször pénzt,nem volt gond.Én szétnyitható képeslapba tettem,az tuti nem látszik át.Nem kell arról senkinek se tudnia,hogy te pénzt adsz fel.Postán se mondd,így nem lesz gyanús.
18. simple (válaszként erre: 17. - Dzsigg)
2009. dec. 12. 16:07
Elég lenne ha neki van, nem utalásról beszélek, hanem hogy befizetnéd a banknál a számlájára. De ha nincs neki, akkor nem jó ez sem.
17. dzsigg (válaszként erre: 14. - Simple)
2009. dec. 12. 16:05
Nem tudok szàmlaszàmot:(Vagyis nincs szàmlaszàma.De egyébként nekem sincs.Mivel nincs jövedelmem,nincs szükségem szàmlaszàmra:)
16. vkj77 (válaszként erre: 11. - Vkj77)
2009. dec. 12. 16:04
A tértivevényt mindenképpen alá kell íratni.(Az ajánlottról is azt hittem...)Ezek után lehet ez sem biztos...
15. adfa0d8bdb (válaszként erre: 12. - Dzsigg)
2009. dec. 12. 16:04
Szerintem úgy jó!
14. simple (válaszként erre: 12. - Dzsigg)
2009. dec. 12. 16:04
Miért nem fizeted be közvetlenül a számlájára? Az ingyen van, és azonnal meg is kapná.
2009. dec. 12. 16:03
Szia! Én sokszor adtam már fel így pénz, elsőbbségivel, és ajánlva és eddig még nem volt baj, mindig odaért! A lényeg, hogy tedd vele valamibe a pénz, mondjuk két papír közé, én a postán szoktam fogni valami hirdetéses papírt és közé rakom,hogy ne lehessen látni, hogy pénz van benne! De azért ez nem a legbiztonságosabb módja a pénz küldésnek!
12. dzsigg (válaszként erre: 10. - Adfa0d8bdb)
2009. dec. 12. 16:02
Ön is igy ondoltam hogy külön papirba csomagolnàm,esetleg cd-t adnék fel,és annak tokjàba elrejteni.
11. vkj77
2009. dec. 12. 16:02
Szia!Ha mindenképpen levélben akarod,akkor csak tértivevényesen,mert pár hete az ajánlott levelünk eltünt.Azt mondták,hogy kikézbesítették.Arra,hogy,nem vette át senki,azt mondták,hogy bedobhatják.Ennyit a postáról!
2009. dec. 12. 16:01
Én már adtam így fel, és megkapta az illető. Igaz én úgy csináltam h a papírpénzt beletettem egy kisebb borítékba h ne látszódjon át, a kis borítékot meg egy közepesbe. Így tesómnak többször is adtam fel a koleszba pénzt, és mindig megkapta - szerencsére!
2009. dec. 12. 16:01
az ajánlott levél ára,majdnem annyi,mint ha rózsaszín csekken adod fel.Így biztosan megkapja akinek küldöd!
8. dzsigg (válaszként erre: 6. - Kijózanító)
2009. dec. 12. 16:00
Na ez tényleg kijozanito vàlasz volt:)
2009. dec. 12. 15:59
Minél olcsobban szeretném meguszni
2009. dec. 12. 15:59
lehet, csak nem ajánlott!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook