Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vegyem rá a kisfiamat, hogy a játszótéren ne egye meg a homokot? fórum

Hogyan vegyem rá a kisfiamat, hogy a játszótéren ne egye meg a homokot? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 9. 18:05
Majd leszokik róla. Az öcsém kiskorában pl. a papírt ette, a fiam meg a tapétát szedte le a falról és az alatta levő meszet ette, szinte lyukat vájt a falba. Hála égnek nem lett semmi baja, de azóta már kinőtte.
24. Cucus7
2008. szept. 22. 15:11

Már látom régen jártatok itt, azóta megoldódott a gond, de a gép most kidobta Tudásbázisba.

Anyucim a tyúkszart ette, nővérem a falat én a homokot. Most belegondolva fujj, de akkor anyukám elmondása szerint igen jó izüen eszegettem.

Laura lányom kiskorától kezdve kapott vitamint, kis állatkás figurás, még élvezte is minden nap mást kapott, és nem evett semmi pluszt. Kár, én élveztem volna.

2007. okt. 21. 19:41
Nem lehetséges hogy valamilyen ásványi anyag vagy vitamin hiányzik a szervezetéből és azért eszi a homokot? Csináltassál neki vérképet.
2007. szept. 3. 10:45
Adj neki kistányért,és kanalat..:-)) Hidd el,semmi baja sem lesz egy kis kosztól.Mi is ettünk mindenfélét,és lám,itt vagyunk.
2007. szept. 1. 22:06
semmit de vitamindús táplálkozás ajánlott
2007. júl. 27. 07:56
Keverj sót bele. :))))
2007. júl. 27. 07:22
Ha a gyermek eszi a homokot, vagy a falat, az egy jelzés, mert a szervezetének valamilyen vitamin- vagy ásványi anyag hiánya van. Mindenképpen csináltassál neki laborvizsgálatot. Az én fiam a falat ette, és kiderült hogy kálciumhiányos. kapott rá tablettát és egy csapásra megszűnt a falevés.
18. mothertiger (válaszként erre: 16. - A7a90ace89)
2007. júl. 2. 10:40

Érdekes...én is ettem a falat...:D

Azt hittem, csak én voltam ilyen dili!:DDD

2007. júl. 1. 08:32
Semmit, majd abbahagyja.
2007. júl. 1. 03:10

Még anno tanultam a homok összetételét kémiából. Mintha (de ez most nem 100%) lenne benne Ca. Lehetséges, hogy ilyen hiánya van a szervezetének?


Én anno a WC papírt kebeleztem be. Annakidején még kemény, lapokból volt hajtogatva. Előszeretettel fogyasztottam. Jóvanna, a TISZTÁT!:)) A doki mondta, hogy Ca hiányom van (a terhesség alatt alakulhatott ki anyusomnál), de inkább egyem a szalvéta fehér részét. Mégiscsak gusztusosabb. AZ nem kellett.:))

Ehhez már csak a fal "nassolása" társult.

15. gzs3
2007. jún. 17. 14:50
Bármilyen furcsa, de a gyerekeknek szükségük van bizonyos mennyiségű "koszra". ( A gyermekeim orvosától hallottam.)Ugyanez volt a helyzet, s azt mondta ez a tündéri bácsi, hogy olyan steril körülmények között tartom, ami a gyereknek nem egészséges. Hát gondoskodik róla, hogy bepótolja. Köszöni a srác, ma már 30 éves, s leszokott a homokról. Semmi baja nem lett tőle. Ne aggódj, a Tiédnek sem lesz!
14. ancsi105 (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2007. jún. 13. 21:55

Szia!

Nekem Máté 20 hónapos és majdnem mindent bekap. Pl egy játéktelefon nyomógombját is lenyelte. A papírt a kisautókról stb. Én is bajban vagyok mert összeszorított fogakkal állok szemben többnyire. Én azt mondom neki kakás dobd el.

2007. jún. 13. 09:59

Az enyém nem eszi meg a homokot.


Hanem minden mást...:(

2007. jún. 13. 09:27
A lányom 2 éves,fél évig minden homokozót végig kóstolt,nem tudtam vele mit tenni.Most meg csak úgy magától abbahagyta!
2007. máj. 4. 08:26

Az a gyerekem, amelyik cumizott, nem ette a homokot, talán mert a szája tele volt cumival. Amelyiknek nem, az meg-megkóstolgatta.

Nagyon féltem, mert lakótelepen nem tudni melyik állat (cica-kutya) jár oda dolgát végezni...


A hintázás jó mókának tűnik. Amikor egyszerre voltak kicsik, készítettem egy spéci övet hintázáshoz: széles gumira varrtam műanyag kapcsot. Ezt a hinta megfelelő részén becsatoltam. Így bele tudtam a viszonylag pici gyereket is tenni, s bátrabban lehetett lökdösni is.

10. Elviracska (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2007. máj. 3. 21:13

Na szia

Van valami haladat?


Hogy vagytok?

2007. ápr. 15. 16:51
Az én kisfiam is eszi a homokot és láthatóan sajnos ízlik is neki.... Ilyenkor megpróbálom elterelni a figyelmét több-kevesebb sikerrel.
8. Elviracska (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2007. ápr. 13. 19:01
Majd leszokik róla,ne aggodjál,más kisgyerek is mindent ugymond megkostol:)),és biztosan ,a te kisbabád is csak elhagyja ,most neki ez élmény ,és érdekes ,meg szüksége van szerevezetének az is lehet.
2007. ápr. 11. 09:22
A kisfiam még cumizott 1 évesen, így nem volt gond, mert hagytam, hogy a szájában fityegjen a cumi. (Egyébként csak alváskor kellett neki) De így eszébe sem jutott megkóstolni.:-)))
6. Hoxa
2007. ápr. 5. 20:01
Sajna a hinta nem jött be. :(
2007. ápr. 4. 14:08

Helló! A gyerekek néha furcsa dolgokat esznek!:) A párom állítólag a földet ette. Egy unokatesóm pedig a hernyókat szedegette a falról, és be is kebelezte...

Szerintem is próbáljátok ki a a hintát! Biztosan tetszeni fog neki!

4. Elviracska (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2007. ápr. 4. 13:57
Az én fiam egy éves 9 hónapos imádja a hintát ,ahol csak látja fölkell tegyem.Probáld te ráültetni ovatosan hintáztani,hátha tetszeni fog.A homokozoban ,is ha legugolsz mellé együtt töltsetek kis vidreket ,meg formákat ,tehát mindenképpen eltereled a figyelmét ,csak leszokik.Mert neki még a homok is ujdonság ,és amugy is a kicsik mindent a szájukhoz vesznek ez is nála természetes.
3. Hoxa
2007. ápr. 4. 13:54
1 éves múlt, nem igazán érti még. Viszont szeretném levinni játszani, és csak a homokozó az, ami jelenleg még szóba jöhet, mert még kicsi a hintákhoz, csúzdákhoz.
2007. ápr. 4. 13:43

Szia.

Attól függ ,hogy mekkora a kisfiad?Probáld játékosan elterelni a figyelmét ,ha még nemérti meg ,hogy nem jó az piszkos ,nemszabad megenni.Hivd mindig egy ujabb hintához ,játékhoz ,hogy terelödjön el a figyelme ,kösse le az épp ott levö játék nem a homok.Tudom nem könnyü ,mert ha akaratos ,sok idöbe telik.

1. Hoxa
2007. ápr. 4. 13:36
Hogyan vegyem rá a kisfiamat, hogy a játszótéren ne egye meg a homokot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook