Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csak engem dühít, hogy otthon lévő anyukák, bölcsibe "dugják" a csemetéiket? fórum

Csak engem dühít, hogy otthon lévő anyukák, bölcsibe "dugják" a csemetéiket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
279. cabe23552e (válaszként erre: 277. - Szandus19)
2013. jan. 17. 11:32
Igen. Teljesen egyetértek.
278. G.Garbo
2013. jan. 17. 11:17

Ha nem a dolgozó nők gyerekei elől veszik el a helyet, akkor nyugodtan.


Tele van ez a fórum olyan kérdésekkel, a nyitókat dühíti meg zavarja meg idegesíti, amit mások csinálnak. Nem lenne jobb a saját életével foglalkozni mindenkinek? Vagy az ennyire unalmas? Ciki.

277. szandus19 (válaszként erre: 276. - Cabe23552e)
2013. jan. 17. 11:14
Én is így gondolom, plusz azért hozzátenném azt, hogy igenis vannak olyan gyerekek, akiknek a közösség sokkal jobbat tesz, mint anyucival ölni otthon egymás agysejtjeit. Inkább másokkal játszon szuper jókat, majd amikor itthon velem van akkor pedig megbecsüli az együtt töltött időt és nem rosszalkodik. Eljön az a pont, amikor anyának és gyermeknek is szüksége van egy kis térre, amibe nem mászik bele a másik. Nem vagyok egy 'ősanya' típus, de szerintem nagyon sokan gondolják így, csak ki se merik modnani, mert 'megkövezik' őket!
2013. jan. 17. 11:04

Én ezt nem értem, miért ne adhatná be.

Én amikor három órára bébiszitterre biztam a pár hónapos gyerekem, többen kiakadtak. Miért? Akkor vagyok jó, ha a gyerek csak mellettem érzi magát biztonságban?

2013. jan. 17. 11:00

Sziasztok!


Nálunk, pl. felveszik úgy is, ha anyuka otthon van, mert van játszócsoportos bölcsink, ami annyit tesz, hogy előző nap szólsz, beviszed, otthagyod, olyan mint egy játszóház, csak enni is kap. Én is itthon vagyok a fiammal, most 18 hónapos, és be fogom adni fél napos bölcsibe heti 4x, mert főiskolára járok levelezőre és nagyon nehéz a háztartás és mellette tanulni. Sajnos éjjel sem tudok, mert ő nagyon rossz alvó, sokszor hajnal 1kor fekszem le a tanulás miatt, ő meg fél 2kor felkel és onnantól néha fél óránként is reggelig, zombi vagyok. Igazolást kell vinnem a sulitól, hogy oda járok és felveszik. Augusztus végén kezdjük, akkor 25 hónapos lesz már, szerintem igényelni is fogja. Nagyon sokat játszunk itthon, okos kisfiú, de sokszor látom, hogy kevés vagyok neki, pedig rengeteget foglalkozom vele. Ígyhát marad a bölcsi, szerintem neki nagyon jót fog tenni, én meg tudok délelőttönként tanulni.

274. Bonti74 (válaszként erre: 271. - D6fd5940b1)
2012. szept. 27. 12:32

Elvileg igen, gyakorlatilga meg sok minden megoldható, mint tudjuk....

Én már az első nap vittem a munkáltatóimat, de tudok róla, hogy valaki nem dolgozik ezt saját fülemmel hallottam.

Nem haragszom rá, én tuti nem adnám úgy be hogy otthon vagyok, még így is fájt a szívem. Esetleg egy-egy nap családi napköziben. Pl. ha éppen állásinterjúra megyek.

273. adfa0d8bdb (válaszként erre: 22. - Jéghegy)
2012. szept. 26. 12:25
Kinek a jogköre lenne ezt ellenőrizni? A bölcsinek? A gondozónőknek?
272. Bea.P
2012. szept. 26. 12:17

Kedves Fórumozók!


Azoknak a szülőknek üzennék elsősorban, akik munkát keresnek pici baba mellett.

Szeptember elején ugyanis elindlt egy program: Munka Kisgyermekkel, unió által támogatott, ingyenes lehetőség szülőknek visszakerülni a munka világába.


A regisztráció a prorgam weboldalán keresztül még szeptember végéig lehetséges!

2012. szept. 26. 10:57

Nem tudom más írta e.. én leírom..

Nálunk eleve munkáltatói igazoláshoz kötött a bölcsi...tehát anyuka csak akkor dughatja be a gyereket,ha tényleg dolgozik... máshol nem tudom hogy működik ez, de nálunk így megy...

270. Bonti74
2012. aug. 14. 14:36

Na most én már akkor beírattam a picit bölcsibe mikor még a hasamban volt. Gondoltam biztos ami tuti. Persze nem vittem, eszem ágában sem volt dolgozni gyed lejárta előtt és imádtam vele itthon lenni. Egyik gyerekem sem volt bölcsis, hozzáteszem.

Két és fél éves lesz szeptemberben és vissza kell mennem dolgozni. Fáj a szívem, de végül is már nem lesz annyira kicsi. Szépen beszél, szobatiszta stb... Erre a szülőin kiderült, hogy az utolsó pillanatban írták oda a lista aljára a nevét és hogy nem is vihetem majd csak novemberben. Kikeltem magamból, mert több szülő is van, akinek nincs munkája mégis viszi és most intézte az utolsó pillanatban...

2012. febr. 1. 15:55
Sziasztok, hát a főcímhez annyit, hogy én is be fogom adni a bölcsibe a fiamat amint megnyit, nincs munkám de ezerrel keresem, nem tudom hogy lehet munkát találni, ha a baba otthon van? Szerintem sehogysem, gondolok itt már az elején az állásinterjúkra! A másik ugye be is kell ám szokni nem hiszem, hogy biztonságban tudja az a gyerekét aki 3 nap beszoktatás után megy dolgozni, mert tuti hogy aggódik, tehát effektíve van olyan hogy néhány hónapig otthon van anyuka, gyerek meg bölcsibe....ezt megértem, azt nem amikor 3 gyerekből egy otthon egy bölcsibe meg egy oviba ezt én sem tolerálom!
268. giga455 (válaszként erre: 267. - Kingi7)
2010. szept. 18. 13:55

Reméljük nekünk se sokáig kell!

Ettől a +10 000-től szívesen eltekintek :)

267. kingi7 (válaszként erre: 266. - Giga455)
2010. szept. 18. 13:37
Értem, soha ne legyen rá szükségem!!!!
266. giga455 (válaszként erre: 265. - Kingi7)
2010. szept. 18. 08:06

Szakorvossal kell kitöltetni egy igazolást, aminek az a neve:

Igazolás tartósan beteg, illetőleg súlyosan fogyatékos gyermekről

azt hiszem benne van a nevében :(


Hogy ki jogosult rá, a 5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelet szabályozza. Itt le vannak írva a betegségek, és még az is, hogy mely orvos állíthatja ki az igazolást (gyermekorvos nem írhat ilyet)

265. kingi7 (válaszként erre: 263. - Giga455)
2010. szept. 17. 20:41
Mikor indokolt?
264. kingi7 (válaszként erre: 261. - Sajert)
2010. szept. 17. 20:40
Én arra írtam, ha egyedülállóként neveled,akkor 1500.- mi az az emelt családi? Mikor jár?
263. giga455 (válaszként erre: 261. - Sajert)
2010. szept. 17. 07:55
A felemelt családi ma 23 300 Ft. Tudom, mert én is ezt kapom. Minden évben szakorvosi igazolást kell benyújtani az államkincstárnak róla (van nyomtatványuk hozzá), és tapasztalat, hogy az orvos nem szívesen tölti ki (vagy csak ha tényleg indokolt), mert bármikor ellenőrizhetik, és keményen büntetnek, ha az államkincstár úgy találja, hogy nem jogosult a gyermek. Az a doki aki ilyen javaslatot hamisít, az az engedélyével játszik :S
262. f8db0709b8 (válaszként erre: 258. - Kingi7)
2010. szept. 17. 06:22
Ezt én tudom,ezért dolgozok,hogy a 2 lányomnak mindene meglegyen:)
261. sajert (válaszként erre: 258. - Kingi7)
2010. szept. 16. 23:35
Emelt családi pótlék 12-13eFt-tal több :-)-egy gyerek esetén.
260. sajert
2010. szept. 16. 23:33
A fiam csoporttársának hét hónapos a testvére. Van munkáltatóija a szülőknek, így járhat a gyerek bölcsibe. Szerintetek mit csinálnak a hét hónapossal, amíg Anyuka "dolgozik"? Bölcsibe nem jár a kicsi, az tuti... Ha belegondolok hány ilyen lehet, akik miatt én nem tudtam tavaly elhelyeztetnem a fiam...
259. kingi7 (válaszként erre: 257. - Barát1)
2010. szept. 16. 21:43
Itt akkor visszakérdezek :) Mire fizeted a Tb-t?
258. kingi7 (válaszként erre: 255. - F8db0709b8)
2010. szept. 16. 21:41
Értem a problémádat... a becsületes ember miért nem csinálja ezt? Azt, hogy az állam "legálisan" hogy lop meg minket, az senkit nem érdekel...nekem nem csípi a szememet,ha valaki leleményes, mert az életösztön nagyobb.Az ember sokmindenre képes, hogy jobban éljen.. Emelt családi pótlék? 1500.- a különbség :) Ha a becsületes is leleményes, akkor neki is több jut és a gyereknek több mindent megad! Az államot baromira nem érdekli, hogy tartod el a gyereket 60-70e ft-ból!
257. Barát1
2010. szept. 16. 13:32
Szerintem jogtalan, azért kapnak pénzt, hogy ők vigyázzanak a gyerekre, ne a gondozónők.
2010. szept. 16. 13:26
Csak az otthon megőrülő tökéletes anyukáknak szúr szemet az ilyesmi.
255. f8db0709b8 (válaszként erre: 252. - Kingi7)
2010. szept. 16. 13:13
Tudod itt a környezetemben kb 5embert tudok mutatni,aki csalva hordja a gyerekét bölcsibe és oviba.És senkit nem zavar,ahogy az sem,hogy jogtalanul veszik fel az emelt családi pótlékot és had ne soroljam.Na ezeket kéne ellenőrizni és kiszűrni,jól megbüntetni őket,nem a becsületes embereket szivatni:)
2010. szept. 16. 12:37

Felháborító az ilyen, de engem az nagyon bántott, hogy vidéken nem lehet megoldani sehogy. Mi márciusig Kaposvártól 35 km-re laktunk, de tudtuk, hogy legkésőbb most szeptemberben vissza kell mennem dolgozni. Ott ugye úgy van, hogy oviba nem viheted, ha nem szobatiszta, és ha még megoldottam volna "barátilag", akkor is nekem legkésőbb 6:10-kor el kellett volna mennem a vonatra és az ovi csak hétkor kezdődik. Szüleim dolgoznak, dédi (akivel együtt éltünk és akit ez miatt ott kellett hagynunk egyedül) nem tudta volna felöltöztetni, elvinni az oviba, mert beteg. Nem volt más lehetőség, mint az, hogy bejöjjünk a városba. Mert így mehet bölcsibe, meg majd oviba is be tudom adni. Ráadásul nálunk csak úgy veszik be a bölcsibe, ha van munkáltatói igazolás, és anya és a kicsi a városban van bejelentett lakcímen, és ezt le is ellenőrizték család látogatással.

Bocsi, hogy hosszú lett.

2010. szept. 12. 17:05
A nagy fiamat 1 évesen adtam be bölcsibe, mellette 11 órákat dolgoztam. Aztán terhes lettem, és inkább kivettem, mert terhességi táppénzre mentem. Úgy éreztem, nem lenne fair, ha fenntartanék egy helyet, miközben otthon "vagyok" a másikkal. Azóta kettővel vagyok otthon.
252. kingi7 (válaszként erre: 251. - F8db0709b8)
2010. szept. 5. 11:10
Azért ez nem egészen így van! Bárhová nem és teljes állományba csak akkor adhatja állami bölcsbe, ha visz igazolást, amit le is ellenőriznek, ha hamis az igazolás börtönnel is súlytható. Még magán bölcsibe se lehet 5 teljes napot...
2010. szept. 5. 07:27

Most már nem lehet hőbörögni,mert aki anyaságin van,egész napra beadhatja bárhova a gyereket,megadta a kormány a mozgásteret,hogy ne munkát keressen,hanem lébecoljon ide-oda.

na ez a felháborító.

250. kingi7
2010. szept. 4. 21:52

Hát egy kicsit kétértelmű a dolog, vannak akik csak hetente pár napot viszik, hogy szocializálódjanak, mert nincs a környezetükben kisgyermek, nekem 14 hónapos a picur, hetente 3-szor viszem, mert dolgozok is mellette-kötetlenül- meg azért, hogy kisgyermeket is lásson, a legelső játszótér kb 1,5 km-er egy hetet volt beszoktatáson, nagyon anyás, de látszik, hogy élvezi. Meg tudtam volna oldani, hogy a nagyi vigyázzon rá, amíg elmegyek, de nem akartam mindig leterhelni vele.

Való igaz vannak olyanok akik csak " bedugják" de nem mindenki van így... nekem a szívem szakad meg, de látom, hogy élvezi és kellenek neki a gyerekek :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook