Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van köztetek olyan, aki a menstruációjának közeledtét úgy érzi meg, hogy folyamatosan hány?! fórum

Van köztetek olyan, aki a menstruációjának közeledtét úgy érzi meg, hogy folyamatosan hány?! (beszélgetős fórum)


13. Golyóka (válaszként erre: 12. - Tundicicca)
2009. dec. 13. 16:03
Nekem sajnos mindig erős migrénem van ilyenkor... De csak ilyenkor.... A hányás az attól függ, hogy milyen erősen fáj a fejem... Egyszer én is a korházban kötöttem ki, infúziót adtak, mert semmi nem maradt meg bennem... Egyetlen szerencsém, hogy ezek a napok mindig hétvégére esnek és nem kell melóból hiányoznom... A gyógyszer abbahagyásán gondolkodom, de félek, hogy akkor a migrének eltérő napokon jelentkeznek és meló szempontjából ez nem lenne szerencsés.....
12. tundicicca (válaszként erre: 11. - Golyóka)
2009. dec. 13. 11:20
Most ebben a hányós időszakban nekem is fájt a fejem,sőt,én is migrénes vagyok!De ez a fejfájás most nem volt erős,éppen csak megéreztem!
2009. dec. 13. 09:58
Nekem is előfordult már, hogy hánytam ebben az időszakban, de nálam ez összefügg az ilyenkor jelentkező migrénes fejfájással, ami 2-3 napig is eltart. Tudja esetleg valaki, hogy ennek mi az oka? Gyógyszert szedek, és annak abbahagyásakor 2-3 napra rá minden hónapban migrénes fejfájás gyötör... Abba kellene hagyni a fogamzásgátló szedését?
2009. dec. 12. 20:41
Igen,járok,de nem normális egy nő!Jövő héten megyek nőgyógyászozhoz,hátha...:)
9. 89b99f816e (válaszként erre: 8. - Tundicicca)
2009. dec. 12. 19:35
Akkor szerintem összefügghetnek, mert lelki oldala van mindkettőnek. Jársz pszichológushoz, pszichiáterhez? Neki kéne beszélned erről.
8. tundicicca (válaszként erre: 1. - Tundicicca)
2009. dec. 12. 15:28
Jaj,azt elfelejtettem leírni,hogy sajna pánikbeteg is vagyok!
2009. dec. 12. 13:05
Nincs görcsöm,csak hányok! :S
2009. dec. 12. 12:36
Én a ligetszépe kapszulát szedem, nekem fejgörcsöm volt minden hónapban, és a fájdalomcsillapítók nem szüntették a fájdalmat., De mióta szedem a ligetszépe kapszulát és a fájdalomcsillapítót együtt így minden rendbe.
2009. dec. 12. 12:21

Premens a neve annak a tablettának, amit a premestruációs szindrómára nekem ajánlott a nődokim. Vény nélkül kapható a gyógyszertárban.

Nekem segített!

2009. dec. 12. 12:20

Kezelés

A kezelés a tünetek enyhítéséből áll. A sóbevitel csökkentése gyakran csökkenti a folyadék-visszatartást, és enyhíti az ödéma képződést. Vízhajtók (amelyek segítenek a veséknek eltávolítani a szervezetből a sót és a vizet) alkalmazhatók, hogy csökkenjen a folyadék visszatartása. A legtöbb nőnél, akinek enyhe, vagy középsúlyos tünetei vannak, a testmozgás és a stresszt csökkentő technikák (meditációs, vagy relaxációs gyakorlatok) segítenek az idegesség és izgatottság enyhítésében. A koffeintartalmú italok és ételek (pl. csokoládé is) fogyasztásának csökkentése szintén segít. Kalciumpótlás (napi 1000 mg) enyhíti a PMS testi és érzelmi tüneteit. Azt is állítják néhányan, hogy más táplálék-kiegészítők, mint a magnézium és a B-vitaminok, elsősorban a B 6 -vitamin (piridoxin) napi alkalmazása mérsékli a tüneteket. Ezeknek a szereknek a hasznosságát azonban nem igazolták vizsgálatok. A B 6 -vitamin szedése nagyobb adagban káros lehet. Már napi 200 mg-nál leírtak idegi károsodást.

A nem-szteroid gyulladáscsökkentők csillapítják a fejfájást, a hasi görcsöket, és az ízületi fájdalmakat. A kombinált fogamzásgátló tabletták szedése (amelyek ösztrogént és progeszteront tartalmaznak) egyeseknél csökkenti a fájdalmat, az emlő érzékenységet és az étvágy változásait, de vannak, akiknél romlanak a panaszok. A csak progeszteront tartalmazó fogamzásgátlók szedése nem segít.

Ha komolyabbak a tünetek, hasznos lehet a depresszió ellenes fluoxetin, paroxetin, vagy szertralin Leginkább az ingerlékenység, a depresszió, és a PMS néhány más pszichés és testi tünetének enyhítésében hatékonyak. A buspiron és az alprazolam (mindkettő feszültségoldó gyógyszer) csökkenti az ingerlékenységet és idegességet, és segít a stresszt mérsékelni. Az alprazolam szedése azonban gyógyszerfüggőséghez vezethet. Az orvos megkéri a beteget, hogy továbbra is jegyezze fel tüneteit, így megítélhető a kezelés eredményessége.

A premenstruációs hangulatzavar betegségben szenvedő nőknél hasznos lehet az antidepresszánsok szedése. A gonadotrop rilizing hormon (GnRH)-hoz hasonló hatású készítmény (pl. leuprolid, vagy goszerelin ) injekciós alkalmazása, és kis dózisú ösztrogén tablettában, vagy tapaszban, kézben tarthatja a tüneteket. A GnRH készítmény eredményeként a szervezetben kevesebb ösztrogén és progeszteron termelődik.

2009. dec. 12. 12:18
Valami premenstruációs szindrómára kéne gyógyszert szedned, ha egyáltalán van ilyen.
2. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Tundicicca)
2009. dec. 12. 12:17
Huh, nagyon rossz lehet, én ki lennék akadvan, ha minden hónapban hánynék előtte...Görcsöktől hánysz, vagy csak úgy jön magától?
2009. dec. 12. 12:16
Szerda óta mindent kihánytam,még a folyadékot is!Tudtam,h meg fog jönni,minden hónapban így jelez,hogy egy kicsit hányok,de nem ennyit! :S Tegnap kórházba kerültem infúzióra kötöttek,vért vettek,de semmit nem találtak!Van esetleg olyan,aki még küzd ilyennel?Kérlek,segítsetek,mert nagyon rossz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook