Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyát szeretnék venni a 11 éves fiamnak! fórum

Kutyát szeretnék venni a 11 éves fiamnak! (beszélgetős fórum)


1 2
33. Érdekes73 (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2015. nov. 15. 18:34
6 év :) a véleményem ugyanaz akinek gőze nincs a kutyákról az ne vegyen pláne panelba gyereknek
2015. nov. 15. 18:33
6 éves fórum
31. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - 75fcec8bbe)
2015. nov. 15. 18:29
semmilyet
2015. nov. 15. 18:26
Amíg annyi szeretetre vágyó kutyus van a menhelyen vétek venni..örökbefogadod egy életen át hálás lesz és a jó érzés hogy egy kis lelket megmentettél-megfizethetetlen
2009. dec. 26. 13:53
Vegul is megjott a varvavart kiskutyank akit annyira vartunk es labradort valasztottunk 2 honapos,aranyos,es jatekos,imadjuk!
2009. dec. 12. 20:35

[link]

Ha már kutya, akkor megfontolandó, hogy menhelyről legyen. Ez egy pici kutyus, félig labradornak tűnik..

27. Bcicus
2009. dec. 12. 18:36

Nem egy játékot akarsz venni, hanem egy élőlényt. A kutyának lenne igazi trauma, hogyha megunja a gyerek akkor menie kell. Kiskorában akár milyen fajtát is választanál rágni fog és rombolni, a gyereket max időlegesen fogja kirobbantani a gép elől. A kutya családtagkéne, hogy legyen és nem egy probléma megoldó elterelő játékszer.

Én a helyedben biztos nem vennék.

26. genia (válaszként erre: 1. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 12. 12:08
Szia Eniko.Nekunk goldink van igazi csaladtag,egyetlen gond van vele hosszu szoru es allandoan hullik semmikep nem panelbe valo.Mi kertes hazban lakunk,de igyis nem gyozom utanna porszivozni a sok szort ,szivesen teszem mert imadom az okos barna szemeit de a lakasba nem johet be.Az unokahugomnak (panelbe el)Bichon ja van gyonyoru s eggyaltalan nm hullik a szore nem annyira nagy a mozgas igenye es egy gyerek is konnyen elboldogul a setaltatasaval.A huski is szep de szerintem sajnos nem panelbe valo az szerintem kinzas lenne az alat szamara is ,neked is nem gyoznel porszivozni ,meg szonyeget kefelni...remelem tudtam picit segiteni neked,udv.
25. 16d1dd6891 (válaszként erre: 24. - Giga455)
2009. dec. 12. 11:10
van egy malamutos topikom, ha gondolod, gyere oda:)
24. giga455 (válaszként erre: 23. - 16d1dd6891)
2009. dec. 12. 11:04

A malamuttal kapcsolatban én is így gondolom, de majdnem kétszer nagyobb egy husky-nál. De egy lakás minden állatnak lehet kínzás, ha nem megfelelően van törődve velük.

Amúgy én magát az éghajlatot sem tartom jónak ehhez a két kutyafajhoz. Mármint a mienket.

Após malamutja akkor érezte jól magát mikor szakadt a hó. hiába volt szépen bealmolva a házába szalmával, ő minusz 10 fokban fogta magát, és kifeküdt a hóra. Arról nem beszélve, hogy egy-egy peca alkalmával simán hasig beleállt a jeges vízbe. :-) nekik az a jóidő

2009. dec. 12. 10:49
nekem malamutom van, semmiképpen nem ajánlom panelbe!!! kegyetlenség vele szemben. szüksége van a szabadságra. amúgy a világ legaranyosabb kutyája.
22. giga455 (válaszként erre: 21. - Giga455)
2009. dec. 12. 10:33
Ja és a malamutnak elég érzékeny gyomra volt, nem kaphatott akármit. És iszonyatosan lelkis mind a két fajta, tehát az elajándékozás onnantól hogy megszeretett titeket, kizárt, depresszíós lesz.
21. giga455 (válaszként erre: 20. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 12. 10:31

Sok törődést igényel, sokat kell fésülni, mert nagyon tömött a szőre, nyáron pedig nagyon vedlik. Ugatni nem tud, csak vonyít. Konkrétan nem volt ilyen fajtájú kutyám, apósomnak pedig malamutja volt, ő nagy pecás, így mindig vitte magával.

Ha eleget tud mozogni, akkor nem lesz izomsorvadása. De itt tényleg kilóméterekről van szó. Ha tényleg nem csak a ház elé vinné pisilni, hanem nagy sétákra, akkor szerintem semmi probléma nem lesz.

20. 75fcec8bbe (válaszként erre: 19. - Giga455)
2009. dec. 12. 10:15
A fiam nagy biciklizo,egesz nyaron lent van a bicajaval,jar ki az erdore turazni,akkor ilyenkor vihetne magaval a kutyat.te ajanlanad ezt a fajtat?
19. giga455 (válaszként erre: 14. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 12. 10:09

Az elajándékozás az állatnak is trauma, hisz nem egy tárgyról van szó, hanem egy érző lényről.

Husky-t több ismerősöm is tart, sőt malamutot is, de nagy a mozgásigénye, így napi min. 3*1 óra futtatást igényel. Akár bicikli mellett is. Ezt a fajtát nem elég csak levinni a ház elé pisilni.

Ez a két fajta egyébként roppant barátságos, birkatürelmű fajta, így tenyésztették ki. Ha emberre támadt akkor lelőtték, így az agresszív gén nem öröklődött tovább.

Neten utána tudsz nézni a fajták eredetének, vérmérsékletének. Pl. a tacskót sem ajánlom panelba, mert kotorékeb. sokat ugat, mindent zsákmánynak néz, és akár agresszív is lehet, mert így van kitenyésztve. A pásztorkutyáknak sok agymunka kell, akár egy pulinak is, különben unatkozik és rossz szokásokat vesz fel. és még lehetne sorolni.

18. 75fcec8bbe (válaszként erre: 17. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 12. 10:01
Kosz,en is igy gondolom!
17. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 14. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 12. 09:59
Szia a szibériai Husky szánhúzó kutya óriási mozgásigénye van.Tehát semmiképpen nem tartanám lakótelepi lakásban.Ha már mindenképpen kutyát szeretne valami kistestűben gondolkozzatok.Szerintem:)
16. 75fcec8bbe (válaszként erre: 15. - 16d1dd6891)
2009. dec. 12. 09:56
Milyen hattere gondolsz,hogy tombhazban lakunk?
15. 16d1dd6891 (válaszként erre: 14. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 12. 09:54
ilyen háttérrel nem vennék kutyát. nem lenne szabad venni.
14. 75fcec8bbe (válaszként erre: 13. - Giga455)
2009. dec. 12. 09:47
Meg a nyaron beszeltunk rolla,szinte sirt hogy neki egy Hasky(nem tudom jol irtam e le a nevet)az a leggyonyorubb kutya a vilagon es neki olyan kell,aztan mondtam ha hazba koltozunk(ki tudja lesz e olyan)es akkor kap kutyat,de en ilyen nagy kutyat nem szeretnek sajnos es meg a szemelyiseget sem tudjuk milyen.Hat igen ezt jo volna elore megbeszelni vele,hogy milyen nagy feleloseg vallalas,es torodes,amit nem nagyon hiszek hogy betudtartani,es mar akkor keso mikor a kutya megvan,es latnam hogy nem torodik vele ugy ahogy kellene,akkor eladni vagy elajandekozni mas csaladnak,az akkor egy lelki trauma volna szerintem a gyereknek,hogy elveszik a kutyajat,amit mar megszeretett.Meg gondolkozok rajta!
13. giga455 (válaszként erre: 11. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 12. 09:40
szerintem akkor ne meglepi legyen a kutyus, hanem beszéld meg a fiaddal, szeretne-e, és törődne -e vele. És akkor lehet hogy ő mondaná meg melyik fajtát szeretné. Mert lehet csak úgy érzi majd, felelősséget teszel a vállára az ő beleegyezése nélkül.
2009. dec. 12. 09:37

a boxer igazi gyerekbarát állítólag. csak nyálzik... (nekem vizslám, és németjuhászom volt)

Már más is írta: igazi károkat is tud csinálni, nálunk szétrágta a cipőket, bútort, amit ért. És eleinte bizony előfordul hogy bepisil, bekakil. Az első pár hónapban érdemes 3 óránként levinni, még éjjel is, hogy megtanulja a szobatisztaságot, meg ők még nem tudják visszatartani ugyan úgy mint a gyerekek. Aztán a kutyához, és minden állathoz hozzá tartozik az állatorvosi költség ami nem olcsó, azt is meg kell gondolni. Én pl. most adtam ki 10 000-et a cicámra, mert daganata volt :-(

Volt egy vizslám az egyszer a karácsonyfáról ette le a szaloncukrot. Hú de mérgesek voltak a szüleim. Szóval gond az akad velük bőven, de sok-sok szeretet kapsz érte cserébe. És az is elképzelhető hogy a gyerkőc ráun, akkor rátok marad.

Ja meg ha egy tanácsot elfogadsz, csak 8 hetesnél idősebb kiskutyát vigyél haza, sokan már 6 hetesen leválasztják, de igazából nekik még a mamájukra van szükségük.

2009. dec. 12. 09:36
Koszi a sok jo tanacsot,meg nem tudom eldonteni mi is legye,tudjatok a kisfiam nagyon szeret az allatokat,foleg a kutyakat,de az a mi problemank hogy allandoan a szamitogep elott ul,amikor eszik es tanul az napi osszesen 2 ora,addig nincs gep elott es nagyon elvagyok keseredve,nem tudom mit talaljak ki hogy eljojjon a geptol,es gondoltam ha volan egy kuytaja akkor avval toltene a legtobb szabad idelyet,levinne setalni,jatszana vele es nem szamitogepezne,de sajnos ki tudja igy lenne e ahogy en elgondoltam,vagy ram maradna minden feleloseg,a kutyasetaltatas,tisztasagra neveles,stb,stb.Nem tudom mi legyen?koszi hogy irtatok!
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 9242a6388c)
2009. dec. 12. 09:31
Igen :) Belőlük kerül ki a legtöbb vakvezető kutya is.
9. 9242a6388c (válaszként erre: 8. - 9242a6388c)
2009. dec. 12. 09:29
Egyszerűen megbabonázza az embereket a gyönyörű tekintetével, a két szép mogyoróbarna szemével, még az is beleszeret, aki eddig tudomást sem vett az ebekről. Könnyedén tartható fajta, de azért hétvégeként (legalább) neki is jár egy jó kiadós séta, nagyon szereti a kirándulásokat, hegymászásokat is. Ha kell, ott fekszik a gazdája mellett, de ha kell, akkor nagyon energikus is tud lenni. Vigyázni kell az etetéssel, nem kell túl sok ételt adni neki, mert könnyen elhízik. Középtermetű fajták közé tartozik. Imádja a családját, a gyerekeket is nagyon szereti, nem kell félteni tőlük, mert még a fül-farok ráncigálást is könnyen eltűri...
2009. dec. 12. 09:27
Szerintem legjobb a gyereknek egy Labrador. Én biztos olyan kutyát vennék....
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2009. dec. 12. 09:20
Azt is vegyétek figyelembe bármennyire is tisztán van tartva egy kutya van egy jellegzetes szaga. Tehát akinek nincs kutyája legtöbbször érezni fogja a lakásban. Nem büdösségre gondolok ezzel csak az a jellegzetes szag.
2009. dec. 12. 09:16

Egy kölyökkutya rendes pusztítást is tud végezni,főleg ha egyedül van hagyva.

Erre sajnos azt se lehet mondani,egyik fajta jobban rág,kapar,rongál...az adott kutyustól függ.Van amelyinek eszébe se jut.Bár fogzáskor erősen hajlamosak rágni,és nem nézik mit is kapnak a foguk közé.

Viszont jobb ha nem karácsonykor érkezik,amikor amúgy is felborul a napi ritmus,vendégek,ilyesmi,hanem egy kicsit előbb,vagy később.

Esetleg ha fiatal kutyust fogadtok örökbe vagy vesztek,sok nehézséget ki lehet kerülni.

Bár az is igaz,akkor lemaradtok az édes kiskutyakorról.

A szobatisztaságra,szabályokra nevelés elég nagy feladat,sok szabadidő és türelem kell hozzá.Míg kicsi,nem jó sokat magára hagyni.

Pl a máltai,francia bulldog,shih-tzu

mopsz aránylag nyugodt,csendes kutyák.

5. Papp Szilvia (válaszként erre: 2. - 9242a6388c)
2009. dec. 12. 09:14

igen, igaz van, eleinte nem jó egyedül hagyni mert rászokik az ugatásra meg hogy egyedül van...

szünetben érdemes, és akkor folyton vele lenni, majd szépen lassan fokozatosan magára hagyni...

2009. dec. 12. 09:13

A kistestű kutyák többet szoktat ugatni, aminek nem biztos hogy örülnek a szomszédok. A gyerekek gyakran ráunnak az állatokra és úgy vegyetek bármilyen fajtát lehet rátok marad a feladat, hogy levigyétek a dolgát elvégezni. Esőben, hóban, ha beteg vagy ezt meg kell tennetek naponta többbször. Vegyétek figyelembe ha nyaralni, üdülni mentek a kutyát nem lehet otthon bezárni.

Nem kevés pénz a védőoltások, féregtelenítők beadtása az állatnak.

Amikor fiatal, fajtától függetlenül okozhat károkat, cipőt bútort megrághat tapétát, falat kaparhat.

Szobatisztaságra nevelés nem könnyű dolog számírs rá kb. 3 hónapig lehenek balesetek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook