Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Olajok és zsírok - ez nem vicc, lássuk más szemmel! fórum

Olajok és zsírok - ez nem vicc, lássuk más szemmel! (beszélgetős fórum)


2015. aug. 19. 05:54
Hidegen sajtolt olivaolajat, nem igazán kellene sütésre-főzésre használni. Azért hidegen sajtolt, hogy hidegen fogyasszuk ;)
2015. jún. 20. 02:24
mindketto,fozeshez kizarolag olaj/olive/,suteshez meg/pl bukta,kalacs stb/zsir mindig.
2015. jan. 16. 12:53
és azt olvastam, hogy ez egészséges, és többször lehet vele sütni
5. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 4. - Vaczila)
2015. jan. 15. 16:29

Ez így igaz!

Én nem is veszek ilyet.

Van kókuszolaj (nem reklámozom!) - ez is elég sokba kerül, de én megvettem, mert a neten olvastam róla.

2009. dec. 12. 05:36
Igen lehet beszélni arról, hogy vannak egészséges és mondjuk úgy kevésbé egészséges zsírok, olajok. Csak egy a bökkenő. Magyarországon az egészséges termékek, pl olívaolaj nagyon sok ember számára megfizethetetlenek, mert a nem egészséges termék többszörösébe kerülnek.
2009. dec. 12. 03:23

Bocsi, hogy megint én vagyok, de pl. a masszázs-olajokat is meg lehet említeni "gyógyító zsírként", mert pl. az egyik kedves talmasszázst végző barátnőm egyénreszabottan választja meg azt az olajat, amivel a talpmasszázst végzi.

Legalább 30 féle olaja van a "raktáron" mindig.

Leggyakraban (kb.30%) a levendulaolajat használja.

Ötlet tőle: önmagatokon is végezhettek levendulaolajas talpmasszázst. Alvászavarra, stresszre király.

Menete: fürdés után veszel egy kb.15-20 perces meleg, szódabikarbónás lábfürdőt. Ezután 10 perc pihenö (míg a bőr egy kicsit megszárad), (elaludni tilos, bármennyire is húz az ágy), s utána elvégzel magadnak - ha nincs partnered, vagy ő nem akarja - egy 10-15 perces talpmasszázst.

Soha nem aludtál olyan jól, mint ezután teszed!

Egészség:FT

2009. dec. 12. 03:08

Sziasztok,

Ebben a fórumban arról beszélgetnénk, hogy az általunk elfogyasztott zsírokat/olajokat hogyan fordíthatjuk az egészségünk, szervezetünk javára ahelyett, hogy menekülnénk ettől, mint valami nagy-nagy veszedelemtől.

FT

2009. dec. 12. 02:59

Az egészség és a diéták kapcsán olyan sok szó esik a szénhidrátról (cukor, fehérliszt, stb.), a húsokról (vörös, fehér, füstölt,stb.), a rostokról (lehetőleg minél több), azonban a zsírok/olajok csak olyan összefüggésben jelennek meg, hogy "fogyasszunk több egyszeresen telítetlen zsírt", ami főként olíva olajban testesül meg.

A lipidek (zsírszerű anagok) rendkívül komoly gyógyító, védő, energiabiztosító hatással vannak szervezetünkre.

Nem akarom nagyon (sőt egyáltalán) túl tudományosra venni a dolgot (pl. a véragy gátról nem beszélünk), csak annyit szeretnék fórumnyitóként mondani, hogy a lipidek alapvető részét képezik életünknek, akár az objektív, akár a szubjektív oldalát nézzük.

Pl. minden fogyókúra lipid eltávolításra igyekszik.

Pl. "nekem minden gondomat a kövérségem okozza" - mondják nagyon sokan.

Szinte ellenségnek tartja a lipideket az emberek nagy része, (s ha tudná, hogy az agy 85%-a lipidekből áll(!), kb. 10% víz és 5% száraz anyag).

Szóval, lehet átgondolni a témát!

Hogy a derekad körül komoly hájréteg van: az a lipidbevitel eredménye.

Hogy egyáltalán agyad van: az is lipidbevitel eredménye. (A te agyad a magzati korban édesanyád zsírbevitelétől alakulhatott ki...)

----------------------------------------------

Nézzük a mindenapi zsírbevitelt!

Jelszó: vigyél be minél több gyógyító lipidet, mely gyakorlatilag olaj (szobahőmérsékleten folyékony állagú lipidszármazék) és válaszd meg azokat az összetételük szerint!

Csak röviden: ha csak olíva olaj, repceolaj, lenmagolaj és tökmagolaj lenne a lipidbeviteled, akkor néhány hónap alatt "újjá varázsolódna" (hű, de magyartalan) a szervezeted.

Most nem is írok többet. Szóljatok hozzá, ha érdekel a téma, s akkor szépen átbeszéljük a gyógyító olajok sorát, összedobva az okosságainkat.

Üdv: FT

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook