Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha a hasunkból szeretnénk fogyni, valóban a futás a leghatékonyabb? fórum

Ha a hasunkból szeretnénk fogyni, valóban a futás a leghatékonyabb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. szept. 27. 14:23

Sziasztok,

Orvosnak, gasztroenterológusnak szóló - valószínűleg hüje - kérdés:


Különösen stresszes, ülőmunkát, jelentős heti túlórával folytató, 35 éves, sörhassal rendelkező ffi vagyok. Vérnyomásom tartósan magas volt, szívultrahangon a motornak nincs baja. Ekkor 97 kg voltam. Enni minden próbálkozás ellenére sem tudtam/tudok rendszeresen. Eddig a múlt.


Egy hónapja heti négyszer futok 4 kilométert. Megállásokkal igaz, bár egyre kevesebbel, egyre rövidebb idő alatt. Ha nincs időm futni, tornázom egy órát (négy testkörző felsőtesti, négy hasprés gyakorlat, három körben, 20x gyakorlatonként). Nem eszem kenyeret és kenyérfélét. Fogytam 4-5 kg, nőtt az állóképességem. A hangulatom és a mindenféle étvágyam -:))))


Az olvasottak szerint 84-85 kg lenne az ideális.


Várhatom e ezektől a tartós fogyást, a szinten tartást? Kell-e változtatnom? Ha igen, mit?


Köszi előre,

Tulipános


Ui: megyek futni

2010. okt. 27. 21:07

Viszaolvastam a topicot, jókat derültem a vitán.... (akit csak a fogyás érdekel, ne is olvasson tovább, csak az, akit az egészség megtartása is motivál)

Bármi fogyaszt, ami több kalóriát éget, mint amit megeszel. Ilyen a felülés is. Sőt a súlyzó is fogyaszt, ráadásul a metabolikus súlyzózás a legjobban. (pl. felüléshez egy 10gk-os tárcsát tartasz a nyakad mögött :))Ha anaerob módon használod az energiát, akkor 1 glukóz molekulában tárolt energiából 2 ATP (adenozin-trifoszfát) molekula regenerálható. (ez kell az izom üöszehúzódűásához) Ha aerob módon, akkor 36 ATP keletkezik. Ha most ezt lefordítjuk autók nyelvére, az aerob módon járatott a motor, (5liter/100 km) fogyasztása anaerob módon 90liter/100 km lenne. Ennyire pazarolja az üzemanyagot. Ha pedig ráveszed a szervezeted, hogy futáskor zsírt égessen, akkor előbb vagy utóbb olyan hatékony lesz, mint az a kocsi, mely messze 4l/100 km alatt fogyaszt.

Igen, most azt mondhatnátok, hogy akkor felesleges a kardio, minden nap felülés, és súlyzó megteszi. De álljunk itt meg egykicsit. Hogy a depókban milyen arányokban tárolódik a zsír bizonyos annak nemcsak genetikai, hanem hormonális háttere is van. Például a túl sok anaerob munka (2-3 nap regeneráció (glikogén reszintézis+izomsérülések kijavítása) pihenésre szükség van) - streszt is jelent a szervezetnek, és stressz hatására (kortizol) épp a hasi elhízás nem fog megszűnni. Ilyenkor már bizony (xenon erősködött mellette - tapasztalatból alátámasztom az igazát) számít a bevitt ch mennyisége, de a glikémiás indexe is. (nem kell cukros csokika meg sütike, az nem része az egészségnek, sok zöldség, gyümölcs, hús annál inkább.) A csípőn felhalmozódot háj bizony inzulin rezisztenciára utal. Szóval összegezve az eddig leírtakat, a leolvasztás elején az anaerob munka nagyobbat dob a leolvsztáson, a vége felé - szálkásítás - meg a kardio lesz látványosabb. Vannak trendek, miszerint a HIIT (Tabata) szintén hozzájárul a zsírmentesséhez. A kardio a szívnek és az érrendszer egészségének elengedhetetlen, ugyanakkor magam is űzöm a HIIT edzéseket (vo2max fejlesztés), meg néha súlyzókat is előszedem. Számomra Mark Sisson mozgáspiramisa megfelel az igényeknek, és ajánlom másoknak is ez szerint karban tartani az egészségünket. Ennek lényege, hogy gyakran sokat tartózkodjunk max. pulzusszám 55-75%-án, heti 2-5 órát. Emelgessünk nehéz dolgokat, 1-3 alkalommal 7-60 perc közötti időtartamban, majd 7-10 naponta egyszer tegyük meg a "fuss az életedért" futást, ez sprint a javából, de ne legyen több 10 percnél.

80. NKing
2010. okt. 27. 19:18

Arra senki ne hallgasson, aki a felüléseket szorgalmazza. Biztos kényelmesebb, de anatómiai alapokon azoknak van igaza, akik a teljes testre irányuló mozgást javasolják - Pl a futást. Zsírt égetni leghatékonyabban a kardiovaszkuláris edzéssel lehet. Ezek az olyan edzésformák, amelyek a pulzusszám növekedésével járnak. Célzottan nem lehet lefogyni - maximum a zsír alá több izomréteg épül, ami végső soron csak kifelé tolja a zsírt, ami ezáltal még nagyobbnak tűnik.


A másik fontos dolog a kalóriabevitel és a felhasználás egyensúlya. Ha többet eszünk, mint amennyi energiára szükségünk van, akkor hízni fogunk. Különösen igaz ez a jelen ülőmunkáit figyelembe véve (TV, számítógép, irodai munka, utazás). Ilyen energiatakarékos tevékenységek mellett sokaknak még az éhezésig csökkentett táplálékbevitellel is nehéz lefogyni.


Az éhezésről még annyit kell tudni: az éheztetett szervezet is gyorsan alkalmazkodik, a sejt-anyagcsere folyamatok lelassulnak, hogy megakadályozzák a tápanyagok gyors ürülését. Ez igaz a zsír felhasználására is. Ergo aki éheztetve akar fogyni, az hamarosan fáradékony lesz, kedvetlen, erőtlen, de a feleslegtől nem fog megszabadulni előbb.


A legfontosabbak: több energiafelhasználás aktív mozgással (egész testre kiterjedő), semmi szemétkaja (hamburger,pizza,energiaital!), semmi dohányzás, sok vitamin. Ezek nélkül nem lehet fogyni.

79. user2009 (válaszként erre: 76. - Zsizsan2010)
2010. aug. 5. 12:20

a mozgásra irányuló módszered kiváló, és valóban innentől már csak a kitartásodon múlik. viszont! az ennivalót ne vedd lejjebb! nem 1 hét alatt kell ledobni sok kilót. ha az "alig kaja, rengeteg mozgás" mellett haladsz, rövid időn belül nagy bajok lesznek! a szervezeted nem fog tudni normálisan működni, ha az elhasznált energia nem kerül pótlásra. gyomorszűkület, gyomorsav-túltengés, fáradtság, erőtlenség... és még sorolhatnám, hogy mivel fogysz szembe nézni, ha nem eszel rendesen. plusz, a "koplalással" mást nem érsz el a fentebb írtakon kívül, mint hogy a szervezeted átáll takarékos üzemmódra energiafelhasználás ügyében, ami azt vonja maga után, hogy lelassul az anyagcseréd, és idővel az ajánlott kalóriaérték fele is elhízáshoz fog vezetni. egyél bátran, három dolgot tarts szem előtt:


1. az elégetett kalória mennyisége magasabb legyen, mint a bevitt kalóriáké (ezt hívjuk fogyásnak)


2. lefekvés előtt 1-2 órával már ne egyél, mert a vércukor-szinted nem fog tudni "lecsillapodni" és nem fog menni a fogyás. ha lefekvés előtt tornázol egyet, az a legjobb. az izmaid "éhesek lesznek" és alvás közben fognak regenerálódni a tartalékból. esetedben a zsírból.


3. NE szedj bogyókat. ha vitamin kell, egyél zöldséget, ha cukor, egyél gyümölcsöt, ha protein, egyél halat, stb.


AMI A LEGFONTOSABB! NE AKARJ RÖVID IDŐ ALATT SOKAT FOGYNI! HA HIRTELEN FOGYSZ, KÉSŐBB FELE ANNYI IDŐ ALATT KÉTSZER ANNYI FELESLEGET SZEDSZ ÖSSZE! mindennek van ideje, tessék kitartani, és kivárni, CSODÁK NINCSNEK!


zoltán

78. 448f1a930a (válaszként erre: 76. - Zsizsan2010)
2010. aug. 2. 06:03
Nagy gratula,csináld tovább,kitartással,de ne menjen el a kedved,ha egy hónap alatt nem megy le az a tíz kiló.Türelem,sok sikert!
77. ariadna (válaszként erre: 76. - Zsizsan2010)
2010. aug. 2. 01:23
Mindent jól csinálsz és tutira le fogsz fogyni! Bár a nagyokosok egy kivetni valót azért találnának a módszeredben, hogy csak kétszer eszel! Egyél 4x-5x keveset! Nekem ez meghaladja a képességeimet, de nagyon remélem neked sikerül majd betartani! :)
2010. aug. 1. 22:58

sziasztok!


nagyon örülnék, ha valaki tudna nekem segíteni.

egy hete kezdtem a fogyókúrát, ami ezeket takarja: diéta, napi 1szer, 2szer eszek nem sokat. kenyeret elhagytam, esetleg egy héten egyszer eszem, akkor is pirítós kenyeret. napi 2-2,5 liter vizet iszok, amibe mindig teszek egy fél citrom kifacsart levét. tornázok kb 20 percet, amiben a lábamra csinálok gyakorlatokat, és 100db hasprést. minden este 8-9 föld uton 20 perc kocogás, és 40 perc intenzív séta. 17 éves vagyok, 95 kg. szeretnék megszabadulni 30 kilótól, ami tudom hogy sok, de van bennem akarat és tudom hogy képes vagyok rá. szeretném egészségesen megtenni, de nagy elhatározásom hogy egy hónap alatt 10 kg-ot lefogyok. szerintetek lehetséges? mit tegyek még hogy hatékony legyen? holnaptól elkezdek még ezek mellé zöld teát is inni, naturban. a legnagyobb súlyfelesleg a hasamon van :S, és borzasztóan zavar, hogy mindig magyarázkodnom kell, hogy nem vagyok terhes...:S


Légyszi ha valaki tudna segíteni és bíztatni tapasztalattal vagy bármivel akkor írjon privibe..

nagyon hálás lennék.


köszi előre is :)

2010. máj. 15. 10:59
jajj a Kangoo az annyira jó lehet... az a baj, h ezt nekem sajnos elég körülményes lenne megoldanom :S 1ébként nekem is hasammal voltak és sajnos most vannak is problémáim... nekem a reggeli futás heti 4x éhgyomorra jött be a legjobban meg utána félóra célzott hasizom gyakorlatok, 6 után nem ettem, napi 1x édesség és no fehér kenyér ez így 1 hónap -3kg nekem mondjuk 5 volt a cél...:D de sztem minél nagyobb a súlyfelesleg annál hamarabb lehet látványos eredméynt elérni :)
2009. dec. 30. 22:56
nekem is :) heti 2x járok Kangoo edzésre és a nyár alatt 16 kg-t fogytam :D persze most az ünnepek alatt felszedtem kb 5-6 kg-t, de az is lemegy, csak mozogni és egészségesen enni megfelelő mennyiséget. szerintem ez a lényeg, nincs amit komplikálni :) amúgy nekem felülő padom van, az jól megdolgozza a hasizmot :D
2009. szept. 20. 18:07
Nekem a Kangoo jött be !!!!
2009. febr. 8. 11:57
Neem. :D A felülés a legjobb.
2009. febr. 8. 06:22
Ezt pontosan nem tudom, de amikor elkezdtem fogyókúrázni az arcomból és a hasamból ment le leglátványosabban.
70. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 67. - 2577cdcc12)
2008. okt. 27. 13:25

Az a baj, hogy nem értesz hozzá :o)))))))


De sebaj, kezdem megszokni, hogy ezen a site-on a jogászok nem értenek a joghoz, a közgazdászok a közgazdaságtanhoz, a táplálkozási tanácsadók, pedig a táplálkozáshoz :))

2008. okt. 27. 12:31

az értelmi fohgyatékos rész végére azért tettem röhögő fejet mert nyílvánvalóan nem gondoltam komolyan, de látom ezt az esélyt te is megadtad nekem mert bár felfigyeltél a mondat tartalmára és kiemelted, de te is nyitva tartottad egy mosolygó arcal. :D Nah ez nagyon hosszúra sikeredett. Szóval ne vedd személyes sértésnek mert én közben mosolyogtam, legközelebb hasonlót látsz tőlem sose vedd komolyan.

Szóval én a végén azt írtam ha már valaki fogyni akar mit tegyen. A legtöbb embernek a hasa szokott az a terület maradni ami nehezebben jön le. "Minőségi" diétázás hiányában meg lehet fogyni a mérleg mutathat kevesebbet de nagyon elszarják az emberek a testüket. Te is látod hány téma van itt arról, hogy valaki napi 500kalóriát csipeget el vagy egyetlen egyszer eszik. Pedig pár alaptényt ha tudnak akkor máris menni fog okosan is. Azért volt az első fele olyan hosszú annak amit írtam, hogy a 2. fele ami magában másképp is értelmezhető egyértelmű legyen. Ha mindent pontosan kifejtenék, akkor olyan hosszú lenne minden írásom mint most, és szerintem sokan a franba kívánnak már így is, bár aki nem akarja nem olvassa el:D Persze hogy genetika ki hova és mennyit hízik, de akkor is rásegít avval hogy miből evett sokat és a has is a sok ch miatt zsírosodik be. Ha elmész futni akkor pedig nem lesz olyan hogy a kardodról vagy a fenekedről kétszer annyi felesleget szed le. Egyértelműen ha a feneked volt áltagon felüli akkor ott lesz látványosabb a fogyás. Ha pl az általam említett túlzott ch bevitellel hasadra nagyon elhíztál de olyan a genetikád hogy popira nem jött fel sok, akkor ugye mivel minden diéta alatt izom is jön le mindenképpen ameddig hasad nem fogy le addig jön mindenhonnan és lehet hasad addig kell lekaparni, hogy a hátsód már negatívba megy. Ezért lenne fontos figyelni a bevitt fehéjre mennyiségét és nem koplalásba meg napi egyszeri kajálásba kezdeni. Aki tudja mennyit szénhidrátot tud elrakni a mája, mennyit tartalékolnak az izmai, mennyi a fehérjeszükséglete, mi a normális napi bevitt zsírmennyiség és megnéz egy glikémiás index táblázatot az nagyon szépen fog és eredményesen fogyni. Anno mikor én fogyóztam sok mindent csináltam hülyén és azért is írtam be ide mert minden amibe belekerülök iszonyat elkezd érdekelni, iszonyatosan sokat olvastam róla de leggfőképpen kísérleteztem mert nagyon nagyon sok blama és kamu van, menet közben meg a fejembe ragadt az egész tápanyagtáblázat és minden apró kis info. Na és mégegyszer illetve előszös:D szóval bocs az értelmi fogyatékos rész asszem a személyem része ne vedd magadra mert nem úgy gondoltam....

G

68. 2577cdcc12 (válaszként erre: 66. - 3a35a2b906)
2008. okt. 27. 12:17
Utálom a "netvitát", úgyhogy nem reagálnék :o)
67. 2577cdcc12 (válaszként erre: 65. - 3a35a2b906)
2008. okt. 27. 12:15

Lehet, hogy értelmi fogyatékos vagyok, de akkor Te meg egy bunkó :o).

Nem azt írtam, hogy az egész baromság, hanem erre írtam: "Hasi eredetű elhízás túlzott szénhidrátbevitelt jelent. Vicces mert ilyen szempontból fel van osztva a test és különböző tápanyagokat máshova szeret elraktározni. Ha fogyni akarsz és pocidról akkor ha pasi vagy 150g ha nő akkor 100g-re csökkentsed le a napi szénhidrát mennyiséget". Azt hittem ezt is Te írtad, de ha nem, akkor bocsi. Azért mert a hozzászólás egyik fele igaz, azért még nem kell annak lennie a másik felének is. Egyébként tök egyéni, hogy ki honnan fogy, és nem a nemiség kérdése. Nekem is van vendégem, aki akármit csinál a fenekéből fogy, van aki a karjából, de speciel egy sincs, aki a szénhidrátszegény diéta hatásáról a hasáról kezdene rögtön fogyni.

2008. okt. 27. 12:11
a végént értelmezhetted másképp nem véletlen fejtegettem az első nem tom hány mondatban hogy nem lehet csak is egységesen fogyni. Azonban hogyha látod hova híztál sokat, azt is tod mi volt az amiből sokat ettél. Na és csak úgy mellékesen lefogsz fogyni ha csak a kalóriákat nézed de több izmot fogsz veszteni, mintha megennél 150g szénhidrátot és a maaradékot fehérjével és zsírokkal fedeznéd. Igy lehet enni 2000 kalória fele fogyás esetén csak sportolni kell. Atkinsonos soha nem eszik ennyit. 150g szénhidrát nem létezik náluk, talán 40 a legtöbb megengedett de az is csak a végén. 150 gramm szénhidrát meg mondjuk 200 gramm rízs fele ami nem olyan kevés, nem beszélve arról hogy a zöldséget sosem kell beleszámolni a kalóriákba és gyakorlatilag a legtöbb gyümölcsöt sem
2008. okt. 27. 12:05
villers te olvastad a legelső mondatomat vagy értelmi fogyatékos vagy?:D asszem azt írtam csak egységesen lehet fogyni, ellenben hízni nem feltétlen. ott áll az is, hasi eredetű elhízás esetén túlzott szénhidrátbevitelről van szó. Egészen egyszerűen a mondatokat amiket írtam sorrendben kell elolvasni és értelmezni.
64. 2577cdcc12 (válaszként erre: 63. - 3a35a2b906)
2008. okt. 27. 07:30

Ezt ugye nem gondolod komolyan, hogy attól, hogy a szénhidrátot ennyire lecsökkenti, akkor a hasából fog fogyni, és nem máshonnan? Mert ez alapján az Atkins hívői nagyseggű-laposhasú nők lennének, és azért lássuk be, nem azok. Ez kb olyan, mint a reklámozott mosópor, ahol a zöld részecske megy a fűfoltra, a piros a málnaszörp pecsétre :o)

És ha a zsírt csökkented, akkor a fenekedből, ha a fehérjét, akkor a karodból ? Ez így elég egyszerű lenne...

Ha fogysz, akkor fogysz mindenhonnan, előbb-utóbb hasból is, de van olyan, aki akkor fogy le onnan, mikor mindenhol már csont és bőr...

2008. okt. 27. 06:03
a fogyás nem úgy megy hogy innen vagy onna. egységesen jön le. valami jobban fogyaszt valami kevésbé de egyik sem célzott területeket szed el. Persze diéta mellett ha hasazol akkor kap egy túnust a hasad. De az megint csak más...Hasi eredetű elhízás túlzott szénhidrátbevitelt jelent. Vicces mert ilyen szempontból fel van osztva a test és különböző tápanyagokat máshova szeret elraktározni. Ha fogyni akarsz és pocidról akkor ha pasi vagy 150g ha nő akkor 100g-re csökkentsed le a napi szénhidrát mennyiséget. Nekem bevált. 45kg-ot fogytam és kisportoltam magam.
2008. okt. 15. 19:16
NA, ez elég értelmesre sikeredett. Bocsi! :S
2008. okt. 15. 19:15

Attól függ kinek honnan megy le adott esetben.

Ha nem arra vagy "beprogramozva", lehet hogy a melledből megy le, vagy a combodból vagyis ahonnan nem szeretnéd..

Nekem pl a comb, has és mell amiből megy le. Nekem spec. egyikből sem kéne, de mégis remekül megy sajnos :S

60. agi555
2008. okt. 15. 18:51
Még jó, hogy rátaláltam erre a témára. Hasamból és csípőmből kellene fogynom (eléggé). Most visszaolvastam amiket írtatok a futással kapcsolatban és beláttam, hogy az lesz a legjobb ha elkezdek futni. Úgy tervezem, hogy először heti 2-3 alkalommal futok mindig 30 percet, majd hétről hétre növelem az időt. Olykor majd csinálok haspréseket is. Nem fogok diétázni, hanem odafigyelek, hogy egészségesen egyek. Remélem lesz kitartásom és bírni fogom...
2008. szept. 10. 08:46
Igen, én több mint fél éve futok mindennap reggel 1 órát, kétnaponta pedig beülök infraszaunába (hordozható sajátba, így olcsó) 50 percre, és nincs semmilyen krém, tekercselés, csomagolás, bőrfeszesítő, stb. drága dolgok, a bőrőm gyönyörű selymes. Ennél olcsóbb kezelés nincs is. A kg-ok is lementek 75-ről 63-ra lementem. Mostmár azt látom hogy szálkásodom. Nagyon szépen formálódnak a lábaim is, a hasam is sokkal kisebb. Ja és nem csinálok hasizomgyakorlatot, mert tényleg úgy van, hogy ha zsír van rajta, akkor nem látszik, Mai napig élvezem (na nem mindennap) a futást reggelente. A friss levegő csodát tesz, a futás után az egész napot könnyen le tudom. Ja és a zsírégetés a futás befejezése után is órákig tart még. Nem mellékesen az étvágyat is csökkenti. 32-es méretről lementem 28-ra.
2008. szept. 10. 08:21

sziasztok!

A diéta az úszással kombinálva vajon segít?

2008. szept. 8. 19:23
Ha biciklizek az is segít szerintetek? A futást sajna nem nekem találták ki,de igyekszem kétnaponta 1órát bicajozni,a többi napra meg van egy kis hasazós tornám..kb 25-30perc :) Nagyon bizakodó vagyok...még! :))
56. jnka
2008. szept. 8. 16:10
Én is a futásra voksolok! A hypoxitraining nem ér semmit, tapasztalatból mondom :(
2008. jún. 28. 16:16
a hasizom gyakorlatokkal tudsz a leghatékonyabban fogyni vagy laposodni a hasadból.ha természetesen van kitartásod.
54. c299b9bcdc (válaszként erre: 53. - 0a6ce1d48d)
2007. szept. 2. 10:47
Viszont a futás olcsó, szinte semmi nem kell hozzá, csak az amit felveszel magadra, és lehet kora reggel kocogni az utcán :)
2007. szept. 2. 10:05
Nem. A futás csak az egyik módja.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook