Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van-e itt valaki, aki Nevelési Tanácsadóban dolgozik. fórum

Van-e itt valaki, aki Nevelési Tanácsadóban dolgozik. (beszélgetős fórum)


29. hte23 (válaszként erre: 28. - C19f5f79fa)
2010. márc. 6. 20:44
Megvan az idegen nyelvi értékelés alóli felmentésünk. Az országos szakértői bizottságtól
28. c19f5f79fa (válaszként erre: 27. - Hte23)
2009. dec. 13. 21:11
Tudom,sajnos igen ez van....:(
27. hte23 (válaszként erre: 14. - C19f5f79fa)
2009. dec. 13. 20:48

Köszönöm!


Azt tudom, hogy az értékelés alóli felmentés nem "tanulás alól" felmentés.

Csak az a baj, hogy ez pedagógus függő is. Sajnos az iskolák nincsenek felkészülve szakemberekkel, akik tudnak "bánni" az ilyen tipusu gyerekekkel.

Pedig a fiam, a főiskola gyakorló iskolájába járt.

Viszont csak 1 pedagógus volt az, aki foglalkozott a gyerekekkel, az is mellette napközis tanár volt.

Igy a gyerekeket a "felmentett" tantárgy alatt vitte el külön foglalkozásra. És még az idegen nyelvi pedagógus sem volt hajlandó a segitségre.

Pedig a gyereket még akkor külön órára is hordtam idegen nyelvből. (angol) Semmi hatása nem volt. (mármint az iskolában) a különórán nagyon jól teljesitett. Igaz ott csak vele foglalkoztak, és ez igy eredményes volt.

26. c19f5f79fa (válaszként erre: 25. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 13. 20:13
Megértelek.Ahogy leírtad,szerintem is jobban járnátok,ha másik óvodába vinnéd,ahol megoldják a logopédiai kezelést is.Reméljük a legjobbak:)
25. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 24. - C19f5f79fa)
2009. dec. 13. 19:54

nem tudom "elég rossz e az eredményünk hozzá"?szóval ha bekerülünk az sem jó mert akkor papirforma szerint is vészesebb a helyzet,ha nem akkor meg szinte csak a magánút marad igy lehet akkor is elviszem ebböl az ovibol a megyeszékhelyre valamilyen úton,egy olyan oviba ahol van külön logopédus(tudom hogy vannak ilyen helyek)

Nálunk a kistérségre van egy ember,aki logopédus+vezető egy személyben ő a nevtanos és vele akarták megoldatnni az SNI sek fejlesztését is "maszekban"...tovább nem tudja vállalni...az ovi igérget de hisz igérget már évek óta nem látom az esélyét hogy most januárra leakasztanak a szegröl egy szakembert ha eddig nem tették...én meg kevés vagyok az egyébként nagyon jó képességü gyerekek logopédiai fejlesztéséhez....tanulunk itthon évek óta de nem vagyok szakember...

24. c19f5f79fa (válaszként erre: 23. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 13. 19:47
Igen,azt kell hogy mondjam több esélyetek lenne.Jól látod...!!
23. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 22. - C19f5f79fa)
2009. dec. 13. 19:45

arról szeretnék ép érdeklődni most 21-én megyünk megint,hogy egy efféle intézményben nem lenne e több esélyünk...jövőre már be fogom tudni hordani a megyeszékhelyre oviba ha kell.

Helyben finoman szólva csak az alapitó okiratban megoldott a gyakorlatban nem:(

22. c19f5f79fa (válaszként erre: 21. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 13. 19:41
Igen,ha van róla papír az ovi köteles a fejlesztést ellátni.De akár ki is jelölhet logopédiai óvodát ha van a megyében.
21. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 20. - C19f5f79fa)
2009. dec. 13. 19:38
Nekem ép a szakvélemény kellett,igy az ovi köteles lenne fejleszteni.magánúton helyben nem lehet én tanitottam eddig,most ujra megyünk felülvizsgálatra,jövő tanévtől megpróbálom egy komolyabb helyen ha sikerül....
20. c19f5f79fa (válaszként erre: 19. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 13. 19:35
Ők szakvéleményt írnak és ha úgy látják,akkor kap diagnózist,ami mellé írhat kötelező terápiát a gyermek intézményébe.Vagy kijelölhet olyan intézményt,ahol folynak logopédiai terápiák...De ők logopédiai terápiát nem nagyon végeznek,max korai fejlesztést.Nem tudod magán úton megoldani a fejlesztését?
19. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 18. - C19f5f79fa)
2009. dec. 13. 19:31
nekünk logopédiai fejlesztés kell amit nem kaptunk meg a nevtan keretein belül túlzsúfoltság szakemberhiány miatt,max 3 hetente de inkább kéthavonta egyzser behivták a gyerekekt de az csak annyi volt hogy megnézték hol tart mondták kell a fejlesztés de nincs rá ember kicsi még a gyerek stb....ezért mikor tavaly meghallottam valakitöl hogy én is kérhetem (azt addig nem tudtam) kértem gyorsan a megyei tan kép vizsg bizottság szakvéleményét.
18. c19f5f79fa (válaszként erre: 15. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 13. 19:28
Mit értesz azon,hogy nem foglalkoztak veletek?
17. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1. - Hte23)
2009. dec. 13. 19:27
A szakértői bizottság véleménye a mérvadó azt nem birálhatja felül egy sima nevtan.
2009. dec. 13. 19:27
- A Közoktatási törvény 30. §. (9) bekezdése alapján a sajátos nevelési igényű tanulót, illetve a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanulót – jogszabályban meghatározott munkamegosztás szerint – a szakértői és rehabilitációs bizottság vagy a nevelési tanácsadó szakértői véleménye alapján – a gyakorlati képzés kivételével – az igazgató mentesíti egyes tantárgyakból, tantárgyrészekből az értékelés és a minősítés alól. Ha a tanulót egyes tantárgyakból, tantárgyrészekből mentesítik az értékelés és a minősítés alól, az iskola – az e törvény 52. §-ának (7) bekezdésében, valamint (11) bekezdésének c) pontjában meghatározott időkeret terhére – egyéni foglalkozást szervez részére.
15. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 2. - C19f5f79fa)
2009. dec. 13. 19:27
én már tavaly is mint szülő kértem a szakértői bizottságot mert nem foglalkoztak velünk eléggé a nevelésiben,kérheti szülő most is!
14. c19f5f79fa (válaszként erre: 13. - Hte23)
2009. dec. 13. 19:25

Nagyon sajnálom,és szakemberként nem értek egyet a szakértői bizottsággal, mi az,hogy sajátos nevelési igényű és ráadásul az olvasási készség érintett és nem adja meg a felmentést.Ez elég szomorú:(

Bár a felmentés az nem a tanulás alóli felmentést jelenti,hanem az értékelés alóli felmentés,itt pedig az iskola értelmezte rosszul...áhh!! nyugodj meg és a legjobb helyen vagytok az országos bizottság előtt.Az iskolának oktatni kellene az idegen nyelvet differenciáltan,egyéni bánásmóddal és képességekhez mért szinttel.Az értékelés pedig írásbeli értékelés,ezt jelenti a felmentés.

13. hte23 (válaszként erre: 11. - C19f5f79fa)
2009. dec. 12. 20:41

Bocsi ha nem voltam érthető.

A kezdetektől nem volt felmentése az idegen nyelv értékelése alól a szakértői vélemény szerint.

Az iskola ( az általános ) viszont 4. osztályban kikényszeritette belőlem az irásbeli kérelmet, és nem értékelték 8. osztályig, és az első középiskola sem. ( a szakértői nem javasolta)Az első középiskola akkor értékelte ( fogalmam sincs mi alapján ) amikor elolvasták a szakértői véleményt. ( a második középiskola kérésére )

A szakértői bizottság azt mondja, ők nem legalizálhatják az iskolák törvénytelenségét, igy nem adhatnak felmentést.

Tehát a végeredmény. Nem tanult idegen nyelvet 4. osztály óta, a tudása nulla. Igy még a 11. osztályt sem tudja befejezni. Meg fog bukni, mert nem tudok különórát fizetni, hogy képes legyen két idegen nyelvet megtanulni legalább annyira, hogy kettest kapjon. Róka fugta csuka.

12. c19f5f79fa (válaszként erre: 8. - Hte23)
2009. dec. 11. 22:26
Ebben a korban már nem szoktak vissza helyezni...,de nem is ez a lényeg,gondolom,hanem az hogy megkapja a felmentést.
11. c19f5f79fa (válaszként erre: 10. - Hte23)
2009. dec. 11. 22:25
Nekem picit nem tiszta,az iskola nem akarja megadni a felmentést és buktat?Ehhez nincsen joga,panaszt tehetsz az oktatási irodán,hisz a fiad SNI-s és ha kap fejlesztést nem buktathatja meg,ha szakértői vélemény van arról,hogy felmentés.
10. hte23
2009. dec. 11. 21:45

Egyébként köszönöm, hogy próbáltok segiteni.


Még persze az is baj, mire az országosra kerülünk, addigra megbukik, és még pótvizsgázni sem tud.

Már most áprilisra adják az időpontokat.


És más tantárgyakból 3-as körüli az átlaga(van ami jobb, van ami kicsit gyengébb )

Mellette jól sportol. Küzdősportok, havonta legalább egy verseny, és mindig érem minden számban amiben indul.

2009. dec. 11. 21:38
Még indokolt esetben sem.
8. hte23 (válaszként erre: 7. - C19f5f79fa)
2009. dec. 11. 21:38

És én nem kérhetem a visszahelyezést?


Hozzátartozik még a történethez, hogy független szakértőt kértünk a mostani vizsgálathoz is, és azok vizsgálták, akik 2007ben és 2006-ban.

Ráadásul nyiltan megmondták, nem fogják felülbirálni az előző szakértői véleményt, mert a csalás lenne a részükről.

7. c19f5f79fa (válaszként erre: 5. - Hte23)
2009. dec. 11. 21:14
Ha az országos bizottság előtt van az anyaga,akkor várjátok ki.De mivel a szakértői hatásköréhez tartozik a gyermeked hisz SNI ők is kontrollálják....tehát a Nevelési Tanácsadó nem jön képbe...újra vizsgálni nem fogja,csak akkor ha a szakértő visszahelyezi.
2009. dec. 11. 20:56

Itt a legnagyobb baj, ha nem kapja meg a felmentést, akkor lőttek az érettséginek.

2006-óta állandóan ezt jelzem. Amit a szakvéleménybe le is irnak, hogy szóltam, ők szóltak az iskolának de senki nem reagált. A bizonyitványba is az szerepel: felmentve.

A legszebb dolog az, hogy olyan középiskolában kezdett tanulni, ami tipikusan ilyen gyerekek részére van. A szakvéleményt kiállitó intézetből járt ki fejlesztésre egy hölgy. És a gyerekem, addig fel volt mentve, mig nem akartunk iskolát váltani. Akkor olvasták el a szakvéleményt. ( a másik iskola javasolta a pontositást) Én ugy gondoltam, ha szóltam, és ennek ellenére él a felmentés, akkor jogszerüen járnak el.

Én persze

2009. dec. 11. 20:50

Pontosan az a bojom, hogy a fiam SNI. Már régóta.

Nem volt felmentése idegen nyelv értékelése alól, de közben 4. osztályos kora óta nem osztályozták ( gyerekből van, nem is tanulta - mi ugyan próbálkoztunk különórával is - De be stresszelt, romlottak az egyéb tantárgyak jegyei is, igy feladtuk.) Természetesen egy kikényszeritett felmentési kérelmet kellett irnom. Most 17 éves, 11 osztályos tanuló. 1998. ban állapitották meg először. Utána az iskola jelentései alapján nem volt felülvizsgálat. Én kértem 2006-ban, törvényváltozás miatt 2007-ben, 2009 elején iskola váltás miatt- idegen nyelv alóli felmentés., 2009 végén uj kérelem a jegyző segitségével. Most jelenleg beadva az országos bizottsághoz az anyag.

DE kaptam egy tippet. Ha nem kérjük az SNI -t, hanem a BTMN-t, akkor a helyi nevelési tanácsadó is adhat szakvéleményt.

Egyébként 2006-ban diszlexiás, ami csodával határos módon a törvényváltozás után megszünt. Csak olvasási zavar és szövegértési zavar áll fenn, amit nem éri el a tanulási zavar szintjét.

Mellette súlyos figyelemzavaros, és diszgráfiás.

A diszlexia maradványtünet nincs. Pedig a diszlexia tudomásom szerint nem egy nátha, amiból tünetmentesen/maradványmentesen fel lehet épülni.

2009. dec. 11. 20:46
A szakvélemény maga eltérhet, mert a szakértői bizottság jóval összetettebb vizsgálódást végez, ezért részletesebb, többszempontú a véleményük. (többféle szakember nézi meg) Viszont ők nem mindig támasztják alá a nevelési tan véleményét. A lényeg pedig amit a biz. mond, ha már odakerül a gyerkőc.
2009. dec. 11. 20:43
Amit a szakértői bizottság ad, azt a nevelési tanácsadó nem bírálhatja felül, és nem is fogja. Ha erre irányult a kérdésed.
2. c19f5f79fa (válaszként erre: 1. - Hte23)
2009. dec. 11. 20:36
Szia! A törvény jelenleg úgy fogalmaz,hogy a Nevelési Tanácsadó vizsgál első körben és ő küldhet szakértői elé.Jövőre úgy lesz megint hogy a szülő is kérheti rögtön a bizottság vizsgálatát. A kérdésedre válaszolva persze előfordulhat, hogy nem állapítja meg a sajátos nevelési igényt a szakértői és vissza küldi a Nevelési Tanácsadóba.
2009. dec. 11. 20:33

Szeretnék tanácsot, iránymutatást kapni.


Szeretném tudni, mennyire van befolyással egy Nevelési Tanácsadóra a Tanulási képességet vizsgáló szakértői és rahabilitációs bizottság.

Van-e esély arra, hogy más szakvéleményt adnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook