Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Bemolyozódott" sütési kiegészítők fórum

"Bemolyozódott" sütési kiegészítők (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 14. 10:59
multi ide vagy oda, az ilyen dologokat szereti molylepke és ha hazaviszed tovább terjed.
9. vvicus (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2009. dec. 14. 10:51
Átnéztem mindent a hétvégén, mert amúgy is átrendeztük a konyha-nappalit, na meg nagytakarítást tartottam mindenhol, de nem akadtam nyomára molyepkéknek. Lisztekkel nincs gond, mák meg ilyesmi pedig nincs a lakásban. Ja, és ráadásul mindig be szoktam tenni ezeket a mélyhűtőbe, hogy ne zsizsikesedjen be a bab pl., meg a liszttel se legyen gond. Ez még sem elég? Vagy ezek után majd a mazsolát meg ilyesmit is fagyasszam le?
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2009. dec. 12. 10:50

azt hittem, velem ez nem fordulhat elő, mert szorgalmas és alapos takarító vagyok.

De egy -két lepke elég, és napok alatt hatalmas a szaporulat!

7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Vvicus)
2009. dec. 12. 10:49
átnézed az összes lehetséges helyet, nem csak a szekrényben/polcon a liszt-dara-mák stb körül, hanem a szekrények mögött, nekem a hűtőm mögött volt egyzser egy egész kolónia! Én még olyat nem láttam! Több tenyérnyi területen csupa háló meg lárva. Undorító volt, na akkor konyhai nagytakarítás ,fertőtlenítés, még a falat is lemostam hipóval. El is tűntek. Azóta sincs.
6. vvicus (válaszként erre: 5. - Doxikri)
2009. dec. 12. 10:34
Sajnos szoktam látni molylepkéket, csak még mindig azt nem értem, hogy a felbontatlanban ha kikelnek, akkor az benne is van, nem? De hogyhogy nem látja az ember, miért nincsen semmi nyoma, amikor megveszed a mazsolát és kiöntöd egy tálkába? Amúgy nem egy helyen volt a liszttel. ÉS hogyan lehet kiírtani a lakásból a molylepkét?
5. doxikri (válaszként erre: 4. - Vvicus)
2009. dec. 11. 23:53

Sajnos ezekben a dolgokban gyakran előfordul....ráadásul, ha egy helyen van a liszttel meg a többi szárazáruval, akkor azok is "megfertőződnek" Akkor meg kuka minden!!

Ha molylepkéket látsz repkedni, akkor már kezdheted is átnézni az összes cuccodat. Pl. a búzadarában is gyakran van. Üzletlánctól függetlenül.... ☻

2009. dec. 11. 13:52
Én arra lennék kíváncsi, hogy ez normális dolog? Hogy kerül a mandulasziromba molylepke? És milyet merjek venni? Na meg, abból kiindulva, hogy egy idő után megjelennek a zárt csomagban a kukacok és molyok, azok benne is voltak, szóval, ha megveszem frissen, akkor is valami szart veszek meg. Mondjuk annyit tanultam, hogy többé a nagy angol üzletlánc saját márkás mazsoláját és manduláját, meg ehhez hasonlókat nem veszek, és nagyon valószínű, hogy más saját márkásat sem.
3. doxikri (válaszként erre: 2. - Vvicus)
2009. dec. 11. 13:21

Vissza a boltba, meg fogyasztóvédelem!!!


A mákkal is nagyon kell vigyázni.

2009. dec. 11. 11:58

Sziasztok! Teljesen fel vagyok háborodva, éppen az imént akartam összekészülődni gyümölcskenyér sütéséhez, kivettem a fiókból a mazsolát, mandulaszirmot, aszalt gyümölcsöt. És a teljesen lezárt, még nem lejárt mazsola és mandula teljesen tele volt hálóval, valamint molylepkékkel. Hozzá kell tennem, volt közötte olyan mandulaszirom is, aminek már lejárt a szavatossága, na de kérdem én, miket eszünk mi??? Miket adnak el nekünk a nagy multik saját márkájuk alatt??? Teljesen felfordult a gyomrom. Ja, az aszalt gyümölcsökben meg kis kukacok voltak. Én ilyen fertelmet még nem láttam a konyhámban. És az dühít, hogy a mandulapelyhen kívül (az egyik csomag csak) semmi nem volt lejárva.

Mit szóltok ehhez?

Bocs, de most el kell menjek dolgozni, kábé 1,5 óra múlva leszek csak.

2009. dec. 11. 11:54
"Bemolyozódott" sütési kiegészítők

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook