Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a Dormeo Memosan Párna - memória párnával (ami 30x50cm) kapcsolatban? Tényleg olyan jó? fórum

Mik a tapasztalatok a Dormeo Memosan Párna - memória párnával (ami 30x50cm) kapcsolatban? Tényleg olyan jó? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 20. 09:41

Eddig háromszor aludtam a Dormeo párnán, már most érzem, hogy jót tesz a nyakamnak, vállamnak. Pedig az ágy nem kényelmes.

Szerintem egyáltalán nem magas, és nem kemény, minden alvási pózban kényelmes.

Nagyon jó áron sikerült vennem a vaterán. Érdemes körülnézni.

14. homokóra (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2011. jan. 20. 15:25
az ágy nekünk is jó..de ez a párna rettentő magas, és kemény..ezért szétszedtem..csináltam belőle kettőt..de így se jó:( Most néztem egy úgynevezett Mollin memory-t..az puhább..itt lehet kapni nálunk a segédeszközben..de nagyon drága..
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Homokóra)
2011. jan. 20. 15:11

Lefekszem és ugy:)

Bár nekünk az ágy is jó.

12. homokóra (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2011. jan. 20. 15:03
de hogy a fenébe, Filcike...nekem sosem volt gond a gerincemmel..de most mindenem fáj, esküszöm:(
11. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - 8509bb409c)
2011. jan. 20. 14:55

Szia!

Én gerincbeteg vagyok,3szor műtöttek már,hason feküdni nem tudtam.Viszont lassan 1 éve ilyen párnán alszom és hason is működik a dolog!:)

2011. jan. 20. 14:21
Hát ez nem vált be..leszakadnak a vállaim..fáj a nyakam..szóval befürödtem vele!
2011. jan. 5. 08:34
Én most rendeltem kettőt, amiből négyet csináltam..mert nagyon magas volt..ma aludtam rajta először..lehet, h beválik..
2010. jan. 16. 18:17
Az ősszel nyertem egyet, szuper!!, pedig nagyon szeretem a libatoll-párnát!
2009. dec. 29. 22:00

Szép estét !

Anyukám kapott novemberben a születésnapjára, és azóta csak azon alszik, és azt mondja, nagyon jó.

2009. dec. 10. 16:27

Az egyik fórumon ezt olvastam:



""""Találtam egy nagyon jó cikket a címe TOXIC MATTRESSESS


Érdemes végigolvasni tanulságos!


[link] mattress.html



Itt egy részlet nagyából lefordítva.



A normál matracok mérgezőek



Tudta, hogy napjainkban több mérgező anyag van egy hagyományos matracban, mint amennyit egy hordó olaj tartalmaz? Igen, így van! A legtöbb matrac teljes egészében szénhidrátszármazékokból/petrolkemikáliákból készül (példák). Napjainkban a legtöbb ember olyan szintetikus anyagokból készült matracokon alszik mint például a poliuretán, poliészter és égést álló anyagokból készülnek. Ezeknek a szintetikus anyagoknak és égést álló kemikáliáknak köszönhetően egész éjszaka mérgező anyagokat lélegzünk be, mint a polibrómózott difenil-éterek(PBDE), vagy a formaldehid és még sok más.



Más kemikáliák a matracokban


Azok a kemikáliák, melyeket a poliészter matracokhoz használnak, rákkeltőek, vese, szívizom és idegrendszeri károsodást okozhatnak. Az elfogadott matracok sokféle kemikáliái, a fejfájástól a rákig mindenféle problémát okozhatnak.



Fémek az ágyadban és az ágykeretedben


Sokan használnak rugós, táskarugós matracot, csak úgy mint fém ágykeretet. Ezeket a fajta matracokat rugalmasságukért szeretik, de úgy tűnik, hogy ezek nem csak egy nem természetes alátámasztást nyújtanak, hanem megzavarják elektromágneses terünket, mely mindenféle fizikai és lelki problémát okozhat, stresszként hat a szervezetre. Ezt persze nehéz bizonyítani, de nagyon sokan mondják, hogy mióta olyan ágyban alszanak amiben nincs fém, és környezetükből és eltüntették a fém alapanyagú tartozékokat, mint például az éjjeli óra sokkal jobban alszanak



Szintetikus matracok és penész


Mintha a elektro-mágmeses terek zavarása, és a bennük levő mérgező kemikáliák nem lennének elég, a szintetikus matracok könnyen be tudnak penészedni, ha túl sok nedvességet szívnak magukba, (mondjuk a magas páratartalom miatt), nem mindig tudnak elég gyorsan megszáradni, kiszellőzni, így elkezdenek bepenészedni. Ha a penész puha, gyakran úgy alszol mellette, hogy észre sem veszed. De ettől függetlenül káros az egészségedre.



A szintetikus habmatracok, mint például a memóriahab, nagyon divatosak napjainkban, és azt állítják róluk hogy segít az embereknek, hogy jobban aludjanak. Akárhogy is ezek nem csak mérgező gázégéstermékek, de egy nem lélegző felületet is képeznek, ami túlmelegedést, penészesedést is okozhat és a legkevésbbé sem ideális alvástapasztalatot.



Nézzézek meg az emberitest.linkpark.hu-n a lécesbetétet szerintem az az ideális!



Ráadásul a memória matracok a meglevő gerincproblémákat konzerválják!!!!! Tapasztalatból mondom de elég csak belegondolni!""""



Egyébként a belinkelt oldalat nem nyitja meg lehet már régi a hozzászólás (2008.január-i)?

Mi erről a véleményetek igaz lehet?

2009. dec. 10. 16:07
igen van
4. 8509bb409c (válaszként erre: 3. - Koppanya)
2009. dec. 10. 11:50
És van rajta cserélhető párnahuzat nem kell külön rendelni hozzá?
2009. dec. 10. 11:43
tényleg nagyon jó...mi ajándékba kaptuk-én is szkeptikus voltam- de azóta sokkal jobbat alszom, tényleg bármilyen pozitúrában kényelmes
2009. dec. 10. 11:38
Ez igaz? :"A párna oldalt vagy hason fekve egyaránt tökéletes kényelmet nyújt." Oldalt még elhiszem na de hason fekve is kényelmes?
2009. dec. 10. 11:35
Mik a tapasztalatok a Dormeo Memosan Párna - memória párnával (ami 30x50cm) kapcsolatban? Tényleg olyan jó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook