Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi terror-elegem lett. fórum

Munkahelyi terror-elegem lett. (beszélgetős fórum)

1 2
54. fakavava (válaszként erre: 50. - Giga455)
2010. jan. 17. 19:19
Én is így jártam, és azt már senki sem nézi, hogy olyan munkaköri leírást varrt a nyakamba , ami egyszerűen végrehajthatatlan. Azt is bevezette, hogy, aki ellentmond az új főnöknek, azt összeférhetetlenség miatt rúgja ki.
53. one85
2009. dec. 11. 19:57

demeeri szia!

Na hogy döntöttél?Én csak azért tanácsolom amit írtam , mert Én is megcsináltam!Igaz most már 4 hónapja nem találtam munkahelyet , de híztam 10 kilót!:D És amúgyis , úgy vagyok a dolgokkal , hogy majd valahogy lesz!

2009. dec. 11. 17:00
Kárpátalján is az van, mint a Vajdaságban, sok ismerősöm él ott. Az ottani átlagbér 60-100 eurónyi összeg. A hétköznapi élethez szükséges cuccok nem jelentősen olcsóbbak, mint nálunk. Fogalmam sincs, hogy tudnak megélni a családok 20-25 ezer forintnyi fizetésből. Illetve úgy, hogy másodállás, harmadállás, külföldi munka... Ami a családok rovására megy, mert nem egy szétesik miattuk.
2009. dec. 11. 13:08

Nálunk ugy van,ha minket rugnak ki akkor azt beleirják a munkakönyvbe és igy nehezebb aztán munkához jutni!

Legjobb ha mi mondunk fel!



Ha fel akarnak mondani nekünk csak mert nem tetszik a pofánk akkor még a tökéletesben is találnak hibát,csakhogy elküldhessenek!Épp nálunk a gyárban volt erre példa nemegyszer!

2009. dec. 11. 13:00
várjunk a munkáltató rendkívüli felmondására nem jár ám végkielégítés... Tehát ha van indok, pl nem teljesíti a munkaszerződés szerintieket, ill. munkaköri leírásban foglaltakat, simán kirúghatja és indok is lesz. Sőt még végkielégítés sem jár, hisz szerződést szegett a munkavállaló
49. 8ee31e318f (válaszként erre: 7. - Demeeri)
2009. dec. 10. 19:58

ne szamolj le. az csak nekik jo. ha elkuldenek az neked jobb.


csak akkor szamolj le ha tuti tudsz hova menni dolgozni mashol

48. 8ee31e318f (válaszként erre: 9. - Demeeri)
2009. dec. 10. 19:56

egyszeru.


megbizhatatlan vagy. szar a munkad, elkesel, stb. nincs munkaltato aki ezt toleralja hosszutavon.

2009. dec. 10. 10:42

Próbáltak már mindenféle szankciót életbe léptetni ennek visszaszoritására, de sajnos még mindig nem elég viszatartó erő annak a vállalkozónak. Sőt még azt is kitalálták, ha alkalmazza a jelentkezőt az a vezető még kedvezményeket is kaphat, de úgy látszik kevesen éltek ezzel a lehetőséggel. Mindenkinek

üdvözletem küldöm.

46. 53ce7424c0 (válaszként erre: 41. - D160c9f3b0)
2009. dec. 10. 10:40
Szegénykém, ilyenkor eszembe jut, hogy hány elkényeztetett gazdag gyerek hisztizik mindig valami ujabb szarságért....figyelj, valahol a környező településeken se lenne valami más lehetőség? Mégha utaznod is kéne, igaz hogy arra is elmegy a pénz, de ha többet keresnél, akkor még ez is megérné...nembeszélve a lelki terrorról. Ilyen lehetőség se lenne? Vagy a környék többi helyén is ők müködnek?
2009. dec. 10. 10:38

Sziasztok sajnos ma már a munkahelyek nem jótékonysági intémények, ahol még a dolgozókat ember számba vették sajnos a munkatársak között is folyik a harc többek között egymást piszálva, ágálva egymás között ilyen kémkedés folyik vajon ki mit csinál és miért az rögtön jelenti a fönőknek és utána az is lehet, hogy az illetőt elbocsájták. Sajnos a fönőkökök közül sem igazán megértőek, mert aki a komája, jó haverja, vagyis közel van a tüzhőz, mert be van vágódva. Panaszkodni sem nagyon lehet emiatt és ez a baj.

Én olyan cég területén dolgoztam öt évig, ahol az volt a szokás, mint falun, ha valakivel bármi történt vagy mondott akkor rögtön megtudta mindenki, aki ott dolgozott, de azóta felszámolták a céget teljesen és azok, akik ott maradtak utoljára elküldték őket is. Általában az a vélemény, ahogy lehet óvatosnak kell lenni, mert ha valakinek nem tetszik valami akkor azt mondják lehet elmenni és semmiféle védelmet nem kap a munkavállaló. Jó része kihasználja, hogy nagymértékű a munkanélküliség, igy ebben az esetben nyeregben érzik magukat. A másik fele a dolognak a bejelentett cégekről, hiszen olyan törvényt léptettek életbe, ha a Munkaügyi Felügyelőség kimegy ellenőrizni vagy megtalálja a céget, vagy nem. Emiatt is nagyon sok mindig a visszaélés, a kedvezőtlen feltételek miatt és a munkavállaló is csorbát szenved, mert azt is pénzbüntetéssel sujtják, ha szabálytalanul alkalmazzák és a fönők nem fizet utána semmiféle járulékot hivatkozva a magas fizetési terhekre, csak nem gondol arra senkisem, hogy másoknak mekkora kárt okoz anyagilag. Szép és szerencsés napot mindenkinek.

44. giga455 (válaszként erre: 43. - Giga455)
2009. dec. 10. 10:29

na így jár aki nem olvassa el mielőtt elküldi...


még a sajtó jutott eszembe, az is névtelen bejelentéssel... bár nem tudom.

43. giga455 (válaszként erre: 41. - D160c9f3b0)
2009. dec. 10. 10:16

tényleg maffia

asszem amit írtál nálunk APEH és OMMF néven ismerik.

Egy névtelen levelet megér, hátha... hát ez tényleg egy maffia!!!

2009. dec. 10. 10:06
Nekem is elegem lett másfél hónap próbaidő után. Úgy gondolom, a munkahelyi terrorhoz is két fél kell, az egyik a terrorizáló, a másik viszont, aki tűri. Ha senki nem tűrné, akkor a vezetőség se csinálhatná. Sajnos ez nálunk sem működött, amikor kijelentettem, hogy távozom, mindenki fülét-farkát behúzva hallgatott, pedig lett volna okuk és alkalmuk kinyitni a szájukat.
41. d160c9f3b0 (válaszként erre: 40. - Giga455)
2009. dec. 10. 10:04

Sajnos minket itt semmmmilyen törvény nem véd..és sajnos ha lenne is valami törvény,azt is kijáttszák!Mindent kijátszanak!Tudod,olyan pénz beszél,kutya ugat alapon!

Lefizetik az "inszpekciót"-nemtudom nálatok hogy nevezik ezeket...akik kijárnak vállalatokhoz és ellenőrzik a papirokat meg hogy minden rendben megy e!Nem lenne szabad szombatokon sem dolgozni..vagy ha szükséges akkor ki kellene fizetni azt..

Ezek szépen lefizetik az inszpektorokat és azok többet ki sem jönnek a gyárba!

Na ha addig fajul a dolog hogy nekem mondanak fel,akkor nekem első utam Szerbia fővárosába Belgrádba vezet,az ottani inszpekcióhoz...talán azokat nem tudják lefizetni!

TALÁN!!!!

Most csak levelet tudnék irni oda,amit aztán vagy elolvasnak vagy sem,meghát egy levelet lehet hogy nem is vesznek komolyan...Belgrád innen 300 km-re van,gondolom nem autókáznak ide,hogy kideritsék igazakat irok e a levélben!

Beszéltem telefonon az ott dolgozó emberrel,az azt mondta,hogy irjunk levelet,amit nemkell aláirni...És majd a levél először ennek majd annak a kezébe kerül..

aztán vagy csinálnak valamit vagy sem!

Megpróbálom,aztán próba szerencse!

Személyesen jobb lenne,csakhát azt meg nemakarom hogy megtudják,hogy én jelentettem be őket!Még ott dolgozom addig nem akarom...de amint felmondanak azonnal megyek...az első utam vezet majd oda!

Csak félő,hogy azokat is lefizetik!

Nagyon nagy"emberek" ezek...bármit megvesznek a pénzükkel...BÁRMIT!!!!!

40. giga455 (válaszként erre: 37. - D160c9f3b0)
2009. dec. 10. 09:45

ezt még éhbérnek is kevésnek tartom. ez egyenesen kizsákmányolás...

Én inkább a magyar munka meg egyéb ilyen számviteli,gazdasági törvényekben vagyok otthon, nem tudom nálatok hogy működik, de ott nincs semmi törvény a munkavállalók védelmében?

Szégyenlem a képem, még azt hittem mi szar helyzetben vagyunk...

ezt a benyalit én hosszúnyelv/barnanyelv szindrómának hívom. Sajnos ez mindenhol így van, akinek nem elég hosszú a nyelve, azon átgázolnak, kihasználják. Csak kokrétan az én gyomrom nem venné be.

Itt volt régen egy varroda (fékum -lehet nem jól írtam) itt összefogtak a dolgozók és sztrájkoltak. Nem vették fel a munkát. Mindenkit kirúgtak, és a végkielégítéssel azóta is tartoznak, felszámolták a céget. Ez már jó régen volt :-(

Nagyon sajnállak titeket, megértelek, mert én is ismerem a hóvége fogalmát, nagyon sok számlával el vagyunk maradva és félek. CSak sajnos ez rajtad nem segít meg senkin.

Remélem hogy sikerül a terved!! hajrá

39. giga455 (válaszként erre: 36. - Cb82b220ce)
2009. dec. 10. 09:35
ja bocsánat, nem tudtam
38. d160c9f3b0 (válaszként erre: 35. - Giga455)
2009. dec. 10. 09:35
Sajnos Vajdaságban élek! :-(((((
37. d160c9f3b0 (válaszként erre: 34. - Cb82b220ce)
2009. dec. 10. 09:33

Sajnos nem is tudunk hová elköltözni!Külön házunk van ,még eladni sem tudjuk mert apám és az öccse nevén van..ök sem akarják eladni,de én is sajnálnám!

Ez a szülövárosom...meg ez a kurva ország ahova születtem!

Igen sajnos 100 euró a fizink fejenként és igen szó szerint éhezünk fizi után 2 héttel!

Majdnem minden szombaton dolgozunk amit egyáltalán nem fizetnek...szombatokon ingyen járunk be!Multkor kiszámoltunk,ha visszamenőleg a gazdáknak ki kéne hogy fizessék a szombatjainkat akkor fejenként 3000 HÁROM EZER!!!!! eurót kellene fizetniük mindenkinek!Ráadásul kaját sem kapunk a gyárban...nem adnak kaja pénzt sem!Tehát ha a reggeliszünetben akarsz enni,akkor a fizetésedet költöd rá!

Én már 11. éve nyüglődök itt!Valamikor sokkal jobb volt a helyzet!!

De most..egyszerüen mindenki morgolódik bent,de senki nemmer szólni egy szót sem!Ha összertartó vállalat lennénk akkor szépen fognánk magunkat és senki nem menne be szombaton dolgozni!Nemtudom akkor hogyállna a góréknak a szája!

Csakhát sajnos vannak azok a benyali fajták ...egyáltalán nem vagyunk összetartók!

De én azt már eldöntöttem,hogy tönkreteszeem őket!Nem anyagilag...azt sajnos nemtudom megcsinálni...de majd teszek dolgokat ami nagyon fájó lesz ám...és senki sem fogja megtudni,hogy én voltam!Soha sem voltam utálatos senkivel és mindenkivel..ismétlem mindenkivel tisztességesen viselkedtem..de mostmár tenni kelll valamit,legalább azért,hogy a lelkemen könnyitsek..egy picit!!!!

36. cb82b220ce (válaszként erre: 35. - Giga455)
2009. dec. 10. 09:27
Nem Magyarországon él.
35. giga455 (válaszként erre: 33. - D160c9f3b0)
2009. dec. 10. 09:26
100 eur, az nincs 30 000 forint. Ez még a minimálbért sem éri el... az meg törvényellenes. Melyik is ez a gyár? elkelne ott egy APEH és OMMF vizsgálat...
34. cb82b220ce (válaszként erre: 33. - D160c9f3b0)
2009. dec. 10. 09:16
Basszus kulcs,ezt most komolyan mondod hogy 100 € fejenként a fizutok?Lehetetlen abból megélni,miböl fizetitek egyáltalán a számlákat stb... Szerintem 400-500 €-ból se lehet normálisan megélni nemhogy ennyiből.Nem gondolkodtatok még azon hogy elköltözzetek onnan?gondolom nem akartok életetek végéig abban a gyárban dolgozni és hóvégén éhezni.
2009. dec. 10. 09:13

Sajnos én sem tudok elmenni máshova...egyenlőre!Azt sem tudom merre indulhatnék el,mert akiknek a kezében van a gyárunk az egy maffiás banda..mindent ők uralnak a városunkban és környékén is!100 eurót keresek..a férjem is ugyanitt dolgozik..neki is ennyi a fizije!2 hétig tudjuk kihúzni ebből..általában 15.-én, 16-án kapunk fizit..sokszor nincs mit ennünk már!Ma sem főzök...sajnos már nincs mit!Néha ugy vagyok vele,hogy mi a pi**ának kelek fel reggel,hagyom megaláztatni magam,kinlódok,teszem tönkre az egészségem,amikor ugysincs mit ennünk!De hol van még akkor a ruhák vagy valami amire szükség lenne magunkra!Nem vagyok egy divatozós fajta,mind 5 éves ruháim vannak már...bugyit sem birtam magamra venni már 2 éve!Nem szégyenlem...sajnos ez van...nemtehetek róla!És akkor még elsősorban nem emlitettem a gyerekemet,sokmindenre lenne neki is szüksége!Amikor bemegyünk a boltba és szeretne csokit enni vagy valami nyalánkságot,akkor szétnéz és azt mondja"Anya,ezt vedd meg,ez a legolcsóbb"...bőghetnékem van olyankor!Ráadásul egy olyan osztályba jár a suliban,ahol mind olyan elit gyerekek vannak,orvos és pedagógus szülökkel..és sajnos nagyon megy az,hogy a "tiéd szar"meg "neked nincs ez vagy az"..Igyekszünk minél többet megadni a gyereknek de sokkal több mindent szeretne ő is,csak nem mondja...látja,hogy mi a helyzet!5.-es!

És akkor lehetne kérdezni,hogy miért akarunk igy mégegy gyereket...azért mert a fiam nem közös gyermek...bár ugyanúgy szereti a férjem mintha sajátja lenne,de azért szeretnénk közöset is!Márpedig akkor is lesz mégegy gyerkőc,majdcsak alakul valami!

EGYSZERÜEN ISTENBIZONY UJRA A PSZIHIÁTRIÁN FOGOK KIKÖTNI!Még csodálkozom,hogy eddig nem kerültem vissza!De már nagyon közeleg az idő!

De mégis..mit csináljak...????

Hagyjam ott????

Aztán 1 fizetésből legyünk,amikor 2-ből nem birunk kitartani?

Nemtudom!

Bár ez meg igy nem éri meg,hogy tönkre megy az egészségem!!!!!!!

2009. dec. 10. 09:04
Még annyi ötletem van, hogy akkor keresd ki a neked megfelelő cégeket, munkahelyeket Pozsonyban vagy Galántán, és küldj nekik egy életrajzot, még akkor is, ha nem hirdetnek állást. Ha érdekli őket, amit írtál, úgyis behívnak, és lehet, hogy lesz egy normális munkahelyed.
31. demeeri (válaszként erre: 30. - Loch ness)
2009. dec. 10. 08:12

Oké.Nagyon ¨megköszönném.

Nem,nem Pestről van szó,Pozsonyról.Párom oda jár,ott lakik munkásszállón.Pozsonyba elmennék,csak sajna nem tudnánk fizetni az albérletet,olyan drága.Talán a külvárosban,vagy vidéken.Galánta a cél.

30. loch ness (válaszként erre: 28. - Demeeri)
2009. dec. 10. 08:06

Aha! Akkor fordítva: Párkányban nem találsz munkát? Vagy inkább Budapestet vetted célba ezek szerint?


Most már tényleg vannak internetes álláskeresési lehetőségek is. Jó bemutatkozó cédulát kell írni. Ha a napokban előkerülne a régi, amit írtam, leírom, mit tanultam, miket kell ráírni.

29. cb82b220ce (válaszként erre: 27. - Demeeri)
2009. dec. 10. 08:05
Menj te is fel a fővárosba.Nem lehetséges?ott tuti több munkalehetőséged lenne.
28. demeeri (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2009. dec. 10. 08:03
Esztergom mellé járok át.Pont ez az ahonnét meg akarok lépni.
27. demeeri (válaszként erre: 24. - Giga455)
2009. dec. 10. 08:01

Hát ez az.

Már keresek más munkát,a párom a fővárosban dolgozik,tölem 200km-re,csak hétvégén látjuk egymást,akkor meg én dolgozom.Mert folyamatos műszakba járok.Szerencsétlen helyzet.

2009. dec. 10. 08:00

Merjél lépni! Igaz, én annak idején könnyebb helyzetben voltam. Nem mentem be vasárnap leltárt készíteni, a főnök megfenyegetett, hogy kirúg, hétfőn leszámolunk. Mondtam, jó, bár izgultam. Csak éppen a nyelvtudásom miatt szüksége volt rám, és kénytelen volt visszakozni. De amint sikerült lépnem, elmentem onnan. Könnyebb, ha olyat tudsz, amit kevesen, mert akkor sokszor csak a szájuk jár, hogy megfélemlítsenek, de igazából szükségük van rád. Ha nem., akkor viszont tényleg kirakhatnak.


Nálatok nincs olyan, hogy álláskereső tanfolyam? A Munkaügyi Központ szervezett ilyet nálunk, irtó jókat tanítottak, én is úgy szereztem állást annak idején. Esztergomba nem tudsz átjárni dolgozni? Vagy ott sincs munka?

25. Shellfish (válaszként erre: 1. - Demeeri)
2009. dec. 10. 07:58

Szia!

Nyilvánosan még nem aláztak porig munkahelyemen, de hosszútávon sunyin igen - egy éven keresztül folyamatosan hülyére vettek és rendszeresen hazudtak nekem. Szerencsére most kismamaként táppénzen vagyok itthon.

Az utolsó 3 hónap már elviseletetlen volt.

Én megírtam egy nagyon klassz önéletrajzot, regisztráltam a www.profession.hu -ra, a cvonline.hu-ra és még sok más portálra és napi szinten nézegettem az állásokat. Ez már lelkileg is adott egy kis plusszt, hogy csinálok valamit és amint lehet, dobbantok. A másik oldalról pedig ezerrel belekezdtünk a családalapításba. Szerencsére nem kellett rá sokat várni (3 hónap).

Volt nagy meglepetés a melóhelyemen. :-))))

Most nem megyek be dolgozni és több pénzt kapok, mintha ott lennék.

A legjobakat kívánom Neked!

Ja, és még valami: semmi esetre se hagyd, hogy az érzelmeid, a kétségbeesésed a bánatod látszódjon, mert ez csak bátorítja őket. Higgadtan és nyugodtan próbáld meg tudomásul venni, s ha nagyon nem bírod magadban tartani, akkor is teljes nyugalommal és frappánsan küldd el a bántódat a sunyiba.

Puszi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook