Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adományok karácsonykor: tudod, hová kerül? fórum

Adományok karácsonykor: tudod, hová kerül? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
161. Szasz23X (válaszként erre: 160. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 14. 11:12
remélem nekem sem jön el az az idő, amikor utána kell járnom :D
160. ec882cfc9f (válaszként erre: 159. - Szasz23X)
2009. dec. 14. 10:40

Dehogynem! Ha volt bejelentett munkahelyed, akkor munkanélkülit, ingyen tudnál tanulni. Ha nem, akkor kapsz segélyt, lakásfenntartási támogatás, és még nem tudom mit.

Szerencsére még soha nem kellett utánajárnom, mire mit adnak, és remélem, nem is fogok rászorulni. :(

2009. dec. 14. 10:32
pontosan.csak azon filóztam. nekem nincs gyerekem. ha szarban lennék, én kapnék egyáltalán valamit? szerintem nem...
158. ec882cfc9f (válaszként erre: 157. - Szasz23X)
2009. dec. 14. 10:27
Ezért nem fogják eltörölni.
2009. dec. 14. 10:18
pedig tökmindegy, ki honnan kerül a húsosfazék mellé. akkor sem az fogja érdekelni, hogy az embereknek könnyebb legyen, hanem a saját zsebe. és nem mindenről a politika dönt. ha pl a következő kormány fogná, és eltörölne minden segélyt, mindent. az emberek 30%-a éhenhalna.
156. ec882cfc9f (válaszként erre: 155. - Szasz23X)
2009. dec. 14. 10:14

Látod, ezzel egyetértek. Tök mindegy, hogy hívják, csak a neve változik, de nem lesz itt semmi sem más. Pont ugyanez lesz, mint most.

Annyira felesleges dolog szavazni, ha nincs miből választani.


Ettől függetlenül nem hiszem, hogy mindig mindenre mentség lenne a politika, pont ezért. Divat lett mindenbe belekeverni.

2009. dec. 14. 10:10
mindegy kire szavazol, akkor is nekik dolgozol. ennyi. én nem is szavazok. unalmas már.
154. ec882cfc9f (válaszként erre: 153. - Anyuci91)
2009. dec. 14. 10:07

Eszméletlen unalmasnak tartom, hogy folyton belekeverik az emberek a politikát mindenbe.

Miért, ha más lesz kormányom, akkor az, akinek a kezén átmegy az adomány, nem fölözi le a jó cuccokat? Emberség kérdése az egész, és a becsületé. Egyeseknek ez nem jelent semmit.

Akkor is ezt csinálja, ha van munkahelye, nem? Végül is az adományok szétosztása is egyfajta munka.


Aki becsületes, az akkor is az lesz, ha vajaskennyére se telik neki, aki nem az, annak meg nincs az a pénz, aminél többet nem tudna magának kicsaklizni. Elég megnézni a jólszituált vállalkozót, aki megtehetné, hogy adót fizet, csak nincs kedve. Szívesebben megy inkább még kétszer a Bahamákra nyaralni.


Nem a politikán, az embereken múlik, hogy az adományokkal ilyenkor mi történik! Nekem meg pont az emberekből lett elegem.

Miért kell mindig keresni valami mentséget, a politika egy jó kibúvó, hogy most azért csinálják, jövőre meg másért fogják csinálni, de pont ugyanazok.

2009. dec. 14. 09:25

Kedves Ginaanyus 145.hozzászóló!

A másik fórumon az adománygyűjtésről esett szóm ha időd engedi nézd át légyszives. Valóban egyetértek veled és osztom a véleményedet, sajnos ilyen időszakban is meg általában is rengeteg a visszaélés a rászorulók megsegitésére inditott kampányban. Különben, akik ezeket megszervezik először az ő kezükön megy keresztül bármilyen jellegű szállitmány azt, ha tetszik nekik akkor azt maguknak félreteszik, holott nincs is rá szüksége és nem azokhoz kerül, akiknek igazán szükségük lenne rá és nagy hasznát vennék. Igazából a legjobb megoldás lenne, ha az országban az emberek zöme dolgozni tudna és tisztességes megélhetést nyujtana minden jó érzésű és dolgozni akaró állampolgárnak. Igy igaz nem lehet leellenőizni valóban hova is kerülnek valójában ezek. A gazdasági válság mindenre rányomta a bélyeget és hazánk életszinvonala a szakadék mély bugyrába került. A tények önmagukért beszélnek és sürgősen változtatni kellene ezen, de sajnos kormányunk mit sem törödik vele. Sziasztok és szép napot mindenkinek.

152. 3f9dae7bb5 (válaszként erre: 150. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 13. 16:17

Szia Zsákbamacska!


Én is ezért háborgok! A lakásunk előtti parkolóban odajött hozzánk egy hajléktalan. Kért egy kis pénzt "kenyérre", mert 2 napja nem evett. Mellette sétált a kutyája. Megsajnáltuk. Annyit adtunk, hogy kifutotta (volna) belőle 1 egész kenyér, 1 liter tej, meg még egy kicsike felvágott is. Beszedelőzködtünk a kocsiba és elindultunk. Mivel egyirányú forgalom van a házunk előtt, meg kell kerülni az épületet, hogy a városközpont felé tudjunk menni. Ahogy elmentünk a parkoló előtt mit látunk: éppen a szemben lévő kocsmába megy befelé. Ment "folyékony" kenyeret venni.

Látod, ételre nem sajnáltam volna. De a gyerekeimtől vettem el....

2009. dec. 13. 13:48
Tudom, hogy bennem is van hiba. De ha egyszer nem tudom jó szívvel odaadni egy ingyenélő szájtátinak azt a ruhát, amihez nekem sok emlékem kötődik, amit gonddal válaszottam ki a gyerekemnek, akkor azt hiszem jobb inkább nem adni.
2009. dec. 13. 13:45

Megint tanultam valamit.

Túl sokat akarok, ha azt szeretném, amit adok, olyanhoz kerüljön, aki megérdemli. Nekem nem elég, ha rászorul. Tehát én egy szörnyeteg vagyok.


Erre egy történet. Volt két csöves, az egyiknek adtam pénzt, mert tiszta volt, józan, és legalább egy Fedél nélkül újságot akart eladni. Kapott tőlem vagy 500 Ft-ot apróban. A másik ott volt egy üzlet környékén, szintén viszonylag ápolt (körülményi mások, megértem), józan. Mindenkinek segített bepakolni a kocsijába, cipelte a szatyrokat, visszatolta a bevásárlókocsit, cserébea 20Ft-ért, ami benne volt. Egy zsebkendőt el nem vett volna senkitől, nyugodtan rá lehetett bízni a szatyrokat.

Azért nem csak ilyen van:

A másikat elhajtottam a fenébe, mert koszos volt, tiszta vizelet a gatyája, büdös, és részeg. A cigi ott lóg a szájában. Megvárta, amíg kipakolok a bevásárlókocsiból, elrakom, visszatolom, aztán jött oda, hogy adjam neki oda a pénzt a kocsiból, nem 20-as, 100-as van benne.

Valahogy most is ezt érzem.


Elhiszem, hogy valakinek nincs pénze, sok a gyereke, és szüksége is van a cuccokra. De ki választotta, hogy ez így legyen?

Ez pont olyan, mint amikor elküldöm a ruhát, és eladják. Így is lehúznak, úgy is lehúznak, mert mindkét oldal abból éldegél, amit kap a többi embertől, akik segítenek.


:( Már bele...az egész adományozásba, Mikulásgyárba, segítésbe, mindenbe. Ezeknek?

149. mikebubu (válaszként erre: 141. - Ginaanyus)
2009. dec. 13. 12:15
Én már postáztam amit gondoltam, a Mikulásgyárnak. A posta átvette, elvitte. Remélem jó helyre kerül. A szigetre én is mennék néha:)
148. Szasz23X (válaszként erre: 147. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 12. 11:24
igen, tudom...költözünk? :D
147. ec882cfc9f (válaszként erre: 146. - Szasz23X)
2009. dec. 12. 11:05

Ahogy elnézem a segítségkérős topikot, ebben már nem vagyok biztos egyáltalán.

Marad a Mikulásgyár.


Most eléggé csalódott vagyok, olyan ..... tudnak lenni az emberek. :( Szívem szerint keresnék egy lakatalan szigetet.

146. Szasz23X (válaszként erre: 145. - Ginaanyus)
2009. dec. 11. 12:15
ne igen, ennyivel biztosan könnyebb, de azért remélem hogy lehet még olyanokat találni itt is, akiknek tényleg kell a segítség.
145. ginaanyus (válaszként erre: 142. - Szasz23X)
2009. dec. 11. 12:06

Gratulálok a döntésedhez!

Tényleg szép és jó dolog, ha segítünk egymáson.

Csak sajna a mai világban valóban meg kell nézni, hogy remélhetőleg jó helyre kerüljön az adomány.

Bevallom,hosszú évekig én is adományoztam de csak itt a mi kis falunkban. Mindig össze szedtem a kinőtt, jó minőségű ruhákat, játékokat, s személyesen elvittem azoknak, akikről tudtam, hogy rászorulnak.

Persze megnéztem, hova adok. Hiába szegény egy család, ha azt látom, hogy a szülők nem dolgoznak, csak a kocsmába járnak, no meg segélyért, a gyerekeket meg az utca neveli. Az ilyen családoknak nem adok. Bár a szívem szakad meg a gyerekekért.

Bár nekem könnyű, hisz egy kis faluban szinte mindenki tud mindenkiről mindent.

144. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 141. - Ginaanyus)
2009. dec. 11. 12:03
igen én is elküldöm a csomagot csak várom, hogy a sógornőm elhozza a ruháit, amiker magígért
143. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 140. - Mikebubu)
2009. dec. 11. 12:02

szia

Suhajdánál szülte a sógornőm és csak jókat mondott róla

lehet, hogy én is átmegyek hozzá

vagy egyáltalán Gyulára

142. Szasz23X (válaszként erre: 141. - Ginaanyus)
2009. dec. 11. 11:47
igen, végülis én oda fogom adni :) megígértem ergo be is tartom :)
2009. dec. 11. 11:31

Sziasztok!

Hát jól eltértetek az eredeti témától.

De nincs semmi baj, ez is érdekes téma.

Bár bevallom, nem is tudom, pontosan milyen betegségről beszéltek.

Azért kíváncsi lennék, hogy végül is el külditek-e a ruha csomagot?

140. mikebubu (válaszként erre: 137. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 11. 09:25
Bozontka, én vésztői vagyok. Olvastam a hozzászólásokat. Baukó volt az orvosom régen, és nem mondanám hogy csupa szép és jó. Átmentem Gyulára, dr Suhajda Jánoshoz, egy idősebb, de végtelen kedves, türelmes dokihoz. Ám a sors úgy hozta, hogy a szülésemnél benn volt dr Macsári Zsolt is, akit már más is említett itt. Mindkettejükről csak jót tudok mondani. Javaslom, hogy válts át Gyulára, az a 20 km simán megéri, annyival emberibb.
139. c1e9612cd3 (válaszként erre: 137. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 11. 00:05
jó éjt!
138. c1e9612cd3 (válaszként erre: 136. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 11. 00:05
annak akkor már biztosan nincs nyoma! :)
2009. dec. 11. 00:05

mostmár megyek mert a férjem már bemelegítette az ágyacskát

mégegyszer köszi

2009. dec. 11. 00:04

ja értem

amúgy fogi gátlót majdnem 4 éve hagytam abba

135. c1e9612cd3 (válaszként erre: 133. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 11. 00:03
jó éjt neked is! És nincs mit!
134. c1e9612cd3 (válaszként erre: 132. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 11. 00:02

nekem a lightos fogamzásgátló kiürüléséhez is kell kb. 3- 3,5 hónap. Ezt már megfigyeltem.

Az orvos úgyis annak ismeretében fogja értékelni a vizsgálati eredményt, hogy 2 hónapja hagytad abba a gyógyszert.

2009. dec. 11. 00:00

lányok

nem is tudjátok mennyit segítettetek nekem, nagyon hálás vagyokérte nektek

köszönöm

jóéjt nektek

ha megjön az eredményem akkor lehet, hogy megkereslek titeket

132. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 128. - C1e9612cd3)
2009. dec. 10. 23:59

csak duphastont szedtem fél évig, de októberbe abba hagytam a szedését az befolyásolhatja a progi szintet, ennyi idő alatt kimegy?kb majdnem 2 hó

mondjuk azt úgy iy a ciklus 2. felében nézik és addigra már kicsit több mint 2 hónapja lesz az utolsó dupi szem

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook