Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pyelectasia - vesemedence tágulat. Segítsetek!!! fórum

Pyelectasia - vesemedence tágulat. Segítsetek!!! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
27. Ági05 (válaszként erre: 26. - Malkata)
2011. júl. 10. 22:15

Szia!


Mi 3 havonta járunk uh-ra.Volt,hogy nőtt,most csökkenőben vagyunk,azt mondták ez így természetes,majd kinövi.Én csak annyit hallottam,hogy sószegény étkezés,ezt be is tartjuk,de semmi mást nem próbáltunk.

2011. júl. 10. 20:30

Sziasztok!

Kislányom mostanában lesz 20 hónapos, már a pocakban látták, hogy van a bal vesénél egy kis tágulata, ami születéskor 20mm volt, így gyorsan a SOTE I.-re kerültünk. 1 évesen tágulat 14 mm volt, amire azt mondta a doki, hogy majd kinövi, nem kell vele foglalkozni, nem is kell ezzel a problémával többet hozzá menni. Persze nem hagyott nyugodni a dolog, így fél év után a háziorvostól kértem egy UH beutaló. Szerencsére, mivel a tágulat most 34 mm:( Pici tágulat már a húgyvezetéken is van meg a jobb vesénél is:S Természetesen beszéltem a volt dokival, 2 havonta UH, havonta vizelet vizsgálat, "oldjuk meg" a háziorvossal, persze ha nagy növekedés lenne akkor keressük.

A kérdésem felétek az lenne, hogy próbálkoztatok-e valami más gyógymóddal. Talpmasszázs, gyógynövények, tőzegáfonya tea (vagy ez csak gyulladás esetén hatásos?), egyéb alternatív gyógymódok. Elég vacak, hogy kb. semmit se tudok tenni, csak izgulva várni mit mutat a következő UH...

2011. júl. 9. 20:26
Sajnos én is jártas vagyok a témában kérdezz!
24. Liza13 (válaszként erre: 22. - Malkata)
2011. júl. 9. 20:03
Szia! Kérdezz!
23. Ági05 (válaszként erre: 22. - Malkata)
2011. júl. 9. 19:16
Mi lenne a kérdésed?
2011. júl. 9. 13:10
Sziasztok, jár még erre valaki?
2011. jan. 28. 23:10
Sziasztok! A terhességem 32. hetében derült ki, hogy kisfiamnak vesetágulata van (bal oldalon). Több orvost is felkerestünk, nagyon meg voltunk ijedve, mert igen nagy volt a tágulat és folyton nőtt is (születéskor már több, mint 30 mm). Az orvosok megnyugtattak, hogy előbb semmi esetre sem kell szülnöm, viszont szülés után komolyan figyelemmel kell kísérni a tágulatot, így végül rendes időben meg is született a picur. 2 hetes volt, amikor először jártunk a Heim Pál Gyermekkórházban. Úgy tudom, itt van az ország egyetlen kifejezetten gyermek urológiai sebészeti osztálya. Itt tudtuk meg, hogy a műtétet nem kerülhetjük el. 6 hetesen Dr. Merksz Miklós főorvos műtötte a babánkat. Nagyszerű orvos és ember egyaránt, nagy köszönettel tartozunk neki. 15 napot töltöttünk bennt, az ápolók és az orvosok is figyelmesek, kedvesek voltak. Egyértelműen értik a dolgukat. Bárkinek merem ajánlani!
20. Ági05 (válaszként erre: 17. - Szamó)
2010. jún. 2. 19:53

Szia!

Hiába várom a prividet,amit ígértél :(

Nem semmi,amin ti átmentetek.Voltam UH-n,1mm-t nőtt a tágulat,és az átlagosnál több a magzatvíz.Most többféle vérvételre küldenek.

19. Szamó (válaszként erre: 18. - Rie01)
2010. máj. 27. 10:43

Szia!


Sajnálom.....


És az UH-n kívül volt már más vizsgálat? A 7mm szerintem nem túl vészes, kinőhető!

18. Rie01
2010. máj. 22. 17:51

Sziasztok!

Sajnos az én kisfiam is ezzel a problémával született. Neki nem nagyon akar csökkenni a tágulat. Igaz nem nagyon nagy 7 mm, de ez makacsul tartja magát. Júli 6-án megyünk legközelebb uh-ra. Kiváncsi vagyok most csökkent-e?

17. Szamó (válaszként erre: 16. - Ági05)
2010. máj. 14. 13:46

Szia!

Sajnálom.....

Igazából nem tehetsz semmit! Az esetek nagyon nagy százalékában magától helyrejön minden, amikor megszületik a baba!!!


Próbálj megnyugodni! Tudom, hogy nehéz..... Én már túl vagyok ezeken.....


Kívánom, hogy minden a helyére kerüljön és egészségesen szülessen meg a kisbabád!!!

Ha lesz kedved, majd írj később is, nagyon érdekel, hogy mi lesz veletek :-)

16. Ági05
2010. máj. 13. 12:40

Sziasztok!

20 hetes kismama vagyok, most állapították meg Uh-n, hogy 4mm-es tágulata van a Manónknak.Tehetek én valamit,hogy ez ne nagyobbodjon?Táplákozás,vitamin stb.? Nagyon aggódom.

15. Szamó (válaszként erre: 14. - Gne2)
2010. márc. 1. 07:47

Mi is ezt tapasztaltuk! Eddig azt sem tudtuk, hogy mi az, hogy vesegond.... Most, hogy járunk vizsgálatokra (izotópos, UH, urológia....) rengeteg kisebb-nagyobb gyerkőccel találkozunk :-( Beszélgetünk a szülőkkel és kiderül, hogy mindenki ugyanazért van ott :-(((( Szomorú......


Remélem ügyesen túljutunk az operáción és élhetjük boldog hétköznapjainkat!


Köszi a drukkot! Ránk fér.....

14. gne2 (válaszként erre: 13. - Szamó)
2010. márc. 1. 07:25

Szia!

Biztosan nem lesz semmi baj! Egy kisgyerek olyan gyorsan regenerálódik!

Szurkolok nektek! :) Majd visszanézek ide.


Mindig sokan vannak a nefrológián, rengeteg a vesebeteg gyerek. :(

13. Szamó (válaszként erre: 12. - Gne2)
2010. márc. 1. 07:16

Köszi, hogy írtál!


Sajnos mi nem ússzuk meg a műtétet.....

Márc.3-án megyünk az anszteziológushoz, márc.9-én operálják. Szerencsére csak a bal vesét kell és úgy tűnik, hogy menthető, nem kell kivenni.

12. gne2
2010. febr. 28. 23:14

Sziasztok!

Most láttam meg a topikot, lehet, hogy már nem is időszerű, de hátha másnak még szüksége lehet rá.

A lányomnál 9hónaposan vették észre véletlenül, hogy veleszületett vesetágulata van. A gyermekklinika professzora volt a helyettesítő orvos, ő vizsgálta meg a kislányt, megnézte a veséit is az uh-on rutinszerűen, és azonnal átküldött bennünket a nefrológiára. Ott nem tartották olyan vészesnek, csak figyelni kellett rá. Teljesen sómentes étrend, havonta és minden lázas állapotnál teljes vizeletvizsgálat. De soha nem volt ilyen gondunk, nagyon vigyáztunk rá!

2 éves korára kellett volna kinőnie ezt a betegséget, de addig csak folyamatosan nőtt a tágulat, és az egyik veséje 48, a másik 52%-osan működött már. Ez nagyon a határon van... Mivel vékonyka, azt mondta a kezelőorvosa, hogy lehet, hogy kicsit későn érő (koraszülött volt), várjunk még talán, persze a sebész műtötte volna. Vártunk. Fél év múlva kicsivel jobb volt a helyzet, csökkentek a tágulatok, ismét haladékot kaptunk. Persze félévente mindig teljes kontroll: vérképek előtte-utána, dinamikus veseuh, izotópos vizsgálat (Furoszemides? talán ez a neve), és amik ezzel járnak.


3,5 éves korára teljesen meggyógyult, mindkét veséje ép, nincsen nyoma sem a tágulatoknak. Már csak évente kell mennünk egy rutinvizsgálatra, megúsztuk műtét nélkül. :)


Ugyanilyen sikeres gyógyulást kívánok minden kis betegnek! Ha kérdésed van, írj nyugodtan privit, próbálok válaszolni!

11. Szamó (válaszként erre: 10. - Ritamoto)
2009. dec. 16. 08:56

Köszi!


Nekünk azt mondta a doki, hogy ilyen piciket van, hogy elaltatnak, pont azért, hogy ne mocorogjon. De van nekik valami felfújhatós gumiágyuk, lehet, hogy abba fektetik majd, abban nem tud megmoccanni. Én is abban bízok, hogy elalszik!

2009. dec. 16. 08:49

A fiam kb.1 éves volt akkor, bekötöttek egy branült a karjába, azon beadták azt az anyagot, és utána ( úgy emlékszem)3 órával volt a vizsgálat.Nem altatták, hanem egy ágyon feküdni kellett mozdulatlanul-ez nagyon nehéz volt, és felvételeket készítettek .Akkor nagyon sírt, és a sírástól el is aludt a végére. Azt nézik, hogy okozott e hegesedést a sok gyulladás, de szerencsére minden rendben volt.

Nektek minden jót kívánok!Gyógyulást!!!

9. Szamó (válaszként erre: 8. - Ritamoto)
2009. dec. 16. 08:13

Örülök, hogy jól vagytok!!!


Az izotópos vizsgálatot hogyan csinálták? Altatásban, vagy gumi ágyon?

8. ritamoto (válaszként erre: 2. - Szamó)
2009. dec. 16. 08:02

Az én kisfiam-aki már 3 éves- is vesetágulattal és húgycsőtágulattal született.Pici korában 2x volt vesemedence gyulladása,kórházba kerültünk összesen 5 hétre, mert a veséjébe visszacsorgó pangó vizeletben elszaporodó bacik gyulladást okoztak.A tágulat azóta is megvan, de semmi gondot nem okoz már kb. 1 éves korától.

Nálunk is volot minden uh, izotópos vizsg., és állandó vizeletlabor majdnem hetente.

Most már csak kontrollra kell járnunk, de semmi baja.

Én pici korában adtam neki tőzegáfonya port, ami állítólag nagyon jót tesz húgyúti problémák esetén.

7. Szamó (válaszként erre: 6. - Gabi0630)
2009. dec. 16. 07:50

Köszönöm, hogy írtál!

Örülök, hogy Ti megúsztátok a műtétet :-)


Igen,több vizsgálat kell. Állandó vizelet kontrol, UH, izotópos vizsgálat......


Reménykedünk! Mindenképp írok, hogy mi a helyzet!

2009. dec. 15. 19:22

Szia!


Szívből gratulálok a kistesóhoz!


Igen, nálunk volt ilyen, akkor vették észre, mikor a pylorust. Nem műtik egyből, ez biztos, nekünk mind a két veséjén volt, mindkettőn 20 mm körüli. 1 éves korára elmúlt.

Akkor kell műteni, ha a 3 lépcsős vizsgálat minden eredménye azt mutatja. AZ első lépcső, az uh. A második, az valami kontrasztanyagos, átvilágítós, remélem jól mondom, a harmadikra már nem emlékszem. DE nagyon ritka, hogy ilyen kicsit műteni kelljen.

Szurkolok Nektek, és adj majd hírt!

2009. dec. 12. 10:01

Senki más?


Ennek persze egyrészt nagyon örülök, mert ezek szerint ritka, nem sokan estek át rajta. Vagy csak nem írtok..........

4. Szamó (válaszként erre: 3. - Falevel)
2009. dec. 10. 07:38

Köszi a választ!


Jó egészséget kívánok nektek!

2009. dec. 9. 21:16
Igen, 12-13 mm születéskor, 2,5 évesen 15 mm, de nem műtik, még bíznak benne, kinövi. Állítólag csak uh alapján nem műtenek, más vizsgálatot is elvégeznek előtte a megáallpításra (sajnos nem emlékszem pontosan mit...). A Bethesdába jártunk gondozásra.
2009. dec. 9. 20:09

Sziasztok!


Dec. 3-án megszületett kisfiam, akinek már magzati korában megállapították, hogy a bal veséjében pyelectasia van. Sajnos a terhesség folyamán nőtt, de a nőgyógyászom biztatott, hogy ha megszületik jól kipisili magát és valószínűleg magától elmúlik. Utolsó UH-n 18 mm-es volt a tágulat.


Születése után (tegnap) a gyermek főorvos csinált neki UH-t és nagyon elkeserített. Szerinte olyan fokú a tágulat, hogy műteni kell! Most már 36 mm-es volt és szerinte a vese is károsodott. Hétfőn megyünk a megyei kórházba vizsgálatra, ott döntik el, hogy kell-e műteni és ha igen, akkor mikor.


Volt már valakinek ehhez hasonló? Mármint ilyen nagyfokú tágulat. Lécci írjatok!!!

2009. dec. 9. 20:09
Pyelectasia - vesemedence tágulat. Segítsetek!!!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook