Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Passzív GYED, és az azt követő GYES nem számít munkaviszonynak?Tud ezzel kapcsolatosan valaki segíteni? fórum

Passzív GYED, és az azt követő GYES nem számít munkaviszonynak?Tud ezzel kapcsolatosan valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


6. tkgabi (válaszként erre: 5. - Heni86)
2009. dec. 9. 01:38
Köszi!
2009. dec. 8. 21:31

Itt egész jól leírják:

[link]

2009. dec. 8. 21:27

8 hónapos várandós voltam,mikor határozott idejű munkaszerződésemet nem hosszabbították meg(hogy milyen intézmény,megdöbbennétek,de ez nem tartozik ide.Amúgy többedmagammal jártam így).

Lényeg,hogy passzív jogon,onnan kaptam a GYED-et,majd a MÁK-tól a GYES-t,közben idén elmentem dolgozni máshová,és most vettem észre a kinevezésem alapján,hogy ezeket az éveket nem számították munkaviszonynak.Felhívtam a munkaügyest,és azt mondta,hogy persze,hogy nem számít munkaviszonynak(Merjen elmenni szülni először egy 32 éves,12 év munkaviszonnyal rendelkező alkalmazott...)

2009. dec. 8. 21:19
Nekem munkaviszonynak számolták, igaz, hogy a fiam már 13 éves volt októberben
2009. dec. 8. 21:19

Szia!

Én is passzív gyed-en vagyok mert jogutód nélkül megszűnt a munkahelyem. A munkaügyis azt mondta munkaviszonynak számít ugyan de ha babát szeretnénk akkor vissza kell mennem dolgozni mert a következő gyedbe viszont nem számít bele sajnos. :( Ez a buktató. :(

2009. dec. 8. 21:17
Passzív GYED, és az azt követő GYES nem számít munkaviszonynak?Tud ezzel kapcsolatosan valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook