Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A segítségeteket kérem.4 hónapja szültem és azóta nincs étvágyam, nagyon sokat lefogytam. Segítsetek mit tegyek? fórum

A segítségeteket kérem.4 hónapja szültem és azóta nincs étvágyam, nagyon sokat lefogytam. Segítsetek mit tegyek? (tudásbázis kérdés)

2010. okt. 25. 06:49
Én is fogytam,pedig volt étvágyam.(nem is keveset)
2010. aug. 15. 19:13
béres csepp - garantált étvágynövelő
2009. dec. 30. 17:17
A kecsketej... nem is olyan zsíros, mint a tehéntej; összetételében legjobban hasonlít az anyatejhez.
2009. dec. 27. 09:13

bocsi, most olvasom, hogy véletlenül tehéntejet írtam! a kecsketej hasonlít leginkább az anyatejhez! ezer bocs!

Sorry!

26. dzsigg (válaszként erre: 24. - Eb0ff59c6f)
2009. dec. 20. 12:28
Szerintem keresd fel a védönödet!Ne legyél felelötlen anya!
2009. dec. 12. 23:22

Sziasztok!

nem tudtam, hogy a vérszegénység és az étvágytalanság között összefüggés van, de akkor viszont nem értem hogy nekem mitől van ilyen fenenagy étvágyam? pedig már a szülékor is és azóta is - tulajdonképpen évek óta - vérszegény vagyok. mindegy

szerintem is inkább kecsketejet adj a picinek, tehéntejet semmiképp! valahol olvastam, hogy összetételben a tehéntej hasonlít leginkább az anyatejhez, ez a legbiztonságosabb, legalábbis én ezt adnám, ha ilyen helyzetben lennék!

2009. dec. 10. 10:24
Nem vizzel hanem teával higitom ezembe sem jutott tisztán adni a tejet neki.Es a kecske tej sokkal zsirosabb mint a tehén tej.
2009. dec. 10. 09:32
amúgy meg igen, régebben egészségesebbek voltak a gyerekek - mert a gyengécskébbek nem érték meg, hogy kisbabából kisgyerekek legyenek... azért ez is jusson eszedbe, amikor tápszer helyett tehéntejet adsz a kisbabádnak. amúgy... ha már mindenképp tehéntej, azért remélem, vízzel higítod!
22. 4e974dfc80 (válaszként erre: 19. - Eb0ff59c6f)
2009. dec. 10. 09:29

Ilona, akkor már inkább kecsketej!!! bocitejet nagyon nem ajánlják ilyen piciknek!!!

egy ismerősömnek sem volt teje, a tápszerekktől ódzkodott, ő kecsketejen nevelte fel a picijét, aki azóta is egészséges :)

amúgy a felnőttek egy része sem bírja a tehéntejet, nekik is kecsketejet ajánlanak.

21. Sünsanyi (válaszként erre: 20. - Eb0ff59c6f)
2009. dec. 9. 16:25

Szerintem méééég nagyon kicsi a bocitejhez.

Ám mindenkinek joga van ahhoz, hogy döntsön.


Sok sikert!

2009. dec. 9. 16:21
Es a tapszertol borzaszto hasgörcsei vannak,de a boci tejtöl semmi baja nincs es a görcsoldo szirupok sem hasznalnak.
2009. dec. 9. 16:19
Ok koszike,de ha vegig gondolod a regi idokben nem voltak tapszerek es boci tejet adtak a gyerekeknek es megis felnottek.nem?Söt akkor egeszsegesebbek voltak a gyerekek mint most,a gyumolcsnek sincs mar gyumolcs ize hanem viz ize van inkabb.Ez az igazsag. 3 fajta tapszert probaltam ki.es ezek a tapszerek csak felfujjak a gyerekeket es nem fejlodik utannuk a kis csontjuk.
18. Sünsanyi (válaszként erre: 17. - Eb0ff59c6f)
2009. dec. 9. 15:35

Sajnálom ami Veled történt!!

DE: ne adj annak a Picikének bocitejet!!!! Lehet, hogy az egyik tápszertől bukott( ez a szakmai neve) de annyi féle tápszer van, érdemes kipróbálni egy másikat. Nem egyformák a Gyermekek.

Mindig csak egy dobozzal írass fel az orvossal, így ha nem válik be akkor sem akkora a károd, ill. a bontatlan másik csaomagot átadhatod valakinek.

Tessék elmenni a háziorvosodhoz és mondd el neki a problémáidat, ugyanúgy ahogy most nekünk- tulajdonképen idegeneknek - elmondtad.

Nem vagyunk egyformák, nem megy mindenkinek gördülékenyen a szülés utáni első időszak. Nekem sem ment, de volatk akiktől segítséget lehetett kérni és éltem vele, mert felfogtam, hogy a Gyermekemnek szüksége van rám.


Írj nyugodtan, remélem egy kicsit fel tudtalak rázni!! Csak bátran!! Minden jót, szép egészséges Babát kívánok Neked!!!

2009. dec. 9. 14:18
Mar nem szoptatok regota mert a szulesben kaptam egy mély vénás trombozist es a kezeles miatt nem lehetett,de amugy is csak a babocam 3 hetes koraig volt eleg a tejem nem lakott jol mar tole.nem tudom ti hogy vagytok vele de a tapszertol nagyon sok vissza jon neki szoval hanyik.De a boci tejtol semmi baja nincs.
16. Yulcsy
2009. dec. 9. 12:42

Szia!

A vérszegénység nem jó.Tényleg menj el dokihoz.Szoptatsz?Mert ilyenkor a babának nagy szüksége van tápanyagra.Ha nem eszel eleget, akkor nem tudod majd őt sem táplálni.Ja és csak még jobban le fogsz fogyni.Szóval a cél érdekében egyél.Inkább többször keveset.Amit megkívánsz, azt vedd magadhoz.:)))

15. 04d410066e (válaszként erre: 13. - Eb0ff59c6f)
2009. dec. 9. 12:14
Persze, hogy számít. Az okozhat étványtalanságot, fáradékonyságot, rossz közérzetet. Menj el dokihoz, csináltass egy vérképest, és ha vérszegény vagy, szedjél vasat. De ezt majd a doki úgyis megmondja. Könnyen lehet, hogy csak ennyi a baj. De ne halogasd a dokit, menj el mielőbb! És majd írj, hogy mit mondott.
2009. dec. 8. 21:41

Pihenjél,kérjél segitséget ha van módodban,

Sok tápláló folyadékot igyál.Orvosi segitséget

kérjél(labor,stb)

13. eb0ff59c6f (válaszként erre: 12. - 04d410066e)
2009. dec. 8. 21:38
Hát már vérszegény vagyok regota,edesanyam is verszegeny nem tudom ez szamit-e.mar tenyleg ideje lenne elmennem 1 dokihoz.
12. 04d410066e (válaszként erre: 10. - Eb0ff59c6f)
2009. dec. 8. 21:27
Akkor menj el egy vérvételre. Ha megint vérszegény vagy, az már szerencsére nagyon könnyen orvosolható. Orvosnál jártál már? Ha nem, nagyon itt az ideje.
11. eb0ff59c6f (válaszként erre: 3. - Virág85)
2009. dec. 8. 21:25
Minek örülnél?
10. eb0ff59c6f (válaszként erre: 4. - 9cb35398ff)
2009. dec. 8. 21:25
mar szedek de nem segit semmit es a terhesség alatt végig vérszegény voltam.amikor az ételre nézek egyszeruen fölfordul a gyomrom.tanacstalan vagyok és borzaszto sokat fogytam.
2009. dec. 8. 21:18

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Muszáj enned, a baba miatt is! Próbáld megerőltetni magad és, valóban megoldás lehet valamilyen multivitamin.

Első a gyerek!

2009. dec. 8. 21:13
Próbálj meg Béres cseppet szedni, hátha meghozza az étvágyat, és szedj vitamint, hogy a tápanyagok meglegyenek, pláne ha szoptatsz is.
2009. dec. 8. 21:09

Ilona, én is jártam már így, akkor egy orvosi asszisztensnő azt mondta, hogy azért néha egyek meg egy nagyon lágyra főtt tojást, meg rágcsáljak el néha gyümölcsöt. a problémát nem odja meg, de legalább olyan tápanyagot kap a szervezeted, amit meg is tudsz emészteni, és kis mennyiségből is sok energiát tud előállítni. ha nincs étvágyad, ennyi idő alatt már belassult az emésztésed, a gyomrod meg elszokott a munkától.

úgyhogy ennyivel tudsz magadra vigyázni, amíg valahogy lesz étvágyad, vagy megtalálják, mitől van és tudnak segíteni.


szülés utáni depresszióra még nem gyanakodtak? nem mindenkinél levertségben jön ki a depresszió. nálam csak annyiban jött ki, hogy nem volt étvágyam (igaz, nem szülés, hanem szakítás utáni depi volt :) )


ez jutott eszembe, remélem, tudtam segíteni :)

6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Virág85)
2009. dec. 8. 21:04
én is
2009. dec. 8. 21:04
b vitamin complex,vagy tömegnövelő turmix.
2009. dec. 8. 21:03

lehet vérszegény lettél, és vitaminra van szükséged!

orvoshoz menj el mindenképp!

2009. dec. 8. 21:02
Hááát, én örülnék....:)
2009. dec. 8. 21:02
Voltál már orvosnál? Van fizikai panaszod? Vagy esetleg lelki?
2009. dec. 8. 21:01
Helloka, a segitsegeteket kerem.4 honapja szultem es azota nincs etvagyam, nagyon sokat lefogytam.Segitsetek mit tegyek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook