Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új gázszolgáltatóval kapcsolatos tapasztalatokat kérnék! Érdemes-e átlépni? fórum

Új gázszolgáltatóval kapcsolatos tapasztalatokat kérnék! Érdemes-e átlépni? (tudásbázis kérdés)

1 2
38. kefekötőke (válaszként erre: 32. - Júlia*)
2011. jan. 5. 09:05

"A lakossági fogyasztóknál az új ár nem lehetne magasabb az egyetemes ellátásban használatosnál, mivel azonban az EMFESZ ennél átlagosan nyolc százalékkal olcsóbban kínált fűtőanyagot, a gáz drágulására számíthat 300 ezer háztartás,..."


Ez mai hír az INDEX-en.

Emlékszel még az elmúlt évben nem tudtad szabad-e hinni,hogy következmények nélkül lehet más gázát olcsóbban adni?

Biztos voltam ,hogy még hallunk a cégről.

2010. febr. 24. 13:08

A legdurvább az volt, amikor kiadtak kikapcsolásra egy iskolát. Ilyenkor telefonálunk a polgármesternek, hogy ez a helyzet ki tudja-e fizetni, vagy sem. Erre közölte, hogy neki nincs velük szerződésük. Csakhogy az EMFESZ-nél partnerazonosítójuk is volt. Felhívtuk a szolgáltatót, hogy akkor most mi van. Kaptunk két 30-as mobilszámot, hogy ők ketten foglalkoznak kintlévőségkezeléssel, de mivel ebédidő volt egyik sem vette fel. Másfél óra várakozás után tudtunk beszélni valakivel, aki nem tudott felvilágosítást adni, majd délután 4-kor visszahívtak, hogy sztornó az egész, bocsi!

Namost, ha épp egy romatelepen van kint az illető és ezt ott játszák el, akkor ebből súlyos problémák adódtak volna. Ráadásul az ügyfelesnek fél percen belül választ kell tudnia adi a kérdésekre és nem várathat fél napot.

Mi nem vezettük be a gázt, mert a gatyánk rámenne. De ha megnyernénk a lottót akkor se hiszem, hogy ezek után hozzájuk fordulnék.

2010. febr. 24. 13:02
Mindenképp a FŐGÁZzal beszélj ne az EMFESZ-el. A férjem a behajtással foglalkozik, így láttunk már érdekes dolgokat.
35. d4b0dd2692 (válaszként erre: 28. - Szitaszivárvány)
2010. febr. 24. 12:46
Én azt is megkérdeztem,hogy visszalépés esetén nem maradunk-e gáz nélkül egy ideig? Azt mondták,hogy nem folyamatos gázellátást biztosítanak váltás esetén is,mint most is,mikor átléptünk.Csődeljárásra is vonatkozik-e ez,azt nem tudom? Azt hiszem,megkérdezem a Főgázt.Egyelőre kivárok,de jó tisztában lenni a lehetőségekkel.
2010. febr. 24. 12:46
mindenképp telefonálni kellene az ügyfélszolgálatra, mert szét van szedve a behajtási részleg, az adósságkezelés stb, ami jelen esetben azt jelenti, hogy teljesen más városban, más megyében vannak és sokszor nemigazán kommunikálnak egymással. Ha az ügyfélszolgálatot felhívod, akkor az ügyfelesnek rögzítenie kell az "oldaladon", hogy mikor miről beszéltetek és ezt ők e-mailben továbbítják az illetékesnek.
33. d4b0dd2692 (válaszként erre: 25. - Júlia*)
2010. febr. 24. 12:42
Én azt tapasztaltam hivatalos ügyek intézésekor,hogy nem reagálnak gyorsan a levélre,e-mailre.Nem tudom,ez összefüggésbe hozható-e az elolvasással is,vagy elolvassák,és majd ha ráérnek válaszolnak?Jó ha van nyoma,de nem árt felhívni őket,hogy állítsák le a folyamatot.
2010. febr. 24. 12:40

Köszönöm a válaszokat,

maradok a megszokottnál.


Tegnap elment a levél, most várom a választ.


:-)

31. d4b0dd2692 (válaszként erre: 21. - Júlia*)
2010. febr. 24. 12:39
Nem írtál alá hűségnyilatkozatot,mint egy internet előfizetésnél,igaz? Nekem ez az első kérdésem volt,hogy bármikor következmények nélkül visszaléphetek? Igen,a szerződésben is szerepel.
30. d4b0dd2692 (válaszként erre: 21. - Júlia*)
2010. febr. 24. 12:36
A szerződésben az is szerepelt,hogy bármikor meg lehet szakítani,és visszamenni az egyetemes szolgáltatóhoz,külön díjazás nélkül.
29. d4b0dd2692 (válaszként erre: 19. - Júlia*)
2010. febr. 24. 12:34
Akkor lép életbe az új szerződés,ha lenulláztad a tartozásodat a régi szolgáltatódal és ő ezt lejelenti az újnak,hogy már nem tartozol,"vihet."Ha tegnap olvasta le az óráidat,akkor kb. 2 hét mire küldi az elszámolást.Amit ha kifizettél,utána szól az új szolgáltatódnak.Én bementem,személyesen elszámolni,mert nem akartam az időt húzni azzal,hogy mire beérkezik a csekken feladott összeg.Ha meggondoltad magad,és maradnál,akkor azt mielőbb jelezd személyesen(legalább telefonon) a régi,majd az új szolgáltatódnak.Legfeljebb lesz most egy nullás számlád és minden megy tovább.
28. szitaszivárvány (válaszként erre: 27. - Kaprazat)
2010. febr. 24. 10:05

ebben tévedsz. Egy módon igenis el fogják zárni a gázt. Az EMFESZ-nek nincs saját gázkészlete, a TIGÁZ, FŐGÁZ stb-től veszi és az ő gázvezetékeit használja. Ha a céget tartozásokkal együtt fogják felszámolni, akkor ugye az azt jelenti, hogy nem fizetett a gázszolgáltatásért és így a mérőhelyeken, ahová fizetség nélkül szállítatta a gázt tartozás fog fenn állni. Az EMFESZ-nek olyan szerződése van az egyetemes szoltáltatóval, hogy a behajtást is az ő embereik végzik, vagyis megrendelik a munkát a behajtók pedig megszüntetik a gázszolgáltatást. Ez ennyire egyszerű.

A gázt pedig azért adják olcsóbban, mert gyakorlatilag nincs ügyfélszolgálatuk, ami adott esetben elég problémás lehet.

Én nem mondom, hogy mindenki maradjon ott, ahol, mert nem lehet látni a végét. Lehet, hogy csak a magyar pesszimizmus szól belőlünk.

27. kaprazat (válaszként erre: 25. - Júlia*)
2010. febr. 24. 09:54
Nem szeretnék az ördög ügyvédje szerepben tetszelegni, de a visszamondással csak 8% kedvezménytől szabadítottad meg magad, valós előny nélkül. Lehet, hogy fél év műlva ad abszurdum megszűnik a cég (bár ilyenkor inkább csak felvásárolja egy másik, hiszen sok ezer ügyfélről van szó, nem hagyják elveszni ezt az "állományt"), de addig is igényt tartok a kedvezményemre. És ahogy írtam, a gázcsövet nem fogja elzárni senki, legfeljebb papíron vissza kell menni a Főgázhoz, ha nincs más aki szolgáltasson.
26. kefekötőke (válaszként erre: 25. - Júlia*)
2010. febr. 23. 17:34

Kíváncsi lennék hogy reagálnak.

Nem magam miatt,nekem nincs gázcsatlakozásom a rokonságomban vannak ilyen "cipőben".


Ők kértek tőlem valami infot a nevezett cégről , még az elmúlt évben.Azért őlem mert nincs netjük

Azóta figyelem a róluk megjelent híreket.

25. Júlia* (válaszként erre: 24. - Kefekötőke)
2010. febr. 23. 15:41

Megléptem, köszönöm.

Most indítottam el egy levelet, hogy tekintsék semmisnek az EMFESZ-szel kötött szerződésemet.

24. kefekötőke (válaszként erre: 23. - Júlia*)
2010. febr. 23. 15:18
Csak Rajtad múlik,mit lépsz.
2010. febr. 23. 15:15

Szerződés

:-(

22. kefekötőke (válaszként erre: 21. - Júlia*)
2010. febr. 23. 15:10

Biztos, hogy az fogyasztói szerződés volt?Nemcsak szándéknyilatkozat?

Egyébként ha az volt is, vissza lehet lépni.

21. Júlia* (válaszként erre: 20. - Kefekötőke)
2010. febr. 23. 15:08

Amikor kijött az új képviselője, aláírtam a szerződést.


???

20. kefekötőke (válaszként erre: 19. - Júlia*)
2010. febr. 23. 15:05

"Az új szolgáltató már felvette a régivel a kapcsolatot..."


Naná,hogy felvette , neki érdeke ,hogy minél előbb

új ügyfelet szerezzen.


Ha tegnap leolvasták az órádat,az már az átadás/átvételi folyamat része.Ha meg akarod állítani a folyamatot a régi szolgáltatóddal kell kapcsolatot felvenni és közölni : STOP,vissza mindent.

Ha még nincs szerződés aláírva az új szolgáltatóval a régi él.

19. Júlia* (válaszként erre: 18. - Kefekötőke)
2010. febr. 23. 14:57

Most vagyok félúton, lehet, hogy nem lépek át,

csak nem tudom, hogy hol kezdjem.

A régi szolgáltatóm tegnap olvasta le az órámat.


Az új szolgáltató már felvette a régivel a kapcsolatot, hogy tudom megállítani a folyamatot?

18. kefekötőke (válaszként erre: 17. - Júlia*)
2010. febr. 23. 14:51

Nem akarok itt lázadást szítani.Csak javasolni tudom ,amit az eddigi Hsz.-imben is :olvasgasd el lehetőleg az összes ide vágó hírt 2009 májusa óta!

Azután csak gondolkodni kell.

Nem árt a cégek tulajdonosi és érdekeltségi köreit is tanulmányozni.

Azt is írta itt valaki, ha valami korpa kerül a levesbe ,majd egyszerűen visszalép a régi szolgáltatójához.

Ha kell minden másnap ide-oda lehet lépegetni csak úgy ingyér? Hát én ebben kételkednék.

2010. febr. 23. 14:23

Ajaj,

elolvastam az eddigi hozzá szólásokat,

és most vagyok átjelentkezőbe.


Lehet, hogy maradnom kellene?


???

16. kefekötőke (válaszként erre: 15. - D4b0dd2692)
2010. febr. 22. 17:40

Majdnem meg van a 8 %

De aggódnivaló van az biztos.Gondoljunk csak bele kitől is vette az EMFESZ a gázt idén júliusig?


A konkurienciától,a MOL-tól azért,hogy fennakadás nélkülinek tűnjön az ellátás.

2010. febr. 22. 16:35

Valamit elírtam,előszedtem a számlát és megnéztem a FŐGÁZ honlapján az aktuális árat:

EMFESZ:netto 80.82Ft./m3=brutto 101.025Ft./m3

FŐGÁZ:netto 87.5Ft./m3=brutto 109.375 Ft./m3

A különbség brutto 8.35 Ft./m3

Úgy néz ki meg van a 8% különbség,de aggódom,hogy mi lesz az EMFESZ kft-vel?

2010. febr. 22. 12:10

Csak pislogok a hozzászólásokon. Az én véleményem:


Tavaly augusztusban átmentem az emfeszhez. A gáz ára valóban 8%-kal olcsóbb. Nem tudom más hogy nem találja, tényleg ennyivel olcsóbb se többel se kevesebbel.


Havonta az óraállást nekik jelentem le az interneten és küldenek ez alapján egy számlát és egy sárga csekket, tiszta ügy.


Az tényleg borzalmas ami cirkuszt csapnak a hírekben a céggel kapcsolatban, de nem érdekel. Senki nem fog idejönni és kiásni a gázcsövemet a földből, ha megszűnik egyszer az emfesz, visszamegyek a főgázhoz, persze ha nem lesz addigra más olcsóbb szolgáltató. Nem kértek belépési díjat - nincs mit vesztenem. Ha csökken az árelőny (azaz ha átvernek) dafke visszamegyek a főgázhoz, megtehetem.

2010. febr. 22. 11:39

Itt van a mai friss hír.

Nemzetbiztonsági védelmet kért az Emfesz

Index

2010. február 22., hétfő 07:48 | Frissítve: 3 órája


Az EMFESZ gázkereskedelmi tevékenységének azonnali megszűnését és a cég csődeljárását eredményezi, ha a bíróság végrehajtatja azt döntést, mellyel 6,8 milliárd forint letétbe helyezésére kötelezték a társaságot - mondta a Népszabadságnak Góczi István, a cég vezetője. A hazai piac mintegy 20 százalékát ellátó, lakossági és közületi ügyfelekkel egyaránt rendelkező cégnek egy, a péti Nitrogénművek Zrt-vel folyamatban levő jogvitája miatt kellene a letétet biztosítania.


Az ügy kapcsán az eleve vitatott helyzetű, jelenleg egy svájcban bejegyzett, Rosgas nevű cég tulajdonában álló Emfesz nemzetbiztonsági vizsgálatot kért Bajnai Gordon miniszterelnöktől - írja a napilap.


A Bige László nagyvállalkozó tulajdonában álló műtrágyagyár helyzete 2008-ban megingott, az Emfesz pedig nemcsak befejezte ellátásukat, felvásárlási ajánlatot is tett a cégre. A Nitrogénművek aztán részben egy állami hitelnek köszönhetően stabilizálta helyzetét, az akkori jogvitát pedig választott bírósági útra terelte. A mostani, letétbe helyezésre kötelező döntés viszont nem választott bíróság előtt, hanem a PKKB-n született, az Emfesz így vitatja is annak jogalapját.

12. kefekötőke (válaszként erre: 10. - 18f139611b)
2010. febr. 22. 11:13
10.HSZ megfelel ide .
2010. febr. 22. 11:12

Kedvencek közé tettem ezt a témát,mert figyeltem,lesz -e valaki aki megfogadja tanácsomat,és olvasgat egy kicsit.

Csak figyelmesen követni kell szinte naponta megjelenő híreket,és racionálisan gondolkodni.


2009 május környékén 1 dollárért eladták ezt a céget,azóta minden napra jutott egy hír.

Nekem nincs gáz-dilemmám de elgondolkodnék egy zűrös cég megbízhatóságán.

Aztán ismerjük a beetetés fogalmát is.

8 %-al olcsóbban adjuk,aztán majd csak lesz valahogy.

10. 18f139611b (válaszként erre: 6. - Kefekötőke)
2010. febr. 22. 11:03

Egyetértek Veled. Én is olvasom a híreket és fontolgatom, hogy visszamegyek a Főgázhoz.

Árban a 8%-os különbség nincs meg - az ígéretüktől eltérően.

És a róluk kialakult kép is rémisztő.

9. SF (válaszként erre: 8. - D4b0dd2692)
2010. febr. 22. 10:28
A TiGázhoz képest kb. 20 Ft. Azért már megérte. Nekem. Hogy másnak is... Nem könnyítik meg az átlépést, ez tény.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook