Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol nyelvű állásinterjú fórum

Angol nyelvű állásinterjú (beszélgetős fórum)

2009. dec. 9. 02:51

Húúú, a Call Centeres állások elég sokat követelnek, főleg ahova nyelvtudás is kell.

Több napon keresztül tartják az állásinterjúkat és több száz jelentkező van.

Ezért nagyon magabiztosnak és felkészültnek kell lenned!

Sajnos az általános kérdések mellett tesznek fel szituációs kérdéseket is. Vagy lehet, hogy el is kell játszanod egy szituációt!

A szolgáltatásukkal kapcsolatban, hogy hogyan tudod eladni a terméküket!

Mert ugye Nekik is és Neked is az eladott dolgok után jár a fizetés! Van egy fix alap (elég kevés, 50-60 ezer jobb esetben) és erre jön rá a jutalék, amit az eladásokból kapsz!

Mivel foglalkozik a cég? Hitel, biztosítás, kábel TV szolgáltatás, egyéb...?


Azért sok sikert Neked, remélem összejön az állás, bár az interjú után kb. 3-6 hét múlva fognak csak értesíteni!

2009. dec. 8. 23:04

+ ne feledkezzünk meg az expected remuneration-ről! gondolom, ezt is kérdezik.

Az egész interjú angolul lesz,vagy csak a nelvtudásodra kiváncsiak?

12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - 04d410066e)
2009. dec. 8. 22:05

anyááááááááááám... de jó, hogy nekem erre nem lesz sosem szükségem.

Régen nem volt ennyire gáz. :(

11. 04d410066e (válaszként erre: 10. - Edmond Dantes)
2009. dec. 8. 20:04
Okés, szorítok! :)
10. Edmond Dantes (válaszként erre: 9. - 04d410066e)
2009. dec. 8. 20:02

Rendben van, köszönöm a tanácsokat kedves Tindingo

Majd megírom neked, hogy hogyan sikerült :)

9. 04d410066e (válaszként erre: 7. - Edmond Dantes)
2009. dec. 8. 19:57

Szívesen. :) Nem tudom, mennyire beszélsz jól angolul, de ha vannak hiányosságaid, akkor érdemes összeírni angolul, hogy nagyjából mit fogsz mondani. Én az első interjúm előtt nem tettem ezt meg, (akkoriban elég gyér volt a németem) és totál leblokkoltam, és egy kukkot sem tudtam kinyögni. Utána összeírtam, sokkal magabiztosabban mentem a következőre, és bár szinte semmit sem mondtam abból, amit leírtam, maga a tudat, hogy felkészültem, úgy megnyugtatott, hogy jól sikerült nagyon.

És van még egy becsapós kérdés, ami most jutott az eszembe. Miért szeretnél a cégnél dolgozni? Ha multi akkor el lehet mondani, hogy milyen nagy múltú cég, tud meg az alapítás dátumát és illeszd bele a mondandódba, és hogy ez milyen megnyugtató számodra, hogy egy biztos alapokon álló céghez mész, különösen a válság miatt.

Ha kicsi cég, akkor meg el lehet mondani, hogy milyen jó, hogy egy ilyen családias hangulatú céghez mehetsz stb.

Majd írj egy privit légyszi, hogy sikerült, mert már nagyon kíváncsi vagyok. :)

8. d3c6e89fee (válaszként erre: 5. - Edmond Dantes)
2009. dec. 8. 19:53
Biztos nem:)
7. Edmond Dantes (válaszként erre: 6. - 04d410066e)
2009. dec. 8. 19:51
Nem nincs több kérdésem, köszönöm szépen
2009. dec. 8. 19:49

Ugyanazokat kérdezik, mint magyarul. Ha tudod, melyik céghez keresik az embert, akkor minden létező dolgot tudj meg róla a netről, mert biztosan rákérdeznek majd.

Kérdezik még:

szakmai tapasztalat - itt törekedj az önéletrajzodat nem szó szerint elmondani, hanem emeld ki az adott céghez releváns szakmai tapasztalatodat, és azt részletezd

iskolák- itt nem az a lényeg hogy pl. van érettségid, hanem ha pl. van releváns diplomád, akkor emeld ki azokat a tárgyakat, amikben jók voltál és kapcsolódnak a megpályázott álláshoz

elmondhatod a tréningeket és a különböző nyelvvizsgákat, számítógépes programokat, ilyesmi

becsapós kérdések:

Beszélj magadról néhány mondatban - itt semmiképpen sem az érdekli őket, hogy xy vagyok, itt és itt születtem, itt lakom stb. hanem hogy mennyire frappánsan tudod megfogalmazni azokat a tulajdonságokat, amikre szükség van az adott álláshoz. pl. ha rendezvényszervezőnek jelentkezel, akkor mondd azt, hogy nagyon szeretsz új emberekkel megismerkedni, mennyire nyitott vagy, rugalmas, kommunikatív ilyesmi

mik a negatív tulajdonságaid: Itt nem feltétlenül vagyunk őszinték. ;) Mondd azt pl, hogy rendkívül maximalista típus vagy, és már volt abból konfrontációd, hogy elvártad volna mástól azt, amit magadtól, de mára már rájöttél, hogy nem várhatsz el annyi mindent mástól mint magadtól

5 éves terveid_ itt szakmai tervre kíváncsiak, ill. ha nő vagy, akkor ide kell beletenni, hogy a köv. 5 évben nem tervezek családalapítást

Van még kérdés? :D

5. Edmond Dantes (válaszként erre: 4. - D3c6e89fee)
2009. dec. 8. 19:49
Ez egy Call Centeres munka, lehet, hogy kiskegyed fog interjúztatni? :)
4. d3c6e89fee (válaszként erre: 3. - Edmond Dantes)
2009. dec. 8. 19:44
Milyen állásra jelentkeztél?
3. Edmond Dantes (válaszként erre: 2. - 04d410066e)
2009. dec. 8. 19:38
Szia! Kíváncsi lennék, miket kérdeznek, vannak-e buktatók, becsapós kérdések?
2009. dec. 8. 19:36
Én nem vagyok HR-es, de már volt egy csomó angol nyelvű interjúm. Mit szeretnél tudni?
2009. dec. 8. 19:36

Sziasztok! Angol nyelvű állásinterjúra megyek, a felkészüléshez szeretnék ötleteket, tanácsokat kérni. Nincs itt köztetek véletlenül egy Hr-es?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook