Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki valamit mondani na digi tv ről? fórum

Tud valaki valamit mondani na digi tv ről? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 24. 17:42
Én nem szeretem a digi tv-t. Nekünk előtte kábel tv volt, de 100x jobb, mint a digi tv.
2009. dec. 18. 19:17
Sztem nem fogsz kapni időpontot, de ez attól függ mennyire elfoglaltak. Valóban hamar bekötik, nem kell rá sokat várni, de mnivel ünnep, sokak szeretnének netet Karira
44. 5e03fd4701 (válaszként erre: 43. - Zsanna13)
2009. dec. 18. 16:27
A neten feladott megrendelésre november vége óta nem reagáltak. Szerintem jobb bemenni egy ügyfélszolgálati irodába azért is mert azonnal megmondják, hogy mikor jön a szerelő szinte percre pontosan. 10 - 12 ig adtak időpontot és 10:05 kor jöttek.
43. zsanna13 (válaszként erre: 41. - 5e03fd4701)
2009. dec. 18. 15:17

Tehát gyors és jó. :)

Köszönöm a segítséget.

Még annyi hogy mennyi idő míg bekötik?

Neten vagy személyesen jobb elintézni?

Ha a jövőhéten hétfőn megrendelem lesz netem karácsonyra?

Hétvégén lehet őket hívni?

Asszem ennyi, több kérdésem nincs egyenlőre.

42. 7c79ff1565 (válaszként erre: 41. - 5e03fd4701)
2009. dec. 17. 15:39
Használd ki :-) Jó netelést hozzá:-)
2009. dec. 17. 11:08

:) már a diginetről írok!

Wááá Piszok gyors többszöröse az adslnek! :D

40. 7c79ff1565 (válaszként erre: 39. - 5e03fd4701)
2009. dec. 15. 23:15
ez sem rossz megoldás, ha lehet kivitelezni:-) egyszerre a tányérost a Digi mell. Amúgy tényleg nálunk csak a telefonnal van néha gond, de az nem jelenti azt, hogy máshol is(földrajzilag). Ahol ki van építve egy nagyobb hálózat, ott még ezzel sincs gond:-)
2009. dec. 13. 12:40
Szóval kicsit szomorúan a TV6 és a Comedy Central miatt de most már várom, hogy teljesen a Digi lásson el telekom-tv-net szempontból. Mondjuk azon gondolkodom, hogy kötök egy kis hűséget, és a megspórolt pénzen beköttetem az upc tányéros felvevősét.
38. 5e03fd4701 (válaszként erre: 37. - 7c79ff1565)
2009. dec. 13. 12:37

:)

Bocsi, hogy úgy fogalmaztam, hogy nem értetted a kérdést rájöttem ez az én hibám, viszont te teljes mértékben válaszoltál a kérdésemre még így is! :D


Készülék ellátással nem lesz gond mert van vagy 5 darab. :)

2009. dec. 13. 08:41

mi csak egyet tudunk használni, a csatlakozón egy a nethely, másik a teló. mi kaptunk készüléket, nincs vele gond... de később meg anyuméktól is kaptunk egy asztali kézi telót, átkötöttük erre az ip-s kézire, műkszik.. vcagyis nekünk már megint a digitől kapott készülék van, mert valahogy a kézink tönkrement.. a kijelzőjén alig látszanak a dolgok, nem elembaj, mintha le lett voln aejtve.. kitudja lehet a picink hozzányúlt... de amúgy a digis készülékkel sincs gondunk...

Ezt az alternatív dolgot nem értem, mit takar, nekünk csak arra mondták h nem mindig szuperál, h a telós hálózatuk nincs teljesen kiépítve, sokszor szerelnek, javítanak, és van mikor leáll pár percig a rendszer, ill. ha közelbe építenek, akkor tapasztalhat olyan, h fél napig nincs vonal (de nem elrémíszteni akarlak, tényleg nem fordul elő gyakran. Nekünk a régi meg a mostani albi bérlésünk ideje alatt közel két éve max egyszer fordult elő...)

2009. dec. 12. 21:36
Ja meg azt kérdezném ... remélem kiderül csütörtökig, hogy hány telefont lehet rákötni?
35. 5e03fd4701 (válaszként erre: 33. - 7c79ff1565)
2009. dec. 12. 19:13
Megvárom, hogy milyen a net, ha jó akkor bevállalom az 1 év hűséget. Szétnéztem a piacon hááttt ... hűségidő nélkül is 3-4000 forint különbségek vannak a Digikábel javára (net-tel-tv kombo csomag).
34. 5e03fd4701 (válaszként erre: 33. - 7c79ff1565)
2009. dec. 12. 19:11

A telón mennyire érződig az ip telefonosság?

Amikor megkötöttem a szerződést megkérdezte a csaj van-e más alternatív telefon mert nem mindig müködik! :-))

2009. dec. 11. 23:31

nekünk telefon, tv és net van, nagyon jó. Bár itt Dunaújvárosban nem valami kiépített telefon ügyile a hálózat, az néha recseg v sípol. DE amúgy más gond nincs vele, meg nagyon olcsó. Ha hálón belül hívsz, 200percet ajándékba kapsz ingyen.

a Net gyors, a tv vel sincs gond. Náha kiír pár adón olyat h card menü, két másodpercig, többnyire mese csatornán, de nem minden nap, max havonta 1szer, lehet olyankor frissít v mittom én.

Mi költözés miatt felmondtuk a digit, mert nem hozhattuk át az új helyre, de itt is uazt kötöttük meg annyi különbséggel, h most akció van náluk, hogy ha egy évre hűségszerződést kötsz, akkor fél évig kevesebbet kell fizetni, ha 2 éveset, akkor egy évig féláron.. megéri

2009. dec. 10. 19:41
Januártól kikerül a kábeles és a műholdas műsorelosztásból a Viva, TV6, MTV, Comedy Central. Így pl. megint gondolkodom a szolgáltatóváltáson, hiszen a Comedyt nézem szinte egész nap.
31. 5e03fd4701 (válaszként erre: 30. - Lady Blakeney)
2009. dec. 10. 16:16

Olcsó műhold, transzporder illetve set top box.


Ennyiért ne várjon senki sem világmegváltást!

Amikor kábelszolgáltatót váltottam fel voltam készülve arra, hogy nem olyan lesz mint a megszokott minőség, de kellemeset csalódtam. Fél évig vacilláltam, hogy bele kezdjek-e de amikor már majdnem 15ezer felé tendált volna az előfizetés díj 3 nap alatt beszereltettem, 6 napig teszteltem a digit, aztán szépen fogtam a cuccokat és 3 órás várakozás után lemondtam a régi szolgáltatót. Jó volt mert a néni elkezdett volna "olcsóbb" csomagot ajánlani, elővettem a digi számlát, megmutattam és mondtam neki, hogy ha ennél olcsóbbat tud ugyanezekkel a csatornákkal jöhet. ... nem tudott.

Mint mondtam az előző hozzászólásomban a stb-jük (elvileg ez van a műholdasoknál is) röhely a többi szolgáltató dobozához képest, de nem is várom el, hogy jobb legyen, hiszen pl. a normális Digis hbo előfizetésnél is olcsóbb 500 forinttal a maxpakos csomag ezzel a csodakütyüvel.


Mondjuk a KTV piacon az olcsó ár mellett nyújtani is kell valamit, mert X nap alatt szolgáltatót válthat az ember. Nálunk is kb. 4 figyel a lakótelepen. De ugyanez vonatkozik a tányérosokra is. Egy jól megválasztott ... sajna hűségidős illetve más termékhez kötött csomag van amikor a digi alá ver.


Én örökké hálás leszek a diginek azért mert elkezdte az elég erős árletörést.


Sajnos szerintem sok ember, így ti is, nem a műszaki tartalmat hanem az árat nézi amikor megrendel egy szolgáltatást és hááát persze, hogy nem a megszokott minőséget kapja. Hiába ígér fűt fát a szolgáltató, ha olyanok a berendezései és a hozzáférési hálózata amely nem tudja ezt nyújtani. És ezt azért a neten kb. fél órás kereséssel le lehet csekkolni.


Tehát váltás előtt ahogy pl. a topic indító kollega is tette nem árt egy kicsit szétnézni és kiokoskodni, hogy ok ez x forinttal olcsóbb, de ez és ez a hátránya. Kell e és megéri-e kompromisszumot kötni ár/érték ill. szolgáltatás között.

30. Lady Blakeney (válaszként erre: 29. - 5e03fd4701)
2009. dec. 9. 12:21

Szia!

A tény az, hogy 3 éve fennáll a már általam leírt hiba, és ezzel egyik szerelő sem tudott mit kezdeni. Ez gondolom mást is bosszantana. Szerintem te sem örülnél annak, ha éveken keresztül úgy kellene tévét nézned, hogy ez a műsorok 95%-nál bejön.

Most viszont már nem bosszankodom ezen, mert holnap jön a csapat, és beszereli az új rendszert. Ezzel nálunk véget is ér a Digi korszak.

/Egyébként más családtól is hallottuk ugyanezt a hibát, nekik is Digi rendszerük van, csak náluk nem jelentkezik annyira sűrűen, mint nálunk. Úgyhogy nem egyedi eset a miénk./

29. 5e03fd4701 (válaszként erre: 28. - 5e03fd4701)
2009. dec. 9. 11:13

Mivel édes és aranyos vagyok:

ha beírod a digi tv műhold Bukarest szavakat, kb. a 10. találaton meg is nézheted azt az épületet és a tányért ahonnan ha jól tudom a Hot Birdre lövik fel az adást, sőt egy rövid magyarázatot is mellékelnek a még nálam is okosabb hozzáértő emberkék!

ui.: az, hogy valamiről te nem tudsz nem azt jelenti, hogy a másik a hülye és meg akar etetni!

28. 5e03fd4701 (válaszként erre: 27. - Lady Blakeney)
2009. dec. 9. 11:01

OFF

Egyrészt a topic indító a kábeles digi tv-t kérdezte és nem a tányérost, másrészt meg a gugli a barátod!

ON

27. Lady Blakeney (válaszként erre: 26. - 5e03fd4701)
2009. dec. 8. 20:50

Ha te mondod, akkor biztos. Ehhez én nem értek.

Ezek szerint te elhiszed, hogy amikor én bekapcsolom a tévét, akkor kitör Bukarestben a vihar?

26. 5e03fd4701 (válaszként erre: 24. - Lady Blakeney)
2009. dec. 8. 19:43
Bocsi de ott lövik fel a műholdra! :-)))
2009. dec. 8. 19:06

Hát igen a tányérost sokan szidják, ezért kérdeztem én a kábelest.

Azért köszönöm a segítséget neked is.

Így már tudom hogy tányáros akkor sem kell, ha ingyen adják.

2009. dec. 8. 18:04

Sziasztok!

Nekünk kb. 3 éve van Digi, de szerencsére már nem sokáig. Pár nap múlva jönnek beszerelni az újat. Annó UPC-vel kezdtünk, aztán átváltottunk, mert az nagyon drága. Hát kegyetlenül megbántuk. Mi falun élünk, nálunk kábeles nincs, csak a tányérost lehetett bekötni. Az első naptól kezdve gond volt vele. Mielőtt még valaki azt mondaná, hogy az időjárás miatt, hát nem. Teljesen mindegy, hogy esik, fúj vagy a nap süt, ugyanazokat a hibákat produkálja. Két hibafajta jelentkezik, de azok folyamatosan megvannak évek óta. Az egyik a képhiba. Nézzük a filmet, és egyszer csak kimerevedik az adott képkocka. A film közben megy tovább, mert a hangot halljuk. Nem tart sokáig, kb fél perc, de az is bosszantó. Utána persze nem onnan folytatódik, ahol elakadt, hanem ugrik oda, ahol a film éppen tart. A másik a hanghiba. Nézi az ember a műsort, és egyszer csak megszűnik a hang. Látom, hogy a film megy tovább, csak éppen hang nincs. Ez is kb. fél percig tart, addig viszont minden szövegről lemarad aki nézi. Ez alatt a 3 év alatt szerintem nem volt 10 olyan műsor, amit hiba nélkül meg tudtunk nézni. Többször bejelentettük. Először azt mondták, hogy biztosan rossz a beltéri. Jöttek, kicserélték. A hibák nem szűntek meg. Utána azt mondták, kicsi a parabolánk. Jöttek, kicserélték. Természetesen a hiba nem szűnt meg. Legutólján a szerelő azt mondta a páromnak, hogy olyankor biztosan vihar van Bukarestben. Teljesen hülyének nézik az embert. Először is az adás nem Bukarestből jön, hanem a műholdról, másodszor pedig ki az a marha, aki elhiszi, hogy amikor leülünk a tévé elé, akkor rögtön kitör a vihar Romániában. Szerintem az senkinek sem tetszene, hogy nem bír egy műsort hiba nélkül végignézni.

Ami végleg betette a kaput, az mostanában történt. Folyamatosan cserélik ki a beltéri kártyáit újakra. Mi is megkaptuk levélbe. Beletette a párom, természetesen nem működött. Felhívta az ügyfélszolgálatot, nem tudták aktiválni. Kiküldtek egy szerelőt, aki pillanatok alatt megcsinálta. Miután elment, a párom kíváncsiságból megnézte, mit is babrált rajta. Hát kiderült, hogy egy darab papírt dugott a kártya fölé, azzal szorította le. Nem tudom ki hogy van vele, de ez nem szolgáltatás. Ha nem működik, akkor cserélni kellett volna a kártyát másikra. Ha azzal sem, akkor a beltérit. Van erre normális megoldás is, ez a papírfecni nevetséges.

Szóval váltunk. Találtunk egy másik szolgáltatót, aki nem sokkal drágább. 2730 Ft helyett 3090 Ft lesz. Ez nem nagy különbség, és remélem ezután normálisan tudunk majd tévét nézni.

2009. dec. 8. 13:45
Ja mégegy! Az egyik ismerős rádióban dolgozik. A upc legnagyobb csomagját vette, de sok gondja volt így is vele. Amit volt lehetősége átváltott a Digire. A kis csomaggal otthonról levezeti az élő adást. Felhívta a Upc hogy nincs e rá mód, hogy mégis maradjon. Ő azt mondta marad , ha ezért az árlért ezt a csomagot adják a upc-ék is. Megkeresték utána , hogy a fele ekkorát talán meg tunák oldani.... :D
22. babapiskotaa (válaszként erre: 21. - Zsanna13)
2009. dec. 8. 13:41
Ez nem az. Én fél évet vártam, hogy végre nekem is Digim lehessen, nagyon lassan értek oda a kábelezéssel. ( Dunaújváros) Ja! Nincs hűségidő, szóval ha mégsem tetszene neked akkor bármikor lemondhatod. De tetszeni fog!
21. zsanna13 (válaszként erre: 19. - Babapiskotaa)
2009. dec. 8. 13:28

Ott ahova megyünk, ott abban a lépcsőházban állítólag ott van a legújjabb digi,

ami gyors és nagyon jó. Csak kíváncsi vagyok tényleg az-e, vagy csak humbuk mint minden más.:)

20. KEND
2009. dec. 8. 13:27
féléve van nekünk sokkal gyorsabb minta upc és a negyedébe kerül:) Adás minősége kíváló, telefonnal még vannak gondok , de ennyiért kibírom...
19. babapiskotaa (válaszként erre: 14. - Zsanna13)
2009. dec. 8. 13:24
A környéketek van már? Mert akkor gyorsan. A telefonja meg mp alapú egy csomó ingyen percel. És olcsóbb mint bármelyik mobil.
18. babapiskotaa (válaszként erre: 15. - Zsanna13)
2009. dec. 8. 13:21
Nekünk az volt. Sajnos költözés miatt nem tudtuk hozni. Verhetelen!!!! Gyors, olcsó! Irigylem azokat akik Digisek lehetnek!
2009. dec. 8. 13:20

Kábeles DigiTVről tudok nyilatkozni ... Mivel nálunk már az új üvegszálas hálózaton jön a jel nagyon jó a minősége. Az "ingyen" adott HBO maxpak dekóder kicsit gagyi, de az adás minősége ott is kiválló, a digitálisan adott csatornákat is lehet vele nézni. Most fogom beköttetni a netet és a telefont is.

A házban kiplakátolt üzletkötő elérhetetlen volt, a neten leadott megrendeléssel nem foglalkoztak, így egy ügyfélszolgálati irodán kb. olyan 2 perc várakozással 5 perc alatt megkötöttem a szerződést múlt hét szerdán. A szerelők jövő hét szerdán jönnek.

Egyszer volt a dekóder átállás miatt problémám a telefont kb olyan 5 perc alatt vették fel és azonnal segítettek és konfiguráltak. Amikor hozták a dekódert pontosan jöttek és még át is kötötték a dugókat lemérték a jeleket és úgy adták át a szolgáltatást.

Tehát : csak ajánlani tudom a Digikábelt mint tv a netről meg annyit, hogy a szomszédaim teljesen meg vannak elégedve vele. ... én meg majd nyilatkozom. Sokkal olcsóbb mint az elöző szolgáltatóm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook