Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcüreggyulladásra használt már valaki fülgyertyát? fórum

Arcüreggyulladásra használt már valaki fülgyertyát? (tudásbázis kérdés)


18. inf3rno (válaszként erre: 17. - Inf3rno)
2015. febr. 9. 20:56
Ja most nézem, hogy 2009-es a kezdő hozzászólás. :D
2015. febr. 9. 20:56
A fülgyertyára azt mondják, hogy a faggyú, ami benne van, elpárolog, utána meg lerakódik a fülben. Mivel szilárd, utána kipucolni sem tudják, úgyhogy egyáltalán nem ajánlom. Vannak jó orrsprayk a témában, két féle van, az egyik a nyálkahártya ereit húzza össze (4-5 napig lehet fújni károsodás nélkül), a másik meg a szteroidos (azt 2 hétig lehet fújni, ha mellette a fertőzést is kezelik). Én allergiára és fülkürt hurutra fújom őket. Hát több-kevesebb sikerrel. Lassan abba is hagyom. A szteroidosat csak receptre kapsz, úgyhogy menj egy el fülorrgégészhez.
2015. febr. 3. 23:35

Fülgyertya egy nagy átverés és pénz lenyúlás.

Meleg só, infra lámpa, szükség esetén antibiotikum.

15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Adel07)
2012. máj. 15. 18:20

A fülgyertya nem potyog, a papírt csak a biztonság kedvéért mondják. Mint a rendes gyertya köré, a tövéhez tedd, azaz majdnem az arcodra oldalt. Én tartottam tőle kicsit, de nagyon kellemes érzés.

Segytséggel kellene csinálnod, hogy nyugodtan feküdhess az oldaladon, füledben a gyertyával. Nem szabad lánggal égnie, de ez rajta is szokott lenni. Ezért is jó, ha van ott valaki, esetleg tükörben ellenőrizd, ha egyedül vagy.

Hogy hatásos-e arcüreggyulladásra, azt nem tudom. Emlékszem viszont egy rádióadásra, orr-fül-gégész doktornő adott tanácsokat a betelefonálóknak. Szóba került az arcüreggyulladás is, és a doktornő elmesélte, neki volt egyszer olyan makacs fajta, hogy szakorvos létére nem tudta kikezelni. De átbattyogott hozzá az öreg szomszédasszonya egy szál jól megtermett tormával, és eligazította. Leültette egy tál elé, a fejére törülközőt borított, mint amikor gőzölünk, és így kellett a tál fölött reszelnie a tormát. Pár másodperc után megindult minden,de reszelt tovább a doktornő. Azt mondta, egyszer csak érezte, hogy nagyon mélyről valami eldugult csomó is jön kifelé. Rendbe is jött, és sosem újult ki többet az arcüreg-gyulladása.

14. klenca
2009. dec. 7. 19:21
Arcüreggyulára Sinupret drazsé, először 3x2, majd az arc melegítése hajszárítóval, vagy melegített törülközővel, vagy bármivel.
13. adel07 (válaszként erre: 10. - Bec1f7f165)
2009. dec. 7. 18:40
Amit vettem ahhoz van egy kerek erösebb karton papír azt kell köré tekerni,gondolom arra esik az elégett része.Majd este ha a gyerek elaludt nekilátok.
12. adel07
2009. dec. 7. 18:37
A googlen talált cikk szerint valahová az arcra kelenne tenni,vannak erre pontok azt irják de,hogy hol azt nem sajnos.ha valaki azt mondaná sz@rral kenegessem attól nem fáj megtenném mert már ki vagyok.
2009. dec. 7. 18:34
Ha mégis megtudsz akár máshonnan valamit, és haszál, kérlek írd meg itt.
2009. dec. 7. 18:33
És folyamatosan vágni kell az elégett részt, ha egyedül nekiállsz, talán még a szemed is kiégeted.
2009. dec. 7. 18:31
Én segédkeztem csak fülgyergyázásnál. Ha a füledbe teszed, akkor az arcüregben lévő váladékokkal lényegesen sem tud mit kezdeni, ha az orrodba :S Először is, ha a másik orrlyukad szabadon van, akkor nem ér semmit, ha meg nem veszel levegőt, és befogod a másikat mire leég, megfulladsz.
2009. dec. 7. 18:29
Olcsó mulatság...rakás gyógyszert kaptam
7. adel07 (válaszként erre: 4. - Dóra.)
2009. dec. 7. 18:28
Akkor egyszerre szenvedünk:-(
6. adel07 (válaszként erre: 2. - Bec1f7f165)
2009. dec. 7. 18:26
Nekem tavasszal volt először akkor 1hónap után jöttem rendbe,most lassan 2 hónapja kinoz már átmosták de nem jött ki semmi.Az infra csak addig enyhíti a fájdalmam amig használom.
2009. dec. 7. 18:25
Meg antibiotikum. Nem érdemes mással próbálkozni, mert ha rosszabb lesz a gyulladás, még nehezen múlik el.
2009. dec. 7. 18:25

Nekem most pont arcüreggyulladásom van és azt mondta a doki h száraz meleget tegyek rá

infra lámpa, vagy meleg só

2009. dec. 7. 18:24
Egy ismerősöm ajánlotta,hogy próbáljam ki.Vettem is de csak azt irja a fülnél hova kell tanni az arcot nem irja.Szivesen meghalgatnám másoknak,hogy sikerült.
2009. dec. 7. 18:24
Nem, de látatlanba megmondom, hogy édes kevés :( Nekem régebben egy télen kb 2szer volt. Az infralámpa jó rá, de a szemet le kell takarni.
2009. dec. 7. 18:21
Arcüreggyulladásra használt már valaki fülgyertyát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook