Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lázcsillapítás 8-10 éves gyerekeknek fórum

Lázcsillapítás 8-10 éves gyerekeknek (beszélgetős fórum)


2008. máj. 10. 00:02
Mikor kicsi voltam engem mindig vizes törülközőbe csavart anya.A mellkasomat, lábaimat, kezeimet. Ha nagyon magas volt a lázam, akkor hideg vízben üldögéltem. Nagyon utáltam mindkettőt, de most is alkalmazom, mert nekem segít, bár szerencsére nem szoktam lázas lenni mostanság.
2008. jan. 11. 08:37

82virag82 nem minden esetben jó , föleg ha tűdő beteg vagy hajlama vanrá!

nekünk nem lehet!nem szeretném a szememláttán megfuladjon,mert letapad hirtelen a hörgöi,stb....

z nem mindenkinek jó, kezét lábát tudom hűteni sajnos!!!

2007. nov. 20. 12:49
HIDEG VIZBEN LETUSOLNI AZTAN ECETES HIDEGVIZES KENDOBEN BECSOMAGOLNI.NEKEM JOL BEVALT A KISFIAMNAL6 EVES ES A LAZA 39'5 VOLT.
2007. nov. 5. 18:21

bár azt mondják patikák között nincs ár külömbség :s:s

de!!!!!!!!! van! sajnos van!

2007. nov. 5. 18:19
(rubofen szirup!) hozzá teszem 300ftal olcsób a benzinkutón mint a patikában!
2007. nov. 5. 18:18

én fiam ha beteg akkor nagyon nagyon!!!

most 10éves, még meg tudom oldani(rubofen szirup!) és közötte panadol szirup! tudom baby de lehet addni 12éves korig! nevetni fogf mindenki ,de apuka olyan munkát végez,hogy minden szir-sajjj gyógyszert adtak az orvosok és csak láz láz torka miatt(na jó! internetkávézónk van!) nos panadol szirup használt a patikai kanalads mellet!!

:) ;)

2007. jún. 11. 19:20
Mikor a lányom még kicsi volt, a tablettát kanállal porrá zúztam, kávéskanálnyi mézzel vagy lekvárral kevertem össze és így már könnyen bevette.
7. mazsola1 (válaszként erre: 4. - Csillagocska)
2007. ápr. 2. 22:43
Egyébként az én anyósom szerint enyhén ecetes vízzel kell borogatni, úgy még jobb. Próbálj a csuklójára, bokájára tenni borogatást.
6. mazsola1 (válaszként erre: 4. - Csillagocska)
2007. ápr. 2. 22:40
Én csak natúr adom, de szerintem nem olyan lassú. De tablettát is megpróbálhatsz összetörni két kanál között, és mézzel, lekvárral beadni. Én a kislányomnál ezt szoktam csinálni, mert ő meg annyira undorodik a gyógyszertől, hogy még be sem vette, máris kihányja.
5. csillagocska (válaszként erre: 3. - 5d3fac1d2b)
2007. ápr. 2. 21:58

szia !

akkor még van egy évünk, hogy megtanuljuk lenyelni a tablettát. Én is próbáltam széttőrni, de mindig megakad a torkán szegénynek.

Most szétmorzsolom, mézzel, teával keverem, de sajn. így is érzik a keserü ize.

2007. ápr. 2. 21:50

szia !

Köszönöm a gyors válaszod.

a cataflam cseppet csak naturba adod, vagy teába csöpögteted ? Úgy tudom, ez a gyógyszer elég lassan fejti ki hatását.

A hütőfürdő valószínüleg nagyon jó, de az én gyerekem szinte mindig éjszaka lázasodik be, akkor meg nem valami kellemes álmosan kádba tenni.

3. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 1. - Csillagocska)
2007. ápr. 2. 21:45

Szia!

Az én fiam 9.éves.Ha lázas én is borogatni szoktam.Az hatásos szokott általában lenni.

Nagyon sokáig a fiam sem tudta lenyelni a gyógyszert,talán fél éve sikerül neki lenyelni; 4.felé töröm és így működik.

2007. ápr. 2. 21:40

Szia!

Én a gyerekeknél ha nagyon lázasak, az alábbiakat csinálom. Hűtőfürdő, vagy borogatás. A fürdőnél beleültetem langyos vízbe, és fokozatosan hűtöm egyre hidegebbre. Nem túl kellemes, de gyorsan hat. A borogatásnál pedig betekerem egy vizes törölközőbe és tekerek köré egy szárazat is. Ez sem túl kellemes, de ha muszáj, akkor elviselik. Az orvos nekünk szokott felírni Cataflam cseppeket is, ez jó ízű, szívesen beveszik és a gyerek súlya szerint kell adagolni.

2007. ápr. 2. 21:27

sziasztok !

szeretném tudni hogyan csillapítjátok gyerekeitek lázát. Az én kisfiam 8 éves, 20 kiló, nyelvműtéte volt 2 éve, ezért a tablettát a mai napig nem képes lenyelni. Az algopirin elvileg csak 30 kiló felett alkalmazható, a kúptól folyton hasmenést kap, de akármilyen betegséget szed össze, rőgtön 39 C fok fölé szökik a láza.

Kérlek segítsetek, ti hogyan csináljátok ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook