Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kineziológia fórum

Kineziológia (beszélgetős fórum)


128. Őzgida
2009. márc. 12. 14:57
Működhet ezekre a problémákra a kineziológia, mint gyógymód?
127. Őzgida
2009. márc. 12. 14:49

Eredetileg az expáromnak egyeztettem be egy időpontot a kineziológushoz, de már nekem is van egy időpontom.

Amiért mi szétmentünk, az -megpróbálom röviden-, hatalmas falat húzott maga köré régi sérelmek miatt (család, nők, és még ki tudja miért...). Nekem sikerült kicsit megszelidítenem, megszeretett. Azonban a falat amit lebontottam újra és újra visszaépítette, úgy hogy engem megbántott... Többszőr is és nagyon. Feladtam a küzdelemt. Eljöttem.

Nem tudom, hogy elmegy-e a kineziológushoz, vagy nem, jelenleg nem beszélek vele, így tudom megóvni magam. De most már nekem is van időpontom.

Hátha segít majd a hölgy "feloldani" a blokkot, amiért ragaszkodtam hozzá.

126. Őzgida
2009. márc. 12. 14:46

Sziasztok!

Van itt valaki? Egy hét múlva megyek kineziológushoz...

125. Zizisicc (válaszként erre: 123. - S.éva)
2009. márc. 11. 12:58
Szerintem először dolgozz magadon, a barátokon, ismerősökön, aztán a többi majd kialakul. De ha van tőkéd bérelhetsz rendelőt is, de azért ez egy elég lassú folyamat is lehet, mire beindul.
124. Zizisicc (válaszként erre: 121. - Sheridans)
2009. márc. 11. 12:54
Háááát, sosem tudhatjuk kinek mit tartogat a jövő. :o)))))
123. s.éva
2009. márc. 11. 12:52

Sziasztok!


Én most kezdtem el nemrég kineziológiát tanulni. Lassan dolgozni szeretnék vele. Arra lennék kíváncsi, hogy hogy kezdtetek neki, ha még kliensetek nem volt. Hírdessek? Béreljek rendelőt és várjam a sült galambot? Tudnátok tanácsot adni?

Éva

2009. febr. 26. 11:10
Amiket hallottam eddig a kineziológiáról azt nagyon jónak tartom,és bizonyos esetekben szükségesnek is.
121. Sheridans (válaszként erre: 119. - Zizisicc)
2009. febr. 26. 10:42
Hát igen ez így van, s ne feledjük a régi mondást sem, ki hogy meditál, úgy él, mivel egy idő után az élete maga lesz a meditáció, s ha jól csinálja még kineziológus is lehet majd belőle...:) Vagy nem?
120. vereskati (válaszként erre: 119. - Zizisicc)
2009. febr. 25. 13:30
Szívembôl beszéltél:)))
119. Zizisicc (válaszként erre: 117. - Texa)
2009. febr. 25. 00:50

Tudod, ha minden ember meg tudná oldani egyedül, önállóan a gondjait, nem lenne ennyi kiegyensúlyozatlan, problémás, stresszes ember!

A kineziológus egyike azoknak a szakembereknek, akik segítséget kínálnak és nyújtanak akkor, amikor egyedül már nem megy. Nem gyógyít, nem Ő oldja meg a hozzáforduló problémáját, nem varázsol, egyszerűen lámpást tart elé, amikor az eltévedt a sötét labirintusban, és nem találja a kiutat. Nem vonszol ki az útvesztőből, de segít tájékozódni, hogy megérts dolgokat, és hogy tisztán láss, hogy dönthess, változtathass, és elkísér egy darabon. Nem az a célja, hogy magához láncoljon embereket, hanem hogy megtanítsa őket arra, hogyan kezeljék a saját problémáikat.

Az utolsó mondatodat én átfogalmaznám:

Abban egyetértünk, hogy a problémáinkat csak saját magunk oldhatjuk meg, senki át nem veheti tőlünk, és ezért nekünk kell lépéseket tenni, nekünk kell akarni, de segíteni bárki tud ebben, ha szükségünk van a segítségre, és el is fogadjuk azt. :o))

Örülök, hogy Te a meditációban találtad meg azt, amivel egyensúlyban tudod tartani magad, de tudod nincs olyan módszer, technika, terápia, ami mindenki számára egyformán üdvözítő lenne. Mivel nem vagyunk egyformák, kinek ez, kinek az, kinek amaz jön be, de ettől még egyik módszer sem jobb vagy rosszabb a másiknál, és nem kell kritizálni másokat, mert Ők nem azt választották amit Te jónak vélsz. A lényeg, hogy felismerjék, ha valami nem jól működik, keressenek megoldást, és ha egyedül nem boldogulnak, kérjenek segítséget másoktól. :o))

118. erithrea (válaszként erre: 117. - Texa)
2009. febr. 24. 16:42
Ez nagyon sarkalatos vélemény,nem vagyunk egyformák..Lehet,h ami neked nem szimpi,az másnak sokat segít..
117. texa
2009. febr. 21. 13:58

De sok hülye van a Földön! Emberek mindent csak a pénz irányít! Ebbe a kineziológiába is csak jó pénz van! Minden embernek van elég baja az életben, nem fog egyik kineziológus vagy pszhichológus, természetgyógyász sem segíteni a jelen vagy a múlt gondjain! Egyedül egy segítség van az életben: a párunk, vagy ha nincsen akkor csak is kizárólag magunk! Én személy szerint meditálok, mindenkit és mindent kizárok magam körül és 10-15 percig nem gondolok semmire! régóta csinálom és ezt ajánlom mindenkinek! Ez nem kerül pénzbe (mint ez a hülyeség, hogy leakasztanak az emberről 8000-10000 Ft-ot), és több jó véleményt lehet felsorolni, mint.....

ui.: Mindenki csak magán tud segíteni, de csak akkor ha akarja is!

2009. jan. 24. 14:08

sziasztok:) Ha nagy leszek,én is kineziolgóus szeretnék lenni.Több éve járok már,és most vagyok pályaválasztás közelében.ELTE pszichológiára jelentkezek,és mellette majd jöhet mindenféle:)

Voltam karmaelemzésen is,és ez is csak megerősitett abban,h ezt kell majd csinálnom:)

115. Timus (válaszként erre: 102. - Sly :))
2009. jan. 19. 15:53
Én felajánlottam a helyi iskoláknak, hogy bejárok oszi órára és megtanítom a gyerekeknek a brain gym gyakorlatokat. Azóta is hívnak! Sajnos nem olyan a tanári gárda:-( Visziont az egészség hetek keretében sikerült bekerülnöm és minden osztálynak megmutattam egy bekapcsoló feladatsort:-) Azóta már jeleztek többen vissza, hogy könnyebb tanulniuk:-) És külön is foglalkozom gyerkőc csoportokkal:-)
114. Timus
2009. jan. 19. 15:39

Számomra a kineziológia nagyon sokat segített. Vannak alapvető szabályok az oldás folyamán! Ha nem lehet gyengéden az oldást elvégezni a kliens lehet rosszul! Nyílván az oldás menete tartalmazza ezt a kérdést és nem ugrunk csak bele úgy!

Ami még fontos!!! Nem minden oldás épül be a kliensnél!!! Ha nincs meg a tiszta szándék a gyógyulásra, akkor inkább ne is menjen az ember oldásra, mert tényleg kidobott pénz!

113. Timus
2009. jan. 19. 15:35
Akit érdekel a kineziológia egyik legújabb ága: Transzgenerációs Epigenetikus Kineziológia, többet olvashat a www.ongyogyitas.hu oldalon.
112. Timus (válaszként erre: 106. - 566a9af38a)
2009. jan. 19. 15:33

Megerősítő gyakorlatok vannak! ilyen pl.: keresztbelendítés, fekvő nyolcas rajzolás, agygombok=Vese 27 masszírozása egyik kézzel másik kéz köldökön, stb:-) Van 28 gyakorlat:-)

Mire jó? Agyintegrációra, élénkítésre, stresszoldásra, jobban koncentrálni, stb.

111. Sheridans (válaszként erre: 107. - Egyjóbarát)
2008. dec. 3. 20:36
Az energia vesztés lehet akár a gyógyulási krízisek nem várt folyamata is, ami nem "csak a kineziológia" folyamán, hanem bármilyen lélek terápiás esetben is előfordulhat (nem kötelezően), s még önmagában nem katasztrófa ha jól van lekezelve. Írásodból még nem tudni, milyen mélységű tájékoztatást kapott a kineziológusod a kényszeres előéletedről, mennyire voltál erre az eshetőségre is felkészítve, mennyire bíztál önmagadban, a "gyógyulásodban" és szociális környezeted segítőkészségében, milyen információkkal rendelkeztél az állapotodról a kinez folyamán, hogy viselte ezt az állapotodat a szociális környezet (segítőkész, megnyugtató, türelmes, elfogadó, szerető, stb) meg ilyesmik... S energiának is kellett lennie, mivel a pánikrohamok is abból táplálkoznak. De annyiból amit eddig írtál ezekről, még nehezen derülnek ki mindezek. Máskülönben meg nehezen hihető, hogy szimpla kis kinez után, épp elméjű ember bele tud szaladni szomatikus pánikrohamba, s az is, hogy energia vesztéses állapotának forgatókönyvét ennek kell követnie. Így inkább arra feltételezésre lehetne gyanakodni lehet volt valami más is. Vagy az általad említett kényszeres előéletből egy nem várt esemény, az adott helyzetben "belobbant", nem lett kellőképpen - sem annak idején sem most - lekezelve, s így a dolog kikerülhetett az irányításod alól, de ez is csak feltételezés. A pszichológusok meg, többnyire, szakmailag ellenszenveznek a kinezzel - kivéve talán azokat, akik maguk is járnak kinezre vagy használják - így megint nem lettünk okosabbak e témában sem. Megértem, hogy sok szenvedést, fájdalmat és keserűséget hozhatott ez az időszak életedben, de vajon a fentiek figyelembe vételével - kérdeném - hogy tényleg csak a kinez okolható? S ezek után is tényleg mindenkire veszélyes lehet...? S bocs hogy ilyen hosszú lett...:)
110. erithrea (válaszként erre: 109. - Zizisicc)
2008. nov. 27. 21:42
Kíváncsi voltam,h mikor reagál végre a szakember..:))
109. Zizisicc (válaszként erre: 107. - Egyjóbarát)
2008. nov. 27. 18:08

Jajj, Istenem! A szájról szájra terjedő híreket nevezik rémhíreknek. Sok félreértés, sok csúsztatás ....


És az minden területre igaz, hogy csak jó szakemberhez érdemes menni!

108. 659f3f04e6 (válaszként erre: 107. - Egyjóbarát)
2008. nov. 27. 17:59

Nem biztos, hogy kimondható ilyen kategorikusan, hogy a kineziológia veszélyes. Talán csak vannak olyan emberek, akiknek ez nem válik be. És igen... Jó szakemberhez kell menni. De ez elmondható egy sima orvosról is. Nem mindegy kinek a kezei közé kerülünk.

Nekem pl. jó volt a kineziológus kezelése. Használt is, mert sok mindent oldott.

2008. nov. 24. 16:36

FIGYELEM! A KINEZIOLÓGIA NAGYON VESZÉLYES!

Aki kineziológushoz készül menni, arra kérem ne menjen, a saját érdekében. Teljesen át tudják állítani az ember szervezetét, hallottam olyan esetről is aki megvakult tőle. Én például sokkal rosszabbul lettem tőle, mint azelőtt voltam, azóta sorra járom a pszichológusokat, és a pszichológusok is állítják, hogy nekik is sok olyan páciensük van, akik a kineziológia miatt sokkal rosszabbul lettek mint voltak. Leírom az én esetemet is: idén tavasszal voltam kineziológusnál 5 alkalommal stresszoldás miatt. az első két alkalommal jól is éreztem magam, de a következő három alkalommal úgy éreztem mintha leszívták volna az energiámat, pánikroham tört rám és ezt a pánikot folyamatosan éreztem 2 héten keresztül. Állandóan ideges voltam, megmerevedtek a végtagjaim. De én akkor még nem tudtam, hogy ez a kineziológia miatt volt. Egész nyáron rosszul voltam és a fejem is állandóan fájt. Előtte kényszerbeteg is voltam, és nyár óta a kényszerek is sokkal erősebbek lettek és kezelhetetlenek lettek számomra. A végén már aludni sem tudtam miattuk, amikor nyár végén felkerestünk egy nagyon jó pesti természetgyógyászt és ő tett rendbe engem, mármint hogy minden rendesen működjön. De sajnos a kényszergondolatok még azóta sem múltak el, azért járok most pszichológushoz. Én ezt az egészet egy traumaként éltem meg, és tényleg ezt nem kívánom senkinek. Sokan írják persze, hogy segít, de nem tudni előre kinek fog segíteni és kinek nem. Úgyhogy akinek valami lelki problémája van szerintem keressen egy jó pszichológust, de tőle se várjatok csodát, mert mindenki a gondjait saját maga tudja a legjobban megoldani. Úgyhogy a kineziológia sem valami csodaszer és nagyon sokat lehet vele ártani, én csak erre szeretném felhívni a figyelmeteket, úgyhogy érdemes megfontolni, hogyha az ember segítséget kér valakitől, azt kitől kéri és ő maga milyen elszánt a probléma megoldása érdekében. Mert csak a jó szakember és az ember akaratereje vezet eredményhez.

2008. nov. 21. 17:35
sziasztok! jövő 7en megyek először kinez-hez. írtátok, hogy a kezelések között feladatokat kell végezni. mégis milyen feladatokat?
2008. aug. 20. 14:43
One Brain tanfolyamokat végzett Bp.-iek jelentkezését várom: levelezés,tapasztalatcsere esetleg kölcsönös oldás céljából!
104. Sly :) (válaszként erre: 103. - Zizisicc)
2008. aug. 6. 11:22

Köszi szépen :)

Igen, szerintem is az lenne a normális, ha minden általános iskola odafigyelne erre...

Nem is gondolná az ember, hogy ilyen kicsi korban, általános iskolásként, mennyi gyerek szorul segítségre, akkor is ha ezzel a szülők és pláne a gyerek nincs is tisztában...

Hiszen ma már sajnos elég ritka a szép, boldog család, ahol nincsenek problémák.

Nagyon sok családban mindennapos a veszekedés a szülők között, vagy ha anyagi gondokkal küzdenek, az is kihat ám a gyerekre is...

De nagyon sok az önbizalomhiányos, a túlsúlyos, az erőszakos gyerek, akiken mind mind lehetne segíteni, ha odafigyelnének rájuk és nem arra várnának, hogy a problémák maguktól oldódjanak meg... :(

103. Zizisicc (válaszként erre: 102. - Sly :))
2008. aug. 6. 09:18

Örülök, hogy jó tapasztalatokat szereztél! Igen, ennek valahogy így kéne működni. Azáltal, hogy az iskolai munkába bevonják a kineziológusokat, nagyon sok gyerkőcön lehetne segíteni, olyanokon is, akik egyébként különböző okok miatt (pl. anyagi, szülők hozzáállása, nem törődömsége) nem jutnának el hozzá.

Sok sikert kívánok Neked! :o))

102. Sly :)
2008. aug. 6. 01:13

Én is jártam kineziológushoz, sőt néha, ha szükségem van rá, még mindig eljárok a kedves kineziológusomhoz :)

Nekem nagyon sok mindenben segített és sokat köszönhetek neki :)

Néha egy kezelés annyi energiával töltött fel, hogy utána mindent szebbnek láttam és erősnek éreztem magam, aki minden problémát meg tud oldani :)


Szerintem nagyon hasznos dolog, és több figyelmet kéne rá fordítani...

Én szerencsére olyan általános iskolába jártam, ahol az iskolának saját kineziológusa volt, akihez minden problémás gyerek ingyenesen járhatott, sőt, ha nagy volt a baj, kellett is járnia. Néha akár 1-1 tanóra helyett.

Szerintem nagyon nagy + volt a sulimnak, hogy ennyire odafigyeltek a diákokra. Pedig nem valami, méregdrága, "nagynevű" iskola...

2008. aug. 4. 16:21

szia harmatcsepp!

Saját tapasztalatomat osztom meg: a 3 oldás egy mh-i stresszt szüntetett meg, ahol a lelki tehertől a kliens olyan testi tüneteket produkált, h.az komoly betegséghez vezetett volna.Ez egy a sok közül.Aki nagyon nyitott és már nincs benne félelem a változástól,elsőre meg lehet találni a problémája gyökerét.Persze mindenkinek komoly az ügye,nincs "kis" és "nagy"ügy, a lényeg, hogy akkor az a legfontosabb amit meg kell és meg akar az illető oldani. Hogy ez mennyi időbe telik, rajtad áll.Itt lép be a HIT,VÁGY,ELVÁRÁS.Hidd el, meg tudod változtatni a világ dolgait pusztán azzal,hogy elképzeled őket!!A kineziológus csak segít az energiaáramoltatásban,rálátni mi történt a múltbn, ami miatt "leragadtál",de Te magad vagy az, aki megoldja az ügyét.

2008. júl. 29. 10:08

Szia Csepp! :o))

Én azt gondolom, mint régen végzett kineziológus, hogy a kineziológusnak nem csak az a feladata, hogy a segítségével felgöngyölítsen és kipucoljon dolgokat az ember, hanem hogy egy olyan változást indítson el Benned, ami a szemléletmódodat, gondolkodásmódodat érinti, mert csak így nem leszel örökké a kineziológushoz láncolva, és így leszel képes arra, hogy később egyedül is boldogulj. De ezért Te is tehetsz, pl. úgy hogy olvasol. Rengeteg olyan könyv van, ami segít átértékelni a dolgokat, amelyek felnyitják az ember szemét, hogy hogyan is működnek a dolgok. Persze, ha a kineziológussal beszélgethetnél ezekről, az is klassz lenne. Szóval egy kineziológus nem attól jó, hogy halat ad, ha éhezel, hanem ha közben megtanít halászni is.

99. 659f3f04e6 (válaszként erre: 98. - Vuduboszi)
2008. júl. 29. 08:16

Kedves Vuduboszi!

Az általában három oldás milyen problémák esetében elegendő???

Én jártam háromszor már kineziológusnál, van is talán kicsike változás, de... még mindig szkeptikus vagyok kicsit, bár anno óriási hittel vetettem magam bele. Az én problémám régi, és olyan mint a hagyma: egymásra rakódnak a rétegei és ezeket a rétegeket szerintem túl sokáig tart lehámozni, hogy eljussunk a probléma igazi gyökeréhez. És ez viszont már anyagi probléma is. Minél többször kell menni, annál több pénzt veszek el a családi kasszából. Vergődök, újra bizonytalan vagyok, hogy valaha tényleg megszabadulok a pánikbetegségemtől.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook