Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ezoterikus főiskola, ezoterikus szakmák - Ki végzett már ilyet? fórum

Ezoterikus főiskola, ezoterikus szakmák - Ki végzett már ilyet? (beszélgetős fórum)


1 2
38. Nagual (válaszként erre: 37. - Griamila)
2009. dec. 11. 10:02
Ez a lényeg... :D Google-n keresztül simán találni letöltési linkeket + e-book könyvtárakat mondjuk az új könyveknél várni kell pár hónapot, de van amit egyből felraknak.. Masszőr hová tűnt? Bekrepált a hátam... :DDDDD
37. griamila (válaszként erre: 36. - Nagual)
2009. dec. 10. 22:22

A fő, hogy értjük egymást!:D


A sötétben tapogatózásnál azért már picit előbbre tartunk - szerintem -, de az tuti, hogy a távoli jövőben az alagút végén ott lesz a fény - vagy nem...!:)


A kívánjunk sikeresen messze nem a legjobb könyv szerintem a témában, de ahhoz képest A rezonancia törvénye viszont meglepően nagyon jól sikerült, összeszedett és mint már írtam: tudományosan is megalapozott, de ugyanakkor érthető és könnyen emészthető formában tanít könnyedén. Persze lehet, hogy Neked nem jön majd be a könyv, de nekem akkor is tetszett és kész!:)


Honnan töltöd le??? Van olyan hely, ahol új könyveket le lehet tölteni? Hát én jobb szeretem kézbe venni a dolgokat!:))

De nyugi, nem hagyom porosodni, azt csak képletesen értettem!:D

36. Nagual (válaszként erre: 35. - Griamila)
2009. dec. 10. 12:42
Így már értem, hogy értetted. :))) Ejj ezt bóknak veszem, mert elég sötétben tapogatózok... :DDD Franckh-től csak a Kívánjunk sikeresen van meg ami nem rossz,de semmi olyat nem mondott amit máshol nem olvastam volna. A Rezonancia törvényét majd beszerzem, vagy inkább letöltöm nehogy rám porosodjon.. :DDD
35. griamila (válaszként erre: 34. - Nagual)
2009. dec. 10. 12:04

Már értem, hogy mi a problémád!! :))

A megvilágosodás szót én nem abban az értelemben használtam, mint ahogyan Te gondolod, tehát akkor én fogalmaztam rosszul: nem szó szerint megvilágosodsz tőle, hanem okosabb leszel! :D

Mindenesetre én máris okosabb lettem!:)))

Egyet értek azzal, amit írsz, de ha majd elolvasod a könyvet, amit ajánlottam, akkor meg fogod érteni, hogy miről beszéltem és hogyan értettem, amit írtam! De persze nem kötelező, hiszen Te már olyan megvilágosodott vagy hozzám képest, hogy a Napra lehet nézni...:)

34. Nagual (válaszként erre: 33. - Griamila)
2009. dec. 10. 10:57
Az tény, hogy amit bizonyítani lehet könnyebb befogadni, mint az absztrakt lehetőségeket. Számomra azért furcsa, mert elképzelhetetlennek tartom azt, hogy bármi vagy bárki képes lenne tudományosan alátámasztott példákkal segíteni a megvilágosodást. Ez oltári baromságnak hangzik, de légyszi ne vedd magadra az állításra értem. :) A megvilágosodás egy létállapot, ami egy speciális tudatszint elérését jelenti. Az ember testileg lelkileg átalakul, de kívülről csak a szem speciális fényessége árulkodik a belül rejlő tudásról. A megvilágosodás nem végcél és nem az elérhető legtisztább tudatosság, hanem csak egy lépcsőfok az ember energetikai teljessége felé. Mégis hogy lehetne ezt tudományosan megalapozva hozzásegíteni, mikor a lényeges változás a szellemedben megy végbe? :) Szerinted létezik tudományos bizonyításokkal alátámasztott útmutató a megvilágosodáshoz? :) Ok a scientológiát ne keverjük ide, tényleg erőltetett a tudomány meg logikán és bizonyíthatóságon alapul, tehát a tudomány nem adhat rá se választ se döntő bizonyítékot. Ez olyan út amit csak magadon igazolhatsz nem várhatsz külsőleges bizonyítást.. Én úgy érzem, sokszor az írók, költők sokkal jobban megragadják a dolgok mögött húzódó lényeget, mint a tudományosnak tűnő meghatározások. Ezért sokszor egy költői idézet vagy egy megfoghatatlan már már mesébe illő leírás jobban tükrözheti a lényeget, mint ha tudományosan próbálnák meghatározni azt, ami szavakká nehezen formálható...
33. griamila (válaszként erre: 32. - Nagual)
2009. dec. 9. 22:42

Miért lenne furcsa?!:)

Nagyon is komolyan írtam: szerintem az ember sokkal könnyebben befogadja azt, aminek kézzelfogható bizonyítékai is vannak, mintha csak úgy általánosságban elmélkedne valami megfoghatatlanról.

A szcientológiát azért ne keverjük ide, mert erőszakkal nem lehet megvilágosodni és a követőik eléggé rámenősek. Osho-t nem olvastam még és nem áll szándékomban össze-vissza ugrabugrálni illetve az ismeretlenbe fejest ugrani, úgyhogy miattam ne aggódj - de azért köszi! :)

32. Nagual (válaszként erre: 31. - Griamila)
2009. dec. 9. 14:28

Miért lepődtél meg szerintem semmi olyat nem írtam, de véletlen se beszélnélek rá semmi tudatmódosítóra.. Pierre Franckh-től van valahol könyvem, majd előbányászom, de ez a mondatod furcsa egy kicsit:

"tudományosan alátámasztott példákkal segíti a megvilágosodást"

Ez remélem nem komoly, mert ez a szar a scientológiában is. Nagyon sok könyvet elolvastam a témában, de leginkább Osho beszédei és egy indián sámán tanításait tudom legjobban befogadni. Gyakoroltam chi-kung-ot is, de valamit elrontottam és hónapokra felborult tőle a hormonháztartásom, ezért ha kellő energiád van ezekhez a gyakorlatokhoz, jobb óvatosan belemerülni mint ész nélkül a közepébe. Hát ja...tanultam belőle... :)))

31. griamila (válaszként erre: 30. - Nagual)
2009. dec. 9. 13:46

A drogos vonatkozásodon kissé meglepődtem - jómagam antialkoholista, antinikotinista, antikávésta stb lévén szóba sem kerülhetek hasonló szerekkel, szóval ne is próbálj meg rábeszélni semmi tudatnyitogatóra! (Hogy miket nem próbáltál már ki!:))


A figyelem fókuszálás-elengedés na az nehéz ügy!


Mit olvasok? Most végeztem Pierre Franckh: A rezonancia törvénye c. könyvével és nagyon tetszett, hogy nem hókuszpókuszokban beszél, hanem tudományosan alátámasztott példákkal segíti a megvilágosodást, szóval ha még nem olvastad, akkor melegen ajánlom figyelmedbe!

Igaz, semmi köze a korábban pedzegetett belső csendhez, de még nem volt bátorságom neki fogni a meditációs Sri Chinmoy könyvnek, ami ugye leporolásra vár idézőjelben!:)

De ami késik, nem múlik!;)

Én már azzal is meg leszek elégedve, ha bevonzok minden jót az életembe és úgy kerülök be a boldogság nevű flash-be!:))

Te miket szoktál olvasni, miféle könyvekből szerzed a tudást? :)

30. Nagual (válaszként erre: 28. - Griamila)
2009. dec. 9. 10:34
Szedni??? :D Ehhez nem kell semmi csak a figyelmedet kell fókuszálni, vagy elengedni... Drogokkal hamar kinyithatod magad, de csak tapasztalt felügyeletében ajánlott és ha rákapsz pont az ellenkezőjét éred el vele... Mit olvasol? :)
29. griamila (válaszként erre: 27. - Masször)
2009. dec. 9. 10:01

Bezzeg a 19. hozzászólásomra nem válaszoltál!:P :)


Egyre inkább úgy érzem, hogy autodidakta módon tényleg nem lehet elsajátítani ezt az egészet.

Irányítás, gyakorlás - máris csökkent a motivációm.


Anyagi áldozatra gondoltál?


Nézegettem a Mantra honlapját és megakadt a szemem egy levelezős képzésen: kérdőasztrológiáról tudsz valamit?

Nagyon érdekesnek tűnik, de árat nem láttam.

Ismersz olyat, aki elvégezte?

Mivel ott tanítasz, ezért biztos hallottál már róla valami közelebbi infót!;)

28. griamila (válaszként erre: 26. - Nagual)
2009. dec. 9. 09:52

Nos, a fák lombkoronájának bámulása -lomb híján- az idén már elmarad...:))


Fényes vibrálás és fullos flash....Mit szoktál szedni?:)


Azt hiszem, hogy leporolom a meditációs könyveimet és belelapozok - még jó, hogy nem vettem hozzá CD-t.:)

Azért ez az egész dolog nem is olyan egyszerű, mint amilyennek gondoltam!:(

27. Masször (válaszként erre: 25. - Griamila)
2009. dec. 9. 01:13

:-))))))))

Csak figyeltem, merre-hova fejlődik a beszélgetés...

A történelem során kevesen jutottak a Tudás birtokába autodidakta módon.

De nem csak a szakavatott irányítás fontos, hanem a folyamatos és odaadó gyakorlás. Ez néha lehet nagyon hosszú is. Ami csökkenti a motivációt - elég az otthon egyedül végzett torna hatékonyságét összehasonlítani a közösen edző irányításával végzett gyakorlatokéval.

Persze remek érv az iskolák tandíja..

Azt gondolom, hogy ha változtatni akarsz hozz áldozatot! Nem az iskola miatt, hanem Miattad, hogy Te magad lásd, Neked mennyire fontos. Ez segít fenntartani a motivációt!

26. Nagual (válaszként erre: 24. - Griamila)
2009. dec. 8. 22:32
Tuti nincs, de van pár jó.. :) Ha nem megy meditációval, érdemes a szabadban próbálkozni. Ha bámulod a fák lombkoronáját,de úgy, hogy semmire sem koncentrálsz a levelek ritmikus suttogása elcsendesíthet és ha át tudod magad adni fényes vibrálást és fullos flasheket lehet átélni. A figyelmed is akaratlanul megoszlik a látvány és a hangok között és van úgy, hogy elkezd valami húzni befelé, aztán kizökkensz belőle. Ja pl a tai chi-re gondoltam és jógára meg sámángyakorlatokra, járásmódra stb, de jók erre a célra és a mandalák, mantrák alkalmazása is. Hallgass a szívedre az tudja melyiket válaszd.. Zene csak relaxálni jó, mélyebbre nem visz szerintem... :)
2009. dec. 8. 21:35
De hová tűnt Masszőr barát? Csak nem vitték el a kukorica gyermekei?!:))
24. griamila (válaszként erre: 23. - Nagual)
2009. dec. 8. 21:28

Hát na dee... :)

Na neee, szóval nincs tuti technikád.:(

Én próbálkoznék a meditációval, csak nehéz semmire sem gondolnom, amikor állandóan többfelé jár az agyam egyszerre!

Miféle mozgássorozatra és speciális járásmódra gondoltál? Olyanra mint a tai chi?

A faleveleken való elmélkedés az megy, de attól nem érzem magam "máshogy", mivel amúgy is szeretek mindenben gyönyörködni, vagy az már a belső csend és nem is tudok róla, hogy megtaláltam?!:)) Á nem hiszem. A kifárasztásos módszerrel én max. az ágy nevű tudatosságban találnám magam, de nálam a vezetés kilőve. Akkor marad a meditáció, de nem kellene ahhoz valami jó kis zenei aláfestés vagy inkább maradjon a csend?:)

23. Nagual (válaszként erre: 22. - Griamila)
2009. dec. 8. 16:14
Titokzatos? Na nee... :))) Általában spontán érem el, tudatosan ritkábban sikerült eddig, megtartani meg végképp nem sikerült pár másodpercnél tovább, talán csak 1-2 alkalommal voltam pár percig abban az állapotban... Azt biztosra mondhatom neked, hogy nincs semmilyen technika amivel tutira elérheted a belső csendet. A gondolatmentes meditáció, tehát amikor nem összpontosítasz semmire nagyon jó gyakorlat erre a célra. Vannak még különféle mozgássorozatok, speciális táncok, járásmódok amik ugyanúgy elősegítik a belső csendet, mint a meditáció. Sőt még a falevelek és az árnyékokban való elmélyedés is leállíthatja a belső párbeszédet. Nekem az egyik legdurvább élményem 36 órás folyamatos vezetés után történt meg spontán mindenféle rákészülés nélkül. Szerintem annyira fáradt voltam, hogy akaratlanul megtaláltam azt a pontot ahol már elhagytak a gondolataim, de nem merültem álomba, hanem hirtelen egy másik tudatosságban találtam magam... :)
22. griamila (válaszként erre: 21. - Nagual)
2009. dec. 8. 15:05

Na látod ezzel én is így vagyok! Mármint ami a belső csend megtalálását illeti. Valami mindig történik, ami kizökkent a harmóniámból, mert az érzékenység sokszor inkább hátrány, mint előny és képes vagyok aggodalmaskodni mások miatt/helyett is.:)

És mely pillanataidban sikerült hozzáférned a belső forráshoz? Nagyon titokzatos vagy!:)


Egyébként tudja valaki, hogyan lehet tartósan megteremteni a belső harmóniát? Mármint meditáción kívül vagy csak azzal vagy mivel?

21. Nagual (válaszként erre: 18. - Griamila)
2009. dec. 8. 10:41
Lehet... :) Akkor jó, mert néha elég nehezen tudom kifejezni magam... :) Pillanatokra megtaláltam már, de még nem elégszer, hogy bármikor hozzáférjek ahhoz a részemhez.. :)
20. Nagual (válaszként erre: 17. - Masször)
2009. dec. 8. 10:32
Egyetértek, de ez nem jelenti azt, hogy szükséges iskolát végezni hozzá... :)
19. griamila (válaszként erre: 16. - Masször)
2009. dec. 8. 09:02

Megnéztem a képeidet. Szépen nő a kukoricád!:)

Tehát megbűbájolod a növényeidet és ettől kétszer olyan szépek és egészségesek lesznek vagy hogy kell érteni a gyakorlati pszichotronikát?;)

Én csak annyit tudok róla, hogy a pszichotronika nem más, mint szellemgyógyászat, de hogy pontosan mit takar...

Mit csinálsz pontosan?:)

18. griamila (válaszként erre: 15. - Nagual)
2009. dec. 8. 08:56

Ha azt szeretnéd, hogy figyelmen kívül hagyjalak, akkor nem is szóltál volna hozzá, szóval...:)

De egyébként megértettem, hogy mire akartál kilyukadni.

Ezek szerint Te már megtaláltad a belső csended és kellő érzékenységedet?:)

17. Masször (válaszként erre: 15. - Nagual)
2009. dec. 7. 19:31
Iskolában azért érdemes járni, mert irányt mutatnak. Megtanulhatod az alapokat, azokat a gyakorlatokat amik segítségével és gyakorlásával fejlesztheted az érzékenységedet.
16. Masször (válaszként erre: 12. - Griamila)
2009. dec. 7. 19:30

Mindegyik máshoz:-)

Van akinek a tartot megy nagyon, vannak akik remek asztrológusok, ismerek kabalistákat is.

Gyakorlati pszichotronikát tanítok. Mihez lehet vele kezdeni? Nézd meg a képeimet:-)

15. Nagual (válaszként erre: 14. - Griamila)
2009. dec. 7. 18:30

Szia!


Nem akarlak lebeszélni semmiről, ha szükségét érzed kezd el egy tanfolyamon, hogy könnyebb legyen elindulni. Az előzővel csak azt szerettem volna mondani, hogy igazából csak magadat tudod képezni, meg kell találnod a belső csended ahhoz, hogy fejleszd az érzékenységed amit otthon vagy a szabadban érhetsz el, nem tanfolyamokon. Ott csak különféle értelmezéseket tanítanak, de igazából nem változtat rajtad lényegesen, csak bemagolod az elméletet egy olyan dologról, ami igazából látáson és megérzéseken vagyis energetikai érzékenységen múlik. Én nem jártam iskolába, tehát tapasztalatom sincs és a jövőbe se látok szóval hagyj nyugodtan figyelmen kívül... :)))

14. griamila (válaszként erre: 13. - Nagual)
2009. dec. 7. 17:17

Szia!

Na épp az a saját véleményed érdekelne, amit iskolákkal kapcsolatban szereztél - mesélnél! :)

13. Nagual (válaszként erre: 6. - Griamila)
2009. dec. 7. 17:14
Szerintem ilyesmit iskolában csak szélhámos szinten lehet megtanulni. Szerencsés akinek van eleve érzékenysége ezekre a dolgokra, de kemény munkával el lehet sajátítani, persze előfordulhat hogy a tanulás útján másfelé kacsingatsz majd. Ahhoz, hogy sikerüljön teljes átalakuláson kell keresztül menned testileg szellemileg, amit iskolában nem tehetsz meg...Ott csak elméletekkel meg különféle használható, de inkább használhatatlan rendszereket erőltetnek beléd. :) /saját vélemény/ :)
12. griamila (válaszként erre: 10. - Masször)
2009. dec. 7. 17:04

Értem.

De mihez ért egy parapszichológus és mit lehet kezdeni azzal a gyakorlatban - azon kívül, hogy taníthat. Mit tanítasz pontosan?:)

11. griamila (válaszként erre: 9. - 04d410066e)
2009. dec. 7. 17:02

Szia!


Köszi a tippet! :)

A tarot jobban érdekelne, de azt nem találtam ott.:(

10. Masször (válaszként erre: 3. - Griamila)
2009. dec. 7. 16:48

Annyira jól éreztem magam, hogy második éve visszajárok tanítani:-)

Az árakról a csend.hu-n találsz információkat. Ez az Iskola lapja, így nem csak erről tájékozódhatsz.

Parapszichológusi diplomát ad. Azonban ez nem tartozik az OKJ alá.

Ilyen szakma nem létezik.

Érettségi a felvételi követelmény, nyelvvizsga nem.

9. 04d410066e (válaszként erre: 8. - Griamila)
2009. dec. 7. 16:40

Egy barátnőm a Trigon stúdión járja most a 4. vagy 5. évfolyamot asztrológusként. Ő azt mondta, hogy nagyon jó, olcsó is, és havi 1 hétvége, szóval munka mellett végezte el. Keress rá a neten, ha érdekel.

Mit tanultál eddig autodidakta módon hobbiból? Tarot vagy asztrológiát? Szerintem abba érdemesebb belevágni, ami közelebb áll hozzád. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook