Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitel/Kölcsön felvétele lehetséges valahol GYES-re? (200 e ft) fórum

Hitel/Kölcsön felvétele lehetséges valahol GYES-re? (200 e ft) (beszélgetős fórum)

1 2
2011. szept. 16. 08:35
Jah, hogy ez egy behalt fórum......bocs.
37. andi6020 (válaszként erre: 3. - Briell)
2011. szept. 16. 08:28

Ne haragudj, de mi köze az államnak ahhoz, hogy neked hány gyereked van, mekkora házban élsz, egyedül, vagy sem.

Nem az államnak szülted a gyerekeket......

2011. szept. 16. 08:19
Ha van ingatlan fedezet.
35. briell
2009. dec. 11. 12:08
Szuper a világ... DE tudjátok... menjünk el dolgozni!!! Ne lustálkodjunk, ne lazsáljunk stb...
34. 6c5f346e46 (válaszként erre: 32. - Briell)
2009. dec. 11. 08:40
sajnálom,én is ebben a cipőben járok...nekem is kellene valamennyi,ez tegnap derűlt ki....
33. laszlozsu (válaszként erre: 32. - Briell)
2009. dec. 11. 08:00
Szerintem nem.
32. briell
2009. dec. 11. 07:47
:( Szóval sehonnan nem lehet pénzt kapni GYESre?
31. 6c5f346e46 (válaszként erre: 30. - Briell)
2009. dec. 9. 18:54
én is,de erőn felül semmit sem teszek,olyan lesz,amilyen...nekünk jó lesz..:)
30. briell (válaszként erre: 28. - 6c5f346e46)
2009. dec. 9. 10:18

Ha így haladunk, még fánk se lesz, se ajándék...

Tavaly pedig nagyon megadtam a módját az egésznek, én nagyon szeretem a karácsony hangulatát. A készülődést, stb...

29. 6c5f346e46 (válaszként erre: 25. - Briell)
2009. dec. 8. 19:51
én hősöm,miért nem mondtad neki...ő szült vagy csak ott volt?????szegényem,mindjárt megsajnálom,vagy inkább le....
28. 6c5f346e46 (válaszként erre: 24. - Laszlozsu)
2009. dec. 8. 19:50
igy van,a karácsony meg a legkevesebb,azt lehet szerényen is,nálunk sem lesz faxni,mert nincs miből,kis ajándék,kis fa,menü ugyan az mint vasárnap szokott lenni és kész...nem vetkőzök azért ki magamból,mert karácsony jön,bár nagyon szeretem,de nekem nem arról szól,hogy x ezret költsek rá,hanem,hogy együtt lesz a család....
27. laszlozsu (válaszként erre: 26. - Briell)
2009. dec. 8. 19:09
Ja, hogy még nincs hivatalos formába öntve a válás. Attól függetlenül még bemehetsz hozzájuk, biztos elmondják, hogy milyen egyéb lehetőségeid vannak a segítségre.
26. briell (válaszként erre: 24. - Laszlozsu)
2009. dec. 8. 19:00
Az a baj, hogy amíg nincs bírósági végzés, nem mehetek sehova, hogy előlegezzék meg :(
25. briell (válaszként erre: 23. - 6c5f346e46)
2009. dec. 8. 19:00

Ezeket a kérdéseket én is feltettem.. az volt a válasz "" :)"", hogy Ő is ott volt a szülésnél!!

Na mit szóltok?

2009. dec. 8. 18:57
Én azt tudom még tanácsolni, hogy mindenképpen keresd fel a helyi illetékes családsegítő központot. Ott mindenképpen fognak segíteni. Létezett olyan is, hogy gyermektartás megelőlegezése, majd annak utólagos bevasalása az arra kötelezett, de nem fizető szülőn. Ezt nem tudom, hogy él-e még, de pár éve a sógornőm még rengeteg ilyen üggyel foglalkozott. Neki ez a foglalkozása. No meg nem beszélve arról, hogy lehet, hogy egy rendkívüli segélyt is kaphatsz tőlük a négy gyermekre. Ha csak a karácsony felét oldja meg, már az is valami. Nem szégyen, nyugodtan kérj segítséget, hiszen ezért vannak.
23. 6c5f346e46 (válaszként erre: 22. - Briell)
2009. dec. 8. 14:31

ha nincs rá ok,hogy elvegyék a gyerkőcöket,akkor nincs az a bíróság,aki az apának ítélné őket,ez nem így működik,a gyereknek az annyánál a helye!!!!!!!!!

ameddig nem vered,nem éhezteted és nem hagyod magukra őket,addig az apa felhozhat akár mit is ellened,nincs esélye,és bármit mond is,azt bizonyítani is kell ám tudni...én is váltam már,tudom hogy megy ez...ha vége a pernek,és több mint fél év telik el,akkor indíthatsz új pert gyerektartás ügyben...szerintem....ne hagyd magad..a pasik ezt csinálják,magadra hagynak és utána meg mindent követelnek....anno az én férjem is kérte a gyereket,aztán lebeszéltem róla,megkérdeztem tőle mire fel akarja,hányszor kelt fel hozzá éjjel,hányszor ápolta,ha beteg volt meg az ilyenkor szokásos kérdéseket,mindenre nem volt a válasz,akkor mit akarsz?????

22. briell (válaszként erre: 21. - 6c5f346e46)
2009. dec. 8. 13:01

Kedves meezy! Köszönöm a soraidat...

Voltam bíróságon persze a tárgyaláson, mivel én amikor külön pert akartam indítani (a válóperben alperes vagyok) azt mondták nem indítványozhatok újat, merthogy már van eljárás az ügyünkben.. igaz olyan lassú, hogy szept-októberben is volt (tavaly) kis gubanc a gyerektartással- én nem bízok benne, hogy visszamenőleg megkapom, mert fél évre lehet csak megigényelni.. bár nem tudom.

Mi van ha mégis nála helyezik el a gyerekeket, és akkor nekem nem jár gyerektartás, szerintem az esetben nem kapnám meg azt amit most nem fizet. Tehát jól jár a betyárja ismételten...:(

Az okoskodókra nem hederítek rá sem, elég nagy baj, hogy vannak ilyen emberek, akik mások kárán örvendeznek.. a fórum sem a sajnálatról szól szerintem hanem tanács/ötlet kérés.

Köszönöm mégegyszer a hozzászólásodat...

Minden jót kívánok neked! G.

2009. dec. 8. 08:42

briell...



a bíróságon voltál már????ha váltok és a gyerekek nálad maradnak,akkor a bíróság meg fogja ítélni neked a gyerektartást visszamenőleg is és akkor a férjednek rámegy gatyája is...ha pedig zsarol,akkor jelents fel,mert az bűncselekmény....gyesre sajna sehol sem fogsz hitelt kapni,saját tapasztalat,még egy rohadt áruhitelt sem...dolgozni 4 gyerek mellet???én egyel sem kellettem sehova sem...aztán végre sikerült,én is elváltam,voltam szarban is, meg még vagyok is...de majd megoldódik,csak ne add fel,ragaszkodj a manócskáidhoz,,mert ugy még soha sem volt,hogy ne lett volna valahogy,az én bölcs anyukám mindig ezt mondja..:)...az okoskodókra meg rá se hederits...

kitartást...


meezy

20. briell (válaszként erre: 19. - Laszlozsu)
2009. dec. 7. 17:23

Igazad van... lehet, hogy a visszafizetés végül nagyobb gond lesz, mint amiben most vagyunk.

Nincs anyukám már rég meghalt, apukámmal pedig nem jó a kapcsolatom.. :(

19. laszlozsu (válaszként erre: 17. - Briell)
2009. dec. 7. 15:54

Igen, ez így van, valóban nem számit jövedelemnek a gyes. Mert tulajdonképpen az a gyermekeid pénze.

Talán jobb is, ilyen jövedelem mellett, ha nem tudsz újabb kölcsönt felvenni, az csak újabb baj lenne a nem kevés meglévő mellé. Maximum uzsorástól lehetne, azt meg gondolom mégsem akarod, mert se vége, se hossza nem lenne. Nagyszülők nincsenek, akik esetleg segíteni tudnának? Hátha családon belül is sikerülne. Ne keseredj el, biztos, hogy valahogy alakulni fog. Szerintem ne keress hitelt.

2009. dec. 7. 15:44

"hogy gondolhatja az állam"


Mit hogy gondolhat az állam? Az államnak szültél 4 gyereket? A családi nem arra van, hogy egyedüli jövedelemként eltartson egy családot.

17. briell (válaszként erre: 15. - Erikkka)
2009. dec. 7. 14:54
Egy bank sem tekinti a GYEST jövedelemnek :(
16. briell (válaszként erre: 14. - 9379ff445f)
2009. dec. 7. 14:53

Azt hiszi, így majd lemondok a gyerekekről. A két kisebb az övé egyébként, mindkettőnknek második házassága volt.

Az első gyerekére rá se hederít... de ez egy másik téma. Aljas az tény. Nyugdíjas rendőr és 183 ezer a nyugdíja.. az ilyeneknek nem mondja senki, hogy menjen dolgozni az a gond. Én már mindenféle XART elvállaltam korábban is, és tanultam a 4 gyerek mellett, mégis mindig megkapom ezt a menj dolgozni dumát, mintha ez olyan egyszerű lenne... :(

2009. dec. 7. 14:44
A cetelem nem tud segíteni?
2009. dec. 7. 14:29

aljas...

nem érdekli, hogy a gyerekei nem fognak enni és nem lesz hol aludniuk? és különben is 60 ezer forint 4 gereknek? ez vicc...

13. briell (válaszként erre: 12. - 9379ff445f)
2009. dec. 7. 14:15
Miatta is... az ő háza nem ismeri el a részem. Ebben a hónapban megzsarolt, hogy ha nem adom át önként a gyerekeket, akkor nem adja ide a gyerektartást. Az az összeg most nagyon hiányzik, 60 ezer ft... ezért kellene hitelt felvennem, ha szeretnénk karácsonyozni és enni is év végén.
2009. dec. 7. 14:14
a férjed nem segít rajtatok? vagy épp miatta árvereznek?
11. briell (válaszként erre: 6. - 9379ff445f)
2009. dec. 7. 14:12
Én is ezt hittem... de sajnos nem adnak.
10. briell (válaszként erre: 8. - 0f4abafe57)
2009. dec. 7. 14:11
:) vicces... tényleg nem a kormány dolga lenne biztosítani a megélhetést... Oljda meg mindenki maga. Igaz, hogy nincs munkahely, főleg ha előadom, hogy a kicsi 2 és fél éves, és igazság szerint nincs kire bízni ha beteg lesz. Igaz.. okoskodni mindig lehet, de keressetek légyszíves másik fórumot hozzá, JÓ? Nekem megoldás kell, arra várok ötleteket, nem pedig kioktatás. Kaptam már eleget.
9. briell (válaszként erre: 5. - Bcicus)
2009. dec. 7. 14:09

Igen ez az elmehetsz dolgozni tipikus beszólás...

Nem is kell sajnálni, hogy 110 m2-es házban élek.. azt írtam, hogy nem lehet fentartani egyedül 4 gyerekkel.

Amúgy ha ennyire irigy vagy, kívánom a helyzetemnek kb fele legyen rajtad.

Hogy mi is?

Elárverezik a házat, ami nem az enyém, hanem a férjemé, de egyelőre még ebben vagyok a gyerekekkel. Eztán albérletbe megyek majd. Dolgozni elég nehézkes, nem mintha nem akarnék.. Ez tipikus felfogás.

A kérdés nem a sajnáltatásról szól, hanem arról, hogy hol lehetne felvenni készpénzt? A visszafizetés az én dolgom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook