Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények házi víztisztító kancsóról! fórum

Vélemények házi víztisztító kancsóról! (beszélgetős fórum)


2017. márc. 22. 09:18
Nálam bevált a dolog. Néha, ha szűrőt cserélek eleinte kicsit fura a víz íze, de aztán megszokható. Valószínű a szűrőből jön az a furcsa íz.
14. Xilva (válaszként erre: 11. - Bébinyuszi)
2011. ápr. 10. 16:32
Szia! Kicsit későn olvasom ezt a fórumot, de hátha még nézed a hozzászólásokat. Megmondanád, neked melyik típusú víztisztítód van?
2010. szept. 5. 17:37
A víztisztító kancsók (az összes márka) a szag és íz rontó anyagok alkalmankénti (utazás, nyaralás) csökkentésére készülnek. A klór és származékai mellett a szerves vegyületeket csökkentik. A szűrő töltet a szén mellett általában tartalmaz némi ioncserélő gyantát is, ami valamivel lágyabbá teszi a vizet, így a vizével készült italok is zamatosabbak. Viszont a regisztrált lehetséges vízszennyező anyagok talán milliomod része csökkenthető csak velük, ezért nem tekinthetők igazi víztisztítóknak, üzemeltetésük viszont többe is kerülhet, mint egy igazi víztisztítóé, ha rendszeresen használjuk. Mivel a fertőtlenítésre adagolt klórt szűrik, de nincsenek felszerelve semmilyen fertőtlenítő rendszerrel, vizük fertőző és mérgező (a baktériumok termelhetnek mérgeket) lehet. A HVG tesztje ezt igazolta is. (elég beírni a keresőbe: víztisztító teszt) A szűrőcserék meghatározása nem a sokat megengedő Magyar szabványok figyelembevételével történtek, így jó eséllyel fordul elő az idő előtti telítődés. Ilyenkor az addig gyűjtött mérgek áttörnek, töményen kerülnek a kezelt vízbe.
2010. szept. 2. 22:36
Nekem is van egy ilyen kancsóm ,de a szürt víznek nagyon rossz íze van ,nem tudom meginni mert nem esik jól .Én csinálom rosszul vagy másnál is így van,légyszi írjatok tapasztalatokat!!!
2010. márc. 15. 16:15

Sziasztok.

Nekem is van, szerintem is megéri nagyon. Ezzel főzök, ezt isszuk, és én még az orchideáimat is ezzel öntözöm. Sőt, a háztartási kisgépekbe is jó a tisztitott víz, mert nem vízkövesedik pl a kávéfőző, vasaló, gőztisztítógép! (megjegyezném hogy a kávéfőzőnkbe 1 vízkőtelenítő tabletta kb 2000 ft!) Úgyhogy én rengeteget spórolok vele.

Nem beszélve a környezettudatosságról, nem kell kidobálni a rengeteg petpalackot!

Én 4 db szűrőt rendeltem egyszerre, így olcsóbra jön ki 1 db.

És sokkal olcsóbb mint egy beépíthető víztisztító berendezés:)

2010. márc. 15. 16:09
kisfim=kisfiam:)
2010. márc. 15. 16:08
Nekem is brita van!Fekete 10eft volt!A fehér és a kisebb változat olcsóbb.A szűrő hozzá havi 2000 ft.Tehát ha visszajön az ára 2000ft/hó kell számolni.Nekem kurvára megéri,mert ezzel készítem a kajákat is,a teát is és persze a kisfim és mi is ezt isszuk.Előtte nem győztem venni az ásványvizet.Ezt neked kell kiszámolni hogy neked megéri -e.
8. d4b0dd2692 (válaszként erre: 7. - Nőci1)
2010. jan. 4. 00:14
Mi veszünk ásványvizet.A kancsót csak teához,kávéhoz,leveshez (főzéshez) használjuk.
2010. jan. 2. 22:32
Akkor érdemes venni? Jobb mint az ásványvíz, olcsóbbra jön ki? Köszi.
6. d4b0dd2692 (válaszként erre: 1. - Zsuzso100)
2009. dec. 7. 23:53

Szia!

Nekem Britta van,több mint egy éve.Mindig kapok hozzá betétet.Meg vagyok vele elégedve.

5. Bucóka20 (válaszként erre: 4. - Zsuzso100)
2009. dec. 7. 16:09
Jaaa értelek.
2009. dec. 7. 16:08
Nem a berendezésre gondolok, csak kancsóra. 4-8ezer körül van.
2009. dec. 7. 15:59
vagyis nem volt,hanem van nekik..
2. Bucóka20 (válaszként erre: 1. - Zsuzso100)
2009. dec. 7. 15:59
Apuméknak volt,ha jól emlékszek nem volt valami olcsóság.De szerintm qvára nem éri meg.Felesleges ..!
2009. dec. 7. 12:00
Gondoltam veszek egy ilyen kancsót! Kíváncsi lennék melyiket érdemes, főként szűrőbetét szempontjából, valószínűleg egymagam innám.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook