Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig főztél külön a gyermekednek? fórum

Meddig főztél külön a gyermekednek? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 11. 14:49

1 év körüli a lányom és még sokáig fogok neki külön főzni amellett,hogy abból is kap, amit mi eszünk.

Hiszen délre csak mi ketten vagyunk, én magamnak nem főzök, vacsira frisset főzök, akkor jön a párom (ilyenkor, ha a kaja jellege megengedi , akkor a miénkből kap, ha nem, akkor másfélét). Ebédre meg mindig főzök neki valamit. Általában zöldséges husit. Ennek ezerféle vaiációja van(hal,csirke,marha,sajt,stb..és hozzá igen nagy a zöldségek listája, amiből tudok válogatni).

Bár Lona sokszor kap abból, amit mi eszünk vacsira, de délre adnom kell valamit,...és kis mennyiségben irtó egyszerű főzni, mert pikk-pakk megvan:)

Szóval a kérdésre: én vegyesen főzök neki. Kap a miénkből is, meg ebédre(hétköznap) főzök külön.

26. lufi
2008. szept. 11. 13:53
Sosem főztem külön neki. Azt ette amit mi, csak fűszer- és sómentesen.
25. rasza
2008. szept. 11. 13:29
Soha nem főztem külön a lányomnak .5 hónapos koráig csak szopi volt néha tejpép vagy gyümölcspüré.6 hónapos korától kapott kekszet.Szépen elszopogatta.Azt kapta enni amit mi ettünk csak összeturmixolva.10 hónapos korától már nem turmixoltam hanem darabosan adtam a szájába.Most 1 éves .A fő táplálék még a szopi és mellé azt amit mi eszünk.Szépen eszik kézzel.
2008. ápr. 11. 13:55
én csak próbálkoztam a külön főzéssel, de mivel egyik - általam készített - bébikaja se jött be a lányomnak, így maradtunk az üveges bébiételeknél. Azokat szerette, mindegyiket megette. Így nem volt túl kifizetődő, de legalább megette. Később, 8 hós kora után már próbálkoztam azokkal a kajákkal, amiket mi ettünk (persze betartva a hozzátáplálási útmutatót), és 1 éves kora óta az eszi, amit mi (persze, ha olyasmit főzök, ami neki még nem való, vagy amit még nem tud megrági, akkor marad a jól bevált üveges bébikaja).
2008. ápr. 11. 13:01
15 hós koráig..
2008. ápr. 10. 08:37
Azt hiszem egy éves koráig. De már akkor is volt néhány olyan étel, amit a miénkből pépesítettem(pl.húsleves zöldségekkel)
2008. ápr. 9. 21:17
1 éves koráig
2008. ápr. 9. 21:01
11 hós korára már majdnem mindent adtam neki amit mi ettünk!
19. McKenzi (válaszként erre: 6. - Ipi)
2008. ápr. 9. 18:55

egyetértek veled, és nem értem miért erőltetik állandóan a pici babáknak a felnőtt kajákat. Vegyszeres, fűszeres, és örüljünk ha nem lejárt.

uff

2008. ápr. 9. 18:49
Egy kicsivel több, mint 1 éves koráig adtam neki a külön kaját.
2008. ápr. 9. 18:38
kb. hat hónapos korig...aztán már a miénkből adtam, de persze nem mindent (leves, zöldség, főzelék, de csak olyat, amely nem okozhat görcsöt, vagy puffadást)Persze gyereke válogatja, mewrt a három háromfélét szeretett és bírt el (az első nagyon kényesgyomrú volt a másik megőrült a "fűszeresebb" kajákért...)
2008. febr. 28. 23:25
Semeddig..2 hós korától gyümölcs, 3 hónapos korától kapta a bébikaját+tejpépeket+tápszert egészen 1 éves koráig. Onnantól azt amit mi, + reggel-este házi tehéntej. Röviden ennyi..
15. LoLiNa
2007. júl. 28. 06:11
talán 6 hónapos koráig. bébiételt egyáltalán nem kapott. sajnos nem tudtam szoptatni őt, így 2 hetes korától lefejt anyatejet kapott, meg tápszert. de mivel a tápszerért nem vagyok oda, így inkább adtam zsírtalan húslevest, ahogy nőtt ,zöldségekkel. meg kapott először 2/3-os tejet simán, majd kekszel, banánnal stb..:-) ha olyat főztem amit ő még nem ehetett. amúgy azt kapta, amit mi :-)
2007. máj. 21. 11:59
egyéves korig föztem külön a fiamnak
2007. máj. 10. 11:09
A nagyobbnak 8 hós koráig, a kicsinek 9 hósig.
12. gkreka
2007. máj. 10. 07:46
a pici fiamat hat honapos kora ota probaltam "babapepekkel" etetni kanallal. azt hittem a kanal szokatlan neki, mert nem nagyon jutottunk egyrol a kettore. nyolc honapos volt, amikor elkezdett sirni, amikor latta, hogy a tesoja spenotot eszik. adtam neki belole. imadta. elso "igazi etel" evesre remekul bant a kanallal. azota azt eszi, amit mi(max. kevesbe fuszerezve, sozva, rantva stb.) es remek etvagya van. es en meg azt hittem, hogy rossz evo, pedig csak a se ize, se buze pempoket nem szerette.
2007. máj. 10. 07:32
sosem főztem neki külön. azt ette amit mi, csak pépesítve. és a szempont szerint, hogy mit ehet.
2007. máj. 6. 21:19

Nem sokáig főztem neki külön.Lassan hozzászoktattam a mi étrendünkhöz,és közben mi is a kissé lightosabb ennivalókhoz.

Kevesebb só,olíva olaj,kevesebb fűszer.

Fokozatosan összehoztam egy pár hónap alatt az igényeinket.

2007. ápr. 2. 20:46
Lányomnak én is csak pár hónapig főztem külön, aztán ugyanazt ette, amit mit, pépesítve. Csináltam olyat is, hogy amikor neki főztem külön, akkor nagyobb adagot csináltam és jégkockatartóban lefagyasztottam belőle kis adagokat, így bármikor elő tudtam venni, ha épp "megszorultam" kaja ügyben.
2007. ápr. 2. 20:34
Majdnem 1 éves koráig főztem neki, mert még a bébiételt sem nagyon ette.
2007. ápr. 2. 19:28
hát elégsokáig mivel adarabos kajátol fuldokolt
6. ipi
2007. ápr. 2. 19:26

Nos, igen... én megdöbbenve láttam, amikor anyukám kezembenyomta a gyerekkori táblázatot, amiben az szerepel mit mikor kellett adni a gyereknek. Alma 2 hónapos kortól. Én nagyon betartottam a mai védőnők és etetési előírásokat. Én nem értek egyet a 6 hónaposnál korábbi hozzátáplálással, mert amíg 30 évvel ezelőtt megtermett alma és répa még igazinak számított, pláne, hogy falun élt a nagyim, ma már ezt nem mondhatjuk el. Nem a gyerek változott, hanem az élelmiszerek minősége. Vendéglátó egységből meg amúgy sem adnék neki enni. (Bocs, itt az esküvői menüre gondolok. Már, ha ilyen helyen volt és nem falusi lagzi... :-))

Én 1 éves kora után már nem főztem teljesen külön, de természetes, hogy amit magunknak is, abból liszt, vagy tej hozzáadása előtt ki lehet venni a párolt főtt dolgokat. Tejet direktben még most sem adok a 18 hónapos fiamnak. Vizet iszik, tápszert és üres gyümölcsteát ritkán. No ez hosszúra sikerült. Köszi, hogy elolvastátok :)

2007. ápr. 2. 18:08
A legelején föztem neki külön. A lányom 4 hónapos volt, már a sógórnQm esküvöjén a menüt ette. A fiam más dolog, neki még sokszor most is külön kell föznöm, mert nem eszi meg amit magunknak csinálok (hála istennek ez ritka). De már ö is 5 hós volt amikor kapta amit mi ettünk. Gyereke válogatja :)
2007. ápr. 2. 17:34

Szerintem is úgy a legegyszerűbb, hogy ha a baba is azt eszi, amit mi. Pl a levesből a zöldségeket. Vagy ha krumplis kaját főzök, akkor kiveszek neki belőle.

Ma pl spenótfőzelék volt, de még a rántás hozzáadása előtt kivettem egy adagot, összekevertem főtt krumplival és kész volt a 7 hónaposom ebédje.

Én nem érnék rá arra, hogy neki is külön pepecseljek :-/

2007. ápr. 2. 16:31
Még csak 8 hónapos a kislányom,de már most sokszor van,hogy a mi kajánkból adok neki.Igyekszem úgy fozni,hogy ne legyen sos,magunknak inkabb utolag sozzuk meg az etelt.Amit lehet,megkostoltatok vele,van amibol nem kér,de van amit szivesen eszik.Ma peldaul jokai bableves volt,a levebe megtortem a zoldseget es par szem paszulyt,izlett neki. :-)
2007. ápr. 2. 15:28
SZia,nekem két gyerekem van elsö gyerekemnek föztem külön ,mert elég nehezen evett ,és sajna probáltam mindent neki megadni.De már a második gyerekemnél azt attam mit mi eszünk csak pépeztem ,és késöbb össztörve .Ezt szerintem te ahogy jónak látod ,és kitelik az idödböl ,meg ahogy eszik a gyerek.Mindenképpen ,el kell kezdeni idejében hozzászoktatni ,hogy egyen azt mit ti esztek.
2007. ápr. 2. 15:17
Meddig főztél külön a gyermekednek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook