Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiszti rossz szokás, vagy csak Dac. fórum

Hiszti rossz szokás, vagy csak Dac. (beszélgetős fórum)


2009. dec. 22. 16:56

Köszönöm a válaszokat!!!Probálkozom a kakao csökkentve van,a fözeléket szépen eszi egyedül a gyümölcs a gond,semmilyet nem hajlandó megenni :(

Lehet csak átmeneti idöszak nála,de most kéne sok vitamint ennie,hogy ne legyen beteg.

14. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Vikcsoka)
2009. dec. 11. 19:39
Ha ennyi mindent megeszik, akkor nagyon ügyesek vagytok mindketten! Kitartás!!!
2009. dec. 11. 19:31
Most ott tartunk hogy este van csak kakaó,reggel tea,valami keksz vagy sós,ebédre megette a fözeléket de délután nem akar nagyon semmit enni és este meg kapja a tejcit.szép lassan vissza állunk a régi kerékvágásba.Persze fojton kéri de nem veszek róla tudomást.nehéz :(
12. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - Vikcsoka)
2009. dec. 9. 10:54
Azért egy nap alatt ne várj pálfordulást! Szerintem el kell telnie pár napnak, hogy átálljon.
2009. dec. 9. 07:36

Sziasztok ! A nagymaminak sem volt sikere alig evett 1-2 falatot nála.Most kapott 1 kisasztalt székkel hátha az jobban ösztönzi,hogy leüljön és egyen.tegnap nem kapott reggelre sem mást csak teját és kiflit tettem ki neki,mondogatta a kakaót de meg se hallottam,azt vettem észre elkezdi enni és inni .ebédre is szépen megette a fözeléket(Én még turmixolokk neki ilyeneket,csak tésztát krumplit rizst nem)Szóval tegnap ügyessen evett,de gyümit meg joghurtot nem pedig azt is ette eddig.

Naponta kb 5-ször evett változatossan.Mi is korán kelünk,és ma is kitettem neki a kiflit sajtot meg

a teját ,még hozzá se nyúlt csak azt hajtogatta hogy nem kell,pedig kinálni sem kináltam.majd este leirom mit alakitott :) Remélem siker lesz :)Szép napot mindenkinek!vikcsó

10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Pipőci)
2009. dec. 8. 20:48

Hidd el, hogy az nem kóros, hogy ha valakinek ilyen korában nem formált a széklete! :))


A lényeg, hogy egyen korának megfelelő, tápláló ételeket és minél később engedjetek a felesleges édességek és társaik csábításának!

9. Pipőci (válaszként erre: 8. - 7130b15964)
2009. dec. 8. 20:15
Megijedtem. Egyébként most sincs formál, "normál" széklete, inkább lágy, "rostos". Bocs... De rengeteg zöldséget, gyümölcsöt etetek vele és nem eszik sima, csak abonett kenyeret (nem tudom, az alakja miatt? )
8. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Pipőci)
2009. dec. 7. 15:50
Nem kellett volna megijedned, de végülis volt haszna, mert így "normális" kerékvágásba sikerült terelned a kisfiad. Egyébként az ilyen idős gyerekeknél még nem áll be teljes az emésztés, illetve ez is változó. Amire nagyon kell figyelni, hogy ne legyen vízszerű hasmenős, illetve székrekedés. Minden más a kaja és a fogzás függvénye még ilyenkor. Legalábbis a mi gyerekdokink így vázolta anno, amikor erről beszélgettem vele.
2009. dec. 7. 09:31
köszi a válaszokat!!!Este tudok csak irni,mert most a nagymamival lesz a Mátéka.Reggel most nem kérte a tejcit,kekszet evett.remélem sikerrel jár.Majd leirom mi történt,és válaszolok is bövebben a dolgokról.Köszönöm mégegyszer,hogy irtatok,"Tanulságos"
6. Pipőci (válaszként erre: 1. - Vikcsoka)
2009. dec. 7. 08:01

:))) Az én kisfiam másfél éves és pontosan ugyanígy viselkedik. Vagyis viselkedett, amig hagytam. Nálunk is a tej volt hetekig a MINDEN. Napi sok alkalommal egy cumisüveg tejtől azonnal megoldódott a gond... Csakhogy ez nem túl egészséges és megfelelő táplálkozás egy ekkora gyerkőcnek. Erre akkor döbbentem rá, amikor -gondolom a túlzott tejfogyasztás miatt (pedig én még tápszert adok neki, nem bolti tejet)- megváltozott a széklete. Hígabb lett, nem a régi állagú, ami engem megijesztett. Most néhány napja elhatároztam magam... Nem tudom, jótanács lesz e Neked, megerősítés inkább, de nálunk így történt az "átállás"...

Reggel kérte a tejet, adtam neki, mert ő nagyon korán ébred, 6-kor legkésőbb már fent kukorékol. Később kérte megint, akkor már nem adtam neki. Délelőtt többször is kérte, de én mást kínáltam mindig. Ezen a délelőttön egy szelet abonett kenyeret rágcsált el. Délben elétettem az ebédet -húslevest zöldségekkel, hússal és krumplistésztát- és engedtem, hogy egyedül álljon neki, mint a "nagyok". Éhes volt, megevett mindent. Délután sem erőltettem semmit, de a tejről nem voltam hajlandó szót ejteni. Úgyhogy lecsúszott némi gyümölcs, joghurt és vacsorára is rendes kaja.

Én ahhoz ragaszkodom egyébként, hogy a napi 3 főétkezés szigorúan meglegyen, mert egy fejlődő szervezetnek igenis szüksége van erre. Ha ezenkívül van egy kis nasi -krémtúró, túrórudi, stb.- az belefér nekem. Igyekszem minnél több gyümölcsöt is adni neki, van itthon banán, mandarin, alma, körte, mikor, mit kér. Tegnap salátát csináltam belőlük, szépen fogyott is.

A másik, ami eszembe jutott... Az ételt darabolod neki nagyon még? Én sokáig pépeztem a kaját, aztán a gyerkőc egyszercsak a szájába vette, fordított benne párat és ökölődve kihányta. Undorodott tőle. Akkor kezdtem el simán aprítani, de most már azt sem szereti igazán. Vannak ételek, amiket el sem fogad, ha meg vannak aprítva, nyomkodva. Az én fiam nagyon könnyen megundorodik ételtől és akkor hányás a vége...

Ha a fiad jó súlyban van, ne félj tőle, hogy kicsit szigorúbb légy vele. Én sem akartam, hogy éhes legyen, de aztán a széklet-gondok nagyon megijesztettek és azt gondoltam, jobban megéri egy kis szigorúság... Ne félj, nem fognak éhen halni, viszont az egyoldalú táplálkozásnak hiánybetegség is lehet a vége...

Sok szerencsét és írj majd, hogy mi van veletek!

2009. dec. 6. 23:01
Csak az evési szokásaiban van ilyen szembetűnő változás?
4. 7130b15964 (válaszként erre: 1. - Vikcsoka)
2009. dec. 6. 23:00

Vikcsoka, két éves kor körül rengeteg anyuka panaszkodik itt a Hoxán is, hogy az addig mindenevő gyereke elfordul a kajáktól, csak csipeget vagy túlzottan válogatós lesz.


Csak emiatt ne ijedj meg, főleg, mert van egy kis tartalékotok, úgyhogy nem annyira vészes a helyzet, mint egy alkatilag sovány és nehezen gyarapodó gyereknél!


Ha ez csak valami hóbort, lustaság stb. nála, akkor azzal, hogy megszánod csak megerősíted ebben, hisz előbb-utóbb úgyis az van, amit ő akar. Ennek járnék utána legelőször. Tudom, hogy nem tűnik szép dolognak, de bizony egy pár kaját akár ki is lehet hagyni, ha nem hajlandó megenni semmit.


Na, most én nem arra biztatlak, hogy napokig éheztesd, csak arra, hogy próbálj valami rendszert vinni a tejivászatba! Mondjuk reggel és este egy-egy adag, a nap további részében pedig felejtsétek el a tejet! Éjjel meg aztán főleg ne adj neki, mert azzal csak a pihentető alvást zavarod meg (nem tud a szervezete leállni pihenni, pedig ő már nem csecsemő, akinek folyamatosan szüksége van kis adagokban élelemre, hogy gyorsan gyarapodjon).

3. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - Sylvia81)
2009. dec. 6. 22:54
Egy csomó gyereknél előfordul, hogy rákattan valamire, különböző okai lehetnek a legártatlanabb lustaságtól, akár komolyabb betegség is.
2009. dec. 6. 22:43

Milyen tejet adsz neki?

Sajtot, joghurtot, kefírt, ilyesmiket szoktál adni neki?

Bevallom, ilyet még nem hallottam, de kálciumhiányra gyanakszom. Tudod, ő még kicsi, ösztönösen érzi, mi kell neki...

2009. dec. 6. 22:31
Kisfiam most fogja tölteni a 2 életévét.eddig nagyon jó evő volt.Újabban nem akar enni semmilyen fözeléket,csak tejet,vagy ahogy ö nevezi kakajót.Mintha visszafele fejlödnénk,gyümölcsöt sem fogad el mindenre megborzong,hiába probálkozom egész nap különbözö ételekkel vissza utasít.Inkább kivárja mig nem szánom meg és adok neki tejet.Egyépként jó súlyban van,de aggaszt ez a viselkedése.Még éjszaka is kéri a tejet.ha valaki tudna adni tanácsot ebben megköszönöm!!!Üdv:vikcsó

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook