Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elég sok film van a számítógépen, most bármit meg akarok nyitni, kiírja, hogy az explorer. exe hibát észlel, ezért leáll, mit tegyek? fórum

Elég sok film van a számítógépen, most bármit meg akarok nyitni, kiírja, hogy az explorer. exe hibát észlel, ezért leáll, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 7. 22:42

A vírusirtással az a probléma - és majdnem mindenki elköveti a hibát -, hogy a már memóriában futó (márpedig a többség oda költözik) vírust nem tudja a vírusirtó eltüntetni. Ehelyett a windowst újra kell indítani, és addig gyorsan nyomkodni az F8-at, még mielőtt betöltődne, hogy feljöjjön egy fekete-fehér menü, innen kell a Csökkentett Módot elindítani.

Csökkentet módban úgy indul el a gép, hogy csak a megszabott legszükdésesebb dolgokat indítja el. Nem lesz net, vagy hálózat, rosszabb lesz a felbontás, viszont a vírus sem töltődik be. Ebben a csökkentett módban kell végigfuttatni a teljes víruskeresést, és mindent töröltetni, amit talál. Ha kész van, utána lehet újraindítani a gépet, és hagyni, hogy rendesen betöltődjön a windows.


Ráadásul fenti módszer is eredménytelenné válhat, ha a rendszervisszaállítás be van kapcsolva, onnan is vissza tudják tölteni magukat a kis rohadékok. Ezt az egész művelet előtt kell kikapcsolni a Sajátgép, jobbgom, tulajdonságok ablakban a rendszervisszaállítás fülön.

2009. dec. 7. 11:54
Az is érdekes még, hogy megpróbáltam a Media Player-en megnézni, amit már régebben azon néztem. A lista megvan, de ott sem játsza le, hanem ott is hibaüzenetet küld. Azt is bezárja.
2009. dec. 7. 11:47
Köszi, de akkor először meg kell szereznem a cd-t, mert ez már nem az eredeti windows a gépemen. Az eredeti egy Vista volt, de még két évvel ezelőtt, és akkor még elég sok hibája volt, még nem volt tökéletes. Egy barátunk cserélte le XP-re, ami ugyan régi, de eddig semmi gondom nem volt. Mindenesetre, nagyon köszönöm!
2009. dec. 7. 09:14
nálam is csinál ilyeneket nekem vírus volt a gépemen. Habár mióta elfogtam azóta is csinálja de ritkábban
2009. dec. 7. 08:09

igen, ha ezt megnézed:

[link]


ami fontos lett volna, az a képen a "modul neve", az megnálad unknown (ismeretlen) tehát így nem lehet ebből semmilyen következtetést levonni...


csináld meg az sfc /scannow-t most első körben pls.

2009. dec. 6. 21:47

Amit láttam kiírva, az ez:


A hiba paraméterei

AppName: explorer.exe AppVer: 6.0.2900.5512 ModName: unknown

ModVer: 0.0.0.0 Offset: 00000000

2009. dec. 6. 21:41
Ja, a víruskereső NOD32, és ma frissített.
2009. dec. 6. 21:40

Bocs, hogy most jöttem vissza, de letöltöttem, amit először írtál, és mire mind a kettő végzett az ellenőréssel, az idáig tartott. Talált mind a kettő kémprogram kereső jó sok minden kitörlésre valót, de a probléma még nem oldódott meg. Köszi egyébként, mert ezek sem kellettek.

Mindjárt megnézem, amit javasoltál.

2009. dec. 6. 16:43

sfc /scannow

vagy nemtom, mintha a hoxa eltüntetné a perjelet...

2009. dec. 6. 16:42

a rendszerfile-ok átnézését (nem azt, hogy víusosak-e, hanem hogy épségben vannak-e) egyébként egy beépített utility is tudja ellenőrizni, ez pedig a scannow.

Start menü, futtatás, ide begépel, hogy sfc scannow és enter.

viszont a parancsot csak úgy érdemes kiadni, ha van nálad windows cd, mert bármelyik file-t úgy ítéli meg, hogy sérült, azonnal kéri a cd-t, hogy újramásolhassa.

10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Czirczamircza)
2009. dec. 6. 16:37

oké. ahhoz hogy eldöntsük, korrupt lett-e valamelyik windows rendszerfile, vagy valóban spyware okozza a problémát, két dolgot tehetünk:


1. végigfuttatod az összes lehetséges scant

2. ha még egyszer előjön a hibaüzenet, van ott egy olyan az ablakban, hogy "A hibajelentéshez tartozó adatok megtekintéséhez kattintson az üzenetablak alján található kattintson ide hivatkozásra. "

ide kattints, és ami oda van írva, az kell nekem. vagy ha tudsz csinálni screenshotot, megadom a mailcímem.


a víruskereső miféle és mikor volt utoljára frissítve?

2009. dec. 6. 16:20

Nem mély az útvonal. És nem csak avi filmek vannak. Van egy Real Player mappa is, sok mindennel. Eddig azzal sem volt baj, csak most. Tehát, nem csak az avi-s mappánál csinálja.

Már elkezdtem letölteni, amit mondtál. Köszönöm!

2009. dec. 6. 16:06

meg még az is érdekelne, hogy a mappában, ahol tartod az avikat, hány ilyen avi file van?

és hogy nagyon mély-e az útvonal, tehát c:/documents and settings/user/My Videos egyszerűen,

vagy c:/documents and settings/user/valami/valami/...../valami, szóval nagyon hosszú-e a path?

És leáll az explorer.exe ha a sajátgépet nyitod ki kapásból, vagy csak az avis mappánál?

2009. dec. 6. 15:49
ja de ne egyszerre! és lehetőleg úgy, hogy nincs más program nyitva a gépen.
2009. dec. 6. 15:49

[link]


ezt tedd fel, meg


[link]


ezt. aztán futtasd végig mindkettőt (lehet, hogy sokáig fog tartani!)

2009. dec. 6. 15:45
Mi az, ami ezeket keresi?
2009. dec. 6. 15:43
ezt sokszor ilyen malware-ek meg adware-ek csinálják, olyat is futtatál, ami ezeket keresi (ezek nem vírusok, de ugyanolyan károsak)?
2009. dec. 6. 15:39
Két napja bármit meg akarok nyitni, kiírja, hogy az explorer.exe hibát észlel, ezért leáll. Van, amikor elég, ha rámegyek a videók mappára, máris csinálja. Megnéztem, hogy nem vírusos-e (Nod32), de semmit nem talál. Mit csináljak?
2009. dec. 6. 15:38
...de most?..
2009. dec. 6. 15:38
Elég sok kisebb filmem van a számítógépen. Eddig semmi gond nem volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook