Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen biztonsági gyerekülést használtok 9 kilótól? Meg vagytok elégedve vele? fórum

Milyen biztonsági gyerekülést használtok 9 kilótól? Meg vagytok elégedve vele? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 7. 08:51
Sziasztok ! Végül sikerült egy Bébé Confort Iseos ülést vennünk, nagyon jónak tartom ! Szuper, hogy szélességben is állítható, tehát ha pl. télen vastagabb ruhában, netán overálban ülteted be az ülésbe, akkor sem kényelmetlen. Ami viszont kicsit macerás, hogy a döntés nem gombnyomással működik, hanem tekerni kell és úgy dől az ülés. Ezt menetközben képtelenség megtenni. Viszont szép, kényelmes, és biztonságos.
28. baloghany (válaszként erre: 27. - Cstbrigi)
2010. jan. 9. 21:45

Igazad van de nem mindenkinek van rá 40-70e forintja. Mert a jók itt kezdődnek.


Azért bízzunk benne nem balesetesek a használt ülések :)

2010. jan. 8. 14:05

Én is nagy babaülés keresgélésben vagyok - nekünk 9-18kg-os kellene, vagyis mi ezt szeretnénk, és nem olyat, ami nagyobb korosztályt fog közre, de kicsit elvesztem a keresgélés közben.

Szerintem érdemes nagyobb összeget rászánni, mert a biztonság az fontos.

És én semmiképp nem vennék használtat - nem tudhatod volt-e baleset "áldozata", és lehetnek rajta olyan hajszálrepedések, amiket nem veszel észre, de ezért már nem úgy funkcionál az ülés egy esetleges balesetnél.

26. pierrot (válaszként erre: 25. - Baloghany)
2010. jan. 6. 16:46

Körülnézek mi van a környékben. De nem nagyon, inkább babarucis üzlet van csak :-(

A teszen láttam sok maxi cosit, csinálnak rá új huzatot és úgy árulják 10 ezer körül. Ezek jók lehetnek, érdemes megvenni szerinted ?

25. baloghany (válaszként erre: 24. - Pierrot)
2010. jan. 5. 23:24

A maxi cosi az annyira jó, hogy az még használtan is jó. Viszont ha van rá keret akkor újat érdemes persze.

Esetleg nincs a lakóhelyeden használt babacucc üzlet ? Ott is érdemes szétnézni utána a neten.

24. pierrot (válaszként erre: 23. - Baloghany)
2010. jan. 5. 23:15
tényleg??? Még jó hogy nem vettem meg ! Használtat nem szeretnék venni... Ha hasznlt az nincs kiülve ?
23. baloghany (válaszként erre: 22. - Pierrot)
2010. jan. 5. 23:09
Ne vegyél ! 1 év alatt úgy kiüli a gyerek, hogy kemény a háttámlája és az ülőrésez. Ha jót akarsz akkor pár ezerrel többért kapsz használt maxi cosit teszvaton. Inkább azt !
2010. jan. 5. 22:28
Szerintetek a Philippo Kid jó gyerekülés ? Kinéztem a neten, mondjuk elég olcsó 10 ezer, dönthető, és jókat ír róla az eladó. Philippo Kids a gyártó és REMI az ülés márkája. Aki ismeri lsz írjon véleményt ! Köszi !!!
21. Sünsanyi (válaszként erre: 19. - Csibefalat2008)
2009. dec. 8. 13:17

Csibefalat, ezzel a gyermeküléssel még nem tudod megoldani a vásárlást, ui. dögnehéz és enm erre lett kitalálva.

Inkább más megoldást keress.....

20. ében11 (válaszként erre: 19. - Csibefalat2008)
2009. dec. 8. 11:18
a nagyobbaknak már nincs füle.esetleg másik típusú babahordozót nézhetsz amibe még belefér :).vagy kengurúba tedd amíg vásároltok
2009. dec. 8. 11:15
Sziasztok, lehet hogy hülye kérdés az enyém még nem tud ülni de a 9 kg-t már elérte 6 hónapos. Már egyre kényelmetelenebb neki a babahozrdozó,ezek az autós ülések amik dönthetők szintén használhatók mózes kosár szerünek? Mivel még nem tud ülni és néha muszáj boltba menni vele, nem ártana ha bele tudnám tenni a vásárlókocsiba.Mit ajánlotok? Köszi
18. ében11 (válaszként erre: 17. - Sünsanyi)
2009. dec. 8. 09:59

ez igaz, és lehet bele kapni nyakpárnákat az is biztos kényelmessé teszi nekik az ülést-félig döntve.

mi alapdarabokat vettünk,mert ritkán és rövid távokat megyünk autóval.így fölösleges lett volna a drágább modellekből választani.de szerintem az alapdarabok is jó minőségűek.az enyémet is lehet dönteni,van saját öve-mert úgy tudom 4 éves korig az ülés saját övével kell őket becsatolni,azután lehet az autós övet használni.mosható a huzata.és garanciával kaptuk-szerintem már csak így árulhatják.

összesen 3 ülést fogunk használni,előtte egy babáknak való volt,most ez és lesz egy nagyobb-költségben annyiba fog kerülni ez a három mint egy drágább darab-de mi tényleg keveset használjuk.csak ha a mamáék visznek,pl. kivisznek a vonathoz vagy egy rövid útra megyünk városon belül.

17. Sünsanyi (válaszként erre: 15. - Wecuska)
2009. dec. 7. 21:04
Szerintem is nagyon fontos, hogy hátra lehessen dönteni, mert hosszabb utaknál gyakran előfordul, hogy elalszik a Gyerkőc.
16. Sünsanyi (válaszként erre: 14. - PiciLeány)
2009. dec. 7. 21:03
Nem, nem olyan.
2009. dec. 7. 12:12
mi bébé confortot vettünk.nagyon jó.masszív,mindenhol védve van a gyerkőc,és amikor elalszik hátra lehet dönteni.kényelmesen tud aludni.amit mi vettünk 9-18 kg -ig lehet használni.kb 50000ft volt de nagyon megérte.
14. PiciLeány (válaszként erre: 13. - Sünsanyi)
2009. dec. 7. 09:58
Ez akkor nem olyan, hogy levehető a háttámla és ülésmagasítóként is használható, ugye?
13. Sünsanyi (válaszként erre: 11. - PiciLeány)
2009. dec. 7. 09:18
9-25 kg
2009. dec. 6. 21:39
Nekünk Concord van - már a második gyerek használja - elégedettek vagyunk vele.
11. PiciLeány (válaszként erre: 9. - Sünsanyi)
2009. dec. 6. 21:28
Nektek 9-18-ig van vagy 9-36 kg?
2009. dec. 6. 21:28
Köszönöm az eddigieket! Várom még a tapasztalatokat.
2009. dec. 6. 20:26

Nekünk Top Rider van. Én elgedett vagyok vele, ám eleinte a Fiam nem kedvelte, de ez nemsokára megváltozott.

Jól mosható, nem ment össze ahuzat- ez sezrintem elég fontos!!

8. mreich (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2009. dec. 6. 19:56
Concordból nekünk volt Ultimax is , most meg Lift Evo van. Nagyon szeretjük őket. Nem olcsók, de szerintem ezen nem éri meg spórolni.
2009. dec. 6. 17:58
Nekünk römer van és nagyon szeretjük.
6. Aidababa (válaszként erre: 4. - PiciLeány)
2009. dec. 6. 17:02
Valahogy nem áll kézre. Nehéz becsatolni a kocsiba, nem is lehet rendesen rögzíteni, nehéz állítani az övet stb. Nem szeretem, kényelmetlen a használata.
2009. dec. 6. 16:20

Nem tudom mennyit tudtok akartok rászánni.


Érdemes olyat választani emelynek van csipő, oldal és fejvédelme. Pl. ilyen a Concord. A magasabb árkategóriában mozog, de most lehet az ülés saját biztonságiövét használni, majd amikor cseperedik a gyermek, akkor lehet a gk. biztonságiját használni úgy, hogy nem kell a háttámlát leszereni. (hosszabb távon ez éri meg jobban szeintem) Figyelembe kell venni ki mennyit használja, mennyire hosszú utakra. Figyelni kell mennyire dönthető, ha elalszik a kicsi ne törjön ki a nyaka. A Neonátonak is jó az ülése a németek Römmer márkája stb. Amikor kinéztek egyet nézzétek meg a neten a teszteket, és feltétlenül vigyétek magatokkal a picurt és próbáljátok bele.

4. PiciLeány (válaszként erre: 2. - Aidababa)
2009. dec. 6. 15:46
Mi a gond vele?
2009. dec. 6. 15:40
brendonban vettünk (nania) egy legolcsóbbat-de mi ritkán autózunk.meg vagyok elégedve vele,állítani kicsit nehéz a pántok hosszát-de amúgy működik.most lassan kinövi a gyerek.
2009. dec. 6. 15:38
Pierre Cardint nem vennék mégegyszer. Utálom!!
2009. dec. 6. 15:35
Milyen biztonsági gyerekülést használtok 9 kilótól? Meg vagytok elégedve vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook