Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanul/tanult valaki eszperantót? fórum

Tanul/tanult valaki eszperantót? (tudásbázis kérdés)

28. Mendy
2010. jan. 30. 20:03
Én már nem tudom hányadszor megyek eszperantó középfokra írásbelizni. Nem könnyű, hidd el.....hol kevesebb, hol több pontot érek el, de sosem elegendőt. Nem csak én vagyok így. Megnehezítették a nyelvvizsgát.
2010. jan. 13. 06:18
Nekem most nyelvvizsgázik két ismerősöm eszperantóból, mert a diplomájukhoz ugye szükséges a nyelvvizsga, és ők ezt tartják a legkönnyebb nyelvnek.De többen is bolondnak tartják őket, mert utána az életben ezzel a nyelvvel nem lehet sehol sem érvényesülni, nem lehet sehol sem használni. Ritka az is, hogy ha jelentkeznek majd egy állásra is például, s az önéletrajzukba ezt kritériumként beírják, hogy ilyen nyelvvizsgájuk van, akkor ez legyen a mellettük szóló érv. Ki használja a hétköznapi életben ezt a nyelvet? Vagy ha elmégy nyaralni valahová, nem sokan fognak az eszperantóul feltett alapkérdésedre eszperantóul visszaválaszolni, hogy ők igen, beszélik az eszperantó nyelvet, s rákérdezhetsz számodra fontos dolgokra, hogy mit hol találsz meg a környéken.
2009. dec. 7. 09:13
A TVSZ_BEN vagy SZMSZ-ben meg lehet nézni, nálunk a záróvizsga tájékoztatóban is benne volt hogy milyen nyelvekből fogadnak el nyelvvizsgát.
2009. dec. 7. 08:42

K. eventoj,

Légyszi, mondj egy példát, amire az eszperantó nyelvet lehet használni.

Az Akadémia kijelentheti élő nyelvnek - a papír mindent elbír -, de komolyan senki nem tekintheti ezt élő nyelvnek.

Nagyon egyszerű a feltétel: kérdezz meg az utcán 1000 embert Európában, Ázsiában és mondjuk a két amerikai kontinensfélen.

Hányan tudnak eszperantóul? Ilyen egyszerű.

Akadémia...

FT

2009. dec. 6. 19:07

Szerintem az eszperantó meg az angol vizsgák nem zárják ki egymást.


Eszperantóból néhány hónap alatt (250-300 tanulási óra) valóban el lehet jutni egy középfokú vizsgáig, és ez a tudás utána megkönnyíti az angol tanulását illetve a vizsgát is...


Ezzel több kisérlet is foglalkozott, az eszperanto. hu oldalon van egy érdekes összefoglaló ezzel kapcsolatban: --> "Edward Symoens: Az új nemzetközi nyelvpolitika – az eszperantó oktatástámogató értéke"

23. cc8dcf626a (válaszként erre: 22. - Mohonc)
2009. dec. 6. 11:51
Egyetértek veled, az eszperantó lehetne az igazi világnyelv. Mindenki egyenlő eséllyel indulna a megtanulásában, ráadásul könnyebb elsajátítani -állítólag- mint sok más nyelvet
22. mohonc (válaszként erre: 21. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 11:41

Pedig logikusan átgondolva, lenne értelme.

Nem kéne azon kínlódni, hogy melyik nyelvet tanuljam én vagy a gyerek, melyiknek van több értelme...

Mindenki a sajátján kívűl ha csak ezt megtanulná, már mindenki, mindenkivel tudna kommunikálni. Azután hobbiként, aki akar, tanulhatna hozzá valami mást is.

Én megszavaznám. Csak senki nem kérdezi.

2009. dec. 6. 10:05

Valóban, józan ésszel átgondolva: az eszperantó az teljesen halott nyelv, Zamenhof az 1880-as években előjött ezzel a gondolattal - ami egyébként igen becsülendő -, de nem jött be! Ezt ma így mondjuk.

Van néhány fanatikus - kb. hasonlóképp, mint a "Földközi-tengeri csikóhalakat tanulmányozók Klubbja" - akik eröltetik ezt a nyelvet. Hobbinak jó.

De kommunikációhoz...és időt, energiát fordítani rá...?

FT

20. cc8dcf626a (válaszként erre: 18. - Marjann)
2009. dec. 6. 09:55
Köszi a választ, meg fogom kérdezni az egyetem (PTE-BTK) Tanulmányi Osztályán, hogy mi a helyzet az eszperantóval... De, lehet hogy tényleg az angolnál maradok :) Csak tegnap nagyon el voltam keseredve a vizsga miatt, pedig ki tudja, az is lehet, hogy sikerült :))
19. cc8dcf626a (válaszként erre: 17. - Burkuska)
2009. dec. 6. 09:52
Köszi :)
2009. dec. 6. 08:58

Szia!


Én is az angol mellett szavaznék. Én ECL vizsgán voltam, nagyon bejött nekem.


PTE: régen nagy divat volt, hogy eszperantóból meg valamelyik cigány nylevből nyelvvizsgázott mindenki. Én úgy emlékszem, hogy a cigányt már nem fogadják el, lehet az eszperantó is erre a sorsra jutott. MIndenképp nézz utána ha azt szeretnéd folytatni!

17. Burkuska (válaszként erre: 16. - Cc8dcf626a)
2009. dec. 6. 08:31

Szia!


Véleményem szerint az angol ezerszer jobb mint az eszperantó...ugyanis az eszperantót hol használod fel?Sehol.

Inkább fektesd az angolra a hangsúly és ne keseregj,előbb-utóbb menni fog az,kitartás!

Szorítok:))

16. cc8dcf626a (válaszként erre: 15. - Nkriszti)
2009. dec. 6. 00:45

OK, értem :)

Lehet, hogy igazatok van (Neked és FT-nek) és érdemesebb lenne az angolt folytatnom.


Még átgondolom :)


Alszom rá egyet...

2009. dec. 6. 00:38
Egyébként nem lebeszélni akarlak róla! :))
2009. dec. 6. 00:36

Különben angolból már annyi féle-fajta vizsga van, hogy meg tudod találni a neked megfelelőt, próbálj másfajtát, mint amit eddig. A TársalKodó-ról pl. elég jót hallottam, a Rigós a legnehezebb. Egyébként eszp-ból is lehet mostmár egynyelvű vizsgát is tenni, nemcsak kétnyelvűt, persze attól függ, hogy elfogadja-e a suli.

De én is azt mondom, hogy ami időt az eszp-ra fordítanál, azt az angolra is lehetne, és sikerülne biztos! De végülis te tudod, de azért tanulni kell az eszp-ra is.

13. cbae83ef4f (válaszként erre: 12. - Cc8dcf626a)
2009. dec. 6. 00:22

Mégegyszer így, nyilvánosan:

Ha az eszperantóba belevágsz, az napi minimum 6 órát jelent.

Enyi idő alatt az angolodat röhögve fel lehet húzni a megfelelő szintre.

Tényleg gondold át, mielőtt a két szék között a földre esel.

FT

12. cc8dcf626a (válaszként erre: 5. - Mohonc)
2009. dec. 6. 00:14
Köszi szépen a biztatást!!!
11. cc8dcf626a (válaszként erre: 4. - Nkriszti)
2009. dec. 6. 00:08

Szia! Tudom,hogy nem lesz könnyű, de szívesen belevágnék mégis:) Angolból pedig elmennék alapfokú vizsgára, az tutira sikerülne.


Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!

10. cbae83ef4f (válaszként erre: 9. - Cc8dcf626a)
2009. dec. 6. 00:05

K. Szellőrózsa,

Írj priviben, s 2 hónap múlva levizsgázol angolból. (ha ez megoldás neked)

Üdv:FT

9. cc8dcf626a (válaszként erre: 8. - 88e297a0b8)
2009. dec. 6. 00:02
De igen, csak még senki nem válaszolt :)
8. 88e297a0b8 (válaszként erre: 2. - Cc8dcf626a)
2009. dec. 5. 23:14
Nem Te írtál véletlenül az index Nyelvvizsgafórumára is? :)
7. Nkriszti (válaszként erre: 5. - Mohonc)
2009. dec. 5. 23:08
Van egy állásfoglalás, azt hiszem az MTA-tól, hogy élő nyelv az eszperantó.
2009. dec. 5. 23:04

Szia,

1. Azt, hogy elfogadják-e az eszperantót, kérdezd meg ott, ahol aktuális.

2. Szerintem 2 hónap alatt - ha most kezded - nem lehet középfokig eljutni (az angollal sem tudtál igazán megbírkózni), hacsak nem napi 8 órát tanulod...

3. Van aki egyénileg jobban tud tanulni, van aki nem. Ez attól függ te milyen típus vagy.

4. Sok könyv van pl. az Alexandra könyvesboltokban. Amelyik neked szimpi.

FT

U.i.: Nem könnyű...

2009. dec. 5. 23:04

1. Ezt konkrétan meg kell kérdezni, mert van, ahol kihangsúlyozzák, hogy csak élő nyelvből fogadják el a nyelvvizsgát (az eszp.-t nem tekintik annak)

2. igen

3. igen

4. Ezt nem tudom, már régen tanultam és elfelejtettem, de van egy eszperantó könyvesbolt Bp-en, ott biztos segítenek.


Hajrá!!!!!!!

4. Nkriszti (válaszként erre: 2. - Cc8dcf626a)
2009. dec. 5. 23:02

Szia! Én most tanulom. Azért hidd el, a híresztelések ellenére ezt is tanulni kell, a középfokúra itt is tudni kell kb. 2500 szót, ennek is van nyelvtana, csak egyszerűbb mint egy nemzet nyelve. Az, hogy elfogadják-e ott ahova te jársz, meg kell kérdezni, mert nem mindenhol fogadják el. Én most az internetes tanfolyamot csinálom, szerintem szuper, az eszperanto. hu-n. Van olyan ember, aki tanár nélkül csinálta meg a középfokút, amikor ott tartok majd, nekem bizti hogy el kell mennem tanárhoz. Egyébként van kifejezetten nyelvvizsga feladatokat tartalmazó könyv is.

De ha már az angollal ilyen szintre eljutottál, inkább azzal próbálkozz, mint egy teljesen mást elkezdeni.

3. varga.nora (válaszként erre: 2. - Cc8dcf626a)
2009. dec. 5. 23:00

Szia.

Én úgy tudom, hogy jelenleg elfogadják a diplomához.

Nekem ismerőseim / évfolyamtársaim tanulták és ők 2-3 hónap alatt megtanulták.

2009. dec. 5. 22:51

Sziasztok!



A segítségeteket szeretném kérni eszperantó nyelvtanulással kapcsolatban.


Ma voltam a 2. angol középfokú nyelvvizsgámon és sajnos biztosan érzem, hogy nem sikerült :(((


Nagyon el vagyok keseredve, mert amíg nincs meg a középfokú nyelvvizsgám, addig nem vehetem át a diplomámat :(((((


Már nem érzek erőt magamban arra, hogy tovább szenvedjek az angollal :(((


Ezért végső ötletként eszembe jutott az eszperantó...


A következő kérdéseim lennének:


1. Elfogadják az eszperantót a diplomához minden egyetemen (például a PTE-BTK-án)?


2. Ha intenzíven tanulok 2 hónap alatt megcsinálhatom belőle a középfokú nyelvvizsgát?


3. Nyelvtanár nélkül, önállóan meg lehet tanulni?


4. Milyen könyvet ajánlanátok amiből megtanulhatnám a nyelvet és felkészülhetnék a nyelvvizsgára?



Várom a válaszokat, előre is köszi mindenkinek!!!

2009. dec. 5. 22:50
Tanul/tanult valaki eszperantót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook