Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet megsürgetni -ha lehet- a válás kimondását szerintetek? fórum

Hogyan lehet megsürgetni -ha lehet- a válás kimondását szerintetek? (beszélgetős fórum)

25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Haflingi)
2012. jún. 17. 12:46

Megvolt a tárgyalás?


Elég ronda pernek néz ki, mert sejtésem szerint a férjed esetleg a tárgyaláson hoz fel valami koholt vádat ellened, miszerint nem vagy jó anya.

Albérletbe akkor engednék vele a gyerekeket, ha súlyos tények szólnának ellened. Kérd meg a gyerekorvost, hogy esetleg tanúként behívhassad.

Jön a nyári bírósági szünet. azért is kérdezem, mire mentetek. Van idő agyalni.

2012. ápr. 2. 14:42

Most lesz az első tárgyalásom. Férjem nem hajlandó a közös megegyezésre, és a 2kisgyereket (2és4évesek) is vinni akarná.


A ház amiben lakunk nővérem és én nevemen van, férjem be van jelentve állandóra.

Hogyan tudnám megszüntetni az itt lakhatását? Nővérem nem írta alá a bejelentéskor, csak én a kérvényét. Albérletbe költözne ha innen elmegy.


Tényfeltárásos válást akar, minél tovább húzni hogy addig se kelljen gyerektartást fizetni.

Van-e bármi esélye elvenni a gyerekeket, ha semmi indokot nem tud igazából felhozni? Legalábbis én nem tudok semmiről ami ellenem lehetne...

Hány évig tudja elhúzni? Addig is vele kell-e lakjak? Elköltözhetek-e gyerekestül pl Apukámékhoz? A gyerektartást utólag csak a válás kimondásától fél évre vissza kaphatom meg? Jelenleg pénzt nem kapok tőle, csak a rezsit fizeti, én gyesen vagyok.

Kb mennyibe kerül a per, érdemes-e költségmentességet kérnem ha csak a gyes a bevételem, de van a nevemen egy harmad ház és 2telek (amit még szüleim iratták rám hogy ne kelljen később örökösödési adókat fizetnünk, de gazából gyakorlatban nem én rendelkezem felettük.)

köszönöm a választ!!!

2011. ápr. 21. 20:47
Lemondunk a fellebbezési jogról. Akkor azonnal érvényes a házasság felbontása és ezt rögtön jegyzőkönyvbe is foglalják.
2010. júl. 13. 13:32
Huzavona pár év is lehet
2010. júl. 13. 13:30

Közös megegyezéssel pikk pakk

Nálunk működött

20. mano200631 (válaszként erre: 19. - Briell)
2010. júl. 7. 19:32

Sziasztok!


A férjed is válni akar mindenáron?

19. briell (válaszként erre: 3. - Pici04)
2009. dec. 6. 18:36
Szerintem az első tárgyalás volt a békekötés, aztán meg tényfeltárás (nem tudom miért...) hogy miért válunk... tanúk megidézése ami tök felesleges szerintem- csak időhúzás.
18. briell (válaszként erre: 16. - Eddit)
2009. dec. 6. 14:37
Igen... eddig én is így tudtam. De nem drogozok, nem iszok, nem k****kodok, mégis az orvoszszakértő azt írta a javaslatban, hogy én csak "sodródok az eseményekkel" a férjemmel ellentétben, tehát a két kisgyerekem elhelyezését a férjemnél javasolja, és hozzátette, hogy ne szakítsák el a gyerekeket. Pedig nem csak a két kisebb, hanem a nagyobbaktól is el lesz szakítva így. :S
17. 2cb29de033 (válaszként erre: 16. - Eddit)
2009. dec. 5. 22:57
vagy ha nem tudja megteremteni a szükséges hátteret...
16. eddit (válaszként erre: 10. - Briell)
2009. dec. 5. 22:45
Tudomásom szerint csak súlyos esetben veszik el az anyától a gyereket. Tehát ha pl. drogozik, vagy a testéből él vagy abszolút hajléktalan.
15. 2cb29de033 (válaszként erre: 14. - Briell)
2009. dec. 5. 22:29

Hát sajnos, amíg nem egyeztek meg, addig nem zárják le, és nem mondják ki a válást. :(

Mibe nem akar a férjed belemenni, vagy esetleg, mi az amit nem fogadsz el?

14. briell (válaszként erre: 12. - 2cb29de033)
2009. dec. 5. 17:03

Az első tárgyalást azt kb 3-4 hónapra tűzték ki, de semmi haladás, se egyezkedés se egyéb :(

Májusban volt utolsó tárgyalásunk. :(

13. 2cb29de033 (válaszként erre: 9. - Briell)
2009. dec. 5. 09:35
Ennyire nem tudtatok megegyezi, hogy a 4. tárgyalásra vártok?
12. 2cb29de033 (válaszként erre: 8. - Briell)
2009. dec. 5. 09:35
7 hónapra tűzték ki??? Ez elég furcsa... általában a beadványtól számítva kb. 2 hónap az első tárgyalás dátuma.
11. briell
2009. dec. 5. 09:31
Meglehet valahogy sürgetni, esetleg illeték ellenében, nem tudjátok??? Miért nem mondják ki előbb a válást, aztán majd a többit később rendeznénk, nem?
10. briell (válaszként erre: 5. - Eddit)
2009. dec. 5. 09:30

A férjem is szeretné a gyerekeket :(

Mivel jobb helyzetben van, még esélye is van rá, hogy megkapja őket. Amit én nem nagyon élnék túl.

(nyugdíjas rendőr fasza nyugdíjjal, és van háza is, nekem semmi...)

9. briell (válaszként erre: 4. - 2cb29de033)
2009. dec. 5. 09:29
Minekünk a 4. tárgyalás lenne, de semmi érdemleges eddig nem történt. 2008 szept 12-én lett beadva.
8. briell (válaszként erre: 2. - 2cb29de033)
2009. dec. 5. 09:29
Szia, betegség miatt elmaradt a 7 hónapra kitűzött tárgyalás... :S Így most két és fél hónap múlva lesz, mindazok ellenére, hogy megsürgettük mindketten...aminek persze semmi foganatja.
7. eddit (válaszként erre: 5. - Eddit)
2009. dec. 4. 23:10
mármint Briellnél.....
2009. dec. 4. 23:09

Sztem ha ennyire nincs megegyezés, akkor nagyon sehogy.

Ha lenne, akkor sima ügy, mert kellő indokkal előrébb lehet hozatni az időpontot. Nekünk is ez volt. A mostani férjem a gyerekünk születése előtt egy héttel kapta meg a papírt, hogy elvált, így másnap össze is tudtunk házasodni.

5. eddit (válaszként erre: 4. - 2cb29de033)
2009. dec. 4. 22:53

Nekem is rövid volt. Májusban beadtam, augusztus első tárgyalás, október második és el is választottak.

Hogy hogy nem egyértelmű a gyerekelhelyezés nálatok?????

4. 2cb29de033 (válaszként erre: 3. - Pici04)
2009. dec. 4. 22:27

Nálunk egy hónap volt, és ráadásul, amikor letelt, utána tűztek ki második időpontot (ha gyermek van, vagy nem egyeztetek meg, akkor van 2. forduló is).

Nekünk kb. két és fél hónap telt el a kettő között.... szeptemberben adtam be, és áprilisban mondták ki. Mi végülis megegyeztünk mindenben....

3. Pici04 (válaszként erre: 2. - 2cb29de033)
2009. dec. 4. 22:24

Szia!

A bekitöidö altalaban mennyi?

2. 2cb29de033 (válaszként erre: 1. - Briell)
2009. dec. 4. 21:45

Szia!

Nem nagyon szoktak sajnos engedni a meghatározott időkből (pl. békeidő), viszont a kilenc hónap az rengeteg... megkérdezhetem, hogy lehet ez?

2009. dec. 4. 21:39

Ha tudtok valami ötletet, osszátok meg velem, de ha alkalmazható válasszal szolgáltok annak jobban örülök...

Nincs még megegyezés és egyhamar nem is lesz a gyerekelhelyezésben és ingatlan tekintetében sem :(

9 hónap telik el két tárgyalás között...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook