Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Járni tanuló babának kell cipő a lábára? fórum

Járni tanuló babának kell cipő a lábára? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. szept. 28. 07:59
Mi nagyon sokat szenvedtünk a járással (donga láb) és többe került a gyerek cipője, mint a fizetésem (nem most volt). Tehát nekem nagyinak az a véleményem, hogy a kettő között kell dönteni. Sétálgasson a ciőben is (ami tartja a bokát) és próbálgassa a lépéseket mezitláb is. Így nem lesz idegen számára, - közeledik a tél - a ciő felvétele a lábacskára. Máskülönben 8-9 hónaposan meg van már a kis eszecskéjük ahhoz, hogy próbálják levenni, ha már kellemetlen számukra. Figyelni kell a reakciót.
2010. szept. 6. 17:23
Nem.
2010. szept. 6. 13:17
Semmiképpen ne erőltesd a járást cipőben!Két gyerekem mezítláb tanult meg járni és az orvos is ezt ajánlotta.Amúgy meg most tanultam ortopédiából.
41. 023a806c1b (válaszként erre: 38. - Tundek)
2010. júl. 28. 21:47

Nem kell!!!! Nincs jobb a talpacskáinak, mintha tapadós zokniban, hogy meg ne fázzon próbálgatja a járást. Szoktatni kell a cipőhöz a lábát, hogy ne legyen neki szokatlan, amikor fel kell vennie ( ha már jár az utcán )

Siesta cipők a legjobbak...

2009. márc. 30. 21:32
otthon semmiképp,elég a tapadós zokni. mezitláb én sem mertem,fel ne fázzon-bár szőnyeg és lino van,de jobb a békesség :) gyönyörűen megtanult járni 10hós korára. semmi baja a lábának
2009. márc. 24. 13:52
Persze hogy kell!!!
38. tundek
2009. márc. 24. 13:04
Naná feltétlenül kell még neki a cipő és ha lehet olyan ami magasszárú és tartja a bokáját
37. pmjudit (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2009. márc. 4. 20:35

Egyetértek. Azért is kell rá a cipő -lehet, hogy ez csak az én mániám - nehogy felfázzon.

Én is úgy tudom, hogy a mezítlábjárás csak egyenletlen talajon előnyös.

Tény nekem mindkét gyerekem Siestában és Assoban jár az első lépésektől és egyik sem lúdtalpas.

36. Mandula71 (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2009. márc. 4. 20:13
OK:) A fórumindító kérdés az volt, hogy járni tanuló babáknak kell-e cipő, csak ezért írtam le az előbbit. Amíg csak a kezünket fogva, vagy fal (vagy bármi más) mellett próbálkozik egy-két lépéssel, addig felesleges a cipő. Utána természetesen kell.
35. trapiti (válaszként erre: 34. - Mandula71)
2009. márc. 4. 16:33

Igen, persze, amíg a nap nagy részét nem járással tölti, addig nem kell rá cipő. De attól kezdve, hogy elindul és már nem mászik, hanem pl. a lakásban két lábon közlekedik, már kell a cipő.

Én így értettem, szerintem egyetértünk...

34. Mandula71 (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2009. márc. 4. 16:25
Nem tudom, hogy mit tanítanak ortopédiából, de én több gyermek ortopéd-szakorvossal beszéltem (a párom munkája révén), és a járni tanulás időszakában egyik sem ajánlotta, hogy a gyerek cipőt viseljen. Cipőre azután van szükség, hogy a baba már teljesen önállóan képes menni. A párom véleménye ugyanez. (Nem orvos, de ortopédtechnikai műszerész mester, konkrétan lúdtalpbetétekkel (is) foglalkozik.)
33. trapiti (válaszként erre: 32. - Drnéni)
2009. márc. 4. 15:36

Kedves drnéni!

Ortopédiából nem ezt tanítják ha jól emlékszem...


A sima talajon való mezítlázbazástól nemhogy erősödik, hanem túlterhelődik és szétterül a lába. Belépő a lúdtalphoz és gerincproblémákhoz.

Lakásba is kell cipő, attól fogva, hogy már lépeget, tehát IGEN!

Ha természetes, göröngyös talajon van lehetőség rá, akkor mezítlábazzon minél többet!

Cipőválasztás: mindenképpen magas kérgű, jól tartó és jól szellőző cipőt kell választani, hajlékony talppal. A siesta, asso és hasonlók is egész jók, de a láb anatómiai tartását csal passzívan biztosítják.

Ha valaki igazán jó cipőt akar a gyerek lábára adni (ami aktívan is segíti a láb izmainak erősödését miközben megtartja a láb csontjainak anatómiai helyzetét) akkor a SUPI+ cipőket ajánlom. Ráadásul árban is elfogadható.


Bővebben:

[link]

2008. ápr. 16. 14:03
Ahol csak lehet, a legegészségesebb mezítláb. Gyenge a bokája? Hát persze, de épp ettől erősödik, egyeltalán nem előnyös, ha mindig a cipő tartja helyette.
2008. ápr. 16. 13:13

Nos,nálunk végül úgy alakult a dolog,hogy szinte sosem volt cipô a lábán a lakásban.Sem a járni tanuláskor,sem utána.Persze ráadtam én a lábára,csakhogy nem sokáig bírta,max.fél óra után mindig lekerült a cipô,papucs,szandál-bármi legyen is az.Szerencsére attól nem kell félnem,hogy megfázik a lába,meleg a lakás,így nem "harcolok"ellene.

Újabban van,hogy játékból felveszi a papucsot,aztán le,én mindenesetre nem erôltetem.

30. sodrak
2008. ápr. 16. 10:44
Volt, hogy cipőszerű dolgot adtam a lábukra, aminek nagyon puha talpa volt, pl anyagból készűlt mamuszka (télen, járólapon). Volt, hogy semmit.
2008. febr. 14. 17:57
nem
2008. febr. 14. 17:45
kell hogy ugy tanuljon járni
2008. febr. 11. 13:30
a kisfiamra ha adtam cipőt,nemakart menni.leült.amint levettem a cipőt,felált,és így cipő nélkül tanult meg járni.(9Hónaposan)már nem zavarja a cipő sem.
2008. febr. 11. 12:00
Mindenkepp kell ra cipo,meghozza legjobb az ortoped,mert ez szepen tartja a bokajat,hogy ne ficamodjon ki,a masik fo ok pedig az ember meg ne fazzon foldrol,meg ha szonyeg is van,jo ha baba laba mindig meleg.
2008. febr. 11. 10:14

Én nem adtam rá cipőt, csak amikor már rendesen tudott menni. Semmi gond nincs a lábával.

De pl. a barátnőm kisfia amikor tanult menni, mindig lábujjhegyen ment.(Ami állítólag természetes egy ideig.) Amint ráadta a cipőt, a kisgyerek letette a talpát, és azóta normálisan megy.

2008. febr. 10. 10:29

"egészséges,ha fűben,kavicson,homokban,földes talajon mezitláb jár,mert az apró egyenetlenségek miatt dolgozniuk kell az apró izmoknak.Ám a mindennapokban sajnos nem a természet lágy ölén szaladgál a gyereksereg,főleg a városi betont koptatják.

A KEMÉNY,SIMA FELÜLETEN SZÉTTERÜL A LÁB,BEFELÉ FORDUL A SAROK,EZÉRT A CSONTOK,IZMOK MEGFELELŐ TARTÁSÁHOZ JÓ CIPŐRE VAN SZÜKSÉG."


fentieket idéztem egy ortopédsebész szakorvos írásábol,tanácsaibol.


A lakásban lévő burkolatok is kemény,sima felületnek minősülnek,az ottani mezitlábalás és a szabadban történő pucitalpaskodás között minőségbeli különbségek vannak!!

Tehát megfelelő lábbeli szükséges a lakásban is.

A beépített ludtalpbetét szintén nem egészséges,kivéve a lágyékbetét,ami hasznos dolog.

2008. febr. 10. 10:14

én adtam afiamra a lakásba is szandált (siestát!!) mert én úgy tudom, hogy gyenge még a baba bokája, inai, ahhoz hogy hirtelen megtartsák az egész testének a súlyát, ami akkor tájt ugye kb. 10 kg körül van, és kell hogy legyen a lábán szandi hogy ne görbüljön, deformálódjon el a bokája a súlytól.

Azonkívűl, a siesta cipők, szandálok vannak olyan jó minőségűek, hogy segítik a kicsi talápát is a fejlődésben.


Én nem sajnáltam és sajnálom megvenni kb. negyed-fél évente a 10 000 ft-os cipőket és szandálok, a baba egészséges lábáról van szó amin reményeim szerint vagy jó 90 évig járni fog!! :) Pedig mi se vagyunk milliomosok!

22. supin
2008. febr. 10. 09:52
A mezitlábalás nagyon egészséges..Tehát csak zokni
2008. febr. 9. 23:00
kell othonis cipö
2007. szept. 14. 11:38
OTTHON CSAK ZOKNI,UTCÁN PERSZE CIPŐ.DE AZT IS MEG KELL TANULNIA HASZNÁLNI.
2007. máj. 17. 19:33
Én eleinte, míg biztosan nem ment, nem adtam rá, de mikor már annyira biztosan ment, hogy kint az udvaron is járkálhatott, akkortól a lakásban is adtam rá, hogy megszokja. Azt azért ne felejtsétek el, hogy a lábboltozatnak a legegészségesebb, ha mezítláb jár a gyerek!:)
18. aebal
2007. máj. 17. 08:48
Igen, így könnyebben megtanul járni
2007. ápr. 20. 18:14
A lányom 9,5 hónaposan ment, mivel nálunk kő volt lerakva és nagyon csúszott ezért kellett rá a cipő. a kicsim most indult el, és már kapott cipőt, mert azt hallottam, hogy egyenetlen talajon jó mezitláb, de simán sokkal jobb ha már van rajta. Olyan ami tartja a bokáját. :)
2007. ápr. 12. 08:05
Az en tapasztalatom az hogy igenis kell, nekunk olyan ciponk volt ami tartotta a bokajat, igy biztonsagosabbat lepett
15. DODICA (válaszként erre: 8. - 363d535da9)
2007. ápr. 3. 12:12

Így van!

Hozzátéve: egyenetlen talajon. A sima betonon már nem is annyira egészséges....:( Node utcára adunk cipőt rájuk, nem? :))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook