Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes-e járókát venni? fórum

Érdemes-e járókát venni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
33. DODICA (válaszként erre: 32. - Kedveske)
2007. aug. 7. 09:28

Te is mászol utána! :)))


Amúgy akkor már végképp teljesen felesleges a járóka, hiszen úgyis csak tiltakozna benne, ha hozzászokott a szabadsághoz a földön.


Nálam mindhárom így nőtt fel, igaz, fél szemem mindig rajtuk volt. Nagy ritkán, ha mégis arra kényszerültem, hogy be kellett rakni őket biztonságos helyre, arra meg tökéletesen megfelelt a rácsos kiságy.

32. Kedveske (válaszként erre: 31. - DODICA)
2007. aug. 6. 20:56
...már csak azon elmélkedetm, hogy mi lesz, ha majd mászni fog. Na nem mintha, akkor elrohannék járókát venni...
31. DODICA (válaszként erre: 29. - Kedveske)
2007. aug. 6. 07:28

Szerintem ez is nagyon jó megoldás!


Nekem 3 gyerek "nőtt fel" járóka nélkül, mivel be se fért volna a lakásba. :)

2007. aug. 6. 06:48
Érdemes.
2007. aug. 5. 20:44

Gondoltam leírom mire jutottam: Nem veszek járókát. Se hálósat, de fát, semmilyet. Babunak leterítettem, egy vastag babapaplant, azon eljátszik. A paplant oda húzom, ahol éppen vagyok, így mindíg lát, és nincs bekorlátozva sem. A paplan huzatát meg sokszor mosom, aztán kész. (persze mászni még nem mászik, csak forgolódik)


azért mindenki hozzászólását köszönöm, és javaslom, hogy aki ilyen dilemma előtt ál, próbálja ki a "paplan-huzogatós módszert". Szerintem nem roszz:)

28. LoLiNa
2007. júl. 20. 06:13
bébikompot nem adnék a fiamnak, úgy ahogy a nagyobbnak se adtam. járókáért útrakeltem, de inkább egy hordozható kiságy lett belőle. bármikor, bárhová vihetjük, és kicsire össze lehet csunki. ugyanolyan hálós mint a járóka. hordozót is vettem, pedig nincs kocsink, de ebbe beültetem, fel az asztalra, és elvan mellettem míg főzök, de etetni is tudom benne, ha kitámasztom, merthogy hintaszék is :-)
27. DODICA (válaszként erre: 26. - Gemese)
2007. máj. 23. 20:31
oké, várom, szólj, ha feltetted! :)
26. gemese (válaszként erre: 25. - DODICA)
2007. máj. 23. 19:41
szia dodika! kepzeld meg most is beleferek a bebikompba,nincs sok idom a szamitogep elott ulni,ugyanis heti 3* cselgancs,es 2*zeneproba,egy nepdal cd-et keszulunk kiadni.de azert megigerem,hogy rakok fel kepet arrol a bebikomprol;amelyben 27 kg is beleulhetek(azota 1kg nottem)
25. DODICA (válaszként erre: 24. - Gemese)
2007. máj. 1. 09:53
Beleférsz egy bébikompba???? Nem inkább egy járókába? A kettő nem ugyanaz! :))
24. gemese
2007. ápr. 30. 21:38
en 9 eves vagyok,nekem fabol keszult bebikompom volt.a szuleim szerint nagyon szerettem.meg most is gyakran beleulok,igaz mostanra mar 26 kg-os vagyok.(aki nem hiszi annak kuldok kepet) de azert nagyon szeretek vele jatzani,a babaimat is gyakran beleteszem mert ok is szeretik.
23. DODICA
2007. ápr. 3. 12:00

Nekem 3 gyerek is megvolt nélküle. :) Nem is fért volna be a lakásba. Lehet, néha nem bántam volna, ha van, de akkor meg megtette a rácsos kiságy is (aminek a szintje ugye változtatható).


A bébikomp szerintem is nagyon káros, több szempontból is.

22. d@nu (válaszként erre: 21. - Kedveske)
2007. ápr. 3. 11:10
Ha jól látom a képeken, még elég pici a kisfiad. Ha nem sikerül döntenetek, felesleges kiadás megvenni (mi szerencsére kaptuk a barátainktól :)) ). Várjatok vele, majd később meglátod, milyen elfoglaltságaid vannak, szükség van-e rá. Mi nem használtuk kb. 7 hónapos koráig, azóta is csak ritkán, de olyankor nagyon jó, hogy van. :)
2007. ápr. 3. 10:39

Biztonsági gyermekülés: szokták bébihordozónak hívni, autóba szerelhető különböző módszerekkel.


Pihenőszék: speciális hintaszék babáknak, többféle funkciókkal gyártják (háttámla állítható, zenél, játék van rajta stb)


én kifejezetten a fa illetve hálós járókára gondoltam

2007. ápr. 3. 10:34

Járóka: lehet fa vagy hálós. Olyan mint a kiságy csak nagyobb, igaz különböző méretekben is lehet kapni.


Bébikomp: egy keretféleség, aminek kerekei vannak és bele lehet ültetni a gyereket, így lábbal tudja hajtani. Állítólag segít a járás megtanulásában.

2007. ápr. 3. 10:31
Szerintem is fölösleges.
18. Tiger (válaszként erre: 17. - Ancsi105)
2007. ápr. 3. 09:35
A bébikompra írtam. Abba ne aludjon!!!
2007. ápr. 2. 13:50
Szerintem igen. Főleg akkor ha a nagyszülőkhöz mentek. Legalább tud aludni is benne.
16. Tiger (válaszként erre: 11. - Badonyimariaeva)
2007. ápr. 2. 11:36

Szerintem ne.

A bébikomp kimondottan káros, ráadásul csak kb 2 hónapig tud benne játszani.

2007. ápr. 2. 00:57
Nekünk egyik gyereknél sem volt, mégis felnőtt a nagy is, a kicsi meg most növöget :)
14. d@nu
2007. ápr. 1. 22:47

Mi a járókát csak végszükségben használjuk, ha ki kell szaladnom a házból vagy olyan házimunkát végzek, amikor kevésbé tudok a lányomra figyelni. Egyébként szabadon "garázdálkodik" a baba a házban.

Hálós járókánk van, az elején nagyon utálta a kicsim, aztán jó marketinggel elfogadta és most már elvan benne, ha muszáj. Nagyon jó dolognak tartom, mert tényleg biztonságban tudod a bébit akkor is, ha nem vagy mellette.

2007. ápr. 1. 21:07

Járóka ≠ bébi komp

A BÉBI KOMP olyasmi, amit csak megvetetnek velünk. Mer' ugye a gyereknek mindent megveszünk, amit meglátunk a boltban...

Mi a 7hónapos KisCsengénkkel járnk gyógytornászhoz, ő mondta, hogy abszolút NEM JÓ A GYEREKEKNEK A KOMP. Ha nem jól van beállítva a magassága, akkor a gyerek lábujjhegyen tanul meg járni illetve nem a "megfelelő járási technikához" szokik hozzá. És ott van az is, amiről BiroGaby írt, hogy felmásznak rá, kiesnek belőle. Brrrrr! Belegondolni is szörnyű!

2007. ápr. 1. 21:01
A járokát még mindig használjuk,sokszor nagy segítség,amig a hazimunkat vegzem.
2007. ápr. 1. 21:00
Nem,inkább bébikompot vennék a helyedben.
2007. ápr. 1. 20:59
Kislányom nagyon hamar,mar 5 és fél hónapos korában felállt,még el sem érte a járókán a kapaszkodókat,de addig tapogatozott a hálóban,amig fel tudott benne állni.A bébikompról azt olvastam,hogy csak akkor szabad a babát beletenni,ha már egyedul fel tud állni.Mi azt is használtuk,de nem sokáig,mert annyira mozgékony a lányom,hogy most,8 hónaposan már kimászik a kompból,és nem merem beletenni,mert ha nem vagyok mellette,kiesik belole.
2007. ápr. 1. 20:57
A járóka a világ nemtudomhanyadik csodája! :-)Főleg, ha külön babaszoba van, és a mama nem ott tölti az egész napját. :-) Gyerek a járókában, mondjuk a nappaliban és máris nem érzi magát elszigetelten. A mama meg tudja intézni a napi kötelezőket: főzés, vasalás, takarítás.
8. Tiger (válaszként erre: 7. - 42892ee56f)
2007. ápr. 1. 20:46
Nem szabad, mert a kompban a járás, és az ülés közötti pozícióban van. Mindig csak annyit csinálhat a gyerek amit magától tud. A scoliosis, és az o láb sokszor a fejlődés gyorsításának következménye.
2007. ápr. 1. 20:37
Nekünk mindkettő volt, de a lányom igazán egyiket sem szerette. Sokan mondják, hogy a bébikomp káros, de ha akkor használod, amikor már rendesen tud ülni, és megtartja magát, szerintem kis időre bele lehet tenni a gyereket.
2007. ápr. 1. 20:26

A bébikomp kimondottan káros. A járóka sem tökéletes megoldás, de vannak olyan életkörülmények, ahol jobb megoldás. Gondolok itt a bababarát szoba kialakításának feltételeire. Van ahol ez szinte kivitelezhetetlen, ott jobb a gyereket beletenni a járókába, amíg kimész a szbából. Ahol van kisállat, pl macska, kutya, ott is jobb elszigetelten magukra hagyni őket.

A hálós jobb, mert nem tud benne megkapaszkodni, és ezzel nem sietteted a felállást. A fogókat le kell róla szerelni.

2007. ápr. 1. 20:13
nekünk fa járókánk van. a kisfiamnak és nekünk is tetszik. legalább biztonságban tudod a gyereket. csak szoktatás kérdése. olyan aranyosra be lehet "rendezni".
2007. ápr. 1. 20:08
Bébikomp nálunk nagyon bevállt!Járóka az fából volt és rácsos,mint egy kis "börtön".De viszont a hálós 9 évvel ezelőtt a fiamnál bevállt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook