Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes-e járókát venni? fórum

Érdemes-e járókát venni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. szept. 6. 11:18
Igen, mindenképpen. De egyetértek azzal, hogy ne csak abban legyen. A kisfiam amikor megtanult mászni, nem nagyon szeretett benne lenni, ki is tettük sokszor a nappaliba, had' másszon. Most, hogy megtanult felállni, élvezi a járókát, és én is nyugodtabb vagyok.
2010. aug. 31. 18:00
Mi kb. 2 hónapig használtuk, mert olyan mozgékony volt, hogy kevés volt neki benne a hely.
2010. aug. 31. 17:54
Mindenképpen!De a használata szempontjából fontos hogy ne CSAK ott tartózkodjon a baba.
2008. nov. 23. 21:46
Nekem elég nagy a nappalim, 60nm, és az egyik része kőlap. Míg pici volt, időnként betettem a pihenőszékbe, az nagyon kényelmes, de vettünk járókát, állíthatót. Nagyon jó volt biztoságban tudni, míg olyan feladatokat csináltam, amit egyébként vele nem lehetett. egy gyereknél még az ember úgy osztja be az idejét, ahogy akarja, de maikor kettő három van, akkor már nem biztos, hogy sikerül. A járóka egyébként nem arra van,hogy órákat ellegyen benne a gyerek, hanme pont arra amire kitalálták.
59. 14775640c4 (válaszként erre: 56. - 9d825e1bc8)
2008. júl. 11. 08:37
igaz. egyetértek:))
2008. júl. 11. 08:37

nem érdemes. ha a gyereket nagyon pici (2-3 hós)

korában hozzászoktatod hogy a földön legyen, és megfelelő helyet biztosítasz neki a mozgáshoz sookal jobban jársz.én igy tettem mindkettőnél:)

és mivel egész pici koruktól úgy voltak szoktatva hogy mit szabad, mit nem szabad piszkálni, és erre lehetőséget is adtunk hogy megtanulják,igy később amikor már nagyobbak(kb 1 évesek)lettek, már be volt rögzülve hogy pl. nem piszkálom a hifit, a konnektort...stb..

ez az egyik. a másik hogy sok területet bejárva erősödött az izmuk, és mivel egy pici gyerek ilyen korban felfedez, egyszerűen szüksége van az új élményekre, amit egy járókában nem tud megtenni.ha pedig nagyon olyan dolog volt akkor tettem meg míg aludtak.vagy pedig megcsináltam bármit még akkor is mikor kint hemperegtek a földön. nem figyeltem nagyon rájuk,nem voltam éjjel nappal a sarkukba, hisz semmi olyan nem volt ami balesetet okozhatott volna.ha meg néha ettek a virágföldből hát istenem:))))

ilyen is kell:)))

2008. júl. 11. 08:14
A járókánál jobb a játszószőnyeg,igaz nincs akkora biztonságban,jobban kell rá figyelni,de szabadabban érzi magát a baba.Így jobban elvan.
2008. máj. 17. 12:08
Szerintem nem.Nekünk nem volt és nem is hiányzott.Én nem akartam(én se érezném jól magam ilyen ketrecbe).Sőt a kiságyat is csak alvásra használtuk,amint felébredt ki is vettük.-én mondjuk általába amíg kicsi volt este főztem meg mikor aludt.Amikor délbe aludt akkor meg takarítottam.Most már ovis de lesz kistesoja novemberbe-neki se tervezek venni járokát.
2008. máj. 17. 11:49
Szerintem nem érdemes venni. Nekünk van szivacsirakóból szőnyeg összerakva. Azon játszik. A doktornénink is mondta, hogy így van elég szabad tere. A konyhába régebben a pihiszékében vittem ki, most az etetőszékben ül.
54. 14775640c4 (válaszként erre: 49. - M_Marcsa)
2008. máj. 17. 11:36
ebben egyetértek:))igy tettem én is
2008. máj. 17. 11:35
ja és volt mozgástér is
2008. máj. 17. 11:35

sziasztok!

az én véleményem de persze nem követendő :


én nem vettem járókát

a gyerek 3 hetes!

kortól kint volt a földön

és tudtam figyelni is. és korán megtanulta mihez szabad núlni mihez nem

2008. máj. 17. 11:23
Hát az egy darabig jó pihenöszékünk volt de kb 7honapos koráig volt meg benne.
50. M_Marcsa (válaszként erre: 43. - Luca2007)
2008. máj. 17. 09:10

Kocsiülés?

Babaülés?

2008. máj. 17. 09:10

Nekem sem volt, nem is akartam. Ha főztem, a kocsiülésben volt, aztán a dolgaimat akkor intéztem, ha aludt.

Teljesen jól megvoltunk nélküle. Ha nagyon muszáj volt, betettem rövid ideig az ágyába. Vagy ölben vittem magammal.

Fölöslegesnek tartom.

2008. máj. 16. 21:21
Szerintem nagyon hasznos.Ha konyhába vagyok (fözés,mosogatás stb...)vagy fürdöbe akkor mindig járokába rakom.És nagyon jol eljátszik benne.Persze csak egy darabig mert jobban szeret már a szobában négykézláb mászkálni.De hát ha ki kell mennem fözni felügyelet nélkül nem mászkálhat a szobában.Én nem bántam meg hogy vettünk!!
47. pmjudit (válaszként erre: 46. - Ne add fel)
2008. márc. 24. 20:40

Nem tudom Neked mennyi idős gyereked van.Nekem van egy 5 éves lányom és egy 1 éves fiam. Mindkettőnél használtuk és használjuk a járókát.

Abban játszik, ha nem tudjuk tökéletesen felügyelni/főzés, fürdőszoba, stb./. Tökéletesen biztonságban van.

Tudja a különbséget a járóka és a kiságy között. Járóka - játék, kiságy - alvás.

2008. márc. 24. 14:32
Szerintem csak pénzkidobás
45. Mocori
2008. febr. 5. 14:36
Nálunk nincs a helyhiány miatt, így a nagyszülőknél abba alszik a kislányunk, ha ott van. Ha lenne hely itthon, biztos lenne, szerintem jó. Főleg akkor, ha már mászik és vmi fontos dolgod van, és nem akarod, hogy lábatlankodjon.
44. pmjudit (válaszként erre: 43. - Luca2007)
2008. febr. 5. 14:27
Mi 3 hós korától szoktattuk a babánkat a járókába, remekül érezte benne magát. Tettem bele játékokat, tudtam, hogy biztonságban van. Most 11 hós lesz és még mindig bele tudom tenni. /Mostanában azért már tiltakozik, de nem mindig/.
2008. febr. 5. 13:46
Lehet, hogy buta kérdés, de mikortól érdemes járókát venni, használni? Babám 3 hónapos lesz, elég sokat fent van, szeret játszani, nézelődni a kis színes figurákkal. Eszméletlenül mozgékony és félek, hogy egyszer "lerepül" az ágyról. Házimunkát meg hát el kell végezni. Előre is köszi a választ.
42. cilus
2007. nov. 26. 10:28
Nekünk van ,én nagyon szeretem .Igaz baba függő a dolog mert van olyan babus aki egy percet nem bir ki a járókába.A mi babánk jól eljátszik benne ,lényeg az hogy lásson valakit és akkor nincs semmi gond.Most lesznek a gondok mert már próbálkozik felálni és sokszor elesik ezért figyelni kell jobban rá.
41. Krysty
2007. aug. 28. 14:17

Nekünk nem jött be, ha beletettem üvöltött, a tesómék viszont nagyon ki tudták használni.

Szerintem próbálj meg kölcsön kérni egyet, nehogy úgy járj mint mi.

2007. aug. 28. 11:43
Igen, nekem is volt és nagyon szerettem :)
2007. aug. 28. 11:41
ja nálunk is vannak az ajtón rácsok, először a kutyi miatt tettük fel, de aztán rájöttünk hogy a gyereknek nagyon "szüksége" van rá :)))
2007. aug. 28. 11:40

Hát csajok nálunk életet ment a járóka :))

Eddig nem használtam, most hogy Bence mászik mint a fene, kapszkodva feláll és pakol, nyúzza a kutyát stb. még pisilni sem tudok kimenni... most van járóka úgy kaptuk beleraktam első két nap hiszti, mostmár tudja ha berakom ott is lehet játszani..

37. DODICA (válaszként erre: 35. - Kedveske)
2007. aug. 7. 12:13

:))


Mi lesz, mi lesz... Egyre izgibb lesz! :))


A pakolást én is rettenetesen utáltam, mert naponta 4x tehettem vissza a tesói ruháit a szekrénybe, persze hajtogatással együtt. Fél másodperc alatt képes volt kirámolni, bárhogy is figyeltem. Gondoltam, átrendezem a terepet, de akkor meg a nagyobbak akadtak ki, hogy ők egyedül szeretnek öltözködni, már nem dedósok, de, ha nem érik el a gönceiket, akkor mégis hogyan?

Maradt a pakolászás... Szerencsére már leszokott róla.

36. Kedveske (válaszként erre: 33. - DODICA)
2007. aug. 7. 10:35
Persze, nálunk is marad a rácsos kiságy, amíg ki nem növi:) ha meg minden kötél szakad, akkor inkább a szobaajtóra szerelek rácsot. Majd Apa csinál egyet így nem kell horror árat kiadni érte. És köszi a tanácsot, megspóroltál nekem egy fél havi fizut:))
35. Kedveske (válaszként erre: 34. - M_Marcsa)
2007. aug. 7. 10:32

Hát ez, az!!! És pakolni fog, pakolni, pakolni, amivel csak az a gond, hogy tuti megtalálja azokat a dolgokat amiket nagyon nem kéne...

Már most is 8hiába figyelek), tuti Ő az aki megtalaálja a lakásba található egyetlen földre hullott csipeszt, papírzsebit, láthatatlan bajforrást stb.

Mi lesz itt!!!

34. M_Marcsa (válaszként erre: 32. - Kedveske)
2007. aug. 7. 10:03

Nem olyan vészes. Pár hónap csak, aztán elindul. Akkor futhatsz utána.

Nekünk sem volt járóka.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook