Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Problémát jelenthet ha egy 2 éves gyerkőc nem jár még rendesen? fórum

Problémát jelenthet ha egy 2 éves gyerkőc nem jár még rendesen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 8. 13:25
Nem mindegy, hogy a gyermeknek már volt-e stabil mozgása és visszafejlődött, vagy mindig is bizonytalan járású volt-e. Nekem az ikreim asztmások.... Volt olyan gyógyszer, amitől szédülgött és "kezelhetetlen lett" az egyik. (Azért nem írom le, hogy melyik gyógyszertől, mert több problémájuk is van a fiaimnak, így lehet egyedi eset is.) Az asztma az nem gyógyul meg ripsz-ropsz. Ez sajnos évekig fennálló állapot, így érdemes alaposan utánanézni, hogy miben tudnak segíteni a gyermeknek - nyugalmi vagy épp "fulladós" időszakban. Fog rá kapni szteroidokat, egyebeket...Azaz mindenképpen érdemes a gyerekorvossal, a pulmonológussal és gyógytornásszal vagy fejlesztő pedagógussal stb. is megnézetni. Ebben a korban is nagyon fontos a korosztálynak megfelelő stabil mozgás ahhoz, hogy az idegrendszere megfelelően fejlődjön. (Pl. hogy később a suliban jól vegye az akadályokat...)Nekem 16 hónaposan indultak el - sok problémájuk volt az izomzatukkal is: jártunk Dévény módszeres tornára is, de két évesen már stabil volt a járásuk.... Nézessék meg szakemberrel!
2009. dec. 4. 15:13
Tudod, az a legnagyobb baj, hogy ezt látni kéne... Leírásból, látatlanban elég nehéz diagnosztizálni bármit is pro és kontra.
30. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Drommo)
2009. dec. 4. 15:09

1 év alatt stabilan meg kellett volna tanulnia járni.

Az is más eset, amit valaki írt, hogy 2 éves korban kezdett el járni a gyerek. Az is késés, de inkább időbeli késés.


De aki egy éve már jár, annál nem lehet ilyenfajta bizonytalanság már. Persze, elesnek a gyerekek, megbotlanak, de 2 évesen a járásnak már stabilnak, biztosnak kell lenni - főleg, ha már egy éve elindult!


Szerintem már el is késtetek a vizsgálatokkal.


Remélem, meg tudod győzni a szülőket, hogy ennek utána kéne járniuk!

Gyógypedagógus vagyok, én a másik oldalról szemlélem a gyerekeket.

29. Sylvia81 (válaszként erre: 28. - Drommo)
2009. dec. 4. 14:51

A sólámpa nem olyan brutál ám, inkább csak tisztítja a levegőt, meg nagyon minimálisan szárít a levegőn - egy asztmás mindig rosszabbul van, ha nagyon párás az idő, ezért is nem mehetnek pl. szaunába.

A sóoldatot nem ismerem, nem tudom, mi a hatásmechanizmusa.

A doki ismerősötöknek viszont igaza van. Sok Cvitamin kell a gyereknek, az erősíti az immunrendszert. Gyorsabban meggyógyul. És én próbálkoznék homeopátiával is, bár ezeket ugye nem neked kell(ene), hanem a tesódnak.

28. Drommo (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2009. dec. 4. 14:35
Á sajnos a só nem jó:( vettünk neki a somadrinnál sófolyadékot vagy mifenét,de nem jó neki:(Én is kirpóbáltam de nekem se volt jó.Hát a bölcsi jelenleg nagyon kérdéses,mert mióta jár a gyerek 3 hónapjha ,1 hetet jár 2 hetet otthon van.Az orvos ismerősünk mondta ,hogy a legjobb lenne kivenni a gyereket ,mert 3 éves koráig mivel gyenge az immunrendszere elkap minden betegséget és így lesznek vele ,hogy jár nem jár.
27. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - Drommo)
2009. dec. 4. 14:30

De ilyen alapon ne vigye bölcsibe se, mert ott aztán tényleg ferőződik, ahogy írtad!!!

Vegyél neki sólámpát karácsonyra, mármint a picinek. Jót tesz az asztmásoknak. Nekünk is van, a családom is kapott, mert nálunk is van asztmás. Én is az vagyok - elvileg.

26. Drommo (válaszként erre: 24. - ALLICS)
2009. dec. 4. 14:27
Nem tudom..sajnos a nővérem eléggé önfejű.Mondtuk neki ,hogy a gyereket is vigyék el vmelyik barlangba vagy hétvégén menjenek ki egy kicsit a hegyekbe, hpgy ne otthon üljenek és a gyereknek is jót tenne a friss levegő.Erre ő: amíg oda eljutnak 66-an megfertőzik....Ja ,ilyen alapon sosem kell menni sehova...
25. Drommo (válaszként erre: 23. - Sylvia81)
2009. dec. 4. 14:25
Hát a bölcsiben...Egy csomó gyereket betegen visznek be ,a dada adja be az orvosságot...Persze így fertőzik egymást a gyerekek össze -vissza.És a bölcsi nem tesz semmit.Pedig már bocsika,de beteg gyereket akit gyógyszerezni kell,nem kéne engedni ,hogy bevigyék.
24. ALLICS (válaszként erre: 20. - Drommo)
2009. dec. 4. 14:23

Ez a rosszabb,hogy annyira félti,hogy inkább nem vesz róla tudomást...rágjátok a fülét,hogy vigye el orvoshoz!

Nem biztos,hogy vmit megállapítanak vagy tudnak vmit mondani,de akkor is nyugodtabb az ember ha látta a gyereket egy orvos,nem?

23. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Drommo)
2009. dec. 4. 14:23
Vagy egyensúlyzavar, vagy figyelmetlenség. Bár szerintem az utóbbi, mert erre már felfigyeltek volna a bölcsiben. Gondolom. Bár manapság...
22. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - Drommo)
2009. dec. 4. 14:22

Sajnos vannak ilyen szülők. Itt a lakótelepen van egy csaj, amikor terhes volt, akkor derült ki, hogy gyomorrákja van. Megszült, meg 4 hónapig szoptatott, aztán elválasztotta a gyereket és indult a kemo és a sugárterápia. Meggyógyult, most semmi baja, nagyon odafigyel az ennivalókra, nem esznek fehérkenyeret, meg gyorspácolt, gyorsérlelt cuccot, sok biot esznek. Szóval tényleg komolyan veszi.

Viszont az orvos már többször is mondta neki, hogy vigye el a 4éves fiát (azóta már asszem 5) a korai fejlesztőbe, mert nagyon nem szépen mond néhány hangot, ott felmérik, és elkezdik fejleszteni. Erre azt mondta nekünk, nem viszi el, mert attól fél, hogy kiderül: a gyereknek van valami baja.

21. Drommo (válaszként erre: 19. - Sylvia81)
2009. dec. 4. 14:15
Nemcsak játék közben bizonytalan.A kertben is bizony mellette kell ám lenni amikor mászkál ,mert kiszámíthatatlan hogy mikor esik el.
20. Drommo (válaszként erre: 15. - ALLICS)
2009. dec. 4. 14:11
Na igen.Pici kora óta mondja neki Anyu is ,hogy néha furcsán veszi a levegőt a gyerek.A nővérem: á nincs vele semmi...Na persze.2-3 hónapja kiderült ,hogy asztmás a gyerek, be is fulladt ,kórházban volt 3 napig.Elég későn szült a nővérem (van már egy 19 éves lánya) és nagyon félti a gyereket.De bizonyos problémáknál meg úgy vesszük észre ,mintha nem akarna róla tudomást venni.
19. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Drommo)
2009. dec. 4. 14:09
Ha játék közben elnyal, az nem baj ám! Olyankor nem arra koncentrálnak, hogy mennek/futnak, hanem a játékra. Az én kétévesem is képes elnyalni a városban sétálva is, pedig akkor aztán nincs körülötte egy halom gyerek, akik elvonnák a figyelmét. :)
18. Drommo (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2009. dec. 4. 14:08
Most lesz 26-án 2 éves.Nem akarok hülyeséget írni,de úgy emlékszem ,hogy olyan 9-10 hónapos lehetett amikor elkezdett "menni".
17. Drommo (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2009. dec. 4. 14:06
Jaj ugrál,ne is mondd:))Tiszta ideg vagyok emiatt :)De a gyereket látja orvos, és bölcsibe is jár.Gondolom ,hogy ott szólnának ha baj van.Vagy nem tudom.Én csak azért vetettem fel ezt a kérdést,mert látva a Kicsivel egykorú gyerekeket, ők mind biztonsággal mennek mint pl. én és már közel 1 éve.
16. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - ALLICS)
2009. dec. 4. 13:59
Ez viszont jogos. Inkább most egy felesleges orvoshoz-menés, mint pár hónap/év múlvára valami komolyabb elmaradás felhalmozása. Bár ha futni is tud, nem lehet akkora gáz. Ugrik páros lábbal, vagy próbálja?
15. ALLICS (válaszként erre: 13. - Drommo)
2009. dec. 4. 13:56
Mindenképpen elkéne vinni orvoshoz,lehet,hogy a látásával van baj.De majd a doki tudni fogja mit csináljon.Szerintem nem szabad a homokba dugni a fejünket,beszéld rá a nővéredet.
14. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Drommo)
2009. dec. 4. 13:56
Lehet, hogy csak szeleburdi, vagy figyelmetlen, nem emeli rendesen a lábát és azért esik el. Mennyi idős pontosan és mikor indult el?
13. Drommo
2009. dec. 4. 13:40
Igen ,különben nincs vele gond.Ügyes gyerek.De már elég régóta elindult egyedül és ahhoz képest én ezt a bizonytalanságot nem tartom jónak.De lehet,hogy csak tévedek.
12. bige (válaszként erre: 11. - Drommo)
2009. dec. 4. 13:38

lehet, hogy csak később indult el, és azért van.

a többi mozgása összerendezett? vagyis ügyes a többi tevékenységében?

11. Drommo
2009. dec. 4. 13:35

Sziasztok!


Köszi a válaszokat.

Nem az én gyerkőcöm hanem a nővéremé.Járkál a kicsi de nagyon bizonytalanul.Sokszor el is esik, főleg ha rohangál.Látok vele egykorú gyerekeket akik már közel 1 éve teljes biztonsággal mennek,de az én unokaöcsém nem.Nekem nincs gyerekem,de ettől függetlenül úgy gndolom,hogy ez már nem telejsen normális dolog ebben a korban.Csak sajnos ha a nővéremnek mondjuk,ő lehurrogja az embert.Mintha nem akarná tudomásul venni ,hogy baj van.

2009. dec. 4. 13:32
A szomszedom mindket gyereke-fiu es lany-24 hosan indultak el eloszor! Teljesen egeszsegesek.
9. bige
2009. dec. 4. 13:32
mindenképpen a gyerekorvoshoz vidd el, és ő megmondja a teendődet
2009. dec. 4. 13:31

néha felbukik azzal nincs gond..

mert annyira még nem látja érzékeli a kis bukanókat pl. fűcsomó

de járnia már kell

védőnő mit mond?

2009. dec. 4. 13:31
vidd el gyógytornászhoz!
6. Ekka
2009. dec. 4. 13:29

Már "illene" Neki.

..szerintem ne minket kérdezz!!!! Védőnő, orvos... Hm???

2009. dec. 4. 13:29
Én is aggódnék,de én már rég elvittem volna őt ezzel orvoshoz.
2009. dec. 4. 13:29
Az mit jelent, hogy nem jár rendesen?
2009. dec. 4. 13:28
Én is aggódnék. Mit veszel észre rajta?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook