Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosópor, öblítő allergia fórum

Mosópor, öblítő allergia (beszélgetős fórum)


25. jacqueeline (válaszként erre: 24. - Jacqueeline)
2010. okt. 26. 15:26
bár senki nem válaszolt, rájöttem magamtól :).
2010. okt. 24. 11:53
sziasztok! én most kezdtem használni a mosódiót (folyékonyat), mert a lányomnak is meg nekem is nagyon száraz a bőrünk télen. egyelőre nem észlelek semmi változást a bőrünkön, de még nem is minden ruhánk lett kimosva a dióval :). viszont a ruhák nagyon gyűröttek mióta a dióval mosok. van vmi ötletetek erre? köszi!
2010. szept. 12. 08:55

Szia!

En folyekony mosodioval mosom a kislanyom ruhacskait. Semmi baja nincs, pedig igencsak erzekeny a kis bore! Es ez a folyekony jobban tisztit, mint a hej zacsiban, at is probaltam, nincs valami nagy velemenyem rola. Es mersze extra oblites, oblitonek pedig semmi! Arra is figyelek, hogy a mi ruhainkat sensitive mosoporral mossam, mert ha hozank er az is irritalhatja a kis arcat. Remelem segitettem!

2010. júl. 30. 07:12

Szió! Én tartósítószerallergiás vagyok, na benzoe és származékai. e210- e220:)

Nekem csak folyékony mosószerrel mossuk a ruháimat, és a silan sensitive öblitő vált be.

2010. júl. 30. 07:09

Én igy felnőtt koromban is allergiás vagyok sok mindenre. Kb. a terhességem alatt kezdődött. Allergia vizsgálat az illatanyagokat, fémeket, festékeket, lanolint, stb. mutatott ki, igy sok dolgot kerülnöm kell. Én a sensitiv dolgokat sem birom. Az elmúlt 20 évben azt figyeltem meg, hogy a nem túl drága, fehér vagy átlátszó dolgok nem zavarnak, mivel azokban nincs benne egy csomó minden ami a bört irritálhatja.

Évek óta LEL mosóporral mosok, és mindig kb. 200 Ft-os öblitő koncetrátumot használok és mindig fehéret veszek. Jól felhigitom és akkor semmi bajom tőlük. Tus fürdőbe csak a Tesco citrus illatút birom. A fürdő krémek, amit a patikában lehet venni szintén nem jók. Abban van lanolin, úgy mint a baba, dove termékekben is. Mosogatószerben csak a jar, de abból is a legkevésbé szineset, de nem a szenzitivet, mert azt birom. Parfümöt (Che Chevignon piros) is hosszú évek alatt sikerült kikisérleteznem egyet, amitől nem vagyok kiütéses, épp úgy mint az izzadásgátló stiftet (avonos virágillatú 24 órás) is.

Szerintem a lényeg: Ha drága a mosószer, akkor telerakják minden vacakkal, igy az allergén anyagokkal is. Ha szines, akkor lehet, hogy a szinező allergén. A senzitivet nem tudom mit jelent a gyártóknál, de az biztos, hogy azok mindig vacakok.

2010. júl. 16. 11:25

Nálunk is nagyon érzékeny a gyerekek bőre! most azon gondolkodom, h a mosódiót vagy a mosólabdát próbáljam e ki.

Van tapasztalatotok, hogy melyik jobb? és öblítő helyett? ennek még nem is néztem utána..

2009. dec. 8. 11:54
Úgy néz ki,hogy beválik a tiszta vizes öblítés! (kopp-kopp)
18. Gavrilo1 (válaszként erre: 17. - Bec1f7f165)
2009. dec. 5. 21:34
bocs,félreolvastam!
17. bec1f7f165 (válaszként erre: 16. - Gavrilo1)
2009. dec. 5. 19:49
A kérdés nem a mosódióra vonatkozott...
16. Gavrilo1 (válaszként erre: 13. - Malacka73)
2009. dec. 5. 19:45

A mosódiót nem az öblitő tartályba kell tenni!!!!!!!! Az nem öblitő, hanem mosószer!!!

Van egymillió tájékoztató a neten.

www.kataboltja-mosodio.shp.hu- itt minden infót megtalálhatsz a bió mosásról-tisztításról

2009. dec. 5. 16:53
:)))
2009. dec. 4. 21:35
A holnapi próba után nem kell öblítő, mert a ruha puha lesz, így tuti nem lesz büdi :)
13. Malacka73 (válaszként erre: 11. - Jerrykoma)
2009. dec. 4. 20:33

Nekem nagyon büdi lett tőle a ruha, de a barátnőmnek és az Anyukámnak nem...

Próba-szerencse. :)


Egyébként igen, az öblítő tartályba kell önteni.

12. Gavrilo1 (válaszként erre: 11. - Jerrykoma)
2009. dec. 4. 17:36

Én már évek óta mosódiót használok. Minden ruha szép tiszta és biztosan nem okoz allergiás tüneteket. Öblitésre ajánlom a mosóparfümöt, ez is természetes anyag, szintén nem allergizál és különböző illatokban lehet kapni.

A osódió olyan mint egy kisebb méretű dióhéj. Egy kis textil zacskóba kell beletenni 4-8 fél dióhéjat a víz kemáénységétől függően és ez kb 3 mosásra elegendő. Ha fehéríteni szeretnél akkor lehet bió fehérítő port is kapni- ez nekem sokkal jobban kiszed mindent a babaruhákból, előkékből mint akár a wanish és nem tompítja a szines ruhák színét sem (tapasztalat). A mosódiót mindig ki kell szedni a mosógépből, mivel növényi rész, megbüdösödhet ha sokáig (napokig) bennt marad. Én hetente ezüstkolloiddal kifertőtlenítem a mosógépet (mosáshoz hozzáaddom) és így az esetlegesen elszabadult mosódió darabkák sem szagosíthatják meg a ruhát. Egyébként ha nem teszek öblitőt a dió után, akkor teljesen semleges szaga lesz a ruháknak.

2009. dec. 4. 12:56

Ökonet fürdetőt nem bírja, gondolom akkor a többi ökonet terméket sem...

Megpróbálom az öblítő elhagyást dupla tiszta vízzel öblítést, amíg beszerzem ezt a mosódiót.

Ecetet az öblítőtartályba töltsem? Nem lesz büdi a ruha?

10. monyoci (válaszként erre: 1. - Jerrykoma)
2009. dec. 4. 12:03

Szia,


mosódiót és ecetet használj ;)

nekünk bejött.


mandala mosódió-ezt üsd be a google-ba és sokat olvashatsz miről is van szó!

9. Malacka73 (válaszként erre: 4. - Bec1f7f165)
2009. dec. 4. 11:59
Köszi a gyors választ! :)
2009. dec. 4. 11:59
Nem ártana kivizsgáltatni, hogy mitől van, és így már is könnyebb lenne a választás!A Gabi állítólag jó amúgy...
2009. dec. 4. 11:56
A kisfiamnak a mosószerrel semmi gondja nem volt de egyik öblítő sem vált be mert mindig pöttyös lett tőle. Most 9 hós és elkezdtem újra használni a sensitive öblítőt és semmi baja szerencsére. Lehet kinövi ő is hamar. A mosódió nekünk nem vált be de más esküszik rá.
6. Malacka73 (válaszként erre: 4. - Bec1f7f165)
2009. dec. 4. 11:46
Szia! Hol lehet hozzájutni? Engem is érdekelne. :)
2009. dec. 4. 11:46
A porokat mindenképp kerüld, mert fémekkel szennyezettek, a fémallergia pedig elég gyakori (nekem is van).
2009. dec. 4. 11:44

Szia! létezik teljesen természetes alapú mosószer, amihez nem is kell öblítő, mert puhát lesznek a ruhák, de ez van hasonló öblítő is, ha mindenképp szeretnél illatot.

Mi is ilyet használunk. A fehérek idővel megszürkülnek kissé, ha ezt használod, mert nincs benne optikai fehérítő, de minden máshoz tökéletes.


Ha érdekel bővebben írj.

2009. dec. 4. 11:44
öblítőnek: ökonet öblítő? kb. 900 forint, gyógynövényboltban hozzá lehet jutni és 4 liter lesz belőle. De van, aki az ecetre esküszik öblítéskor...
2. bc340792a9 (válaszként erre: 1. - Jerrykoma)
2009. dec. 4. 11:42
Bár én még nem próbáltam, de állítólag a mosódió egyáltalán nem allergizál, ekcémások is ezt használják. Nálunk elegendő volt az öblítő elhagyása, és a dupla tiszta vizes öblítés.
2009. dec. 4. 11:39

Sziasztok!


Tud nekem valaki tanácsot adni, hogy mivel mossam a kisfiam (6 hónapos lesz) ruháit, mert nem nagyon bír semmit a kis bőre. Már baba-mosószert, öblítőt is próbáltam, de az sem vált be.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook