Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tapasztalatokat várok Mosó-Szárítógéppel kapcsolatban. fórum

Tapasztalatokat várok Mosó-Szárítógéppel kapcsolatban. (tudásbázis kérdés)

1 2
2017. júl. 2. 08:47
Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy a mostanaban gyártott mosó és egyben szaritogepek mennyire jók. En lehet a kulon mosógépet es szaritogepet preferálnám de sajnos nem lesz hely mindkettőnek. Illetve sokat fogyaszt? Mennyire dobja meg a villanyszámlát? Köszönöm :)
35. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 34. - Dee)
2011. szept. 8. 16:19
Nem. én csak belököm. Így is, úgy is ugyan annyit kell vasalni,mint azt, ami fregolin száradt.
34. dee
2011. szept. 8. 16:06

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Hajtogatva teszitek be a ruhákat a szárítógépbe?

Van valami praktika,hogy kevesebbet kelljen vasalni?

33. kacago325 (válaszként erre: 32. - Mimmo33)
2009. dec. 7. 10:00
Köszönöm!!
32. mimmo33 (válaszként erre: 31. - Kacago325)
2009. dec. 7. 09:54

;)

Nekem Whirpool van, és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Ugyanolyan súlytöltetű, mint a mosógépem, úgyhogy folyamatosan tudok mosni, szárítani.

Nem digitális kijelzős, és nem üvegablakos, mert az 20000.-al több...annyit meg nem ér meg, hogy lássam, hogy forog a ruha, és kiírja, hogy még mennyi idő van hátra.

Külön program van a pamut, és a kevert szálas ruhákhoz. Van külön csak idő program, amikor én határozom meg, hogy mennyi ideig szárítson, azonos hőmérsékleten. Van átszellőzetés program. Ha lejárt a szárítóprogram, akkor még 1 órát forgatja, hogy lehűtse a ruhát, és ah nem tudom azonnal kiszedni, akkor ne is gyűrődjön.3-6-9 órás időprogramra tudom beállítani.

Nem kondenzvíz kivezetéses. Igaz hogy az olcsóbb, de ahhoz falat kell bontani. Víztartályba gyűjti a vizet, és ilyenkor télen nagyon jó meleget csinál még pluszba a fürdőszobába;)

2009. dec. 7. 09:42
Döntöttem,sima csak szárítógépet fogok vásárolni.Ki milyen márkájút használ?Melyik a jól bevált?Előre is köszi!
30. kacago325 (válaszként erre: 29. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 5. 08:43
Köszönöm az infót! Azért várok még,hátha más is tud még tapasztalattal szolgálni.Főleg jól bevált márka típusok érdekelnének még,mert ház nem olcsó egy ilyen gép és nem akarok befaragni a vásárlás után.
29. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 28. - Kacago325)
2009. dec. 4. 18:37

Teljesen ok. Gyönyörűen mos, hiba nélkül. Ha beállítom szárítóra, akkor mosás után azonnal szárít is. Ezt akkor szoktam, ha féltöltetet mosok. Ha telepakolom, akkor kiszedem azt, ami ráér száradni, és csak a legszükségesebbeket szárítom. Sztem szebbre szárad, mint a fregolin, és puha lesz a ruha. Természetesen ha fullra megpakolom, nyilván tök gyűrött, de akkor nem is szárad meg.

Viszont olyat szoktam csinálni, hogy csak félig szárítom, aztán kiteregetem, és így gyorsabban is szárad a fregolin.

Mondom, én nem cserélném le semmiért. (kivéve rendes szárítógépre, de az nálunk még egymás tetején sem fér el, pláne, hogy ugrál néha centrizés közben, mert az a gumi izé már nincs az elján.

28. kacago325 (válaszként erre: 27. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 4. 17:06
És teljesen hatékony?Mármint hogy szépen is mos és utána a szárítógép is jó?Mennyire lesznek gyűröttek a ruhák?Nem úgy gondolom persze hogy nem kell vasalni.
27. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12. - Heni86)
2009. dec. 4. 14:58
én pont 10 éve használom a kombi zanussimat. még sosem volt baja.
26. mimmo33 (válaszként erre: 25. - Spiritus)
2009. dec. 4. 14:10

Az is forog, de az nem centrizik:D

A mosógépre írtam

2009. dec. 4. 14:10
hülye kérdés: a szárítógép forog, ??? nem értem, vagy ez csak mértékegység?
24. mimmo33 (válaszként erre: 23. - Kacago325)
2009. dec. 4. 13:59
Az okosok azt mondják, hogy 800fordulat/percet tudnia kell, hogy ne gyűrje után a ruhákat
2009. dec. 4. 13:50
Milyen az ideális centrifugázási ford.szám hogy utána ne gyűrötten szárítsa meg a ruhákat?
22. mimmo33 (válaszként erre: 21. - Kacago325)
2009. dec. 4. 12:35
Whirpool
21. kacago325 (válaszként erre: 19. - Mimmo33)
2009. dec. 4. 12:32
Milyen márkájú a te géped?Az tök jó ha nem kell utána vasalni!
2009. dec. 4. 12:30
Szerintem is inkább olyan mintha elővasalták volna a ruhát:)
19. mimmo33 (válaszként erre: 18. - Burkuska)
2009. dec. 4. 12:21

Nem mindegy hogy mennyi ruhát rak bele, milyen fordulatszámon centrizi ki előtte a ruhákat;)

Én semmit nem vasalok, csak a párom öltöny ingjeit.De van olyan amit szárítás után nem is kell

2009. dec. 4. 12:18

Sziasztok!


Eddigi és ismerőseim tapasztalatai:iszonyatosan gyűri a ruhát,méh a híres Miele márka is.Utána lehet vasalni ezerrel:(

17. mimmo33 (válaszként erre: 16. - Spiritus)
2009. dec. 4. 11:53

Ha leáll és nem forgatja tovább a villanyórát, akkor ez a lehetőség már nem lényeges;)


De végülis igen, és ha kinyitotta ki is szedheti, és bepakolhatja a szekrénybe:D

16. Spiritus (válaszként erre: 15. - Mimmo33)
2009. dec. 4. 11:51
na akkor neked jó :) de nem lenne jobb ha kilökné az ajtaját és kikapcsolna?
15. mimmo33 (válaszként erre: 14. - Spiritus)
2009. dec. 4. 11:49

az én gépem addig ípol amig ki nem kapcsolom;)

Aszárító program után még egy órát forgatja a ruhákat, hogy ne gyűrödjenek össze ha nem szedem ki azonnal;), de utána leáll

2009. dec. 4. 11:39

na jó de mennyit mosol, mert nem mindegy :) mi ketten vagyunk!

Ha valaki venni akar egy dologra nagyon figyeljen, mert ez tényleg megkeseríti az életemet.

Az én gépem (most nem tudom milyen) ha lejárt 3 halk sípszóval jelez és nem áll le nem nyitja ki az ajtaját. És ha nem fülelsz meg esetenként virrasztasz mellette akkor megy itéletnapig, és persze eszi az áramkát közben. Szóval ha újra vennék ez lenne az első kérdésem, mert nem olyan mint a mosógép, hogy ha lejár majd hazamész és kiveszed, hanem külön program a szárítás, olyankor folyamatosan a közelében kell lennem. És ráadásül ezt a halk sípszót is minden indításkor is külön be kell állítani :( mi van ha elfelejti az embert, és tényleg olyan halk, hogy az én hallási tartományomba alig esik bele, szerencsére a pároméba igen.

13. mimmo33 (válaszként erre: 11. - Spiritus)
2009. dec. 4. 10:54

Én nyáron szabadságra küldtem:dAztán voltak azok az esős napok és akkor újra szolgálatba állítottam,)

És utána is ment, mert az vettem észre, hogy a fiam ovis ruháiból még mosás után is egy csomó homok kijött szárítás után:O

Nekem havi szinten 2-3 ezer ft-al emeli meg a számlát

12. Heni86
2009. dec. 4. 10:51
Nekünk volt ilyen kombi de nem igazán vált be. :( Nem emlékszem milyen márka volt de 4 évet bírt úgy, hogy alig volt a szárító elindítva. Most nekem is erre lenne szükségem mert nem tudok a pára miatt teregetni vagy folyik a falon is a víz de helyem nekem sincs... Meg a mosógépem 1 éves nem szívesen dobnám ki. :(
2009. dec. 4. 10:44
és ti nyáron is használjátok?? meg nektek mennyit fogyaszt?
10. mimmo33 (válaszként erre: 9. - Kacago325)
2009. dec. 4. 10:24

Van egy jó pár ilyen fórum, ahol pro és kontra.

Egy biztos a kombinált gépekkel, ha valami meghibásodik, akkor se mosó se szárítógéped nincs egy darabig:(

Nekem a súlykülönbség miatt nem szimpatikus még

2009. dec. 4. 10:13
Énis gondolkodtam az egymás tetejére rakásban,de sajnos az én mosógépem felültöltős,szóval nem lehet.Ha meg venni kéne egy új elöltöltős mosógépet,plussz szárítógépet hát az drága lenne.Szóval marad a kombi csak szeretném tudni jó e.Segítsetek!!
8. mimmo33 (válaszként erre: 7. - Kacago325)
2009. dec. 4. 09:53

Szia!

Nekem külön gépeim vannak. A kombinált gépekkel az a gond, hogy a mosási töltet 5kg a szárítási 2,5 kg...

Helyhiány megoldható úgy hogy ezeket a gépeket, már egymásra lehet tenni;)

2009. dec. 4. 09:25
Én is a helyhiány miatt gondolkozok a 2az 1-ben,meg a mosógépem se mai darab.Arra lennék kiváncsi hogy mennyire jó,szépen mos e,meg hogy mennyire gyűri össze a ruhákat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook