Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki is az alkoholista? fórum

Ki is az alkoholista? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ki is az alkoholista?

1 2 3 4 5 6
2011. nov. 30. 23:50

szerintem, aki kíváncsi, menjen be a gyógyuló alkoholistákhoz valamelyik A.A. csoportba.

Ők így állnak hozzá:


Alkoholista vagyok?


Ha újra és újra többet iszol, mint szeretnél vagy szándékodban áll, ha bajba jutsz, vagy ha emlékezetkieséseid vannak, amikor iszol, akkor lehet, hogy alkoholista vagy. Ezt csak Te döntheted el.


Más:


Akiket nagyon érdekel, hogy ők saját maguk hogy állnak mások ivásához (gondolom, ők nézik ezt a fórumot) böngésszék ezt át. Lehet, hogy nem alaptalan az érdeklődésük. Ha 3 vagy annál több igen van, érdemes segítséget keresni: nem az alkoholistának: magunknak.


1. Aggódsz-e amiatt, hogy valaki mennyit iszik?

2. Vannak-e anyagi problémáid valaki túlzott italfogyasztása miatt?

3. Hazudsz-e, hogy leplezd valaki más iszákosságát?

4. Van-e olyan érzésed, hogy ha az iszákos szeretne téged, felhagyna az ivással azért, hogy a kedvedbe járjon?

5. Gondolod-e, hogy az iszákos viselkedésének a társasága az oka?

6. Gyakran felborulnak tervek, vagy eltolódnak megbeszélt dolgok az iszákos miatt?

7. Fenyegetőzöl-e például: ”Ha nem hagyod abba az ivást, elhagylak”?

8. Megpróbálod-e titokban szimatolni az italozó leheletét?

9. Félsz-e felzaklatni valakit, attól félve, hogy ez kivált nála egy ivászati ciklust?

10. Voltál-e már megbántva, vagy zavarban egy iszákos viselkedése miatt?

11. Tönkrement-e nyaralás, családi, baráti összejövetel az ivászat következtében?

12. Gondoltál-e már arra, hogy tettlegességtől való félelmedben rendőrséghez fordulsz?

13. Kutatsz elrejtett alkohol után?

14. Ültél-e olyan autóban, melyet egy ittas személy vezetett?

15. Visszautasítottál-e már társasági meghívást az ivászat miatt érzett szorongás vagy félelem miatt?

16. Érzed-e hibásnak magad, mert képtelen vagy valakinek az ivászatát kontrollálni?

17. Gondolod-e, hogyha az iszákos felhagyna az ivással, akkor minden problémád megoldódna?

18. Volt-e úgy, hogy fenyegetőztél, hogy kárt teszel magadban - azért, hogy ezzel ijeszd meg az iszákost?

19. Sokszor érzed magad mérgesnek, összezavarodottnak, vagy lehangoltnak?

20. Van olyan érzésed, hogy senki sincs, aki megértené a problémádat?


Nekik az Al-Anon nyújthat segítséget. Ingyen van. (www.al-anon.hu)

154. KGyula (válaszként erre: 134. - 9242a6388c)
2011. aug. 3. 13:14

Sziasztok!


Rég nem jártam itt, és van egy nekem címzett, megválaszolatlan kérdés.


Szóval, kedves nagypanka, 2010. március 12-i hosszú hétvégén Pécsre mentünk a családommal. Úgy döntöttem, hogy az amúgy főszabály szerint Vízkereszttől Nagypéntekig tartó alkoholtilalmamat erre az időszakra feloldom.

153. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 147. - 8dc02726ef)
2010. szept. 26. 18:24
Azt hiszem, mostanában úgy definiálnám az alkoholistát, hogy az az ember, akinek az alkoholproblémája miatt nehézségeket okoz ellátni a napi teendőit, valamint akár magára, akár bárki másra veszélyt jelent...
152. rozsa13 (válaszként erre: 150. - B269c1fc64)
2010. szept. 26. 13:17
De egyébként az orvosok is azt monják és a szakirodalom is hogy aki napi rendszerességgel iszik, még ha csak fél dl az már alkohol függő!
151. rozsa13 (válaszként erre: 149. - 8dc02726ef)
2010. szept. 26. 13:10

Senkit nem kényszerítenek hogy igyon!

Mindenkinek a saját döntése, hogy akar-e inni vagy nem!

Nincs szüksége a szervezetnek az alkoholra!

Igen előitélettel vagyok az alkoholistákkal, ezt nem is tagadom!

Nagyon sok családott tett és tesz tönkre az alkohol, és csak egy... így szokott kezdődni!!

2010. szept. 26. 13:03

Az alkoholizmus egy pszichés betegség.

Ha ebben a pszi. problémában szenved valaki és nem iszik, akkor egyéb függősége lesz a probléma az életében.

Nem az alkoholon van a hangsúly, hanem a betegség jellegén.

Sok ember esetében "jobb, ha iszik" olyan szinten, hogy mind fizikailag, mind pszichésen ő azt tolerálni tudja.

149. 8dc02726ef (válaszként erre: 148. - Rozsa13)
2010. szept. 26. 12:55

Látjátok, itt az első negatív előítélet.

Aki mindennap iszik 1-2 felest és este vacsi után 1db sört, az nem alkoholista.

Ennek semmi köze az alkoholizmushoz.

148. rozsa13
2010. szept. 26. 12:31
Aki mindennap kényszert érez arra hogy igyon az alkohol függő!ég hacsak a napi sör, vagy fél dl is az!
2010. szept. 26. 12:26

Szerintem ennek a fórumnak folyamatosan élnie kellene, mert nagy "félregondolások" vannak ebben az ügyben és sok családot érint.

Nagyon sok úgy a pozitív, mint a negatív előítélet ezzel kapcsolatban.

2010. szept. 25. 18:39

Nini, újra él a fórumom:)

És hogy mennyit "okosodtam" azóta, őrület..:)

2010. szept. 25. 08:10

Az én értékrendemben a 1-2 féldeci a mérsékelt, a 6 felest, már nem mondanám mérsékeltnek...

Mondom úgy, hogy a családban is van akinek ezzel van problémája.

2010. szept. 24. 23:14

Figyelj, butler!

Én csak le akarom élni az én nekem szabott életemet.

Miért kell ehhez nekem tökéletesednem?

143. b269c1fc64 (válaszként erre: 142. - 8dc02726ef)
2010. szept. 24. 23:07

Nem.

Terelés.

Még kell segédanyag ahhoz, hogy teljes légy.

Ergó: még nem vagy teljes "csak úgy".

2010. szept. 24. 23:05
Ha mérsékelt alkoholfogyasztástól (napi 3dl rum) teljesen jól érzem magam testileg, lelkileg egyaránt, az alkoholizmus?
2010. szept. 24. 23:02

Alkoholista nincs, csak a jelenbe igyekvő ember.

Alkoholistának hívják, közben őt csat fárasztja a múlt és a jövő. Jó ezek hatását kikapcsolni.

Ha egy alkoholfüggő megtanulja a fenti hatásokat más módon is kikapcsolni, akkor megszabadul a függőségétől.

Ezért annyira jó hatásfokkal dolgoznak az egyházi alkoholellenes társulások.

140. 8dc02726ef (válaszként erre: 139. - Ec78bc2bf8)
2010. szept. 24. 22:57

Te tudsz rá másik definíciót?

Írd le légyszi, ha igen, mert én nem tudom beazonosítani magam.

Szerintem kell a szesz, hogy ébren tartsa az immunrendszert:/

Vagy csak így gondolom?

139. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 138. - 8dc02726ef)
2010. szept. 24. 22:47
Ez is egy jó definíció...
2010. szept. 23. 03:02

Az az alkoholista, akinek az ivás szenvedés és nem öröm.

Tuti, hogy így van.

137. H.Ancsi (válaszként erre: 42. - Cikicakk)
2010. jún. 23. 17:58
az Esperallal kapcsolatban amit leirtál, az szóról szóra igaz, ELMÉLETBEN, sajnos a gyakorlat mást mutat....
2010. jún. 5. 10:24
pl ANYÁM egy mocskos alkoholista!
2010. febr. 15. 18:06

Hálisten, nekem nem fontos, hogy sokat mentegetőzzek az ivásom, vagy más ivása miatt.


Ha valaki úgy érzi, tudja vinni az életét ivással, az miért ne tehetné?


Engem zavart, hogy a páromat részegen kelljen lássam.


Az egészséges szervezetnek egyáltalán semennyi kívánása nincs alkoholra.


Ha Gyulának jó inni, miért ne ihatna?


Nem az a fontos, szerintem, hogy valaki alkoholista-e, hanem hogy mennyire befolyásolja őt és a környezetét az ivása. Ha elvannak vele, akkor miért lenne gáz.


Nekem nem érdekem, hogy rásüssem valakire, hogy alkoholista.

Különben is: előbb egy alkoholista, mint egy kemény társfüggő.



Egyébként meg minden alkoholbetegnek (a betegség egy bizonyos fázisa előtt) vannak absztinens periódusai. Ez természetes. Ettől sunyi a betegség.


Akit érdekel ennek betegségnek a természete, menjen el néhány anonim alkoholista gyűlésre. Én sok megdöbbentő dolgot tanultam tőlük, hálás vagyok nekik, jó és őszinte emberek, nagyon segítőkészek.


Ők az élő példái a gyógyulásnak, és ők életszagú dolgokat mondanak el, nem könyvízűeket.


Fenntartom az álláspontomat, hogy egyszer és mindenkorra le kell számolni a "hajléktalan, büdös" alkoholista sztereotípiával.


Az alkoholizmus egyébként sem elsősorban az ivásról szól, HANEM arról a mentalitásról, ami mögötte van: erős érzékenység, tökéletességre való törekvés, félelem a mély érzések kifejezésétől.


ÜdvC

134. 9242a6388c (válaszként erre: 133. - KGyula)
2010. febr. 14. 11:33
Mi lesz március 12-én???:)
133. KGyula (válaszként erre: 127. - 052c295741)
2010. febr. 14. 11:17

Sziasztok!


Igen, a filmszakadás annyit jelent, hogy a delikvens másnap, a kijózanodás után nem, vagy csak részben emlékszik az előző nap történéseire.


Van, akinél a szeszes ital túlzott mértékű bevitele a mozgáskoordinációs-, van, akinél a beszédkoordinációs központot támadja meg előbb. Ezek az emberek szemmel láthatóan, nyilvánvalóan részegek, így aztán sokszor el sem jutnak a filmszakadásig (pl. nem szolgálják ki őket, rosszul lesznek stb.).


Nos, akinél a fent említett központok valamelyike immúnis az alkoholra, az előbb-utóbb eljut a filmszakadásig (feltéve, hogy folyamatosan és sokat iszok az adott napon). Az egészben muris az, hogy látszólag teljesen vagy majdnem teljesen józannak tűnnek: térben és időben jól orientáltak, jókedvűek, remekül kommunikálnak, stb.


Egyébként ilyenkor az alkohol hatására pontosan azok az agysejtek pusztulnak el, amelyek az emlékezet megtartásáért felelősek. Továbbmegyek: ezt is lehet kondicionálni! Ehhez is hozzálehet szoktatni a szervezetet. Mármint az egyre több alkohol beviteléhez. Nekem pl. az utóbbi években alig-alig volt filmszakadás, pedig aztán... Emlékezzetek arra, mit is írtam a hévízi öt liter vörösbor elfogyasztásával kapcsolatosan (a mai napig emlegetik).


Ismét hangsúlyozom: megfelelő mennyiségű és minőségű táplálék, vitaminok, rendszeres mozgás, testedzés, kreatív munkavégzés, társasági élet, rendezett családi környezet és persze, genetikai adottságok... Pl. Churchill, aki napi legalább egy üveg whiskyt megvedelt, szivarozott, nem sportolt, kövér volt, mint a disznó, aztán annyit élt, mint Kossuth Lajos (kilencvenvalahány évesen halt meg) és szellemileg mindvégig topon volt.


Én pl. délelőtt szinte soha nem, délután pedig elvétve (nyaralás, kirándulás, társasági összejövetel idején előfordul) fogyasztok szeszes italt. Leginkább esténként és késő éjszaka iszom.


Délelőtt csak gyümölcsöt eszem, délután kefirt, sajtot, müzlit, este bőségesen és választékosan vacsorázom: fehér húsok mellett nagyon sok zöldség és rizs is szerepel az étrendemben.


Hosszú évek óta napi rendszeresség szedek biokrómot, biocinket és szelént, minimum 1000 mg C vitamint és - az infarktus, valamint a trombózist megelőzendő - Aspirint Protect 100-ast, hogy a vérlemezkéim ne tapadjanak össze.


Cila79 megállapításával kapcsolatosan: ha valakinek volt már filmszakadása, az nem biztos, hogy alkoholfüggő. Gondolj bele: valaki életében először, mondjuk fiatalon, egy baráti társaságban, unszolásra annyit iszik, hogy másnap nem emlékszik semmire. Az, szerinted alkoholfüggő? Na ugye, hogy nem.


Végül egy tájékoztató jellegű megjegyzés: január 9-től egy korty szeszes italt nem fogyasztottam. Ez pontosan március 12-ig fog tartani.

2010. jan. 15. 13:04

No...akkor "akinek volt már filmszakadása"


Ez egy alkalomra értendő? Mert akkor kezdek félni!-:):):)

131. fbb53e1d99 (válaszként erre: 130. - Cikicakk)
2010. jan. 15. 12:59

Puszika!:)


Rögtön írok, csak kifut a leves..:)

130. cikicakk (válaszként erre: 129. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 15. 12:54
Szerintem úgy értette, hogy nem emlékszik semmire egy bizonyos alkohol bevitel után.Ez egyéni, hogy kinél mikor következik be.Aki nem tud megálljt parancsolni egy bizonyos szinten, annál bizony bekövetkezik.Puszika, rég láttalak, illetve én voltam itt régen.
129. fbb53e1d99 (válaszként erre: 127. - 052c295741)
2010. jan. 15. 10:48
Filmszakadása? Ezt hogy érted?
128. 9242a6388c (válaszként erre: 127. - 052c295741)
2010. jan. 14. 13:04
Ez jó volt!!!! És bátor! Gratulálok!
2010. jan. 14. 13:03

Ja igen:


akinek már volt filmszakadása, az egészen biztosan alkoholfüggő.


Sajnos, hogy ezekről tudok.


De ha valaki hasznosítani tudja, nár megérte nekem is megjárnom a poklot.

2010. jan. 14. 12:59

-nagypanka tesztje elég jó

-nem azért mert egyetemi

-bátorságra vall, hogy Gyula kitöltötte


Az alkoholbetegség gyakran nehezen felismerhető, nem olyan mint a mumpsz, hogy feldagad az arcod, és tudom, hogy nem vagy influenzás...


Sajnos nem kell hogy mindenre igent válaszolj ahhoz hogy veszélyeztetett légy...


Alkoholfüggőségre nem érzékeny szervezet nem is kívánja a piát: eleve nem esik neki jól. Vagy ha jól esik, kis mennyiség után telítődik.


Aki csak sokat tud inni, már jó, ha figyel magára.


Alkoholbetegnek lenni nem bűn:


a legmagasabb mércéket maguk elé állító,

érzékeny,

gyakran rendkívül tehetséges,

kedves, jóhumorú,

végletekig becsületes emberek

lehetnek alkoholbetegek.


Számoljunk le végre a büdös hajléktalan sztereotípiájával, mint alkoholbeteggel.


Különben is: alkoholbeteg lehet gépszíjas: sokáug nem iszik, aztán hirtelen rövid időre sokat.

szintentartó: egész nap kicsiket iszik, szinte sosem józan, DE NEM IS RÉSZEG.

És az esti ivó: nem feltétlenül sok, de rendszeres mennyiség esténként. Ami hosszú idő alatt, észrevétlenül elkezd növekedni.



És akkor még nem is beszéltünk a társfüggőkről, akik gyakran nem engedik gyógyulni az alkoholbeteget a folyamatos megmentő akcióikkal.

Azt külön meg kell tanulni, hogyan engedjünk egy alkohobeteget gyógyulni...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook