Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16hós baba menü fórum

16hós baba menü (beszélgetős fórum)


10. fülöpke (válaszként erre: 8. - Violamama)
2010. dec. 23. 23:15
Az én kislányom 8 hónapos. A doki néni engedélyével már 5 hónapos kora óta hozzátáplálás van. Nálunk ha éhes a gyerek, akkor ordít torka szakadtából. Mikor már nem éhes akkor elcsapja a fejét, és eltolja a kezemet.
9. Kittycat2 (válaszként erre: 8. - Violamama)
2009. dec. 3. 21:35
szia, annyit adj a babádnak, amennyit enni szeretne. :) ha már nem kér többet, úgy sem fogadja el, tehát túletetni nem tudod. csinálj neki egy karéj kenyeret, és eszik amennyit eszik. minden baba igénye más ilyen téren...
2009. dec. 3. 21:30
Köszönöm szépen a sok segítséget, sajna a védőnőmmel nem állunk egy hullámhosszon, mert ő még mindig azt mondja 9+ os tápszert egyen a gyerek és mindent főzzek neki külön. Eddig azt tettem de már kicsit sok... mi az elejétől tápszer+anyatejesek voltunk(vagyunk)de már a cici egyre kevésbé érdekli a tápszer meg egyre húzósabb, egy doboz kb két hétig jó. És nem tudom ha leállnák vele a súlygyarapodásával mi lenne, így is állandóan vizsgálatokra küldenek hogy nem gyarapszik rendesen. :-( Egyébként ilyen kenyeres dolgokat szívesen eszik velünk de nem tudom mennyit kellene ennie fél szelet kb elég egy reggelire? És egyéb kajákból kb mennyit adtok nekik? Köszönöm szépen mégegyszer, kicsit megnyugodtam:-)
2009. dec. 3. 18:24
ja és még eszembe jutott husileves-főtt májat meg szétnyomtam benne,vagy főzelék reszelt sajttal,főtt tojássárgával dúsítva.
6. ében11 (válaszként erre: 1. - Violamama)
2009. dec. 3. 18:23

szia!

szerintem már mindent ehet-kivéve a mogyorófélék tej, gomba.

csak arra figyelj ő még több gyümölcsöt főzeléket egyen mint a ti menütükben van.pl. uzsira inkább gyümölcs joghurttal túróval-mint édesség, túrórudi ropi.

puha aprított ételeket meg tud enni-pl sajtos tészta de neki kiskockából főzd meg.

és nyugodtan használd a turmixot még ha úgy szívesebben jobban eszik csak legyen mellé rágcsálni való-kenyér,keksz puffasztott rizs, stb.

tej helyett én babatejet adtam neki(ebbe legalább van vitamin,a dobozosba semmi vitamin nincs!) 2,5 éves koráig ebből reggel és este ivott egy egy adagot,persze pudingba palacsintába kalácsba már találkozott tejjel-addig kakaó,tejeskávé nem volt.és mellette délután egy egy adag teát kapott édeskömény bodzavirág hársfavirág csipkebogyó.

az enyém szívesen evett ilyenkor tejfölös kenyérkockákat,paradicsomot mellé-héját lehúztam.

és az enyém még a mai napig szereti a gyümölcspüréket-kompótot pedig már tud rágni.

2009. dec. 3. 15:53

Ja meg hát ugye a levesek zöldségekkel,tésztával,felcsípkedett húsival,ez a nagy kedvenc még most is,szerintem nem lesz nehéz dolgod!

De szerintem a védőnőd is tud segíteni ha megkérded!

2009. dec. 3. 15:51

Egyébként mindenből azt a menüt kapta amit mi,regelire kalács kakaó,lekváros kenyér rántotta,virsli ezeket szerintem a te babád is meg tudná már enni!

Az ebédek szintén,a főzikkel tészta félékkel sem lehet gond,meg a puhára főzött csirke hússal pl pörkltből sültekből le csípkedett csirke comb tésztával,krumplipürével főzik fasirt,tojás,virsli feltéttel,ezeket mnid könnyű elrágni szerintem!

2009. dec. 3. 15:48

Szijja!Az én kislányom is 16 hós,de ő 6 hós kora óta tápszeres volt,12 hós korában álltunk le vele és át minden átvezetés nélkül a forralt 2.8-as tehén tejre,csak annyit kért a gyerek orvos ne 1.5-sel kezdjünk,mert az agyon van kezelve!

Igazábol Dorka már mindent eszik,neki 10 foga van de míg nem volt ennyi akkor sem volt gond szépen elnyammogott mindenen!Egyedül a paníros dolgokkl volt baja azokat nem szerette,mást mindent meg tudott enni!

2009. dec. 3. 15:45
Van nagyon sok ilyen jellegű téma itt a fórumok között olvasgasd őket vannak nagyon hasznos tanácsok,menük benne!
2009. dec. 3. 15:39

16hós babámnak csak 5 foga van így még nem képes mindent megenni. Tudtok nekem segíteni mit egyen és mennyi a tej igénye, lassan szeretnék a tápszert lecserélni, de nem tudodm tejet adhatok e neki.

Ha vki írna nekem egy körübelüli napi menüt azt megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook