Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tehetünk, ha sok anyajegy jön ki a testünkön? fórum

Mit tehetünk, ha sok anyajegy jön ki a testünkön? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. marlenka70 (válaszként erre: 26. - MelisUK)
2015. aug. 17. 19:48
Szerintem nem azért lett rákos mert leszedette az anyajegyét, hanem azért mert az egyikkel már korábban is baj volt csak még nem adott tünetet. Az elkészített szövettan tudna erre választ adni, amin rajta van az is hogy épben történt a kimetszés akkor pedig semmi nem maradt a "gyökeréből" sem bent.
38. emoke1234 (válaszként erre: 37. - Heartstrings)
2015. aug. 17. 19:07
Kb. Mennyi ideig kenegetted? Es mennyire tuntette el?
2013. ápr. 3. 18:31

Nekem azt tanácsolták, hogy használjak körömvirág alapú termékeket, én nagyon bejött! Teljesen nem tünteti el az anyajegyeket, de láthatóan halványítja őket, és ha kidudorodnak, valamennyire le is simítja :). Persze ehhez idő kell és az, hogy minden este kenje az ember. Szerintem bármilyen krém, kenőcs megfelel, ha van benne körömvirág.

Arról, hogy mennyire lehet veszélyes levetetni egy anyajegyet nem nagyon tudok, viszont orvostól tudom, hogy általában van egy nagy, "központi" anyajegy, amitől több anyajegy is nőhet. Szóval ha azt leveteti az ember, elvileg azon a környéken nem fog annyi nőni. Persze, gondolom, mivel hajlamosak vagyunk rá, ugyanúgy kialakulhat a helyén egy másik (vagy a közelében) de azért talán csökkenti az esélyeket az újak kialakulására.

Napozni tényleg nagyon veszélyes, még felhős időben is vigyáz kell, legalábbis ezt mondják, mert az UV sugarak áthatolnak a felhőkön.

Én egyszer ott rontottam el nagyon, hogy volt egy nagy sérülés a hátamon, és kifeküdtem vele a napra, hátha gyorsabban gyógyul, ehelyett egy anyajegy nőtt arra a helyre. Szóval sebet napoztatni semmiképp se!

Ennyit tudtam segíteni, remélem valakinek hasznára lesz :)

36. mkjudit (válaszként erre: 35. - G.Erika01)
2010. máj. 5. 11:42
Igen ,szépen gyógyulnak a hegeim.Van lézeres és kimetszett is.A kimetszett nekem jobban "bevált".A szövődményektől nem féltem,van amelyik már 13 éves heg.Nekem a doki azt mondta,hogy csak annak lehet baja,amelyik eleve rosszindulatú,ami jóindulatú,annak nem lesz baja attól,hogy kivágják,sőt volt olyan amit többször kellett kimetszeni,mert elsőre rosszul csinálta meg az egyik doki.Annak sem lett semmi baja.Ez a lagrégebbi 13 éves,szövettanon is volt,negatív.
35. G.Erika01 (válaszként erre: 34. - Mkjudit)
2010. máj. 5. 09:34
Lézeres vagy metszéses leszedés volt? Alapban jól gyógyuló bőröd van? Nem félsz a szövődményektől (olvastam valahol lejjebb, hogy szerteágazó gyökerei vannak)
2010. máj. 5. 08:22
Én annyira utálom az anyajegyeket,hogy már legalább 30-at leszedettem magamról.Mindegyiket csak én akartam,nem volt indokolt,de addig erősködtem amíg leszedték. Én egyáltalán nem bántam meg,ha lehetne addig feküdnék a műtőasztalon,míg az összeset le nem szedik.Szerencsére már csak néhány pici van rajtam amik már nem zavaranak.Ahegeimet pedig imádom,mert tudom,hogy a helyén mi volt....
33. Hisztikirálynő (válaszként erre: 32. - Livee)
2010. máj. 5. 07:35

:) Szerintem én is kb. ennyit számolnék össze magamon. Bele sem kezdek...

iszonyatosan sok van rajtam is, és nem csak aprók, hanem nagyobbak is. Nagyon zavar engem is, nyáron, ha strandra kell menni kiver a víz már a gondolattól is...

Annak örülök, hogy a férjemet nem zavarja, előtte nem is vagyok szégyenlős. :)

32. Livee
2010. ápr. 29. 21:56
Na, most mindenki el fog ájulni.. :D Egyszer unatkoztam és megszámoltam az anyajegyeimet és kb. 325 volt. Én nem szeretem őket, zavar, és sokan mondják, hogy titkos dalmata vagyok. Bár most olvastam egy cikket, miszerint sok anyajegy által több telormenünk van, és hosszabb életet élhetünk.
2009. júl. 25. 16:31
Nekem csak a bal karomom van több mint 70 db, a többit ki lehet következtetni. Évente járok szűrésre.
30. badonyimariaeva (válaszként erre: 26. - MelisUK)
2009. júl. 25. 14:58

Ezt nem is tudtam!

Nekem is azt mondták, hogy szedessem le, de ezek után maradnak ott ahol vannak!

2009. febr. 8. 12:10

Nálunk egy orvos megnézi az anyajegyeket, leírja, melyik mekkora, és ha szükségesnek tartja évente visszakéri a beteget kontrollra, hogy összehasonlítsa az anyajegyeket akkor és most.


Akinek tényleg sok anyajegye van, azt DermoGenius vizsgálatra jegyzik elő, ahova fél ill. 1 évente kell visszajárni.

2009. febr. 8. 11:50

Rajtam is sok anyajegy van, én nem is számolgatom, mert állítólag attól még több lesz. :P Még ötödikes voltam, amikor egy barátnőm megszámolta a két kezemen, akkor több mint 50 volt rajta, azóta még több van. De engem nem zavarnak, az anyajegy természetes. Egy van, amit én se szeretek, az az egy már születésemkor rajtam volt - akkor még csak rózsaszín volt. Voltam vele bőrgyógyásznál, azt mondta, hogy ha leszedik, akkor lehet, hogy gond lenne belőle, azt mondta, hogy ne vetessem le semmiképp.

Tesómnak ugyanott jönnek ki az anyajegyei, ahol nekem is vannak, de ő szerencsés, egy idő után elmúlnak rajta. Bár nyoma lesz, ott fehér marad a bőre. Neki épp a napozás végett múlik el.

27. MelisUK (válaszként erre: 20. - Tömpike)
2009. febr. 8. 11:45
A "kidudorodó nagy" az nem anyajegy, hanem szemölcs és azt fagyasztással nyommentesen le tudják szedni. Nekem is volt egy, háromszor fagyasztotta le a doki mindig 1-1 hét múlva. Utána először egy kis lyuk volt rajtam, de úgy elmúlt, hogy egyáltalán semmi nyoma nincs! Ja, és a doki ingyen fagyaszt - legalábbis nekem ingyen volt.
26. MelisUK (válaszként erre: 12. - B12Linda)
2009. febr. 8. 11:42

Anyajegyet nem szabad leszedetni, hacsak az orvos úgy nem ítéli, hogy gond van vele, mert ha megbolygatják, akkor bizony bőrrákos lehetsz. Az anyajegynek olyan hatalmas szerteágazó gyökrere van, hogy nem lehet nyommentesen eltűntetni. Egyik barátnőm anyja öregnek érezte magát, megcsináltatta a cicijét és néhány anyajegyet leszedetett - majd az egyik anyajegy miatt rákos lett, azóta már meghalt...

Viszont a szemölcsöket le lehet szedetni, méghozzá nyom nélkül, ehhez a fagyasztásos módszer a legjobb. És szemölcs leszedésétől rákos se lehetsz.

2009. febr. 8. 08:13
Szerintem nem éri meg eltávolíttatni, hacsak nem muszáj, mert nagyobb gond is lehet belőle.Nekem is sok van(pl.:1karomon:42), de szerencsére nem feltűnő, mert ezek nem olyan nagy, csúnya anyajegyek.A mikor csak lehetőség van rá, ellenőriztetem őket, de évente egyszer mindenkeppen érdemes megnézetni.A napozással pedig nagyon vigyázni kell, a szoli, pedig egyáltalán nem ajánlott.Én nagyon szerettem napozni, de amikor elmentem az orvoshoz, azt mondta, hogy inkább maradjak az árnyékban, és ez nagyon nehéz, de inkább maradok a fenekemen, minthogy valami baj legyen.
24. d9d8721118 (válaszként erre: 22. - Tömpike)
2008. máj. 19. 18:45
Az enyém is csúnya volt, ráadásul látató helyen volt :((( De most már nincs ott és sokkal jobb. A nyakamon volt. Amikor kimetszették úgy sírtam... Olyan volt mintha a nyakamat vágták volna el...
23. kedike
2008. máj. 18. 17:05
Nekem is heges maradt a levétel után. Több helyről is szedtek le, némelyik helye elhalványult, de teljesen nem maradt "nyom nélkül".
22. Tömpike (válaszként erre: 21. - D9d8721118)
2008. máj. 18. 16:57
Igazat adok Neked, de nekem van 1 olyan csúnya,amit nagyon utálok és úgy vagyok vele,h ennél még a heg is szebb:((
21. d9d8721118 (válaszként erre: 20. - Tömpike)
2008. máj. 18. 16:14
Ahogy gondolod :) Nekem is vettek már e, mert indokolt volt, de nagyon csúnya heg maradt, pedig plasztikai sebész csinálta. Sajnos a test "húzódós" részein rosszabb a heg gyógyulás.
20. Tömpike (válaszként erre: 19. - D9d8721118)
2008. máj. 18. 13:36
Hát nem mindig "folt" 1 anyajegy,hanem kidudorodó nagy... Én inkább a heget választom.
2008. máj. 17. 23:05

Szerintem ha nincs gond az anyajegyekkel, felesleges eltávolítattni őket, ugyanis 2x akkora heg marad ott mint az anyajegy, mivel babérlevél alakban metszenek. Szerintem sokkal csúnyább egy vágás mint egy folt.

Ráadásul nem távolítják el ha nincs rá indok, azért mert valaki azt kéri szedjék le nem fogják, csak ha irritációnak kitett vagy ha orvosilag indokolt.

2008. máj. 17. 23:02
Akinek sok anyajegye van, nem szabad napoznia, se szoliznia. ( még ha letakarja az anyajegyeit is ) Évente kell kontrolállni és min. 30 faktoros fényvédőt használnia.
17. 4c35511f0b (válaszként erre: 13. - Tömpike)
2008. máj. 17. 22:57
Persze attól is, minden káros már...
16. Tömpike (válaszként erre: 15. - Inesse)
2008. máj. 17. 14:02
Köszi a választ! A naptól nekem előjönnek,akkor gondolom a szolitól is... :((
15. Inesse (válaszként erre: 13. - Tömpike)
2008. máj. 17. 13:43
Szerintem ez bőrtípustól függ! Valakinek se a napfény, se a szoli nem árt, de én ha csak négy percre is megyek szoliba, máris több apró piros pötty jelenik meg a testemen. :( A szolis csaj azt mondta, ha ilyet veszek észre magamon inkább ne is járjak.
2008. máj. 17. 13:30
Kár,h ide nem ír senki...
2008. máj. 13. 21:56
Azt tudom h a napfény előhozza az anyajegyeket, sajnos nekem is sok van. A szolitól is több lesz?
2008. febr. 22. 21:48

Sziasztok!

Debrecenben tud valaki szépen dolgozó orvost? Érdekel a metszés és a lézeres is. Úgy döntöttem, mind a kettőt kipróbálom a karomon és az arcomon azzal csináltatom, amelyik szebb lett, pontosabban nyomtalan. Bár nem tudom, egyáltalán hihetek abban, hogy létezik teljesen nyomtalan levétl..

2007. aug. 18. 20:45

Sziasztok!

Rajtam rengeteg anyajegy van sajnos, gyerekkoromtól kezdve egyre több jött ki rajtam. Egyszer a hugim megpróbálta a hátamon összeszámolni, 40 után feladta. Van köztük kicsi is és nagy is. Néhány éve megnézettem bőrgyógyásszal, azt mondta, hogy minden rendben velük.

Nem merném leszedetni egyiket sem, félnék a szövődményektől, viszont a mai napig nem bírok velük megbarátkozni. Pl. ha starndra megyek mindig úgy érzem, mindenki az én pöttyeimet nézi. Nagyon idegesítenek, de ez van. Próbálok velük együtt élni. Csak az vígasztal, hogy a zuramat nem zavarja. :)

2007. aug. 1. 21:59

Sziasztok!

Szerintem látogassatok el az "Anyajegy eltávolítás" fórumra (a fórumkeresőben nagyon egyszerűen meg lehet találni;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook