Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnám kitisztítani a teáskanna csőrét? fórum

Hogyan tudnám kitisztítani a teáskanna csőrét? (beszélgetős fórum)


2017. dec. 26. 17:28
cifes fultisztitoval, kicsi uvegmosoval
14. maya80
2010. febr. 8. 12:45
Áztasd citromlébe vagy ecetbe; le fogja oldani az elszíneződést.
2010. jan. 12. 19:48
áztasd ki
12. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - Genlips)
2009. dec. 4. 00:15

igen, ez igazi porcelán teáskanna, tök szép kis darab. :) én nem tisztítanám, mert szeretem a patinás dolgokat, de manapság az a divat, hogy mindennek ragyogni kell. ízlés kérdése. :)


én fazékban forralom a vizet, azt muszáj elmosni. abba használom a teatojást, de a krómfazék szinte azonnal elszíneződik, megy a mosogatógépbe rögtön. szerintem a szódabikarbóna működni fog: forralj fel egy fazék vizet, állítsd a mosogatóba a kannát, tedd bele a szódabikarbónát, ha felforrt a víz, lassan öntsd bele, hogy csurig legyen. reggel öntsd ki, próbáld meg, amennyire lehet, belenyúlni fogpiszkálóval vagy fültisztítóval. és én még egyszer beáztatnám tiszta forró vízbe egy fél napra, hogy kimenjen a szódabikarbóna is.

11. genlips (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2009. dec. 4. 00:04

nem olyan kannám van, amiben főzök, ebben csak áztatok. :) nem jut eszembe a neve... porcelánból van, fél literes kis izéke (már leépült az agyam, boocsi), szóval nem főzésre való, hanem kiöntésre. de ebben áztattam be a teáimat

természetesen csak szálas teát :) mást nem is iszok.

édesítést nem szoktam bele rakni, mert azt a csészében is meg tudom tenni.

ilyesmi van nekem ni:

[link]

és a szóban forgó csőre, igen, hasonlóan szűk és görbül is (erre sem tudok jobb szót :))

10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Genlips)
2009. dec. 3. 19:34

egyébként a vérmes teaivók nem tisztítják a teáskannáikat. ebben az esetben az a szabály, hogy soha semmi mást nem szabad a kannában főzni, csak teát (természetesen füveset, és nem filterből), viszont semmi mást nem is szabad beletenni, csak forró vizet és teát, tehát se cukrot, se citromot, se semmit.

akik így teáznak, azoknak sokszor többféle teához többféle kannát használnak, ugyanis egy picit átveszi a kanna a tea ízét, és mondjuk egy orange pekoe aromája nem biztos, hogy finom egy zöld teán érezve. a kannába beivódott aromát jó dolognak tartják.

9. genlips (válaszként erre: 8. - Ében11)
2009. dec. 3. 19:20

üvegtisztító kefével és a pipatisztítóval is az a baj, hogy nincs. erre az egy célra vegyek ilyen cuccokat?

tudom, hogy én kérdeztem :) de mostanában kezdtem el filózni azon, hogy mennyi, de mennyi felesleges tárgyat vettem eddig... és sokkal puritánabb körülmények között is eléldegélnék.

szóval valami hazaiból összehozható, praktikus megoldás lenne most is a legtökéletesebb

ha legalább egyvalaki pipázna itthon ... :) nem lenne ilyen problémám

2009. dec. 3. 18:35
pipatisztítóval.
2009. dec. 3. 12:35

köszi butternut és Sodrika az ötletet, a szódabik. és a fültisztítót fogom kombinálni (valahogy :D), aztán megírom, hogy sikerült, hogy nem :)


Enissa, sajnos a kendőáthúzást nem tudom alkalmazni, mert kicsi is a kanna meg a kanna testén (kannatest és csőr között) csak kis lyukak vannak (beépített szűrőnek szánva...) az a kendő, ami azokon a kis lyukakon átjönne, még a textilzsepinél is vékonyabban kellene lennie, de talán másnak jó ötlet lehet, akinek nincs ilyen felesleges szűrő beleépítve grrrrr :)

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Genlips)
2009. dec. 3. 12:25
Vékony mosogató kendővel, vagy konyharuhával. Egy kötőtűvel, vagy hasonlóval áthúzod és ha befér a kezed akkor a textiliát huzogatva kitudod tisztítani. Nem is kell , hogy a kezed beférjen csak elérhető legyen a 2vége. Nekem már sikerült így. Némi folyékony súrolószerrel rásegítve.
2009. dec. 3. 12:08
4 kanál szódabikarbóna bele, lobogó vízzel csurig felönt, éjszakára állni hagy. reggel kicsit megsikál.
2009. dec. 3. 12:07
Nem tudom mennyire kicsi a lyuk, de ha nagyon akkor próbálkozz fültisztító pálcikával.
3. genlips (válaszként erre: 2. - Mh07)
2009. dec. 3. 12:07

hmmm, az is probléma, hogy az elején szűk, utána kitágul. tipikus porcelánkanna, és így biztos nem tudnám maradéktalanul kitisztítani

:(

2. mh07
2009. dec. 3. 11:47
Lehet kapni cumisüvegekhez pici üvegtisztító kefét. Az esetleg belefér.
2009. dec. 3. 11:44
Sok teázástól lerakódott a tea a kanna csőrének belső felületére... kicsi a lyuk, amin beférhetnék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook