Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida-vega teszt vagy vér? fórum

Candida-vega teszt vagy vér? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 25. 20:02

Sziasztok!

Egy 19 éves Budapesti zenész lány vagyok. Két barátnőm beszélt nekem erről a Candida gombáról, bár már régebben is hallottam 1-2 dolgot. Az az igazság, nagyon el vagyok keseredve. . . 172 cm magas vagyok és 96 kiló. . voltam 101 is, tavaly nyáron meg lefogytam 22 kg-ot, de fél év alatt visszajött 10-13. . Persze, mert nem tartottam továbbra is diétát, és az edzése se úgy ment már, de korai gimnazista éveimben és egész kiskoromtól kezdve sportoltam rendszeresen, csak amóta ennyire elhiztam, azóta nehezebben is veszem rá magam 1 óra futásra. . bezzeg régen. . Mindent csináltam, tényleg szinte mindent, gyorskorcsolyától kezdve Thai-box-Röplabda-Kosárlabda-Tollas. . minden. . Most is mozgékony és hajlékony vagyok és mindenki azt mondja, hogy maximum 80 kg-osnak nézek ki, és nem puszta jóindulatból. . Komoly izomszövet van rajtam. . viszont. . amikor tavaly elkezdtem egy komolyabb fogyókúrát és 3 honap alatt fogytam le ezt a 20-on akárhány kilót, akkor kezdődtek a problémáim. . Már régóta feszült és ingerlékeny vagyok. . Gimi első évétől kezdve, kollégista voltam, és ott voltak nagy zabálások, cigi, pia. . . minden ami. . . "KELLETT". . és ez ment is eddig a diétáig. . ahogy elkezdtem csinálni, elkezdett égni a nyelvem. . az ember ugye azt hinné, ha áttér a helyes étkezésre, meg edzés akkor minden jóra fordul. . nosza, nem foglalkoztam vele, a személyi edző, akit az akkori kiadóm fizetett, annyit mondott, hogy biztos a fehérjepótlással van baj. . . majd elmúlik. . na ez másfél éve volt. . . és még mindig ugyanúgy minden nap erre kelek és ezzel fekszem le, hogy ég a nyelvem. . Tavaly decemberben pedig egyik nap felkeltem és egy 100%os narancslé volt az ágyam mellett, nagyon szomjas voltam és jól meghúztam. . onnantól kezdve három napig nemtudtam semmit enni, annyira kikészült a gyomrom. . előtte sose volt komolyabb panasz a gyomrommal, legalábbis elkerülte a figyelmemet. . Na akkor a háziorvosom írt fel savlekötőt, mondta szedjem 3 hétig , ha elmúlik a gyomorpanaszom , akkor oké. . jobban lettem. . abbahagytam kész. . Onnantól kezdve időszakosan a gyomromra vannak panaszaim, és a nyelvégés még mindig nem múlt el. . Én először refluxra gondoltam, mostanában ráadásul gyakori a légcsőgyulladásom is, ami szintén lehet attól, hogy marja a sav már a légcsövemet is, de fehér a nyelvem már nagyon régóta, ilyen "szőnyegnyelv" szerűségnek olvastam utána multkor, na olyasmi, és az ingerlékenységem határtalan, plusz a hajam is hullik. . szerintem a hormonjaimmal is gondok vannak, és nőgyógyászati problémáim is vannak 2 éve. . Skorpió vagyok, és bízom a megérzéseimben, azt mondta a körzeti orvos, hogy el kéne mennem egy gyomortükrözésre. . de valahogy úgy érzem, többre jutnék, ha egy ilyen candida szűrésre mennék el előbb. . Ahogy így utána olvastam a dolognak most, rengeteg tünetem van, ami jellemző a candidára. . egyedül erről a nyelvégésről nemtaláltam sok infót, az biztos, hogy túl vagyok savasodva és igen lehet reflux, de kiváncsi vagyok a véleményetekre, megéri előtte elmenni egy candida szűrésre? mert egy gyomortükrözés az mégiscsak kellemetlenebb, és összetenném a két kezem, ha "CSAK" candidám lenne. . Olvastam egy hozzászólást, ami nagyon tetszett : hogy minden fejben dől el, és az a mondat, hogy : annyira megharagudtam a cukorra. . . na igen! Sok természetgyógyászt ismerek, de még senki nem mondott nekem ilyen jó érvet. . Mellesleg a candidára sem gondolt soha egyik se. . érdekes. . . Ha valaki tud nekem telefonszámot adni, olyan emberét, akinek tényleg van fogalma erről az egészről, nagyon megköszönném!. . .

Köszönöm a fáradtságot, hogy elolvastátok a hozzászólásom. . .


Sziasztok,


K. Diána

13. Burkuska (válaszként erre: 12. - Dócy)
2009. dec. 3. 21:32

Muszáj:)

Páromnál kimutatták a teszten a cuccost=nekem is tuti,hogy van.

12. Dócy
2009. dec. 3. 18:05
Hú, te már vettél szakácskönyvet is?Nagyon elszánt vagy akkor.
11. Burkuska (válaszként erre: 10. - Dócy)
2009. dec. 3. 17:02
Na igen,ettől félek én is! Hogy ne dőljek be minden trendi dolognak...fogalmam sincs,merre hány:(
10. Dócy
2009. dec. 3. 16:47
Voltam egy biorezonanciás vizsgálaton, és azt mondták, h nem candidás vagyok, hanem valamilyen más gombát,de ua. mint a candida .Diétázni kellett volna, meg kiírtak 50000Ft értékű táplálékkiegészítőt.Persze nem egyszerre kellett volna beszedni, hanem hónapokra lebontva le volt írva.Meg krumlidiéta.Mondtam ezt a gasztrosdokinak, de ő meg fel volt háborodva, mert akkor a vérkép mutatta volna, ha lenne gombám, meg a gyomortükrözésen is látszódott volna.
9. Burkuska (válaszként erre: 8. - Dócy)
2009. dec. 3. 13:35
Emésztőrendszeri,ez tuti:((
8. Dócy (válaszként erre: 7. - Burkuska)
2009. dec. 3. 13:04
Ha a hüvelyben gondold, h van, azt a nőgyógyászati vizsgálattal is ki lehet mutatni, vagy kapható a patikában teszt.De ha az emésztőrendszerben akarod kimutatni az már nehezebb.Utóbbi esetben akkor is legalább két helyre elmennék.
7. Burkuska (válaszként erre: 6. - Dócy)
2009. dec. 3. 12:44

Na igen,de az sok idő és pénz:)Mondjuk megengedhetem anyagilag,de ha nem muszáj?:)


Sajna rengeteg utaló tünetem van,és páromnál már kimutatták vega teszttel.Csak én mindig körüljárok mindet!

2009. dec. 3. 12:34
Én mondjuk akkor hinném el, h tényleg candidás vagyok, ha több vizsgálat is kimutatná.
5. Burkuska (válaszként erre: 4. - Dócy)
2009. dec. 3. 12:29

Szia,utánanézek!

Köszi!

2009. dec. 3. 12:04
Voll-teszt
2009. dec. 3. 10:44
SEnki?:)
2009. dec. 3. 10:09

Sziasztok!


A candida immár nálunk is vendég:(

Eléggé hitetlen vagyok az ilyen-olyan vizsgálatokkal kapcsolatban...de minden honnan azt hallom,hogy gyógyszert is írnak fől annak, aki candidás,tehát kell egy vizsgálat.


Na,de hol? Háziorvos miért elutasító? Hová forduljak?


Nem vagyok kíváncsi ilyen-olyan csodaszerekre,végbél mosásokra....

Véleményem szerint az étrend betartása és némi táplálékkiegészítő megtenné hatását.

Véleményeket várok.

Köszönöm:)

2009. dec. 3. 10:07
Candida-vega teszt vagy vér?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook