Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudok angolul.Ha vennék egy operációs rendszert, és véletlenül szükségem lenne rá, én újra tudnám telepíteni a számítógépet? fórum

Nem tudok angolul.Ha vennék egy operációs rendszert, és véletlenül szükségem lenne rá, én újra tudnám telepíteni a számítógépet? (tudásbázis kérdés)


23. SF
2009. dec. 4. 12:56
Vegyél magyart, akkor gond nélkül meg fogod tudni csinálni! Ha esetleg mégsem, akkor legfeljebb segítünk:-) Én is magamtól tanultam meg, pedig egyáltalán nem vagyok műszaki zseni.
22. 04d410066e (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2009. dec. 4. 11:53
Butternut nagyon aranyos, így meg lehet csinálni. :) Én is javítottam meg már egy-két dolgot így számítógépen, miután kirúgták az IT-s kollégát, és te mondod, mit ír ki a gép, ő meg mondja, hogy mire kattints. :D Szóval a keze és a szeme vagy annak, aki ért hozzá, de az agy meg ő lesz. Nagyon jól működik. :D
21. 04d410066e (válaszként erre: 18. - Kisfüles)
2009. dec. 4. 11:51
Hát úgy tényleg nem, sajnos. Én átérzem a problémádat, mert angolnyelvtudásom ellenére sem érezném magamat képesnek arra, hogy újratelepítsek egy számítógépet. Pár éve, amikor még nem voltam együtt a párommal, akkor mindig ez a fiú (akiről írtam, hogy még diák) csinálta meg a számítógépünket nagyon olcsón. Akkor még anyuval és a két hugommal laktam, és az ilyesmi egyikünknek sem ment...
20. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - 07c4794583)
2009. dec. 4. 00:24
*kölcsönbe*
19. 07c4794583 (válaszként erre: 18. - Kisfüles)
2009. dec. 4. 00:24
ha tudsz szerezni egy másik gépet, laptopot pl klcsöbnbe, amin a folyamat alatt messengerezni vagy máshogy beszélgetni tudunk, akkor én biztos, hogy tudok segíteni. már kiscsilliószor csináltam. csak egy ötlet. :)
18. kisfüles (válaszként erre: 17. - 04d410066e)
2009. dec. 3. 23:32

Kedves tindigo


Nagyon szépen köszönöm,hogy segíteni szeretnél,de úgy gondolom,hogy nem érné meg a kedves ismerősödnek ez a segítség,mert én sajnos somogy megyében lakom.

17. 04d410066e (válaszként erre: 16. - 04d410066e)
2009. dec. 3. 19:54
Tényleg, tudok is egy diákot, aki csinál ilyesmiket nagyon olcsón, ha érdekel esetleg, írj privit, ha nem, nem zaklatlak vele. :)
2009. dec. 3. 19:53
Na én tudok angolul, nem is rosszul, de én itt ültem a párom mellett, amikor telepítette a gépet, és partíciózott meg még "nemtudommármitcsinált", és az is tuti, hogy nem tudnám megcsinálni a gépünket, angoltudás ide vagy oda. Tényleg keress valakit, aki olcsón megcsinálná.
15. zsuzso100 (válaszként erre: 14. - 07c4794583)
2009. dec. 3. 19:14
Akkor szerencse, hogy nekem ahhoz nem kellett driver, mert megakadtam volna!
14. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - Zsuzso100)
2009. dec. 3. 18:14
van azért néhány program, amit ha a "d"-re, tehát mondjuk úgy, hogy nem a rendszerpartícióra telepítesz, akkor szívás a működtetése vagy egyáltalán nem működik. vagy helyi útvonalakra hivatkozik, pedig azok a dolgok, amit keres, a másik partíción vannak. ugyanakkor ha pl a videókártya driver nélkül nem nagyon megy, előfordulhat, hogy ugyan "csak" a driver hiányzik, de ugye nem látsz semmit, mert a képernyőn egy nagy feketeség van, innentől nem tudsz semmit csinálni. aztán ugye át kell irányítani a Documents and Settings mappát a D-re, mert különben arról is mentés kell (pl egy outlook az Application Datában tárolja a leveleket, ami ugye a felhasználói profil alatt van alapból, a rendszerpartíción), tehát nem lehet csak úgy nekiesni az újratelepítésnek, meg kell vizsgálni, vannak-e programok, amik használnak valamit a rendszepartíción. De amúgy valóban tanácsos két külön partíción tartani a rendszert és a többit, de mondjuk egy merevlemez elhalálozása esetén ez sem segít. Szóval én a napi/heti mentésben hiszek, külső tárolóra, dvd-re, másik gépre, USB vinyóra, akármi. Onnan reinstall után is elő lehet kotorni a dolgokat.
13. zsuzso100 (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2009. dec. 3. 17:34

Nagyon fontos, hogy alapból két partíción legyen az anyag, c-n a windows.

Aztán indításkor c partíció törlése és utána létrehozása, majd formatálás, na ezzel elkezdődik az installálás.

Nekem csak a monitorhoz és hangkártyához kellett driver, az már akkor kellett, amikor összeállt a rendszer.

2009. dec. 3. 17:05

segítséggel mindenképpen, de azt elárulom, hogy én informatikus vagyok, és csakis úgy telepítek újra gépet, hogy van ott egy másik, aminek van működő internetkapcsolata.

- hogy le tudjak tölteni drivert vagy bármit, ami miatt megkakadnék a telepítéssel

- hogy ha valami gáz van, fórumozhassak, msn-ezhessek a problémáról.


szóval azt nem javaslom, hogy elkezded, valami miatt elakadsz, aztán minden kérdés-válaszért rohangálni a sarki internetkávézóba vagy vagyonokért elvinni a szervizbe, pedig mondjuk tök egyszerű lenne a probléma megoldása.


de az is igaz, hogy win2000-xp-vista stb esetén - ha minden rendben van, ami az esetek 70-80%-a - tényleg csak párszor meg kell nyomni a nextet.

11. zsuzso100 (válaszként erre: 8. - Kisfüles)
2009. dec. 3. 09:06
Ha gondolod, leírom Neked a lépéseket, mentsd el és akkor kéznél lesz, vagy szólj, amikor aktuális.
10. 80ASIQ (válaszként erre: 8. - Kisfüles)
2009. dec. 3. 08:54

Nagyon helyesen tetted, hogy témát indítottál. Pesszimistán írtam, mert nekem volt már fiaskóm. De igazuk van az optimistáknak, nem kell, nem szabad feladni! Meg egyébként is a tudáshoz vezető út nem mindíg vagy lehet, hogy sosem síma. Végül is mit veszíthetsz? Ha nem sikerül, meg kell próbálni újra. De kéerdezem: A haveri körben nincs valaki aki pénz nélkül is segít?

(Nem tudok szabadulni a pesszimizmusomtól...)

2009. dec. 2. 22:09
nem nagy dolog feltelepiteni egy op rendszert. es te valasztod ki milyen nyelven fusson ha magyarorszagon vetted, tuti magyar nyelven is fog futni
8. kisfüles (válaszként erre: 2. - 80ASIQ)
2009. dec. 2. 21:53

Kedves90ASIQ


Köszönöm szépen a hozzászólásodat.Ebben tökéletesen igazad van,de nekünk körülbelül 6 éve van számítógépünk,és mivel sajnos mi nem értünk sem a programok letöltéséhez(nagyon kevés kivételtől eltekintve)sem az újratelepítéshez körülbelül 3 számítógép árát adtuk oda hozzáértő emberkéknek.Tulajdonképpen,ezért jutott eszembe a kérdés.

2009. dec. 2. 21:44
Igen, elsőre bátorság kell. Én nekiálltam, és szerencsére volt mellettem egy laptop netkártyával, így tudtam netes segítséget kérni, most már tudom, azóta sokszor újracsináltam. Egyébként magyarul megy az installálás.
2009. dec. 2. 21:44
Én értek a géphez de újra telepiteni soha nem tudnám
2009. dec. 2. 21:42
Nagyjából csak a Tovább-ra (vagyis angolul Next-re) kell kattintgatni, nem nagy dolog... Vagyis gondolom Windows-ra gondoltál. Egyébként magyar Win-nek a telepítője is magyar :)
2009. dec. 2. 21:40
oprendszer újratelepítéshez csak egy kis bátorság kell elsőre, és aztán megy magától :)
2009. dec. 2. 21:39
ha magyar oprendszert veszel, akkor végig magyarul fog tőled kérdezni
2009. dec. 2. 21:38

Szerintem nem éri meg, hogy Te kínlódjál vele. Angol tudással vagy anélkül. Lehet erre embert találni.

(Még előttem nem írt senki.)

2009. dec. 2. 21:36
Nem tudok angolul.Ha vennék egy operációs rendszert, és véletlenül szükségem lenne rá, én újra tudnám telepíteni a számítógépet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook