Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tej (laktoz) érzékeny gyereknek receptet tud valaki? Főleg süti érdekel. Oviba kéne a karácsonyi bulira. fórum

Tej (laktoz) érzékeny gyereknek receptet tud valaki? Főleg süti érdekel. Oviba kéne a karácsonyi bulira. (tudásbázis kérdés)


16. Pomi (válaszként erre: 14. - Wecuska)
2009. dec. 4. 13:14
Hát pld főzelékek, mártások habarásához lehet használni növényi tejeket liszttel. De konkrétan a tejfölből, joghurtból laktózmentes van csak.
2009. dec. 4. 09:22
Én a tejfölt frissföllel szoktam helyettesíteni,de ritkán főzök, sütök olyan dolgokat, ami kell.
2009. dec. 4. 05:38
a tejfölt,joghurtot mivel lehet helyettesíteni?sok receptbe ezt is kérnek.
13. Pomi
2009. dec. 3. 17:20

Szia!


Minden sütit el lehet készíteni amihez tej kell, csak zab, vagy szója, vagy rizsitallal kell helyettesíteni a tejet! Ugyanolyan finom lesz, mintha tejjel készült volna a süti:)

2009. dec. 2. 19:42
Köszönöm szépen, sokat segítettek, hétfő ota ilyen recepteket vadászom :)
2009. dec. 2. 13:16

PISKÓTA ALMALÉVEL:


2,5 dl almalé

12 dkg cukor

fél citrom leve és héja

1 csomag vaníliás cukor

25 dkg liszt

1 csomag sütőpor

1 csipet só

1 kávéskanál szódabikarbóna

4 evőkanál étolaj


Ízlés szerint rakható a nyers tésztába kakaó, fahéj, gyömbér


- Az almalevet cukorral,vaníliás cukorral,fél citrom héjával és levével összeturmixolom.

- A fehéres színű léhez hozzáadom a lisztet, sütőport,sót,szódabikarbónát és az olajat is.

- A hozzávalókat alaposan összedolgozom

- Kivajazott lisztezett formában 120-150 fokon 15-20 percig sütöm.

- A forma aljára rakhatsz almát vagy ananász karikákat és sütés után a formából kifordítva dekoratív, ízletes sütit kapunk.


Ezt még nem készítettem el.

2009. dec. 2. 13:11

MEGGYES PISKÓTA:

4 db tojás

150 gr. cukor

200 gr. liszt

400 gr. magozott meggy

1/2 tasak sütőpor

10 evőkanál forró víz


1. A sütőt előmelegítjük 160 fokra,a meggy levét lecsöpögtetjük.

2. A tojássárgákat a porcukorral,gépi habverő segítségével kb. 10-15 perc alatt alaposan összedolgozzuk.

Evőkanalanként hozzáadjuk a víz felét.

Majd a sütőporral elkevert liszt következik,szintén részletekben,de közben már mehet bele a maradék víz is.

3. A tojásfehérjéket kemény habbá verjük és nagyon óvatosan beleforgatjuk a tojásos-lisztes masszába.

4. A tésztát vajjal kikent, lisztezett tepsibe öntjük és a tetejére rászórjuk a meggyet.

5. Aztán be a sütőbe kb. 30 percre


Tényleg finom süti, a lányaim szeretik.

9. Wecuska (válaszként erre: 8. - 025c5b6977)
2009. dec. 2. 11:33
Ez egy nagyon emberséges gondolat.Az én fiam is tejérzékeny és szinte egyetlen rendezvényre sem megyünk el,mert rá senki nem gondol.Behordják zsákszám az oviba a finomságokat ,ő meg mindenből kimarad.Ez egy szép gesztus.
2009. dec. 2. 05:24

A piskota receptek érdekelnek :)

Köszi a válaszokat. Nálunk szerencsére nincs ilyen gond, viszont a fiam kisbarátja az oviban laktózérzékeny, és gondoltam tekintettel leszek rá is, ha más sütök, szegény kisfiu ne csak azt a sütit ehesse amit anyukája külön süt neki, míg a többiek az összes többiből ehetnek.


Van még egy méz érzékeny gyerek is a csoportban, de gondolom annál csak arra kell figyelni hogy mézes cuccok ne kerüljenek bele az ételbe.

2009. dec. 1. 20:18
Van még meggyes piskóta, almás-fahéjas kevert és piskóta almalével receptem. Ha valamelyik érdekel szívesen leírom.
2009. dec. 1. 20:12

Szia! A nagylányom is tejallergiás és ezt a muffint készítettem el az oviba karácsonyra tavaly.

15 dkg liszt

15 dkg liga margarin(ez tejfehérje mentes)

15 dkg cukor

2 tojás

1/2 csomag sütőpor

2 evőkanál nesquick kakaó

pici fahéj és gyömbér

kb. fél tábla apróra vágott étcsoki

1 dl víz


Az egészet összekeverni, muffinformába tölteni és 180 fokon előmelegített sütőben 15-20 percig sütni.


Szerintem ez nektek is jó, mert a lányom a sima laktózmentes dolgokat sem kaphatja, csak a teljes tejfehérje mentes ételeket.

5. monizsofi1982 (válaszként erre: 4. - Monizsofi1982)
2009. dec. 1. 20:10
Bocsi,elírtam:merd tele.
2009. dec. 1. 20:09

Szia.A barátnőm laktózérzékeny,szerencsére mi nem.Szerintem egyszerűbb,ha veszel laktóz mentes tejet /bár tudom nem olcsó/,és azzal csinálsz meg bármilyen sütit...

De tudok most írni neked tej nélküli muffin receptet:

Hozzávalók 12 db-hoz:

1 és 3/4 bögre liszt

3/4 teáskanál sütőpor vagy szódabikarbóna

1/4 teáskanál só

3/4 bögre kristálycukor

2 db lágyan felvert tojás

1/2 bögre olaj


+ ízlés szerint héjastul lereszelt alma levével együtt,esetleg mazsola,fahéj...

A lisztet a sütőporral /vagy szódabikarbónával/ szitáld egy mély tálba,majd add hozzá a sót,cukrot.Egy másik tálban öntsd bele a lágyan felvert tojáshoz az olajat,keverd össze,majd öntsd össze a két tál tartalmát és lazán keverd össze.Mivel elég sűrű lesz,meggy vagy cseresznyekompót levével higítsd,hogy piskóta tészta állagú legyen.

Muffinpapírral béleld ki a muffinsütőt,ha nincs muffinsütőd,akkor rakd a papírformákat egy lapos tepsibe,és mert tele a muffinpapírt.Közepébe pedig belenyomhatod a meggyet,illetve a cseresznyét. 190 fokon kb.15-20 percig sütöm.

Nekem bevált,jó étvágyat :)

2009. dec. 1. 20:04
2009. dec. 1. 19:58
Szia! Van egy jó banános süti receptem, abba vaj kell, de szerintem kókuszzsírral elkészíthető. Kókuszzsírt tudsz beszerezni?
2009. dec. 1. 19:55
Tej (laktoz) érzékeny gyereknek receptet tud valaki? Főleg süti érdekel. Oviba kéne a karácsonyi bulira.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook