Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testvéremnél skizofréniát állapítottak meg, kapott rá gyógyszert, de nem akarja szedni, hogy értessem meg vele, hogy ezt neki szednie kell? fórum

Testvéremnél skizofréniát állapítottak meg, kapott rá gyógyszert, de nem akarja szedni, hogy értessem meg vele, hogy ezt neki szednie kell? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 2. 22:10
áááá, dehogy . sajnos semmi. se teló a rendőröktől, se semmi.tehát marad a várakozás, és az idegeskedés, hisz már ez lesz a 3.nap. azon is gondolkodtam hogy majd én megyek vhová, de hát nm tudom hová is induljak, hisz ingyenes buszjegye van, így akárhová mehet.
23. c95c921ae7 (válaszként erre: 20. - Szepijuci)
2009. dec. 2. 18:25
Drukkolunk! Van már vmi?
2009. dec. 2. 15:12
köszi, persze próbálok az lenni, az sokat segít tudom:)
21. 04d410066e (válaszként erre: 20. - Szepijuci)
2009. dec. 2. 14:29
Én nagyon szurkolok értetek. :) Biztosan meglesz, próbálj pozitív maradni.
2009. dec. 2. 13:31
Szerintem is szednie kell a gyógyszert. ez egyértelmű,mert látszik rajta a javulás. pontosan most nm tudom a nevét a gyógyszernek, de majd megnézem, szerintem nyugtató hatású, mert este kell bevennie, mert sokat alszik tőle. de mikor folyamatosan szedi, akkor látszik rajta hogy jobban van. bár most nm tudom mit csináljak, mert eltűnt. busszal jött haza, csakhogy nm szállt le ott ahol lakunk, így fogalmam sincs hogy hogy aludt, meg hogy most hol van. a telója ki van kapcsolva, én meg már a rendőrségen voltam, és majd keresik. kész téboly ez az egész. nagyon nehéz, de remélem meglesz. szurkoljatok ti is.
19. 04d410066e (válaszként erre: 16. - Mese)
2009. dec. 2. 10:46

Mese! Nagyon komoly dolgokat írsz le, és én is sajnálom, de felelőtlennek tartalak. Nem vagy orvos, és ez egy tapasztalat. Az is lehet, hogy nem jó gyógyszert kapott, vagy nagyon enyhe eset volt.

Én egy háztartásban éltem egy skizofrénnel madjnem 2 évig. Ha nem szedte be a gyógyszert, volt, hogy neki támadt a páromnak, mert nem voltunk hajlandóak felhívni Busht (igen az akkori amcsi elnököt) mert ő tudta, hogy jönnek az ufók, és atombombát dobnak a földre. Vagy télen (!) ugyanezzel a szöveggel átment a szomszédba egy szál alsónadrágban. Jó, tudom, hogy ő azért egy súlyosabb eset volt, de hidd el, nála sokkal jobb volt, ha gyógyszert szedett. Akkor sem volt százas teljesen, de legalább az ilyen durva dolgoktól megkímélte a családot.

18. c95c921ae7 (válaszként erre: 16. - Mese)
2009. dec. 2. 10:32
Nem mondtam, hogy hülyeséget beszélsz, de felelőtlenségeket mondasz az biztos. Te sem tudod én mivel foglalkozom, úgyhogy ebbe ne menj bele szerintem. Az orvosokról meg így általánosságban kijelenteni, hogy rosszul értelmeznek egy betegséget..te bezzeg jól-hát ehhez önbizalom kell ám, kicsit túl sok is. Ezt az egyedi esetet nem ismerem én sem , amiről itt szó van..és te sem. Az orvos, aki a gyógyszert írta, viszont igen. Szerintem ez a lényeg. Bármilyen okosnak hiszed magad. Még ha egy konkrét esetben ott voltál is. A skizofrén emberek nem egyformák, nem mindig ugyan az a megoldás. Amit te tapasztaltál , az nem biztos, hogy másnál működik. Vannak orvosok, akik egész életükben ilyen betegekkel foglalkoznak. Nem eggyel, százzal. Talán..egy icipicit mégis értenek hozzá.:)
17. wanda2 (válaszként erre: 16. - Mese)
2009. dec. 2. 08:55

Előre szólok, hogy ne hurrogj le, de a skizofrénia tudtommal nem olyan probléma, ami elmúlik (sajnos).

Kezeléssel és támogató légkörrel tud teljes emberként élni, de a gyógyszer elhagyása nem sok jót ígér.

Talán a fórum szerzőjének több hiteles forrásból kellene érdeklődni, hogy milyen alternatív lehetőségek vannak és hogy az a gyógyszer, amit kiírtak, konkrétan mire való: nyugtató? serkentő? kedélyjavító? Klórpromazin? stb.


Én sem merném azt javasolni, hogy hagyja el a gyógyszert csak úgy önkényesen, mert lehet, hogy az egyik embernek bejött de a másiknál soha nem tudhatjuk!

16. mese (válaszként erre: 11. - C95c921ae7)
2009. dec. 2. 00:40

Figyelj csak! Nem tudod, én milyen tapaszatlatokon mentem át ezzel kapcsolatban, ígyhát, nekem ne merd azt mondani, hogy viccelek! Tapasztald meg Te is, és meglátjuk mennyit fogsz rajta nevetni!

Ja, és azért írom ezt, mert egy súlyos skizofrén ember életét az mentette meg, hogy nem volt hajlandó bevenni azt a rengeteg gyógyszert, amiket az orvosok felírtak, és altatták!Most ez az ember él, boldog, kiegyensúlyozott, és meg nem mondaná senki, hogy valaha is skizofréniával kezelték!Tudom, mit beszélek!Ha nem találkoztál skizofrén emberrel, nem voltál vele évekig, nem szenvedtél vele, és nem élted át a fájdalmát, akkor ne mond hogy hülyeséget mondok! Előbb tapasztald meg, aztán alkoss véleményt!!!

15. mese (válaszként erre: 12. - 9242a6388c)
2009. dec. 2. 00:33
igen. Ahogy mondod, volt dolgom skizofrén emberrel.
2009. dec. 1. 15:30
köszi a segítséget mindenkitől. persze orvos írta fel neki a gyógyszert, de én nm tudtam hogy van injekció is. csak az a baj, hogy én most 1hónapos gyógyszert kiváltottam, meg még kértem tőle 2hónap receptet, mert nem ott van a phszihológus ahol lakunk. remélem hogy beveszi a gyógyszert ,akár a tudta nélkül is, majd belecsempészem vmibe. vagy a barátja, ugyanis sajna nm élek vele, mert ő a barátjával él. de ha más nm megy, akkor megkérdezem ezt az injekciót. és ez mennyibe kerül? azt nm tudjátok? köszi tényleg mindenkinek
2009. dec. 1. 15:23
nincs betegségtudata, igy nem fogja bevenni a gyogyszert. ha be is veszi, időnként meg fogja tagadni. jobb ha injekciot kértek, azt 2 hetente beadják és ennyi.
12. 9242a6388c (válaszként erre: 10. - Mese)
2009. dec. 1. 15:02
Találkoztál skizofrén beteggel? Foglalkoztál vele?
11. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - Mese)
2009. dec. 1. 14:56

Ilyet azért kicsit felelőtlenség mondani, hogy nem kell, ha nem akarja..meg ha magától ráébred. Az orvosok félreértelmezik ezt a betegséget? Ne viccelj már..



Szerintem, ha gyógyszert írtak neki-a témában nyilván szakembernek számító orvosok, akkor mindenképp szednie kell. Ha kell, zsarold meg érzelmileg, de mindenképp vedd rá.

10. mese
2009. dec. 1. 14:51
szerintem nem kell aggódnod!Amúgy, hogy őszinte legyek, a gyógyszerek nem befolyásolják ezt a betegséget. Tudom, ismerem ezt az egészet.Ha nem akarja szedni, akkor úgysem tudod ráerölteni.Nem tudom, milyen fokú a skizofréniája, de ha nem súlyos, egyáltalán nem áll fent a betegségtudat hiánya. A gyógyszerek max. csak altaják, semmit nem használ. Az orvosok brutálisan félreértelmezik ezt a betegséget. Ha magától ráébred, hogy szedje, akkor szedni fogja. De nagyon nem kellene erölteni. Tudom, foglakoztam ilyennel...
9. 04d410066e (válaszként erre: 8. - Wanda2)
2009. dec. 1. 14:41
Igen, az én ismerősömnél is az lett a vége, hogy kényszerrel bevitték a pszihiátriára, és ott injekciókat kapott... De bennt nem tartották, hazajött, és minden kezdődött előről. Remélem, nálatok jobb lesz a helyzet.
2009. dec. 1. 14:38
Talán az orvosával kellene beszélni, mert van olyan, hogy depós injekcióba adják be a gyógyszert, ami fokozatosan szívódik fel.
7. 852308703c (válaszként erre: 5. - Genlips)
2009. dec. 1. 14:33
Ez a film 100% ban ábrázolja egy skrizóféniás ember viselkedését olvatam a betegségről könzvet...és a filmben látottak nagyon jól tükrözték azt amit a könzvben ír viselkedésükről.
6. 9242a6388c (válaszként erre: 5. - Genlips)
2009. dec. 1. 14:31
abban a filmben szerintem még altatás nélkül csinálják az elektrosokk terápiát.... ááááá....
2009. dec. 1. 14:30

nem tudom, segít-e, de van erről egy jó film

egy csodálatos elme (a beautiful mind)

2009. dec. 1. 14:22
Nem biztos, hogy meg tudod győzni, orvos kéne inkább. A skizofréneknek nincsen betegségtudatuk. Amíg meg nincs, úgysem tudod meggyőzni, hogy szednie kell, mert beteg. :(
2009. dec. 1. 14:22
Én egy háztartásban éltem majd 2 évig egy skizofrénnal. Volt párom unokatestvére volt az. Ő nagyon durva eset volt, sehogysem tudtunk dűlőre jutni vele, hogy szedje a gyógyszert. Nagyon nehéz, én tudom.
2009. dec. 1. 14:19
A skrozoféniás emberek nagyon bizalmatlanokk vagy azzá válnak mindenkivel szemben...előszőr meg kell nyerned a bizalmat és elmagyarázd neki hogy ezek a javát szolgálják...rengeteg türelmet kivánok neked.
2009. dec. 1. 14:17
Testvéremnél skizofréniát állapítottak meg, kapott rá gyógyszert, de nm akarja szedni, hogy értessem meg vele, hogy ezt neki szednie kell?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook