Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kölcsönözzünk! fórum

Kölcsönözzünk! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kölcsönözzünk!

2009. dec. 2. 10:25
A szomszedtol valo kolcsonzes nalunk bevett hagyomany - o adja a magasnyomasu mosot, mi a kezi talajfurot, itt eszebe sem jut senkinek h megvegye azt amit max 1 napig hasznal es elkerhet es igy a szomszedi kapcsolatok is epulnek. Mondjuk ehhez jo szomszedi viszony szuksegeltetik ami eleg ritka.
2009. dec. 1. 19:44

Az együtt kávézás remek szórakozás! Havonta egy-egy alkalommal szoktam valamelyik barátnőmmel kávézni szuper helyeken. Ilyenkor néhány száz forintom bánja, de krőzusnak érzem magam. Megéri!!

Az együttműködéshez persze erre alkalmas szomszédság szükségeltetik. Mi néhány szomszéddal együtt megyünk nagybevásárolni, hol a mi kocsinkkal, hol a partnerével. Férjem reggelente gyakran visz be a metróig ismerőst, ha meglátja a közelben. Érdekes, mennyire meg szoktak lepődni, amikor fékez és felajánlja a fuvart!:)

2009. dec. 1. 18:45

Ez jó ötlet.

A megvalósításához gondolat nagytakarítást kellene a lakosság 90 %-nak!

2009. dec. 1. 14:40

Nem jó ötlet. Mint a közmondás is mondja: közös lónak túrós a háta. Ami elromolhat el is romlik, és itt jön a bökkenő. Ki javíttasa meg? Ebből csak vita lenne. Egy egész falu népe állna haragban.

Ha elmennék a kávézóba kávézni vagy éppen étterembe járnánk, sokkal többe kerül mintha otthon készitenénk.Ilyen igény csak a gazdagoknak juthat eszébe.

2009. dec. 1. 11:11

sok jó ötletet írtál...

de...

sajnos nálunk még az emberek mentalitási, birtoklási vágya nem tart ott, hogy ezeket tömegesen, sok helyen megvalósíthassák. Vesznek közösen valami, és ha elromlik? Akinél épp tönkrement, ő csináltassa meg v azt is közösen? Beülni egy kávéra? Drágább, mint ha veszek negyed kg-t itthonra...

A kifőzdék...sokszor drágább egy adag, mint amennyiből megfőzök egy olcsóbb ételt 4 személyre...

Jó persze, sok minden megvalósítható lenne, én most csak pár sarkallatos példát hoztam fel itt...

De amíg itt sok helyen az a módi, hogy nagyobbat, jobbat, mint a szomszédé....:SSS

Remélem gyermekeink már más "látásmódban" nőnek fel

2009. dec. 1. 10:15
Könyvtárosként örömmel olvastam az utolsó előtti bekezdést (is).
2009. dec. 1. 10:03
Évente fejenként 450 kg hulladékot termelünk, amit nem tudunk már hová tenni. Ennyi megvásárolt holmit dobunk ki a szemetesbe, hogy utána még egyszer fizessünk az elszállításért. Pedig rengeteg olyan apró trükk van a mindennapokban, amelyek kis odafigyeléssel nagyságrendekkel csökkenthetik a hulladékunk mennyiségét.
Tippek hulladékcsökkentésre és ötletek a környezetbarát otthonhoz a KukaDiéta zöld háztartás verseny keretében - 9.

Ugrás a teljes írásra: Kölcsönözzünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook