Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős migrénes fejfájás enyhítésére kinek milyen bevált módszere van? fórum

Erős migrénes fejfájás enyhítésére kinek milyen bevált módszere van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. febr. 18. 22:19
Quarelin,antineuralgika. De ha ez nem segít,akkor nagy kalapács! :))
2013. okt. 17. 15:21

28 évig szenvedtem a migréntől:látászavarral kezdődő,ha ez elmúlt nagyon erős fejfájás,hányás,szájzsibbadás,beszédzavar stb.

Aki ezt átéli,tudja ez a migrén.

Orvosok nem segítettek semmit,de ilyenkor ki megy egyáltalán valamerre is.Az évek során a quarelin segített,de fontos volt,hogy a látászavarkor egyből bevegyem,ha szerencsém volt meg is találtam,és a fejfájás kezdetén még egy szem a gyógyszerből.

Kutattam az okokat,és arra jutottam hogy a mesterséges édesítőszerek nálam bíztosan kiváltók,kidobtam ami volt, és soha semmi amiben találhatóak.Rábukkantam még egy olyanra is,hogy cink hiány is kiválthatja ezt a fajta fejfájást.

Egyszóval amióta nem szedek gyógyszereket,és a vitaminok és társai fontosak lettek nekem,nincs migrénem 3 éve.Általános iskolás koromban kezdődőtt,és túl sokára jöttem rá,hogy ha a szükséges dolgok hiányoznak,akkor jelez a szervezet.

Megérzem a frontokat most is,de ez a pici fejfájás kávéval kivédhető,és semmit nem veszek be rá.

76. Patacsata (válaszként erre: 63. - Gabóca56)
2013. okt. 17. 11:56
ha nem élnék vele együtt, már rég felköthettem volna magam, csak az a baj, hogy senki nem segít, 2 szem quarelin sem veszi ki, az unokatesóm meg olyan munkahelyen dolgozik ahol a férfi agyonra fujja magát parfümmel, szólt neki és annál jobban csinálja, előtte nyitva volt ajtó, ablak, valamelyik, amióta szólt neki, mostmár azt is csukja,
75. Patacsata (válaszként erre: 26. - 021a029148)
2013. okt. 17. 11:53
szét robban a fejem, ilyenkor három szem quarelin, hogy be bírjak menni dolgozni, majd meg zavarodok, és akkor is megmarad a fájdalom, de az orvos szerint lehet így dolgozni, gratulálok neki.
2010. jan. 22. 06:08
Diéta. Egy ismerősömnek rendszeresen van migrénje, s már megfigyelte, hogy milyen ételektől, italoktól. Nemrég vett is direkt egy ilyen diétás szakácskönyvet, amit erre találtak ki. Igaz ahogy belenézett, voltak olyan ételek benne, amitől neki migrénje szokott lenni, igaz nem mindenkinél vannak ugyanazoktól az ételektől-italoktól migrénes fejfájásai, mindenesetre tanácsokat tud adni. Illetve esetleg próbáld te is megfigyelni, hogy esetleg nálad is nem e valami hasonló dolog okozza a migrént, s próbáld azt elkerülni.
73. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 72. - Bedoka)
2010. jan. 21. 20:41
Az tényleg jó! Sajnos ez az árán is meglátszik :(
72. bedoka (válaszként erre: 71. - Taylor1977)
2010. jan. 20. 12:57

Szia!


Van egy relpax nevű gyógyszer,ideggyógyász írhatja fel.Hatni fog!!!!

71. taylor1977 (válaszként erre: 68. - Cuczy)
2010. jan. 20. 11:51
Köszönöm szépen még nem hallottam róla. Eddig sajnos semmilyen gyógyszer, gyógyhatású készítmény és egyéb kütyük sem segítettek.
2010. jan. 20. 11:51
Én beírtam a keresőbe: MIGRÉN, és majdnem 20 témát dobott ki a gép.
2010. jan. 20. 11:49
agykontroll!
68. Cuczy
2010. jan. 20. 11:46

Szia!


Próbáld ki a SÍNOL nevű spray-t. Természetes kivonatokból van. Annyi a titka, legalább is az én, és a húgom esetében is, hogy még a migrén kezdetén kell befújni az orrba, és akkor hatásos.

Nekem mindig a táskámban lapul, készen a bevetésre. Ha netán az első fújások után fél vagy egy órával csak kicsit csökkenti, akkor újra fújjál az orrodba.

Hátha...

Remélem beválik! :)

Hali:

Czuczy

2010. jan. 20. 11:39
Szia! Van itt erről több fórum is, szerintem böngészd át azokat. Gyakorlott migrénesként mondhatom, hogy szerintem nincs tuti biztos módszer - sajnos! Állítólag a nőknél a változókor beköszöntével elmúlik (elmúlhat). :S
2010. jan. 20. 11:36
Van már hasonló fórum, ott sok mindent olvashatsz.
2010. jan. 20. 11:35
Van valakinek valami tuti biztos módszere migrénes fejtájás elmulasztására?
64. Kriszta71 (válaszként erre: 59. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 7. 22:24
Nem azt mondtam,hogy egészséges,igen mű-lötty,de ha a migrén nem üt ki tőle akkor időnként bánja a fene ha azt kell inni.A benne lévő koffein felerősíti a fájdalomcsillapító hatását.
63. gabóca56 (válaszként erre: 32. - Dencsikné)
2009. dec. 7. 20:35

Igazad van, orvoshoz kell menni, de a fejfájás oka ezeregyféle lehet, így az orvos is csak kísérletezni tud velünk. De kaptam már orvostól olyan tanácsot is, hogy TANULJAK MEG A FEJFÁJÁSOMMAL EGYÜTT ÉLNI.

Köszi, neki még biztosan nem volt migrénje, mint ahogy annak sem, aki 2 pohár vízzel gondolja elmulasztani:)

62. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 61. - 99279bb06f)
2009. dec. 7. 17:34
Ha lesz kedved benézhetnél a másik fórumra, Pajzsmirigy alulműködés ott vagyunk néhányan Hashimoto-sok nem mindeki tudja, hogy nem szabadna neki jódozott sót enni.
2009. dec. 7. 14:50
Kaptam egy védőszemüveget a dokitól, az egyik üveg sárga volt, a másik kék (ha jól emlékszem). De azzal semmi sem változott, csak más színben láttam a világot. :))))
2009. dec. 7. 12:44
Ennél már csak a bolero italporok rosszabbak 10 éve ittam egyszer azóta rá se bírok nézni
2009. dec. 7. 12:44
Az energiaitallal az a baj, hogy én allergiás vagyok mindenféle mesterséges nyavalyára abban meg elég sok van. :( Mű-lötty
2009. dec. 7. 11:53
Nálunk az vált be,hogy a kezdetén egy fájdalomcsillapító,bevéve egy energiaitallal.Igy nem jön ki az erős fájdalom,azért egy tompa de elviselhető fájdalom van,hogy órákig megmarad.Amióta erre rájöttünk meg vagyunk könnyebbülve.
57. 021a029148 (válaszként erre: 56. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 7. 10:38
Na igen, lőttek a gondtalan fiatalkornak... Aztán meg jön a többi nyavalya... Akkor már inkább maradjak fiatal, és valahogy kibírom ezt a rohadt migrént.
2009. dec. 7. 10:27
Igen nekem is ezt mondták. Kösssz :(
55. 021a029148 (válaszként erre: 46. - 99279bb06f)
2009. dec. 7. 10:14
Én már mindent tudok a migrénről, mégsem úlik el. Talán majd a változókorral elmúlik... Legalábbis ezzel vigasztalt a nőgyógyász.
2009. dec. 7. 09:07

Nálam a roham alatt van fény szag és zajérzékenység. Kénytelen vagyok füldugót használni mert még a mosogatással járó edényzörgést sem bírnám elviselni. A szagok pedig meg is szoktak hánytatni. Igaz van h anélkül is hányok de legalább utána elmúlik az egész. Régen Daedalont szedtem és volt, hogy a fejfájás is elmúlt tőle.


Kiváltó tényező még az éhezés(stressz a szervezet számára) Ha egy étkezést kihagyok és korog a gyomrom másnapra borítékolt a fejfájás..

53. mazsola 58 (válaszként erre: 52. - 99279bb06f)
2009. dec. 7. 05:49
Nálam a stressz és fény váltja ki,már gyerekkorom óta.Nagyon fényérzékeny a szemem.
52. 99279bb06f (válaszként erre: 51. - Mazsola 58)
2009. dec. 6. 22:49

Nekem nagyon részletes listám volt, hogy mit ehetek, mit nem ehetek. Ezt a kórházi kezelések után kaptam legutoljára. A doki már biztos unta, hogy félájultan visznek hozzá, ezért mélyebben elkezdett kutakodni, hogy mitől lehet nálam. Meg is találta valószínűleg. Nem csak az étkezésemre figyelek, hanem tornázom is, ami a vér áramlását megmozgatja a fejben.

Havonta egy-egy heteket félkómában feküdtem a migréntől. Nem csak dumálok ám, és osztom az észt, hanem végig szenvedtem vagy 10 éven keresztül.

51. mazsola 58 (válaszként erre: 44. - 99279bb06f)
2009. dec. 6. 18:27
Zulukám azért voltam évente értágításon a veszprémi kórházban. különben én olyankor feküdni nem tudok,mert abban a pillanatban jön ki belőlem minden,így ülve vészelem át azt a pár órát. leghosszabb roham 3o órán át tartott.nem kívánom Neked hidd el....meg senkinek sem
2009. dec. 6. 16:55
Ezek a felsorolt kiváltó okok általánosságban íródtak.
2009. dec. 6. 16:54

A kiváltó tényezők egyediek, tehát mindenkinél más! Nálam pl a zacskós leves szinte mindig rohamot okoz a csokitól viszont semmi bajom.

Ki kell tapasztalni, hogy ki mire érzékeny illetve mire nem és hogy meddig mehet el roham nélkül. (mik a határok)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook