Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laparoszkópiás műtétre készülök, le kell hozzá szedetnem a műkörmömet? fórum

Laparoszkópiás műtétre készülök, le kell hozzá szedetnem a műkörmömet? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 11. 09:39
Bocsi,hogy ismeretlenül csatlakozok. Nekem 19.-én lesz műtétem. Ő na csak annyit,h tényleg le kell szedni a körmöket. Első nagyműtétemnél elmaradt a körömlakklemosás...lila volt...halványlila. Frászt hoztam a nővérkékre azthitték kihültem vagy ilyesmi. :S
12. 021a029148 (válaszként erre: 9. - 18ba5935e0)
2009. nov. 30. 15:06
Pontosan. Az oxigénhiányos állapot a körmökön nagyon egyértelmű, ezért nem lehet rajta körömlekk sem, ami eltakarhatja ezeket az esetleges jeleket.
2009. nov. 30. 13:59

Most már biztos,hogy úgy fogok menni,hogy az egyikről leszedetem a műkörmöt.

Köszi mindenkinek a segítséget!

10. tiata (válaszként erre: 9. - 18ba5935e0)
2009. nov. 30. 12:49
Én is így tudom,hogy azért célszerű "csupasz"körmökkel menni,mert ha gond van,akkor abból egyből látják.
2009. nov. 30. 12:42
Nekem ezt úgy magyarázta el egy anesztes ismerősöm, hogy altatás közben sokszor a köröm alatti bőr elszineződéséből látják, ha valami gond van. Úgyhogy legalább az egyik körömről le kell szedetni vagy ha nem szines zselé vagy porcelán van a körmödön, hanem lakk, akkor talán elég csak azt lemosni és nem kell leszedetni a műkörmöt.
2009. nov. 30. 11:35

Itt a doki válasza:

A jobb kéz egyik ujjára a műtét alatt oxygén szenzort helyeznek fel. Néha a műköröm illetve a körömlakk problémát jelethet. Ilyen esetben az egyik körmöt szabaddá kell tenni.

2009. nov. 30. 11:34

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Írtam a dokinak emailt,de még nem válaszolt. Most várok..., elvileg van még 1 hetem kideríteni,hogy mi is legyen.

2009. nov. 30. 11:30
A húgom lányának az arcüregéből egy cisztát távolítottak el.
2009. nov. 30. 11:29

Van a kérdésben valami, mert én is hallottam, mikor műtöttek, hogy volt olyan, akivel lemosatták még a körömlakkját is.

Nekem a kezemet műtötték (eltört), de nem szóltak hozzám, pedig rajta volt a körömlakk.


Inkább kérdezz rá, hogy mi legyen, mert azt ugye nem könnyű leszedni, ha jól tudom.

2009. nov. 30. 11:29
nekem nem kellett.
2009. nov. 30. 11:28

Szia!

A húgom lányának most volt egy laparoszkópos műtétje, melyet altatásban csináltak.

neki is műkörme van és a bal hüvelykujján le kellett szedesse. A pulzoximétert teszik arra az ujjadra. Valószínű Neked se árt leszedetni. Utánna vissza tudod csináltatni. Szerintem viszont kérdezz rá, hogy mit javasolnak.

2. SF
2009. nov. 30. 11:26
Szerintem csak akkor kell leszedetni, ha az ujjadat műtik.
2009. nov. 30. 11:25

Sziasztok!

Csak azt szeretném megtudni,hogy a laparoszkópiás műtéthez le kell szedetnem a műkörmömet? Ha igen az összeset, vagy elég csak egy ujjamról?

köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook