Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "csak" Polycisztás ováriumot kezeltek valakinek Meforal/Metformin/Merckforminnal? fórum

"csak" Polycisztás ováriumot kezeltek valakinek Meforal/Metformin/Merckforminnal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. márc. 16. 22:16
Szia.Én 3.hónapja szedem a Meforalt,nálam eddig csak halvány jelei annak a tavaly szept óta nem jelentkező mensinek :( De a doki nekem is azt mondta,h a gyógyszer szedése alatt lehet már peteérés,tehát lehetséges a teherbe esés.Nade gondolom,nem lenne"tartós",mármint sztem vetélés lenne belőle,ha még ennyire rendszertelen a mensi és kevés.Én inkább a fogyást várom a gyógyszertől,de persze a rendszeres mensit is.
2014. márc. 3. 19:30
sziasztok! látom, nem túl aktív a fórum, de azért kérdeznék, hátha...létezik, hogy a közel 8 éve tartó mensturációs problémáimat egy hónap alatt helyrehozta a Meforal? Ha eddig nem estem teherbe, számíthatok rá, hogy most könnyebben összejön a baba???
2013. júl. 5. 10:21
Sziasztok! Nem túl aktívak a merckformin fórumok, nyitottam egy klubot erről a témáról! Aki szeretne, jelentkezzen és osszuk meg tapasztalatainkat!
172. Babus80
2011. nov. 22. 13:58
Nincs fent senki???:-))
171. Babus80
2011. nov. 22. 13:50
Sziasztok mivel látom itt nagyon profik vannak és többet tudtok erröl ezért szeretnék kérdezni!Endokrinologiai vérvételem meg érkeztek és ez lett a végeredmény:FSH:3,1 LH:9,5 E2:131,2 Testosteron:0,70 mercformin szedése 2000-3000mg adag naponat!Na most én 2000mg mot szedek naponta de azt hogy mi bajom van vagy mik ezzek az eredmények semmi:-(( Nagyon vészes?? Nektek mikorra állt be a gyogyszertöl ugy minden??Puszi min denkinek!!
170. Babus80 (válaszként erre: 169. - Morc Mancs)
2011. nov. 22. 13:45
Szia szeretném meg kérdezni mi az az IR???
2011. júl. 28. 20:17

Sziasztok,


Nekem szintén PCOS-em van es már kb 1 éve szedem a Merckformint, igaz csak napi 1*500mg-ot, mert nem volt kimutatható IR-ám.Akkor is felírta a Diabetológus, lombik alatt is szedtem a tanácsára, bár sajnos nem sikerült többedszerre sem. Nem gondolnám, hogy ettől.

168. ecus (válaszként erre: 167. - Jsanett)
2010. ápr. 29. 21:15
nekem nincs IR hála az égnek
167. jsanett (válaszként erre: 166. - Ecus)
2010. ápr. 21. 13:39

Koszi :)


Ez "erdekes" amit irsz, mert mindenhol azt lehet olvasni (meg tobben is mondtak mar) hogy akar az egesz terhesseg alatt lehet szedni. (sot meg szoptatas alatt is). Hat nem tudom... Amiota szedem azon parazom, h nehogy a doki leallitsa... hat nehez kerdes.


Neked nagyon sulyos (volt) a IR?

166. ecus (válaszként erre: 165. - Jsanett)
2010. ápr. 20. 18:25

A másik doki azt mondta,hogy azért hagyjam abba mert nincs bebizonyítva,hogy nincs magzatkárosító hatása igaz az sincs bizonyítva hogy van de fő a biztonság.Igen hirtelen hagytam abba nem lassanként.Amikor szedtem akkor 2x1volt a napi adagom nekem mindjárt az elejétől.


Szívesen válaszolok és nem zaklatsz a kérdésekkel örülök ha segíteni tudok:-):-)

165. jsanett (válaszként erre: 164. - Ecus)
2010. ápr. 20. 18:11

Es a masik doki miert tanacsolta h hagyd abba?

Es hogy hagytad abba? (hirtelen egyik naprol a masikra vagy fokozatosan, ahogy korabban fel kell epiteni az adagot?) Ja es mennyi volt a napi mennyiseged mikor szedted?


Jo sok kerdesem van.... de koszonom szepen hogy irtal. Ha lesz meg kerdesem akkor lehet priviben foglak "zaklatni" :)

164. ecus (válaszként erre: 163. - Jsanett)
2010. ápr. 20. 17:26

Én a metet egy másik orvos javaslatára hagytam abba mikor 7hetes kismama voltam az első vizsgálat után mondta az orvos hogy most hagyjam abba

Ha tudok segíteni valamiben még akkor szólj

sok-sok szerencsét kívánok nektek és kitartás sikerülni fog

163. jsanett (válaszként erre: 162. - Ecus)
2010. ápr. 20. 16:00

Gratula :) Ez nagyon jo hir, h neked sikerult!

Es mikor hagytad abba a Met-et? Hany hetes voltal? Rogton ahogy kiderult h babat varsz?

Hat meglatjuk, most keszulunk lombikra, szoval szeretnek minden infot osszegyujteni mielott visszakapom a piciket.

162. ecus (válaszként erre: 161. - Jsanett)
2010. ápr. 20. 15:14

szia

az a helyzet hogy nekem a pécsi orvos azt mondta,hogy a metet végig lehet szedni semmi baj nem lehet belőle és mégis mikor most terhes lettem abba kelett hagynom mondjuk ez nekem is magas nagyon ezt én sem értem de abbahagytam ahogy az orvos mondta most 15 hetes kismami vagyok és nem szedem a mercformint évekig jártam meddőségi kezelésre és a mercformin melett spontán terhes lettem 2 év után...

sok szerencsét és kitartást:-):-)

161. jsanett
2010. ápr. 16. 19:31

Sziasztok.

Kerdezni szeretnék azoktol akinek van tapasztalata Metformin szedeseben.

Röviden: most megyunk lombikra es kb 2 honapja kezdetem el a Met-et. Viszont a dokim azt irja a lombikos levelben, h a petesejt leszivas napjaig szedjem a Met-et, utana hagyjam el.

Tök tanacstalan vagyok, mert ha nem szedem a Met et akkor a kis embriok nem fognak megtapadni, nem? Vagy kesobb lesz veteles belole?


Nah de a kerdesem az, hogy volt-e valaki aki terhesseg alatt szedte a Met-et es ha igen, akkor meddig szedte, hanyadik hetig?


Koszi szepen a valaszokat elore is.

160. ecus (válaszként erre: 159. - Viac24)
2010. ápr. 1. 18:44

szia

Én 2 évig szedtem a mercformint mert én is pco-s vagyok.Köszönöm a gratulációt kb 7 éve próbálkozunk:-)a babával most jött össze de egyéb dolgok is közrejátszanak nem csak a gyógyszer

159. viac24
2010. márc. 31. 11:26

sziasztok!én új pcos vagyok és merckformint szedek még csak 1 hete 2X500..

tapasztalataitokat szertenék!!!gartulálok a babóhoz!!de jó nektek!!;)

158. ecus (válaszként erre: 142. - Ca2ffaf6c3)
2010. márc. 19. 11:54

szia

Képzeld 10 hetes kismami vagyok:-):-):-)

157. mindike
2010. márc. 4. 13:48

Sziasztok!

Nekem is PCOS em van IR rel. Jelen pillanatban még nem tervezem a babát. Szeretném kezeltetni ezt a betegséget, de nem fogamzásgátlóval.. Szedhetném így is a Met-et szerintetek?

2009. dec. 11. 12:06

én vagyok a világ legmeggyőzhetetlenebb embere

se gyógynövény se gyógyszer se seemi

de ez a pg53 szerintem használható

na meg a hőmérőzés is de én ahhoz lusta vagyok

2009. dec. 11. 08:19
ez jo otlet, mar en is gondoltam ra, habar kicsit felek h humbug az egesz...
2009. dec. 10. 20:47
én most kapok egy pg53 nevű mikroszkópot és azzal figyelem majd
2009. dec. 10. 20:46

uh-al

én is most megyek majd

ha neked 28 naposak a ciklusaid akkor a ciklus 12. napján menned kellene uh-ra, hogy megnézzék hogy hogy áll

2009. dec. 10. 19:49

Hat nem is tudom.


Nekem az elso szovettanban irtak h resek, cisztak es beverzesek. A mostani mutetemnel a dokim mondta h tapintotta es vannak tuszok. Remelem nem cisztakat erzett.


Pontosan honnan lehet tudni?

2009. dec. 10. 19:12

na igen

én is abban reménykedem, hogy még az elején vagyok mert még aránylag a ciszták is kicsik 5-7 mm-esek, és még mejön a menszim mert a többségének az sincs vagy csak gyógyszerrel

a peteérésre vagyok most kíváncsi, hogy lesz e

neked van?

2009. dec. 10. 19:05

Hat remenykedem. Bar nekem mar egyik pfeszkem es vezetom oda hala az endonak...


Termeszetesen ezt sem sikerult volna elernem, ha nem olvaslak benneteket es a forumokat :-). Ez inditott arra h elvegeztessem a hazidokival az elso terhelesest - onnan pedig mar gordult a szeker. Szoval koszi. Higgyetek el sokaknak jelenti ez az infogyujtes legfontosabb forrasat! Orok hala erte! :-D

2009. dec. 10. 18:42
akkor talán sikerült elkapni korán
2009. dec. 10. 18:31
Szio, Most kezdek 2x750 merkforminnal, eddig mas nem volt.
2009. dec. 10. 18:02

én duphastont szedtem eddig és csak azért volt meg a menszim

és ahogy abbahagytam nem is jött meg csak nagysokára

2009. dec. 10. 18:01

szia

szedsz valami gyógyszert?

akármit?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook