Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennétek, ha a Párotok nagy értékű Karácsonyi ajándékot adna Nektek, de Ti nem tudjátok viszonozni és ez zavarna? fórum

Mit tennétek, ha a Párotok nagy értékű Karácsonyi ajándékot adna Nektek, de Ti nem tudjátok viszonozni és ez zavarna? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. nov. 29. 15:10
Ha a parja vagy, mit szamit? Van ebben valami ellentmondas.
32. delike (válaszként erre: 31. - 40163fd81d)
2009. nov. 29. 15:08

A nyafogáskoz köze nincs.


Csupán jó lenne, ha egyenrangúak lennénk és én is annyit tudnék megadni neki, mint ő nekem. Nem a gyereke vagyok, hanem a párja és úgy gondolom, hogy ezt nem így kellene lerendeznie.

31. 40163fd81d (válaszként erre: 25. - Delike)
2009. nov. 29. 14:54

Most te nyafogni akarsz?

Vagy mire jó ez a mondvacsinált ürügy,kérdés?


Jajjj,nem tudom viszonozni,jajjj én nem akarok drága ajándékot,jajjj...jajjj.....jajj??????


Végül is mit akarsz?

Mire jó ez az álszent duma?

2009. nov. 29. 14:53

Ó,ha csak ennyi problémám lenne az életben!

És ennyi idősen ,mint a topik indító.

29. delike (válaszként erre: 28. - Lackó-zsanett)
2009. nov. 29. 14:44
Amíg gyerekek vagyunk, addig minden olyan szép. Semmit nem veszünk észre a gondokból, mert a szüleink mindent megadnak nekünk. De ha felnövünk, szembesülünk mindennel...
2009. nov. 29. 14:41
Azért annyira nem vagyok elkeseredve, de ez a második Karácsony, hogy azt érzem, hogy nem várom a sok költekezés miatt.
27. lackó-zsanett (válaszként erre: 26. - Loveee79)
2009. nov. 29. 14:39

Igen, sajnos én így látom!

Már sok helyen nem az a lényeg, hogy együtt legyél a szeretteiddel, nem a család, hanem hogy mit vettél a gyereknek, szüleidnek, párodnak, hova mentek az ünnepeket alatt, hogyan díszítetted fel a lakást. STB.STB.

26. Loveee79 (válaszként erre: 21. - Lackó-zsanett)
2009. nov. 29. 14:35
Hát nem túl biztató amit írsz..én is kezdem nem szeretni a karácsonyt emiatt :( ha nem lennének a gyerekek, akár el is húzhatnék nyaralni :) Annyira anyagias lett a karácsony :(
25. delike (válaszként erre: 23. - 40163fd81d)
2009. nov. 29. 14:28
Persze, hogy örülök annak, amit ad, ez nem is kétség. Tök jó az a napszemüveg, de tudom milyen vagyok, hogy semmire sem tudok vigyázni és én tényleg nem tudom neki viszonozni.
24. delike (válaszként erre: 22. - F303be5590)
2009. nov. 29. 14:24
anyagilag
23. 40163fd81d (válaszként erre: 20. - Delike)
2009. nov. 29. 14:02

Tudod te azt jól:))


Ha tényleg nem akarnád ,hogy drága ajándékot vegyen neked,ha tényleg rosszul esne,ha tényleg zavarna ez,és tényleg nem örülnél neki,akkor megtalálnád a módját ,hogy közöld vele,hogy mindezt komolyan gondolod,és nem fogod elfogadni ,bármi effélét ad.

2009. nov. 29. 13:54
ha nem ugyanaz az értékrendetek akkor hogyan is vagytok ti egy pár? :O
2009. nov. 29. 13:51

Én minden évben így járok.

Mi már nyolcadik éve vagyunk együtt, Karácsonykor lesz második, hogy együtt is élünk. Nálunk ugyanez a felállás. Ő több tízezer forintos ajándékkal lep meg, én meg őt sajnos nem tudom ilyen drágasággal meglepni. Igaz, ezerszer elmondta, hogy nem is várja el, nem érdekli én örüljek neki ez a fontos.

De nekem ez nem ilyen egyszerű. A Karácsonyt már emiatt nem igazán szeretem. Minden a pénzről szól. Az ember a munkahelyén is csak ezt hallja: ma volt a márketben bevásároltam a ház feldíszítéséhez, már megvettem csomó ajándékot, jaj de még a barátnőmnek semmit sem vettem....stb.stb.... Én meg számolok, osztok, szorzok...... Elég szar...

20. delike (válaszként erre: 19. - 40163fd81d)
2009. nov. 29. 13:47
?
19. 40163fd81d (válaszként erre: 16. - Delike)
2009. nov. 29. 13:32
Olyan átlátszó vagy,mint egy üveg.
2009. nov. 29. 13:12
sya!En ha a helyedbe lennek,es nem tudnek olyan nagy erteku dolgot venni,akkor vennek valami naon kreativat netan ha szereti a vicces dolgokat akkor arra is lenne otletem . :) nem 40000ftos ajandek,de nem is egy gagyi cucc. Lehet en is innent valasztok a paromnak.
17. globus
2009. nov. 29. 13:08
Szia, véleményem szerint kifejezetten rossz lenne, ha viszonoznád hasonlóan drága ajándékkal a gesztust. Ezt fogadd el, de értésére kell adni, hogy amennyiben így szándékozik a jövőben viselkedni, téged nagyon zavar. Olyannyira, hogy aláássa a kapcsolat célját, és tartalmát :)
16. delike
2009. nov. 29. 13:03

Az ő családjukban mások a szokások, ráadásul ő meg ilyenkor nem foglalkozik a pénzzel. Nincs gondja rezsire, kajára semmire, minden pénzét magára költheti.

Én nem így nőttem fel és nekem az rosszul esik, ha ő nekem ilyen dolgokat vesz és közben a családja meg az enyém is nélkülöz.

Vannak gondok a kapcsolatunkban és azt mondta, hogy ő ezekért cserébe csak nyugalmat vár.

15. delike
2009. nov. 29. 13:01
Azt mondta a virágra, hogy nyugodjak meg azt is fogok kapni.
14. delike (válaszként erre: 11. - 63a85224af)
2009. nov. 29. 13:01
Egy kb 40 ezres Oakley szemüveg vagy mobiltelefon.
13. 40163fd81d (válaszként erre: 7. - Delike)
2009. nov. 29. 12:37
Akkor mond meg neki kerek perec,hogy egy szál virágot kérsz karácsonyra,mert az a szíved lehőbb vágya!:)))
2009. nov. 29. 12:33
Mi már párommal, a családdal is megbeszéltük, hogy senki sem gyerek már, nem lesz ajándékozás. Csak a keresztgyerekeimnek.
11. 63a85224af (válaszként erre: 1. - Delike)
2009. nov. 29. 12:26

Szia!


Megkérdezhetem,hogy mi az, amit ennyire nem szeretnél elfogadni?

10. Loveee79 (válaszként erre: 7. - Delike)
2009. nov. 29. 12:20

És tényleg nem számít neki, te viszont évről évre, egyre szarabbul érzed magad, egyre kevesebbnek :( Mert tudnál te is olyat venni neki aminek örül, csak egy vagyon és nincs annyid. Egyre nehezebb, ahogy telik az idő.


Egy szülinapon könnyebben elfogadja az ember, a drágább ajándékot, mert nem szembesülsz direktbe, a dologgal. Ott mindig csak egy ember kap ajándékot. De Karácsonykor, egymást ajándékozzuk, és úgy rosszabb, hogy nem azt érzed amikor bontogatja a csomagot, hogy majd de örül, hanem az van benned, hogy csak ennyire telt.


Felmerült az is, hogy olyan ajándék, ami kettőnké, de még nem jöttünk rá, mi lehetne az :D Háztartási gép megvan minden, ami még elfér, csak én használnám :)Az utazásokat, külön pénzből szoktuk rendezni, szóval nincs ötletünk.

2009. nov. 29. 12:16

Hu, ez olyan mintha én írtam volna. Napok óta ez a téma köztünk. 3 éve vagyunk együtt, már házasok, és minden karácsonykor ez van, és besokalltam. Olyan szarul tud esni, hogy nem tudom viszonozni, hogy rendesen ront a hangulatomon.


Idén beszéltem vele erről, hogy értse meg, ez nekem nem öröm, hanem bántó, és elszomorít. Próbálkoztam azzal, hogy ne ajéndkozzuk meg egymást, csak a gyerekeket. Aztán azzal, hogy legyen egy limit, mondjuk 10ezer, és ebből oldjuk meg. Nem tetszik neki, mert ő annyiból nem tud, és őt nem zavarja, hogy én kisebb ajándékot adok, de nem tágítok. Remélem elérem, hogy van ugyanannyiért vagy ne ajándékozzunk.


Ma reggeli ötlete: ad nekem pénzt, hogy vegyek neki ajándékot...basszus..


Más egy szülinap, névnap, és más a Karácsony. Én amúgy is úgy gondolom, ahol már gyerekek vannak, ott róluk szól a karácsony, és van elég költség amúgy is, bőven elég lenne csak a gyerekeket megajándékozni, a felnőttek meg kihagyják, mert amiből nekem venne ajándékot, megveheti magának azt amit szeretne, és nem beéri azzal, amit én gondoltam neki..nem kell stresszelni, hogy válság, alig van pénz, és még használható ajándékot találjon az ember, az rokonoknak.


A családdal megbeszéltem, hogy jó lenne ezt csinálni, egyelőre nem nyerő, de legalább limit meg lett határozva, és megbeszéltük, hogy anyám pl mit kér, mert mondjuk azt venné magának, az én ajándékomra szánt összegből :)Úgyhogy letudva, egyedül a párocskámmal nem vergődök zöld ágra.

2009. nov. 29. 12:16
elhagynám, hogy ne kelljen viszonoznom
2009. nov. 29. 12:14

Ő azt mondja, hogy neki nem számít ha nem tudom viszonozni. Tudom, hogy nagyon szeret és nem ezzel akar megvenni.

Persze ez meg elég nagy konfliktusokat okoz már most...

2009. nov. 29. 12:13
Ez nálam is nagy probléma. A párom nincs odáig az ünnepekért, de mindig drága ajándékot kapok. Én viszont nem tudok ehhez hasonló drága ajándékot venni. Őt nem zavarja mert szerinte nem az a fontos, de engem zavar.
2009. nov. 29. 12:05
huuhhh,én nagyon sokáig így voltam!Mindig azt mondta az akkori párom,hogy Neki nem is kell,meg nem várja el tőlem!Aztán különmentünk,és lett új csaja...karácsonyi ajándékként vett neki 50e ft értékben ajándékot,és emlékszem,mikor olyan örömmel mesélte,hogy milyen drága volt!szarul esett,a mai napig is! :(
2009. nov. 29. 12:05

Szia!

Én is ezt javaslom,mond meg neki,hogy téged zavar,hogy ennyit akar rád költeni.Te meg neki nem tudod ezt neki ugyan csak adni.Szerintem nem az ajándék mennyisége és mértéke a fontos,hanem,hogy szívből adjak:D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook